Rande na jednu noc

• USA Nick and Norah's Infinite Playlist (více)

Na newyorské ulice padla noc a dvě osamělá srdce v ní hledají maják, který by jim ukázal kudy se vydat dál. Už brzy pochopí, že štěstí často může ležet mnohem blíž, než jsme si ochotní připustit.  Na počátku této úsměvné romantické komedie stojí dva mladí lidé, obyčejný kluk - basák z nic moc kapely a tuze dobře situovaná dcera majitele prestižního nahrávacího studia, a popravdě je nepojí vlastně vůbec nic. Snad jen to, že mají podobný vkus na písničky. Oba si právě prošli bolavými rozchody, jejich srdce jsou opuštěná a uzavřená před světem. Přesto ale občas stačí jediná noc, aby se z mraky poseté oblohy nad New Yorkem vyklubalo slunce a vše kolem najednou začalo být krásnější než kdykoli dřív. A právě to ostýchavý Nick a sebejistá, nedůvěřivá, otázkami překypující Norah tuto noc zažijí, když hledají tajný koncert oblíbené nezávislé „indie“ kapely. Natolik zvláštní pár Manhattan možná ještě neviděl. Ale co. Láska má miliony podob. V hlavních rolích Michael Cera, známý především díky populárnímu snímku Juno, a půvabná Kat Denningsová. (oficiální text distributora)

Matrinx

Podle mě tento film charakterizuje ta záchodová scéna, kde jedné otravné kamarádce Kat Dennings spadl mobil do mísy, která zrovna byla plná jejích zvratků. To nejlepší v té scéně je hlas, který se ozve z telefonu. Ten film nemá ani solidní příběh, celé mi to přišlo jako taková povrchní splácanina, kde se většinu času řeší blbiny - třeba ta opilá kamarádka, kterou tam naháněli pěkně dlouho. Iritovala mě i ta druhá kravička. Navíc mi nesedl ani Michael Cera, i když konci už byl přijatelnější. Nejlepší na tom všem byla Kat Dennings. která podle mě táhla celý film - takže většina toho ohodnocení patří jí a něco hudbě... ()

Juto

Je to jednou z najmilších tínedžerských romantických komédií. Film šľape vo všetkých smeroch, vďaka dôvtipne šikovnému scenáru. Postavy sú veľmi charizmatické, čo filmu veľmi pomáha. 7/10 ()

BoXBe

Nekonečný playlist Nicka a Nory patří mezi ty sympatičtější komedie, kde hlavní postavy prožívají romantické sblížení způsobem jaký si dovedu živě představit být ještě někde na střední a samozřejmě v New Yorku :) Nemůžu však, a nutno říci bohužel, hodnotit více. Půl filmu, který se věnuje Noře (mimořádně zvláštní a o to atraktivnější a pěknější dívčině) a Nickovi (standardně nesmělému, ale skvělému Michaelu Cerovi známého ze Superbad a Juno) stojí za vidění. Ten zbytek, který reprezentuje nechutná žvýkačka, připitomněle opilá blondýna, plytká postava imbecilní Nickovy bejvalky a pár dalších nesmyslů za vidění nestojí a být na mě, natočím pokračování bez těchto postav s Nickem a s Norou znovu a udělám chytrou komedii jako Juno, oba herci na to mají. Nakonec fajn, ok, ale část mě mi říká, že jsem mohl ušetřit čas a počíst si něco z té hromady na nočním stolku. ()

dr.fish

Kat Dennings je "neherečka", ale fakt hodně hrozná. Ani prkenný Michael Cera ji v tady nedokáže zachránit. Zůstává tedy linka ostatních kamarádů, kteří jsou zábavnější. Nejvtipnější je ovšem linka žvýkačková, jelikož jen osud té žvýkačky mne skutečně pobavil. A to je sakra málo. U tohoto filmu je důležité hlavně rozpoložení v němž ho budete sledovat. Pokud budou elementálové nakloněni, věřím, že to může být dobrá zábava. Pro dnešek 50% ()

campix

V dnešní době je těžké vymyslet něco nového do žánru romantických komedií. To dokázalo snad jen 500 dní se Summer. Rande na jednu noc se ovšem snaží až moc. Spousta velmi vtíravých rádoby vtípku a pro mě ne moc sympatická dvojice Cera - Dennings. Mohu říci, že jsem čekal daleko víc. Nebo aspoň trošku víc. ()

vadic

Tenhle až přeměklý kytarový opus je prostě to, co bych tak nějak chtěl zažít. Najít tu svou femme fatale, celý večer se s ní rozcházet a scházet a přitom poslouchat přesně tento soundtrack, který by se jen jakoby nesl nad New Yorkem. A pokud takovou noc nezažiju, tak každopádně budu poslouchat tento ost až se budu procházet po NYC a doufat, že narazím na svou vlastní Kat Dennings. ()

