Pozemšťan

• USA The Man from Earth (více)

atlet

4 hvězdičky, 5 hvězdiček? vlastně nevím...co vlastně vím? co si můžu z tohoto filmu odnést? nečekal jsem téměř nic o tohoto filmu...hodina a půl povídaní nad nějakým problémem v jedné místnosti. Slovní přestřelka, která může vyústit v nudu...nudu? ale kdeže! Uznávám, že v prvních 50 minutách, kde je nastolen jakýsi problém a přátelé jistého kolegy, který tvrdí, že je na zemi 14000 let, se mu tuto myšlenku snaží vyvrátit, ve mě zanechávalo pocity rozpaku a říkal si, že přeci jenom musí dojít tato diskuse ještě dál. A ano, stalo se! Druhou polovinu filmu jsem ani nedutal. Jen je těžké, jakožto ateista, tuto druhou část filmu hodnotit kladně či záporně, jelikož nejsem tak moc bible znalý. Přesto ve mně tento film zanechává milion otázek a tento film mi nedá jen tak spát. Myšlenka filmu je snadno zpoznatelná a srozumitelná. Nakonec se ale přeci jenom uchyluji ke 4 hvezdičkám z důvodu hereckých výkonů některých osob ve filmu a částečně kvůli konci, který nemusel být takový, jaký byl. ()

Brasi

Film bez napětí, bez invence, úplně o ničem. A filosofická hloubka? Překvapivé otázky? Lidi, vy si snad ze mě děláte legraci, že jste většinu z těch hypotéz, (rádoby i nerádoby)naruby převrácených filosofických otázek, vizí apod. slyšeli prvně tady? Tenhle film obsahově nepřináší novýho ani zbla; při nejlepší vůli se dá maximálně říct, že určitý myšlenky shrnuje (s hereckými výkony potácejícími se po hranici průměrnosti a podprůměrnosti). ()

wellar odpad!

Inak film zacal zaujimavo, ale postupne sa staval viac a viac absurdnym az to vyvrcholilo do stavu v ktorom som uz bol znechuteny .. Pripomenulo mi to vymysly spisovatela Browna... Slabe ()

Luqi

Neviem, či to bolo nedostatkom financií alebo to bol zámer, spraviť tento námet takto minimalisticky. Každopádne ja som rád, že to bolo takto natočené. Je to celé "len" konverzačka, odohrávajúca sa prakticky v jednej miestnosti ale všetky dialógy sú na malé výnimky veľmi dobre napísané a prípadné flashbacky by to len kazili ............ Odbočka k Ježišovi niekoho asi dosť podráždila. Myslím, že to bol jasný zámer trochu provokovať prekrútením oficiálnych dogiem. Ale nie je to výčitka. Je to predsa sci-fi a tým to len získalo určité napätie. A ten záver: no po tých dusných momentoch po rozprave o Ježišovi si to pýtalo viac ako len odchod do neznáma a to čo vymysleli je celkom vkusné ............ ()

Elgin

Nadcasovy snimok pre vyvolenych, asi takto by som to v kratkosti hodnotil. Vidim, ze tych na ktorych urobilo toto malinke dielko dojem neustale rastie. Napriek tomu, ze som katolik som si tuto konverzacku plne vychutnal. Cas sa stal niecim malym nemeratelnym a hlavny predstavitel sa naozaj choval akoby mal vsetko o com rozpraval prezite. Vrelo doporucujem kazdemu ako povinnost (hlavne tym ktory si myslia, ze bez penazi nic nejde) a nazor si mozete vytvorit potom sami a nenechate sa odradit neprajnikmi. Cudne je, ze sa takyto jedinecny namet neobjavil na javiskach divadiel, snad casom. Uvidime....99% ()

KOZEL84

a půl.Nápad je to výborný a jakmile to Johny rozbalil,byl sem ve vleku.Celý film se jen kecá a je to asi vlastně dobře.Já si představil hoodně výpravný seriál o jednom člověku,kde by každý díl natočil režisér pro dané období nejvhodnější.To by asi neklaplo.Škoda! ()

