Bel Ami (TV film)

Miláčik

Belgie / Francie, 2005, 95 min

Súhlasím s tým, že film je naozaj exterirérom a interiérom ako aj celou výpravou dovedený k dokonalosti. Ak by sa mala dodržať literárna predloha bol by sa musel nakrútiť TV film po dieloch a nie iba TV film. Moje komentáre si môžte prečítať v zaujímavostiach. Verte tomu, že premiéra 2005 v Paríži mala obrovský úspech...Takže s niektorými "užívateľmi" ktorí ho "hodnotia" by sme sa tu mali rozlúčiť ! Ďakujem.(7.8.2011)

• WANDRWALL

Jeden z mých nejoblíbenějších povídkář Guya de Maupassant a jeho novela "Miláček" v novém zpracování. Víc se mi líbí to z padesátých a šedesátcýh let. Tohle je až příliš poplatné současným stylizacích, bez nichž by prý "nový" divák nekoukal. Ono se těm novým verzím mnohdy těžko něco vyčítá po stránce filmového řemesla, ale přijde mi to často studené, přesně vykalkulované, a proč nad tím ztrácet čas, když je tolik jiných nabídek?(6.4.2011)

Skvěle zachycená atmosféra Maupassantova románu. Scénář se na několika místech dost podstatně odchyluje od literární předlohy, ale všechno je provedeno natolik citlivě, že smysl románu zůstává zachovaný. Herecké výkony, výprava, kostýmy, prostě všechno, co profeseně dělá film dobrým filmem, je opravdu dokonalé.(27.6.2010)

• anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 11.2.2004 (5.2.2009) - http://193.148.46.140/relacieaz/jednotka/milacik/(5.2.2009)

• - Scény z piknikov boli nakrútené pri hrade Červený kameň, ktorý sa spomína už od roku 1240. Tu bola aj scénka súboja na pištole, ktorá sa nakrúcala asi 10 hodín, no výsledok vo filme je mizivý. Pán režisér mal problémy s vedením šermiarskych súbojov a súbojov na pištole a s ich pravidlami v danej dobe, preto bolo aj najaté známe Tovarišstvo TOSTABUR – ESPADRONES pod vedením Dipl. Ing. Petra Kozu, známeho aj jeho poradenstvom a prácou pre hollywoodske filmové štúdiá. Žiaľ, jeho vedomosti režisér neuplatnil. Pri výstreloch boli použité dobové originálne zbrane vo vlastníctve tovarišstva, osobne tu asistoval ich strelmajster a dozeral na bezpečnosť scény, výstrely boli samozrejme už bez guliek. Boli nakrúcané aj zábery, ako sa guľky vkladajú do zbraní, tieto potom strelmajster vybral von, no tieto zábery neboli použité. (pezz)

• - Film sa nakrúcal prevažne v Bratislave v priestoroch Primaciálneho paláca – byt Waltera (Kňažko) v modrom a červenom salóniku, tie sa použili v pôvodnom vybavení ako ich používa primátor Bratislavy. Všimnite si originálne gobelíny na stenách, tie po rekonštrukcii paláca 1902 boli objavené za tapetami v predsieni Zrkadlovej siene ako unikátna a kompletná séria 6 gobelínov utkaných v 17. stor. v Anglicku Mortlake, ktorá hovorí o tragickej láske medzi Herou a Leandrom. (pezz)

• - Scéna úplatku za informáciu o kšeftovaní so stužkami cudzineckej légie bola symbolicky pri trestajúcej studni na Primaciálnom námestí. Tu trestali previnilcov ponáraním do studne, dodnes sa nachádzajúcej na Primaciálnom námestí. Kat zatvoril trestaného do klietky a ponoril ho do studne. Takéto tresty vykonávali v Bratislave až do roku 1773. Potom ich zakázal panovník Jozef II. (pezz)