Pozemšťan

• USA The Man from Earth (více)

kkarx

Tohle by si zasloužilo remake s vyšším rozpočtem a přesunutí děje do minulosti, o které profesor vypráví. (nebo alespoň flashbacky) ()

Ben Nevis

Být to na jiném médiu, dávám bez zamyšlení plný počet bodů. Konverzace mi však připadají jako plýtvání filmovým materiálem. Potlesk si zaslouží scénář, protože film opravdu vypadá jako pokec vzdělaných, ale různorodých lidí. Asi bych dala o bodík navíc, kdyby hlavní hrdina netvrdil, že potkal X celebrit a jednou významnou dokonce i byl. ()

Olík

Intelektuálně komorní přestřelka tezí, faktů, hypotéz, pravd a myšlenek jako učebnicová ukázka hodně muziky za málo peněz. Klobouček dolů.......snímek, který na první pohled vypadá jako natočený během víkendového soaré na chatě asistenta režie a přesto dokáže totálně diváka rozsekat a donutí ho klást si otázky......ještě jednou klobouček. Nepůsobit na mne "Pozemšťan" až příliš jako jeden z dílů nějaké televizní sci-fi série, snad bych uvažoval o plné palbě........možná ještě nechat otevřený konec. ()

Kirman

Dostat se mi námět snímku do ruky v podobě povídky, tak jsem nadmíru spokojen. Stejně tak jako kdybych viděl Pozemšťana jako divadelní hru. Zkrátka bych měl asi více prostoru pro fantazii a vlastní úvahy. Tak jak jsem měl možnost vidět snímek v podobě filmové - nefungovalo to na mě a měl jsem pocit, že sleduji partičku excentriků v rámci školního semináře herectví-náboženství-psychologie. Charakterizováno slovy kostrbaté, těžkopádné a rádoby intelektuální, ale tím nehaním tu myšlenku, spíše jen to zpracování (možná to tak ale mělo působit, ale mix přehrávání, podivného chování a "hudebního podbarvení"). Celek hodnotím mírně nadprůměrně - nosná myšlenka snímku je ovšem skvělá. ()

loki5

Několik lidí si v jedné místnosti hodinu a půl povídá. A přitom to není ani na chvíli nuda. Strašlivě mi to připomnělo Prota a je stejně zajímavé. Snad jen postsynchrony z počátku trochu trhaly uši ale jinak nemám co vytknout. Ostatně natočit výborné sci-fi bez jediného triku je geniální. U většiny filmů říkám že měly být kratší tady by nevadila hodina navíc. 90% ()

Ombak▼Penari

Myšlenka filmu je v západě velmi zajímavá. Nicméně nemohl jsem se přenést přes svůj vlastní názor - člověk, který je na tomto světě tak dlouho jak je zde vylíčeno, by tak obrovské množství času musel zákonitě přetavit v absolutně odlišný názor na svět od všech ostatních, v nekonečné moře zkušeností a znalostí a v absolutní životní zralost, které by ho museli nutně katapultovat (i nedobrovolně) do naprostých výšin lidské společnosti, protože náskok proti zbytku populace by musel být hmatatelný v každém jeho gestu, v každé větě. Měl jsem tudíž při sledování trochu filozofický problém. Možná to je ale dobře a ukazuje to na kvality snímku. ()

P.J.2

Na tenhle skvost ani hvezdy nestaci. Moje absolutni top filmova nemesis. Film ktery si pustim tak jednou ob mesic a premyslim nad zivotem. Technicke aspekty ve kterych zaostava mnohonasobne predci myslenkou a dejem, ktery si troufam rici je jediny sveho druhu a o to vetsi pozornost si zaslouzi. ()

Thanoris

Námět ne nezajímavý, přesto tak nezajímavě podaný, až se zajímám, jak se dostal v oblíbenosti tak vysoko. Kromě argumentace silně na tenkém ledě mě rušilo přehrávání téměř všech aktérů. Dabing? Každopádně slabé. ()

franya69

Neuvěřitelný jak to člověka vcucne jen dialogama, aniž by se tam něco vlastně dělo. Kdyby mi nelezla šíleně na nervy ta pobožná sušenka, dal bych za pět. ()

brumbrum odpad!

