Reklama

Reklama

Tento snímek je druhým z trilogie filmů natočených na motivy knih o Harrym Palmerovi z pera Lena Deightona. Stejně jako v prvním snímku ztvárnil Michael Caine Palmera – obrýleného a poněkud pochybného britského agenta. Palmer je vyslán do Berlína, aby zkontroloval vysoce podezřelého zběha: sovětského plukovníka Stoka. Ukáže se, že jeho smrt byl podvod a od Palmera se očekává, že vyřeší zmizení údajné mrtvoly. Jenže když odhalí víc, začne být hra pěkně složitá. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (50)

misterz 

všechny recenze uživatele

Oceňujem hlavne jednoduchý, politicko-špionážny príbeh s priamym ťahom na bránku, takže nebol problém orientovať sa v tej špionážnej motanici a menách. Obyčajne mávam s filmami s podobným námetom problém, tu som ho nemal. Zároveň však musím konštatovať, že ma náplň dejovej linky nejak zvlášť neoslnila, prišla mi dosť nezaujímavá. Ale M. Caine sa snažil a hlavne tam hrala krásna Eva Renzi, takže aspoň bolo na čo pozerať. 60/100 ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Zamotaná antibondovka (od tvůrců Bonda) v nejlepším světle aneb Edna... Ehm, Harry "jsem nejvtipnější cynik filmového plátna" Palmer v soukolí špionážní byrokracie po druhé; a tentokrát ještě lépe. Pochmurná atmosféra Londýna z jedničky byla nahrazena neméně působivou atmosférou rozděleného Berlína, kde nikdo nikdy nikomu nevěří. ()

Reklama

Javert 

všechny recenze uživatele

Další špionážní film 60.let, kdy takových snímků vznikalo, vlivem úspěchu Jamese Bonda, kupy. Agent Palmer je zde ale na rozdíl od Bonda vykreslen veskrze realisticky a uvěřitelně. Musím pochválit Michaela Caina za jeho herectví. Svojí postavu ztvárnil vskutku par excelence. Příběh je lehce překombinovaný, ale věřím, že až si film pustím podruhé,potřetí, tak do tajů děje proniknu úplně. P.S. Ty brýle jsou fakt cool:) ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

S pověstnou britskou precizností do detailů vybroušený film! Stejně dobrý jako Ipcress file, s až neskutečně zajímavou zápletkou, geniálním Michaelem Cainem, skvělými dialogy, vtipně-suchými hláškami a postupně se stupňujícím napětím, které - i kdyby se dalo krájet - byste neukrojjili ani motorovou pilou, jak je husté. Zkrátka špionážka první třídy s (jak tady někteří uživatelé správně píší) opravdu složitou závěrečnou půlhodinou, jež ale naštěstí není zmatená nebo nepochopitelná. Prostě se toho v ní jen dost stane, no. Pět hvězd dávám Pohřbu v Berlíně hned, ačkoliv mi z děje určitě taky něco uteklo. Další promítnutí dévédéčka všechno stoprocentně napraví. Těším se na ně.__P.S. Napravilo. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Velmi chytré krimi drama těžící z rozdělení Německa, Berlína a ze studené války. V určitou chvíli jsem se již v mnoha zvratech a záměnách ztrácel, ale nakonec to jak scénárista tak režisér zvládli tak, že pointa vyznívá skutečně mile a překvapivě. Mladý Michael Caine byl už tenkrát skvělý herec a navíc štramák. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (5)

  • Eva Renzi byla předabována herečkou Nikki Van der Zyl. (pawleta)
  • Do role Samanthy Steel byla původně obsazena Anjanette Comer, která dokonce figurovala na propagačních materiálech. Z důvodu nemoci ji však nakonec nahradila Eva Renzi. (pawleta)
  • Ruští vojáci na východní straně Berlínské zdi často přerušovali natáčení zrcátky, kterými oslňovali kamery. Scéna, kde Harry Palmer poprvé překračuje Checkpoint Charlie, byla kvůli tomu natáčena z velké dálky. (pawleta)

Reklama

Reklama