Čekala jsem totální průšvih o bláznivé stalkerce, ale místo toho je to jen lehce přepísknutá mírná zábava o slečně, která už vážně potřebuje zakotvit a zoufale se přimkne k muži (přístavu), který o ni nestojí. Není to žádné veledílo, ale zahřeje souzněním duší, které, stejně jako zmíněná slečna, nemají pevný bod, a tak putují od senzace k senzaci, aniž by si příliš uvědomovaly, že to, co hledají, už mají. Totiž svoji vzájemnost a souznění. Bohužel, tenhle motiv nebyl dostatečně využitý.______ Těšila jsem se na nějaké prozření skupinky lovců senzací, že konečně pochopí, jak jejich povrchní směřování je jen zástěrkou touhy po něčem hlubším, ale toho jsem se nedočkala. Zůstalo jen u náznaků. Mainstreamový film se nejspíš zalekl vážnějšího tónu. Taky není ničím podložené, proč skupina poutníků za ničím najednou tak vzývá a podporuje Mary, která jen sledovala svůj blud o lásce. Kdyby ta holka byla aspoň milá i k ostatním, ale ona je jen sebestředná. Proto se nedá uvěřit, že by se o ní vůbec někdo zajímal.(3.3.2016)

Myslím si, že to bol jeden naozaj pútavý film, pri ktorom som sa rozplakala, bola to síce komédia, pritiahnutá za vlasy, ale ak ste dávali dobrý pozor neujde vám hlboká myšlienka. A to, že sa ľudia nemajú meniť tak, ako ich chcú ostatní. Pekný film, zaujímavý a dynamický dej v ktorom sa stále niečo deje, príjemní herci, pekná kamera, scenár bol v pohode, rovnako aj hudba. Takých 75%.(22.5.2010)

• greetchen

Jako Slečna Drsňák i v Návrhu byla Sandra Bullock (v rámci možností) okouzlující, ztřeštěné role jí sednou. Tady už je to ale trochu moc přitažené za vlasy. Sandra se sice snaží a místy je vskutku roztomilá, ale výsledek je spíš zoufalý. Není špatná ona, snaží se ze své role dostat maximum, špatný je ten film sám o sobě. Na romantickou komedii je v něm prabídně málo vtipu, romantiku jsem tu nepostřehla už vůbec. A ten konec s dolem je prostě zoufalost sama. Dvě hvězdy, alen jen kvůli těm šíleným rudým kozačkám.(22.5.2010)

• Aljak

Film ako taký to nebol zlý - scenár bol v podstate celkom slušný, ani spracovanie nebolo zlé, celkovo tu bolo mnoho zaujímavých a hlavne vtipných momentov. ALE herecké obsadenie na konkrétne role mi prišlo ako obrovský omyl! Sandra Bullock ako fanatická stalkerka? - tak táto rola k jej hereckému prejavu vôbec nesadla. Takže hlavne toto bolo najväčším mínusom celého filmu. Sandra je skvelá herečka, ale nie na takúto rolu - nieže by to zahrala zle, len to k nej proste nepasuje. Ostatok bol znesiteľný, ale myslím, že celkovo to všetko malo oveľa väčší potenciál. Ale na zasmiatie a ako taká oddychovka to nebolo vôbec zlé...(31.3.2013)

• Hal_Moore

Jak Sandra Bullock, tak i Bradley Cooper, si vybrali velice slabou chvíli a tyto dvě komerčně nejúspěšnější hvězdy minulého roku se musejí sklonit před Thomas Haden Churchem, který si celý film ukradl pro sebe. Film není ani komedií, ani romantickým a už vůbec není romantickou komedií. Na to je zde příliš málo vtipu a žádná romantika. Postava Mary mě neuvěřitelně iritovala a z filmu jsem neměl vůbec dobrý pocit. Zbytečné mrhání časem. Více na etparadise.(10.1.2010)

• - Sandra Bullock obdržela Oscara za hlavní herecký výkon ve filmu Zrození šampiona (2009), přičemž den předtím převzala Zlatou malinu za snímek Slečna zamilovaná. Poprvé v historii se tak stalo, aby protagonista převzal obě ceny v jednom roce. (Yardak)

• - Keď sa Mary (Sandra Bullock) kúpe vo vani, v pozadí hrá pieseň, ktorú spieva Helga Bullock - Sandrina matka. (misterz)

• - Sandra Bullock získala za roli Zlatou malinu v kategorii Nejhorší herečka a společně s Bradley Cooperem další Zlatou malinu za Nejhorší pár roku. (Chrustyn)