Česká RAPublika

Česká RAPublika bude první dokument o české hiphopové scéně. Jako hlavní protagonisty zde uvidíme kapely Indy a Wich, PSH a Supercroo. Producent Martin Pošta prozrazuje, že "filmaři se snaží dostat na dřeň lidem co hiphop dělají". (salazar)

Jillen odpad!

Jojo, kdybste věděli, co já si o RAPu myslim... :o)...raděj ale nechtějte. Ale jako dokument pro určitou skupinu "lidí" veskrze kvalitní. ()

Ferry

Rozhodně velice zajímavej nápad o čem natočit dokument. Podle mě jsou tři druhy lidí, první jsou ti, kterým se tenhle styl líbí, druzí jsou ti, kterým je to jedno a svým způsobem to tolerují a třetím (sem patřím) jsou tyhle lidi pro smích :-D, protože kdykoliv jdu po ulici a vidím takového šaška s kšiltovkou směju se. ()

sonnak

To abych si dal bacha, jestli hodnotím dokument, nebo českou rapovou scénu :) jako výpověď o českém hopu je to celkem solidní počin, který bez moralizování servíruje jednu scénu za druhou, přičemž jsem neměl pocit, že by podsouval, na kterou stranu se přiklonit. Minimálně z poloviny filmu mám však pocit (a můžu to být jen já), že čeští hopeři jsou jednoduší, nejistí a nevyrovnaní blbečci. A to je plus a evidentní záměr - rozhodně se to dalo natočit stylem "jsme cool", ale tahle jasná sebekritika je věc, kterou jsem nečekal a moc potěšila. Z druhé půlky člověk získá pocit, že jsou to přeci jen fajn lidi, i přes svůj projev a naivnost, který patří spíše ke stylu samotnému, nežli k nim, a že některým talent rozhodně nechybí (IW,PSH;SC beru spíš jako recesisty srandisty). Vytknout se musí neustálá potřeba být v opozici a srovnávat - proč proboha někdo porovnává hip hop s vážnou hudbou? Je to zajímavé, ale snaha přesvědčit toho druhého o výjimečnosti toho, co dělám právě já, je zbytečná. Dokumentu taky chybí ucelenost a vyspělost, což ale platí i pro českou hh tvorbu samotnou. ()

K.I.N.G.

Unikátní výlet do světa českého hip hopu, který tu zastupují přední čeští rapeři Hugo Toxxx, James Cole (Supercrooo) a Orion (PSH), dále také do určité míry Indy, Wich, Wladimir 518, Mike Trafik a další. Jedná se o vysoce a nebezpečně zábavný dokument, o tom nemůže být pochyb, ale možná jen pro ty, kterým tito lidé něco řeknou. No myslím, že byly správně vybrána nejznámější jména české rapové scény, ale asi ne ta nejlepší. ()

YURAyura

8/10 Pro me velke pozitivni prekvapeni. Rap nemam rad uz od dob, kdy ho tu delal leda Majk Viktorik a zadni drsni "nigga" opicaci, kteri nedokazou skousnout heslo, ze IMAGE JE NANIC ;]] takze jsem se opravdu bavil - nevim jak moc to bylo zamerem tvurcu - temer celou dobu. Zajimave scenky byly, gradace byla a nakonec i teta Hegerova, takze rozhodne zadna ztrata casu jako u mnoha jinych filmu posledni doby. ()

Herr_Flick

Proč je u nás hip-hopová kultura vnímána naprosto bez respektu a je tolik parodovaná? Takováto vlastní prezentace tomu dává korunu. O ničem :-( ()

reqiuem

Česká RAPublika jako první dokument o české hiphopové scéně?jako scéně, kterou tvoří jenom Hugo Toxxx, James Cole, Orion, Wladimir 518, Indy, Wich? Někteří lidi zapomínaj na to, že tohle se týkalo fakt jenom zmíněnejch lidí a vůbec tady nejde o celou českou scénu, i když tady zaznívaj názory, kterých se asi zastává většina hoperů a protagonisté reprezentují typy, do kterých lze zařadit většinu hoperů, ať už jsou víc či miň ulítlí..každopádně i tak je to dobrej počin a nápady klukům vůbec nechybí, což je dobře..ale pravej průnik do českýho "rapu" bych si představoval trochu jinak..je to vlastně jenom o subjektivním pohledu lidí, co se v tý scéně pohybujou, ale moc o ní nemluví, určitě se podílej významným způsobem na jejím formování, ale je blbost je nazývat českou scénou..nazval bych to nejkomerčnější scénou..ale to by jim asi nevadilo, což je na druhou stranu sympatický, protože o tom evidentně přemejšlel a kritizujou to..ale jako s každym dokumentem i tady může bejt realita trochuc někde jinde.. ()

salalala

Velmi zajímavý dokument ze světa rapu. I když tenhle styl nevyhledávám, některé pecky si čas od času poslechnu a myslím, že tvůrci si vybrali dobře, protože ti kluci, co tam jsou, patří k naší rapové špičce a mají to i v hlavě celkem srovnané. Ten film sice nedrží při sobě, ale některé scénky (matriční úřad, doktora lingvistiky) jsou neskutečně vtipné. JIné jsou zase trošku zbytečné, ale to vem čert. Určitě dobrý dokument, vřele doporučuju. A hlavně Hana Hegerová rulez!!! ()

