Slečna zamilovaná

• Austrálie

Komedie

USA, 2009, 95 min

• otík

Především první dvě třetiny je to neskutečná blbost, Sandra je zcela zmatená, hloupoučka, asociál jako vyšitý. Poslední třetina je jakoby jiný film, dostaneme vážné téma, hlavní hrdinové zmoudří, prozří a divák dostane asi to, co od filmu čekal. Film je zklamání, je to ryze americká nablblá komedie s oblíbenou herečkou.(13.8.2018)

Sandra Bullock a Bradley Cooper by mohli být skvělý pár do romantické komedie. Ve Slečně zamilované jenže něco chybí. Že by jiskření mezi oběma? Zatímco hrdinka je tak specifická a neobvyklá, až je otravná, hrdina je unylý. Těžko vinit herce. Sandra je v té protivnosti prostě až moc dobrá. Bradley naopak tentokrát nemá své pověstné charisma o co opřít. Scénář působí jako nahozený v hrubých rysech a výsledek je celý jakoby televizní.(5.3.2010)

• sedm.1

Možná bych byl ochoten jít s hodnocením trochu výš, kdyby postava Sandry Bullock nebyla, s prominutím, ale nemohu jinak, taková píča! Vážně si ale nepamatuji, kdy naposled mě nějaká postava od prvních vteřin tak strašně iritovala. To byla vážně hrůza, od začátku, v každé její scéně se ta pičmunda chovala a vystupovala jako extrovertní debilka, mlející neustále hovadiny obřích rozměrů, já z té její postavy byl úplně na palici a jediné, v co jsem po celu stopáž filmu doufal, bylo, že Bradley Cooper vezme do ruky kladivo a rozmlátí tu její přitroublou držku na cáry. Jelikož ale mělo jít o romantickou komedii, k ničemu takovému bohužel nedošlo, nicméně test mé odolnosti vůči blbkám byl řádně prověřen. Rozhodně to tedy ale nebyla vina stále velmi atraktivní Sandry, ale takto posraně napsanou postavu by prostě nedokázala zesympatizovat a zpříjemnit žádná ženská na světě. Jinak zápletka filmu byla tedy také docela zoufalá, především co do nápaditosti a tempa, dle žánrového zařazení tu pak romantika jaksi nezafungovala a vtipnost se tu pro jistotu neobjevila vůbec, herečtí představitelé pak působili poměrně sympaticky a výrazně, ale i jejich postavy mě tedy spíše než k obdivu vedli k údivu, kam lze až klesnout. Slečna zamilovaná se zkrátka ani trochu nepovedla, je to ptákovina, dějově gradující do nehorázné tuposti a disponující jednou z nejotravnějších filmových postav vůbec. Strašně nerad to dělám a film si to objektivně asi ani nezaslouží, ale já musím jít s hodnocením vážně hodně nízko, neboť tupost obsažená v tomto filmu překročila fakt veškeré mé mantinely tolerantnosti.(17.7.2014)

Ale jo, možná si to tu třetí hvězdu nezaslouží, přesto jí dám. Určitě se jedná o další z filmů, kdy je rozdíl mezi trapností a vtipností velmi tenký, já se rozhodl vzít to celé s nadhledem a nakonec to docela fungovalo. Když k tomu připočtu "totálně na ránu" Sandru Bullock a sympaťáka Coopera, lehce podpůměrná komedie z toho je určitě.(30.10.2011)

• Gereth

V celém filmu se nenašel jediný okamžik, kdy bych se zasmál. Toliko ke komediální složce. Co se týče romantiky, tak těžko nějak fandit a rozplývat se nad postavou, kterou máte chuť zabít už hned od prvního momentu, kdy se objeví na scéně. O příběhu asi ani nemá moc cenu diskutovat, je dokonce ještě hloupější než bývá u průměrných amerických romanťáren zvykem. A to už je co říct. Ať se snažím sebevíc, opravdu nenajdu jedinou věc, kterou bych mohl pochválit. Zahozený čas. // 25%(22.1.2010)

• - Sandra Bullock obdržela Oscara za hlavní herecký výkon ve filmu Zrození šampiona (2009), přičemž den předtím převzala Zlatou malinu za snímek Slečna zamilovaná. Poprvé v historii se tak stalo, aby protagonista převzal obě ceny v jednom roce. (Yardak)

• - Sandra Bullock při převzetí Zlaté maliny prohlásila: „Něco mi říká, že jste ten film neviděli. Kdybyste film skutečně viděli a pochopili, co se snaží sdělit, nebyla bych zde.“ Zůčastněným rovněž při předání rozdala DVD s filmem a přislíbila, že přístí rok poté, co se na film ostatní skutečně podívají, jej přijde cenu vrátit. Za proslov a hlavně účast na ceremoniálu sklidila velký potlesk. (Kamiiik)

• - Na filmovom plagáte drží Mary (Sandra Bullock) v ruke červeno-biely dáždnik. Vo filme je však modro-biely. (misterz)