Dospívající Cameron (Michael Angarano) žije v Los Angeles, miluje filmy a sní o tom, že se jednou sám stane režisérem. Na jeho matku a nevlastního otce ovšem chlapcovy ambice nedělají velký dojem. Mladý rebelant jde z maléru do maléru a vypadá to, že spíš než v režisérském křesle skončí za mřížemi. Když však filmová škola v LA vypíše prestižní studentskou soutěž a vítězi nabízí stipendium, dychtivý Cameron se chopí příležitosti a do soutěže se přihlásí. A pak se náhodou setkává s osvětlovačem Flashem (Christopher Plummer), posledním ze staré gardy zlaté éry Hollywoodu, který pracoval se slavnými filmařskými legendami, včetně Orsona Wellese. Je to právě on, kdo rozpozná chlapcův talent a rozhodne se, že mu pomůže. Nabídne mu nejen své profesionální zkušenosti, ale také ho seznámí s někdejším známým scenáristou Mickeym Hopkinsem (M. Emmet Walsh), který upadl v zapomnění a žije v domě pro seniory. Společně pak začnou pracovat na dokumentárním filmu, jehož natáčení změní život všech aktérů. Režii má Michael Schroeder. (oficiální text distributora)

Firebug

Skvělý námět, který by si zasloužil o poznání lepší režisérské uchopení. Michael Schroeder cílí na teenagery nejenom nesmyslnými klipovými filtry a střihem ale i primitivní přímočarostí hrající na první signální. Otčím tedy zákonitě musí být hned v úvodu vyobrazen jako chlastající hrubián, který na férovku říká, že nemá svého nevlastního synka rád. Flash musí mít konstantně flašku v ruce, aby bylo zřejmé, že je alkoholik a zanedbávaný důchodce musí mít pochopitelně v nedojedeném jídle partičku dobře urostlých švábů... Vážně velká škoda, že se toho neujal nějaký civilnější "indie rejža", protože pod Schroederovýma rukama to občas působí až moc strojeně (pro někoho možná až vyděračsky). Prostředí z natáčení filmů je lákavé, funguje to i jako jakési uznání všem lidem (zvukaři, kostymérky, osvětlovači atd.), kteří se na natáčení podílí a párkrát mě to i slušně dojalo (scénka v knihovně je nej), přesto přes ty 3* právě kvůli režii jít nemohu. ()

DavidS.

Příběh zestárlého hollywoodského osvětlovače, který přežil svou dobu i slavné filmy, na nichž pracoval, a v současném světě už je jen večně opilým cizincem...Až do chvíle jednoho setkání...Spojení starého nerudného veterána s mladým problémovým studentem a jejich vzájemná umělecká i lidská interakce mi připomněla Osudové setkání se Seanem Connerym...Celé je to natočeno moderním videoklipovým stylem, který je zřejmě v cíleném kontrastu se vzpomínanými černobilými klasikami i postavou věrohodného Christophera Plummera...Nicméně celek je průměrnou dojímavou poctou filmařině a sociální sondou o stáří. To vše v balení pro pubertální diváckou kategorii...Něco na způsob osvěty a nenásilného vzdělávání :) ()

kolemjdouc

jen ten kdo v sobě má úctu ke stáří ,pochopil děj.To není jen o lidech kteří si užili své místo na slunci za nejvyšší slávy ale o tom jak je život krutý Když byli slavní byli na nich naleprni darmožrouti a když zestárli a jejich sláva pohasla zůstali v kruté samotě.V domovech pro staré a opuštěné.Konec byl opravdu emotivní a vůbec ne podbízející se divákovi.O režisérovi nevím nic ale někdo věhlasný by z toho udělal akorát americký obvyklý cirkus.Někomu asi budou vadit ty škubavé barevné záběry kamery ale dá se na to zvyknout.Skvělá nevtíravá nepřeřvávající hudba tradičně vynikjící dabing hlavní postavy panem Jiřím Plachým i ostatní byli velmi dobří to se musí podtrhnout.Někdy pustí dabingové společnosti s filmem do světa tak uhuhňaný dabing že je lepší si dát titulky.Myslím že těm ,kdo se na něj podívají,film zabrnká fest na city. ()

Radim

Příjemný snímek o středu mládí a stáří. Zvláště vyniká Plummer v roli životem zlomeného a věčně nasr...ho Flashe. Nečekejte žádné hluboké drama nebo třeskutou komedii - jen pohodový film. ()

DannyBoy80

Perfektní výkon Christophera Plummera provází film o stáří osamění a poslední šanci bavit se tím co bylo kdysi dávno zábavou. Určitě to není film o točení filmu, to je nakonec docela upozaděno. Nakonec samotné natáčení je vtlačno do hodně krátkého úseku. Já jsem se u toho bavil, zejména u perfektních hlášek Flashe. ()

kill-tec

Film o filmu, který se vlastně natáčí asi tak 2 minuty z celkové stopáže 104 minut. Nezačíná to špatně, ale pořád jsem čekal, kdy to vlastně přijde. A když už teda konečně začnou natáčet, tak to zase hned skončí. A jak film vypadal nebo jak vlastně dopadl, o tom jsme se dozvěděli velký kulový. Plummer je skvělej, vtipnej, ale bez něj by to nebylo absolutně nic. Dost nuda. A závěrečná klišé vsuvka dvougeneračních kamarádů mě zklamala úplně do mrtě. Scénář teda bída. ()

serioga

Nechápem prečo som tak dlho váhal zo zhliadnutím tohto snímku.Bol to krásny príbeh o študentovi,ktorý chce nakrutit študenský film o pomeroch v starobincoch a na pomoc si zavola starého pána Flashe a z jeho pomocou sa mu podarí zohnat aj celý štáb,ktorý tvoria filmový dôchodcovia s rôznych oborov.Krásne,krásne a ešte krásne. ()

PaRi

Christophera Plummera mám moc rád a tak dávám hvězdičku navíc za jeho excelentní výkon. Jinak film na mě působil přesvědčivě a budu si ho pamatovat. Jediné, co bych podstatně zkrátil je neúnosně dlouhý doják u postele Fleše v nemocnici. ()

--TMO--

Väčšinou na "citové vydieračky" napľujem alebo si aspoň riadne zahromžím, ale tento film sa mi proste páčil. Netreba žiadnych hodnotení, nevadil mi obraz, nevadil mi zvuk, nevadil mi dej a proste sa mi to celé PÁČILO... ()

ovi77

Tento skvost mi doma lezal niekolko mesiacov a vzdy som si nasiel nieco ine akoby som si mal pustit Man in the Chair. Dovod doteraz nepoznam a lutujem, ze som tak dlho nevedel o co prichadzam. Film je krasne spracovany a aj napriek dramatickemu posolstvu, ktory v sebe ma som sa pri nom aj poriadne nasmial. Plummer je skvely a rola mu sadla ako uliata. Urcite odporucam vsetkym milovnikom dramy ale aj celkovo milovnikom filmu. 5/5 ()