Pozemšťan

• USA The Man from Earth (více)

Torgal

Zaujímavý námet, ale vo výsledku až prílišná scenáristická onania. Film má našťastie veľmi triezvu stopáž, takže pozorovať tých šesť ľudí filozofujúcich v jednej miestnosti nezačne byť únavné. Hoci sa ich dialógy počúvajú dobre, film vo mne po skončení nezanechal nijaké hlbšie dojmy. 6+/10 ()

Amyi

Krasna filozoficka rozpravka na dlhe zimne vecery :) ...mozno by sa mi viac pacil taky neurcity koniec ako "Svet podla Prota" Ale inak, ako uz bolo pisane, radim ludom, ktorych film nezaujme do 10tich minut dalej nekukat ;) ()

TommyGun89

Jsem 14 000 let starý...John Oldman x Jesus Krist. Ne, co se náboženství týče. Kdysi jsem věřil. Jako většina lidí. Některé to ale ještě nepřešlo...................... ()

Ihuj

Hodně originální film, připodobnitelný ke skvělému Světu podle Prota. Pozemšťan je ale zajímavější po formální stránce (minimalistický film, žádná akce), zaměřením na reakce posluchačů, kteří jsou ještě navíc partička vědců, a mě osobně vyhovuje hlavně uzavřeným závěrem. Nemám rád otevřené konce. ()

Ondr@932

Hmm velmi zajímavý film, který je skoro pořád v jedné místnosti a i tak umí dost zaujmout a to oceňuji. Bravo ! 80% ()

bararich8

Konečně zase něco originálního, ať už hlavní myšlenka nebo, že se to celé odehrává v jedné místnosti, což je vždycky oříšek. Tady to většinu času fungovalo, ač tam pár hlušších míst určitě je. Asi to není pro každého, ale na zamyšlení je to minimálně zajímavé, 4* ()

AbelXavier

Uzasny film hlavne svou jednoduchosti, jak po strance rozpoctu a vypravy, tak i co se lehkosti z jakou do sebe zapadaji jednotlive dejove pochody tyce. Jsou filmy, ktere vznikaji podle knih, ale svou delkou je nedokazi prekonat. Man from Earth je protipolem, kniha by patrne byla prilis natahnuta a s tim jak by bylo nutne dej prodluzovat by prichazely i prilis ujete souvislosti. Jak snadne je natocit film odehravajici se v jedne mistnosti, bez triku za par dnu. Zde si jsou ceska a americka filmografie rovna, dockame se nekdy genialni jednoduchosti i v ceskem podani? ()

arkie

Brilantná myšlienka, skvelé dialógy, ale otrasná réžia a kamera. Oplatí sa vidieť len kvôli tomu, aby ste pri zdarilejšom remaku zvolali - "To som už videl!". :) ()

FeFa

Přestože se Man from Earth nedá považovat za plnohodnotný filmový zážitek, myšlenka, s níž přichází, mně naprosto fascinuje a nutí k zamyšlení. A to se počítá. ()

Brady

Film určený jen určité skupině diváků. Všichni ostatní jej pravděpodobně odsoudí. Naštěstí patřím k těm, kteří milují záhady a debaty na mysteriózní témata. Sám jsem už několik podobných debat s přáteli vedl a musím říci, že mne pokaždé uchvátilo, kam až lidská argumentace dokáže zavést jednu jedinou malou hypotézu. Na druhou stranu už se mi také povedlo svými argumenty natolik zdeptat jednoho z přátel, že pak do večera jen civěl do zdi a poté nemohl dlouho usnout. Prostě podobná reakce jako u jedné z posluchaček v tomto filmu. Způsob lidského analytického myšlení je úžasný, ale zároveň nebezpečný. Nikdy totiž nevíte, koho se psychicky dotkne. Musím uznat, že mne tento film naprosto uchvátil svým nenuceným projevem, ale zároveň svou propracovaností. Bylo naprosto cítit, jak mi režisér filmu nechává prostor k vlastním závěrům a nechává mne pozvolna více a více pochopit, že pravda není jen to, co nás učí ve škole. Co říci závěrem? . . . Už jste si někdy sedli s přáteli k lahvi dobrého pití a dali jim nějakou jednoduchou otázku k diskuzi?. . . Třeba otázku, zda vesmír kdysi vzniknul z ničeho, anebo tu byl pořád? . . . Zkuste to. Položte otázku a nechte lidi mluvit, argumentovat a postupně dojít k závěru. I když přiznávám, že neexistuje jasná odpověď. Ale o to tu přece nejde, že? :-) ()

tančísvlky

Fantázia,presne podľa mojého gusta.V jednoduchosti zabalený veľký film. Už som sa obával,že to koniec pokazí. Nestalo sa.V určitých sekundách mi napadla príbuznosť so Shyamalanovými dielami. Skutočne krásny originálny film...Za povšimnutie stojí komentár od "Canakja"... ()

hemoglobin

Sci-Fi zobrané z iného pohľadu, ktoré mňa zaujalo, aj keď sa celý film odohráva v jednej miestnosti a len "kecajú" tak vás to určite zabaví, zaujme a tých 87 minút prejde ako voda ()

dessa

Může být film o pár lidech krafajících v chatě zajímavý? Ano, může. Stačí jim vložit do úst zajímavé myšlenky. ()

mdouglas

Film tohoto typu jsem hodně dlouho neviděl a i přes horší technické zpracování se mi nakonec snímek dost líbil. Zpracováním je to spíš divadelní hra a i jako tu by mě zajímalo film vidět. 87% ()

E lan

Minimalistické komorní sci-fi dílko, které chytne především chytrým a propracovaným námětem, dobrými dialogy, průměrnými hereckými výkony s nadprůměrnou atmosférou. Je jen málo filmů odehrávajících se v jedné místnosti, které by mě tak bavily:-) ()