Skip

Tenhle hudební styl mě absolutně míjí a ty texty...no, občas se objeví pár slov, co dají dohromady i nějakou tu myšlenku. Nicméně místy jsem se docela bavil. Ovšem že by měl tento film nějakou výpovědní hodnotu, to ani ne. ()

kapsomut

Hra na český gangsty působí opravdu směšně. A nechápu, kdo to ještě mohl zfilmovat. Nafoukaní a namyšlení hopíci chodí po ulici s bandou cikánů hulí trávu k tomu jeden cikán beatboxuje a pan rapper James Cole rapuje "FREESTYLUJE" (i když to znělo jako kdyby blil... hlavně ten text... to bylo teda něco! Jsem James Cole... stojim na ulici na chodníků... 1,2,3... čtyři pět... zmrdu.. poseru, pochčiju, vymrdam, zajebu, rozmrdám.. a znova 1,2,3,4,5,6,7 zmrde James Cole..! skvěle!!! joo! hAhAHAHAH!) Musíme boys... Prostě český niggové a maxi kingové! Nebo takový ten Orion, jak rapoval v té třídě.. To byly teda rýmy! Váu.. pravej freestyle v podání českejch nej hopíků. To kdyby slyšel Eminem tak by se šel radši zastřelit nebo by začal poslouchat metal a rock! No co to je za trotli? Hrajou si na velký rapery a přitom to umí texty jak já když jsem chtěl bejt nejlepší hopík světa. Bylo mi tak 11 - 12 let. Už jsem to jednom psal... pánové James Cole a Hugo Toxx mi přišli totálně nafoukaní a namyšlení kokoti, kteří nikdy nemuseli pracovat a vydělávají si debilními texty a debilní muzikou, která se k nám dostala přes naše černé bratry. Nechápu proč se do toho serem. Vím že tento komentář je hodný totálního vymaštěnce zaujatýmu proti hip hop a hopíkům, ale já takovej nejsem :) A proč jsem teda dal jednu hvězdičku?!? Sám nevím, asi proto že jsem se na tento film docela těšil, dřív jsem byl sám hopík a něco málo do sebe to mělo. Ale ani jednou jsem se nezasmál! ()

OG_Swifty

Kdysi jsem na tom byl v kině a několik vtipných momentů tam bylo, na zadek mě to neposadí a ani nezvedne ze židle. Průměrné ohodnocení je asi férové a Mabe22 by si neměl tyhle parodie stylizované do černocha ani pouštět a radši si vzal svůj svetr a kalhoty většinou modré někam na koncert nějaké přední české hudební ikony ;D ()

Axis

Pěknej a zajímavej vizuál, pár dobrejch témat dobrejch postřehů ale nějaký ty kamínky v kolečkách zůstaly. Tři plus jedna za Coleho (ten v tom má malinko jasno a s Bukowskym mě dostal) a Hanu Hegerovou. "Je to jasný, JO je to všecko jasný.....je to JASNÝ že je v tom hroznej rozpor v každym slově....ANO..." ()

zipexx

Dokument beru jako náhled do české hiphopové scény. Bohužel mám averzi k dvojici Hack&Phat a jejich namyšlené, sprosté, arogantní kecy mě nechávají chladným a ten jejich rádoby vlastní styl (za každým slovem děvka-zmrd) je ostudou českého rapu. Jsou to děcka a poslouchaji je děcka a jde z nich cítit čistá komerce a gramy skéra :-). Respektuji Oriho, Indyho, Wiche, Lavora, PSH... to oni to tu rozjeli a něco dokázali a netahaj si triko jak ti dva. Co se týče České RAPubliky, několik povedených momentů určitě má a stojí za shlédnutí. Lidem, kterým hiphop nic neříká bych doporučil vyhnout se tomuhle dílu obloukem a raději si pustit DVD z koncertu jejich oblibené skupiny a nepsat zde zbytečné, urážlivé komenty, které postrádaji smysl. Doufám, že slovenské bratry napadne něco takového natočit, protože by mě zajímal průřez jejich scénou. ()

Necron odpad!

az vypluji tihle tupohlavi "rejpujici" idioti nad hladinu, aby se trochu nadechli, budou se za tuhle vec stydet do konce svych zivotu - aspon doufam. frajirci se sli nechat konfrontovat do ruznych prostredi, za ruznymi lidmi, aby si dokazali, jaci jsou borci. bohuzel se tim akorat zdiskreditovali v ocich siroke verejnosti. horsi uz to byt nemohlo - masirovani vlastniho ega nevyslo :-( ...priste uz doufam zadne nebude, aby se tolik nemrhalo casem a energii! ()

M.i.k.e

sem velmi příjemně překvapen.rap ani hip hop nejsou zrovna můj cup of tea,ale tenhle "dokument" je opravdu velmi zábavný.Osobně mě nejvíc pobavila debata s učitelkou lingivistiky... ()

HappySmile

Taková mozajka, která se snaží nám obyčejným lidem ukázat svět českých raperů. Musím říct, že některé scény byly opravdu zajímavé, jiné zase opravdu zábavné. Nečekejte ale žádný ucelený film, jsou to jenom jednotlivé střípky zasané do deseti kapitol. Takže když to nebudu vnímat jako celek, ale jako jednotlivé "klipy", tak musím dát za 4, protože mě chlapci často velmi pobavili. ()

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

17.06.2012

Vítejte v KLDR! Zdarma!