End3R

Dokonalá ukázka toho, že k natočení dobrého filmu stačí v podstatě jen inteligentní scénář (druhým příkladem může být '12 Angry Men'). Komorní film s minimem akce a nízkým rozpočtem mě pohltil od začátku do konce a donutil mě o něm dlouho přemýšlet. Krásný kopanec do zadnice všem nabubřelým hollywoodským blockbusterům. ()

kailik

Wau, nic jinyho snad rict nemuzu. Famozni podivana, ktera vas musi chytit uz od uplnyho zacatku a nepusti vas do zaverecnych titulku. Celkem se stydim, ze jsem mel moznost tento film videt az ted, o hodne sem prisel. Originalni myslenka s neuveritelne zajimavymi dialogy. V prubehu filmu mi to pripominalo snimek 12 rozhnevanych muzu, v techto filmech je jasne dokazano, ze i za nizky rozpocet, se da natocit neco tak krasnyho, az se vam chce brecet kdyz vidite rozpocty u jinych filmu. Mam rad filozofii a psychologii a tenhle snimek mel vsechno. Po celou dobu filmu, sem se snazil udelat si obrazek o obou uhlech pohledu a to je to, co ten film dela tak strasne zazivnym. Ale abych jen nevychvaloval. tak mi na tom vadila asi ta dramaticka hudba, v jednu chvili si kousete nechty na ruce a cekate co dalsiho se dozvite a nahle hudba prestane a cela atmosfera je totalne v haji. A dalsi vec je asi ten konec, to mi prislo jako celkem ujety a totalne nevhodny v ty situaci. Ale jelikoz nejsem tak kritickej, tak davam plnej pocet. Predstavivost nezna mezi a tenhle film je toho dukazem ,z mojeho pohledu se jedna o jeden z nejlepsich snimku, zadna akce, jen genialne poskladane inteligentni debaty. Vic takovych filmu ! ()

Corvaxus

Já tyhle konverzační filmy mám rád. A tenhle je snad nejlepší. Skvělé téma, logické chyby tomu nevadí a když se v tom nebudete babrat, ani je nepostřehnete. A ten Beethoven... Viděl jsem už třikrát, stále stejně zábavné a vždy jsem v příběhu našel novou souvislost. ()

Viperine

Námět byl to, co mě motivovalo film shlédnout. Předem jsem četla několik kritik, byly dost kontroverzní, což je často dobré znamení - že půjde o zajímavý snímek. V tomhle případě byla zajímavá fakt jen ta myšlenka, hercům jsem to nevěřila. Hromada scén a konverzačních smyček je úplně prvoplánová. Příběh se snaží rádoby šokovat a bourat předsudky, ale postrádá opravdovou gradaci a hlubší myšlenku ve své podstatě i ve svém vyústění. ()

TheTrox

Film, který se odehrává celý v jednom pokoji ? K tomu jenom s pár lidmi a jediný co se celou dobu děje je konverzace a přesto snímek není nudný ? No páni ! tomu říkám (ne)Sci-Fi jak vyšitý ! Úplně mne vyprávění "jeskyního muže" pohltilo natolik, že jsem se ani minutu nenudil, opravdu moc hezký. Celkové hodnocení: 85% ()

Caaslav

kdyby byl pozemšťan literárním dílem určitě by dokázala vykreslit atmosféru daleko lépe,...reakce lidí na fascinující vyprávění člověka, který o sobě tvrdí že je kromaňonec, mi přišly příliš nereálné, neodpovídající tomu jak by reagovali skuteční lidé. Některé neherecké výkony herců byly až donebevolající. Další viditelnou slabinou je práce s kamoerou a hlavně osvětlením (kdo ví jestli to nebyl naopak záměr, ale hlavně v poslední části filmu kdy člověk většinou ani nevidí mimiku obličejů postav to působí příliš neumětelsky). Tenhle film má však velice zajímavý nápad, díky kterému vyčnívá z průměru a dostává se do červeně hodnocených filmů, já bych ho ovšem takhle vysoko neviděl... (60%) ()

DDUDU

Příběh nad kterým lze jen otevřít pusu a nechat ji otevřenou. Jednoduchý děj s obrovským zamyšlením. ()

Vazbič

Zajímavý snímek, hodně intelektuální, ale když už tak - ještě trochu větší hloubka by tomu slušela více. ()

Saur.us

Zpracováním jako televizní film, scénářem jako divadlo. Tahle hodinu a půl verbální přestřelky nabízí spoustu otázek napříč historií lidstva a dokázala na mě pořádně zapůsobit. Škoda jen občasné nudy a absence jakéhokoliv většího zvratu (který i u konverzačního snímku potřeba je). ()