IIRozpočet $-miliónovIITržby USA $33,862,903IITržby Celosvetovo $40,127,259II Tržby za predaj DVD v USA $7,493,331 //počet predaných kusov 495,141II Trapošina, ktorá je miestami nečakane celkom milá ale niekedy aj príliš otravná, Sandra Bullock ušla ale takáto úloha jej moc nesedí. /25%/(28.11.2010)

Třetí film v řadě, kde se mi Sandra Bullock zatraceně líbila. Pokud měl někdo herecky šťastný rok 2009 a znovu si tak nakopnul svoji kariéru, byla to právě ona...Její bláznivý křížovkářský diblík byl okouzlující a zcela zastínil "Bokovkáře" i kluka z "Vegas" a propůjčil této jinak průměrné komedii něco navíc...(28.12.2009)

• Roman.Ticka

Čekala jsem podobně příjemnou záležitost ve stylu Návrh, ale už scéna v autě dala jasně najevo, kudy cesta (ne)vede. Ač je Sandra pořád kus a daří se jí úspěšně stírat věkový rozdíl s partnery nad 10 i více let, aniž by vypadala trapně, (na věku jistě nezáleží, ale jde o určité sladění) přesto tak zpackaný úděsný scénář nemohla zachránit ani její stále perfektní vizáž, ani účast mého oblíbeného Bradleyho. Vlastně jsem od snímku dál už nic nečekala, jen mě zajímalo, kam se nasměruje jejich rande naslepo, jakou roli mu přišili. Naštěstí to s nimi dopadlo jak mělo, ale přesto mě kromě pohlavně nezařaditelného Churche nejvíc iritovalo oblíbené stávkování pro nic a za všecko, typicky po americky, což se už daří kopírovat i u nás, jako vše co stojí za ho...(1.4.2013)

"Bože, kde mám začít ?? Ty, konečně už přestaň s tím samoopalováním !! Vypadáš jak cracker !! Vypadáš jako brambora, vypadáš jako scvrklá broskev !! A ty, Geraldo.. Už shoď konečně tu paruku !! Vypadáš jak pornohvězda v důchodu.." ;) A Sandra Bullock vypadá jako opravdu velmi vzácná slepice !! Každý už si to jistě zažil, takové rande s cvokem, takže všichni víme, že takové historky nejvíc baví, když se dějí někomu jinému než nám.. Navíc jsem na tom dost podobně jako Mary, když mám taky hlavu plnou "naprosto zbytečných informací".. Jen s nimi nikoho neprudím !! ;) A tak nakonec musím se přiznat, že tahle malinová Slečna zamilovaná mě bavila mnohem víc, než jsem po té kritice, která se kolem filmu nezkušených tvůrců v čele s režisérem Philem Traillem strhla, a tak zkrátka ty úvahy, které se nabízely, totiž jak mohla dnes už oscarová Sandra v jeden rok natočit dva tak kvalitativně nesrovnatelné snímky, vzaly za své.. Sandra, a hlavně pak Bradley, tomu sice místy hodně šlape na krk a přehrává jako smyslů zbavená, ale stejně dokáže zaujmout i rozesmát, když ani právě ty dialogy vůbec nevypadají špatně, byť to celé působí dost sitcomovým dojmem.. Bradley Cooper si to zjevně užívá, film neztrácí tempo, a ačkoliv ten soundtrack jindy výtečného Chrisse Becka mě chvílemi vyloženě otravoval, celkově tuhle jednohubku prostě nemůžu považovat za žádný průser..(12.7.2015)

Musím říct, že to vlastně nebylo úplně špatný. Thomas Haden Church tu poprvé hraje tak, že je s ním dokonce i docela legrace. Vlastně legrace nejvíc z celého filmu. Scény s ním jsou totiž to nejvtipnější, co tenhle film nabízí. To Sandra Bullock tady sice vypadá jak nějaká mulatka z ghetta, ale i přes tu její trapnost jí to dokážete odpustit. Když se totiž podíváte na rok výroby, tak zjistíte, že ještě ten samý rok natočila Zrození šampióna, kde nám všem vytřela zrak tím, jak dobrá umí být. Takže nakonec dobrý. Místy zbytečná průměrná romantika a místy bláznivá komedie, která dokáže zvednout náladu v téměř každé situaci.(22.11.2017)

• - Sandra Bullock obdržela Oscara za hlavní herecký výkon ve filmu Zrození šampiona (2009), přičemž den předtím převzala Zlatou malinu za snímek Slečna zamilovaná. Poprvé v historii se tak stalo, aby protagonista převzal obě ceny v jednom roce. (Yardak)

• - Sandra Bullock získala za roli Zlatou malinu v kategorii Nejhorší herečka a společně s Bradley Cooperem další Zlatou malinu za Nejhorší pár roku. (Chrustyn)

• - Sandra Bullock při převzetí Zlaté maliny prohlásila: „Něco mi říká, že jste ten film neviděli. Kdybyste film skutečně viděli a pochopili, co se snaží sdělit, nebyla bych zde.“ Zůčastněným rovněž při předání rozdala DVD s filmem a přislíbila, že přístí rok poté, co se na film ostatní skutečně podívají, jej přijde cenu vrátit. Za proslov a hlavně účast na ceremoniálu sklidila velký potlesk. (Kamiiik)