Pohřeb v Berlíně

Funeral in Berlin

Thriller / Drama

Velká Británie / USA, 1966, 102 min

Další špionážní film 60.let, kdy takových snímků vznikalo, vlivem úspěchu Jamese Bonda, kupy. Agent Palmer je zde ale na rozdíl od Bonda vykreslen veskrze realisticky a uvěřitelně. Musím pochválit Michaela Caina za jeho herectví. Svojí postavu ztvárnil vskutku par excelence. Příběh je lehce překombinovaný, ale věřím, že až si film pustím podruhé,potřetí, tak do tajů děje proniknu úplně. P.S. Ty brýle jsou fakt cool:)(20.6.2008)

Reziser Guy Hamilton /Devil´s Disciple, Goldfinger/ natocil len nudny spionazny film, ktory nema poriadne tempo a pribeh divaka vobec nestrhne. Esteze velikan strieborneho platna Michael Caine natocil roku 1969 kultovy Italian Job. Funeral in berlin je len nudny spionazny film, nic viac : z ucty 60 %(28.4.2015)

S pověstnou britskou precizností do detailů vybroušený film! Stejně dobrý jako Ipcress file, s až neskutečně zajímavou zápletkou, geniálním Michaelem Cainem, skvělými dialogy, vtipně-suchými hláškami a postupně se stupňujícím napětím, které - i kdyby se dalo krájet - byste neukrojjili ani motorovou pilou, jak je husté. Zkrátka špionážka první třídy s (jak tady někteří uživatelé správně píší) opravdu složitou závěrečnou půlhodinou, jež ale naštěstí není zmatená nebo nepochopitelná. Prostě se toho v ní jen dost stane, no. Pět hvězd dávám Pohřbu v Berlíně hned, ačkoliv mi z děje určitě taky něco uteklo. Další promítnutí dévédéčka všechno stoprocentně napraví. Těším se na ně.__P.S. Napravilo.(6.10.2010)

Prekvapivo veľmi svižne nakrútená a zábavná špionážna báchorka z netradičného okolia východného a západného Berlína, kedy sa dosť scén odohráva práve v okolí múru. A bude sa pri ňom aj párkrát strielať. Pohreb kombinuje čistú zábavu so serióznymi témami a Hamiltonovi táto hra vychádza. Sem tam sa vynoria aj prekvapivé zvraty a otočia dej iným smerom. Caine tým prechádza s totálnym nadhľadom a možno aj preto mám z filmu taký pozitívny dojem.(7.5.2018)

Berlín Harrymu Palmerovi svědčí, celá atmosféra tohoto studenou válkou postihnutého města přesně odpovídá chladnosti a cynismu hlavní postavy. Děj je zajímavější a tempo vyprávění rychlejší než u Ipcress File. Hudba je příjemně vlezlá, s holkama to mají britští agenti předplacené a Caine nezklame...(26.11.2008)

• - Do role Samanthy Steel byla původně obsazena Anjanette Comer, která dokonce figurovala na propagačních materiálech. Z důvodu nemoci ji však nakonec nahradila Eva Renzi. (pawleta)

• - Eva Renzi byla předabována herečkou Nikki Van der Zyl. (pawleta)

• - Paul Hubschmid a Eva Renzi sice ve filmu hrají nepřátele na život a na smrt, ve skutečnosti se však rok po natáčení vzali. (pawleta)