Slečna zamilovaná

• Austrálie

Komedie

USA, 2009, 95 min

• Fr

,,Mary, proč nemůžeš být jako každá jiná holka?“….,,Mary, odkud bereš všechny ty zbytečné informace?“… ,,Mary, proč takhle mluvíš a nosíš ty stupidní červené boty?“..... Film o tý nejotravnější a nejšílenější holce, která se svoje prázdná místa pokouší zaplnit slovy, křížovkami a Stevem. Bohužel jen zaplňuje už tak přeplněné místo mezi průměrnými romantickými komediemi. Sandra je fakt výborná, je šílená, je… ale je i vtipná? Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Zajímá mě, který slovo v křížovkách nikdy nenajdu. 2.) Znám holku, co nosí červený vysoký boty. 3.) Chci se stát tvůrcem křížovek. 4.) Jsem zamilovanej do S.Bullock a takto ji to dokážu. 5.) Romantických komedií není nikdy dost. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne(31.7.2010)

• nash.

Dvě hvězdičky a obě jsou pro Sandru Bullock, která v jinak nezáživném, nepříliš zábavném a dějově velmi řídkém příběhu o ničem, kouzelným způsobem vytvořila potrhlou hyperaktivní „mimoňku“, která si díky své mimořádné inteligenci uvědomuje jak moc je občas mimo, přesto však energii a zničující vodopád informací, které neustále chrlí na všechny strany, nedokáže držet na uzdě. Sama o sobě je zábavná, děsivá, okouzlující i dojemná. Člověk si ji prostě musí oblíbit a může jen litovat, že se nemohla jako kulový blesk prohnat lepším příběhem.(8.5.2011)

Čekala jsem totální průšvih o bláznivé stalkerce, ale místo toho je to jen lehce přepísknutá mírná zábava o slečně, která už vážně potřebuje zakotvit a zoufale se přimkne k muži (přístavu), který o ni nestojí. Není to žádné veledílo, ale zahřeje souzněním duší, které, stejně jako zmíněná slečna, nemají pevný bod, a tak putují od senzace k senzaci, aniž by si příliš uvědomovaly, že to, co hledají, už mají. Totiž svoji vzájemnost a souznění. Bohužel, tenhle motiv nebyl dostatečně využitý.______ Těšila jsem se na nějaké prozření skupinky lovců senzací, že konečně pochopí, jak jejich povrchní směřování je jen zástěrkou touhy po něčem hlubším, ale toho jsem se nedočkala. Zůstalo jen u náznaků. Mainstreamový film se nejspíš zalekl vážnějšího tónu. Taky není ničím podložené, proč skupina poutníků za ničím najednou tak vzývá a podporuje Mary, která jen sledovala svůj blud o lásce. Kdyby ta holka byla aspoň milá i k ostatním, ale ona je jen sebestředná. Proto se nedá uvěřit, že by se o ní vůbec někdo zajímal.(3.3.2016)

• nunka

Beriem to ako totálne odlahčenie, totálny relax, ktorý nič nerieši okrem Steva:)...nemôžem to brať ako komédiu, nič komediálne vo filme nie je (s výnimkou komediálneho výkonu Bradleya Coopera). Sandra je snaživá, aj keď miestami nadmieru únosne afektujúca, na druhej strane, postava bola napísaná dosť dementne a tak bolo herectvo adekvátne...Film nestrhne, neuchváti, nerozosmeje, miestami len trošku pouráža "šedú mozgovú".(19.7.2010)

Dnes jsem shlédla čtyři komedie (konkrétně Moje žena a jiné katastrofy, Jen přes její mrtvolu, Zahulíme uvidíme 2 a Slečna zamilovaná) , z nichž u tří jsem po pár minutách zabrousila k internetu a během jejich sledování surfovala, aniž by mi cokoli podstatného unikalo, jen tahle komedie, od které jsem si moc neslibovala, mě přesvědčila se k internetu neuchylovat a sledovat jí pozorně až do konce... Slušně jsem se bavila, pár scén mě rozesmálo a dobrá nálada vydržela i dlouho po dokoukání... Sandru Bullock nemusím, ale v tomhle filmu mi nevadila a do konce mě její Mary slušně bavila... Není to žádná perla, ale po dnešním komediálním maratónu si uvědomuju, že natočit zábavnou komedii není žádná sranda a tahle u mě jako jediná uspěla.(15.9.2010)

• - Sandra Bullock obdržela Oscara za hlavní herecký výkon ve filmu Zrození šampiona (2009), přičemž den předtím převzala Zlatou malinu za snímek Slečna zamilovaná. Poprvé v historii se tak stalo, aby protagonista převzal obě ceny v jednom roce. (Yardak)

• - Na filmovom plagáte drží Mary (Sandra Bullock) v ruke červeno-biely dáždnik. Vo filme je však modro-biely. (misterz)

• - Sandra Bullock při převzetí Zlaté maliny prohlásila: „Něco mi říká, že jste ten film neviděli. Kdybyste film skutečně viděli a pochopili, co se snaží sdělit, nebyla bych zde.“ Zůčastněným rovněž při předání rozdala DVD s filmem a přislíbila, že přístí rok poté, co se na film ostatní skutečně podívají, jej přijde cenu vrátit. Za proslov a hlavně účast na ceremoniálu sklidila velký potlesk. (Kamiiik)