Pre ometakov, pseudointelektualov a filozofov od piva, je to urcite malina. Narocnejsi divak si najneskor v momente, ked sa z jaskynneho pracloveka zijuceho 14'000 rokov vykluje zadumany Jezis, uvedomi, kde lezi hranica medzi scifi a srackou. Co sa tu USA-kom pre nejedneho chudaka podarilo navodit, je pocit vseobecneho vyriesenia vsetkych otazok, od vzniku sveta, cez existencne otazky, az po ukrizovanie Krista, ktory vysiel vlastne z Budhu a Biblia vysla z Chamurapyho atd. - proste praclovek sa pretlkol az do dnesnych cias a pri sakralnej hudbe na pozadi (zvlastne, ze sem vocpali prave choraly, to aby tomu dodali punc pravdivosti, coz je paradox sam o sebe) nam zamyslene zhrnie, ako vlastne funguje svet... Fakt skoda, ze do dobreho napadu nezabalili putavy scifi pribeh - namiesto toho to zneuzili na zaobalenie jedovateho mixu zvrateneho nepochopenia dejin. Ze sa dnes tento srackovy koktail da uspesne podavat i predavat, vidno na pozitivnom ohlase. A ako uz tolko raz, i tento raz posluzi prave tento fakt ako osvedcene meradlo urovne filmu: uspech-krat-kvalita je spravidla konstantna (pre matematiky menej znalych: nizka kvalita krat masovy uspech sa rovna vysoka kvalita krat mizivy uspech). Cisty ODPAD, a to este aj pre nejedneho nebezpecny. ()

DEADMANincCZ

Tenhle nízkorozpočťák jsem viděl asi 4x a vždycky se na něj rád kouknu znova. Aneb film v jedný místnosti s naprosto plnym nadpřirozenem ve vzduchu, kdy do posledního záběru nevíte, jestli koukáte na komedii, nebo na mysteriózní sci-fi, a tahle nejistota je na tom to naprosto nejlepší, co jsem zatím jinde neviděl. ()

robo7773

Film jednoduchy a tak dobry. Natočiť film o rozhovoroch medzi šiestimi ľudmi v jednej miestnosti je genialny napad a ešte keď sa podari. Zaujalo a veľmi potršilo, odporúčam. ()

foundation

Tak toto je naozaj uzasny film...Dokonaly priklad toho ako sa da s prakticky nulovym rozpoctom natocit skvely film ktory ma zaujal od prvej do poslednej minuty tak ze som sa chvilami nasiel vazne napaty ako struna. Parta ludi, jedna miestnost ale hodinu a pol som som neodtrhol oci z monitora pricom v tomto pripade nejde o nejaky dojimavy alebo vygradovany zaver aj ked sa tam dockame jedneho mensieho prekvapenia. Nie v tomto pripade mi film prisiel rovnako emotivny po cely cas a nie len v poslednych minutach. Naozajstna fajnsmekerovka pre tych ktori sa vyzivaju v konverzackach. Ti ktori nie, bohuzial, tento film vam nepovie zhola nic. ()

Kublai

Z toho filmu mrazí - odmyslete si stěhující se gauče, green whiskey a verandy... zůstává mrazící zrcadlo nastavené civilizaci, jak ji vnímáme my: rádoby-moderní lidé s velmi omezenou informovaností o své vlastní minulosti a původu... •••Na poli konverzačních filmů extra-třída! ()

Skleni

Po prezretí tohoto filmu si určite poviete buď "WOW!", alebo "a to čo bolo do pekla?!" Ja patrím medzi tú prvú skupinu a musím povedať, že som rád. Ja tento film beriem ako aké sito, kde sa ukáže ako ludia berú filmy. Či ako audio-vizuálne orgie k čipsom či pukancom (transformers a pod.) či sa zaujímajú aj o niečo vážnejšie a duchaplnejšie. Netvrdím, že tomu komu sa tento film nepáči je ihneď blb, ale ak mi zdôvodní, že šak film je nudný a je to furt v rovnakej izbe, tak je to kretén. film má posolstvo a určitú vážnosť, akú iné filmy (čo som doposiaľ videl) nemali. výber postáv skvelý. rovnako ako aj absencia efektov a podobných vecí, čo by film zničilo. no najdôležitejšou vecou je tu scenár. Ten je super. Jedinou vadou filmu je jeho krátkosť. Proste na takúto tému by sa dalo vytvoriť 100 častí super seriálu. Možno sa raz dočkáme. 84% ()

HappyDeath

Co jiného na to říci než WOW. Vcelku šílený film nato, jak jednoduše byl natočený. Jeho největší krása asi tkví v tom, že je jako kniha, všimli jste si? Vše co nám tam o sobě vyprávěl sme si určitě všichni reálně vyvořili ve své hlavě, jak to asi muselo vypadat. za té a té doby atd....A v tom je kouzlo jednoduchosti. Děsně jednoduchý ale úúúžasny film. Vřele doporučuji všem! ()