Ogen

Ani jsem nevěděl co přesně čekat, ale když film skončil bylo mi to líto a chtěl jsem aby ještě kousek pokračoval, hezké i když občas přeslazené, ale hezký pohled na dva úplně odlišné a při tom v nitru stejné lidi. ()

Remivsremi

Milé, dobře zahrané a uvěřitelné. Velmi vydařená teen komedie, s herci v hlavních rolích, kteří si neskutečně sedli. 70% ()

LordSnape

Velmi příjemné překvapení. Už jsem myslel, že se takovéhle romantické komedie netočí. No, jak je vidět, zmýlil jsem se. ()

arbitr

Úsměvné? "...nebo co? Tvoji veselí chlapci mě ukouřej k smrti?" Jak se tomuhle může někdo smát. Romantické? Milostná scéna v nahrávacím studiu oblečených milenců s předstíraným orgasmem? Děkuji nechci. Neskutečně zdlouhavá, naivní a nudná trapárna. Hudba to nezachrání, nechápu jak to může být tak dobře hodnocený. Už dlouho jsem u filmu tak toužebně nevyhlížel konec a když to přišlo byl jsem rád, že jsem to přežil bez újmy na duševním zdraví. Nejvýstižnější paralelou je cesta žvýkačky Caroline, která měla, stejně jako tohle dílko, skončit v záchodové míse. Ztráta času a kdo teprve zvažuje, tak ať jde raději na svoje vlastní rande. ()

PeterNet

Nemám výhrad. Až na poslední dvacetiminutovku film ukazuje, jak to v životě chodívá. Po režijní stránce velmi povedené, Sollett si s filmem opravdu vyhrál. Trošku netradiční romantická komedie. Díky Bohu že netradiční. Je to spíše 4 a půl hvězdičky. ()

ecceHOMMO

milé...ľahko vtipné......príjemnú atmosféru navodiace...romantikou sršiace.........a nesmiem zabudnúť na okúzlujúcu Kat....***/****.....a dokonalá ukážka toho že aj jednoduchý film može byť fajn.... ()

terunka003

Zamilované, veselé, ztřeštěné, puberťácké × závěr filmu. Moc se mi to líbilo. To se odehraje během jedné noci, toho je víc než dost. Optimisticky naladěný snímek o partě hudebníků, kdy jeden z nich neustále řeší svojí bývalou přítelkyni. Ale jen do té doby než potká Noru. Hledá se kamarádka, hledá se hudební skupina. Film je perfektně podbarven skvělou hudbou, která dodala celému filmu šťávu a nadhled. Jen mě zarazil ten konec. Dobrá, sice všem vytřeli zrak, ale proč na tom koncertě vlastně nezůstali? Věty typu:"Proč bychom měli, když všechno co máme je tohle?", mě trošku drtí! Vcelku je to víc než pozitivní film. ()

geklon

kam se chodí na ty Flufy??Na fialky u prdelky??? Prachbídně nedoceněná teen romance tak lyrická a atmosférická, až se nenápadně vplížila za všechny její honosně opěvované spolužánrovníky a lhostejností vůči parádě a oslavným chvalospěvům, sobě vlastní se hřeje na pidestalu opomenutí. Stejně jako neodolatelná hlavní hrdinka se tato ultra dokonalá stylovka zavřela do malého studia a se všemi opovrhovateli, ale i obdivovateli slušně,ale opravdu velmi slušně vymrdala. ()

VasaX

k mým rukám zavítal jedna romantická komedie, a k tomu ještě celá laděna do "indie" kultury. A Michael Cera je celkem dobrým příslibem zábavy a věrného ztvárnění, pokud se jedná o podobné indie "outsidery". Ostatně v průběhu filmu se ukáže jako dobrou volbou i zbytek obsazení. Naštěstí celkové ztvárnění, ladění a podání filmu bohatě vyváží ne zase tak úplně nápaditou dějovou linku (i když vzhledem ke knižní předloze to nemůžeme házet všechno na scénáristu, že?) a jakousi prvoplánovitost. Nick je fajn kluk ale zamiluje se do ne zrovna fajn holky, ta ho odkopne, Nick má zlomené srdíčko, všechno začne být "emo", ale pak potká Noru, která je pro něj jakoby stvořená. A během jedné divoké noci se dají tito dva dohromady, i když mají v cestě pár překážek a každý svého kostlivce ve skříni. Naštěstí, tenhle žánr mám rád a tenhle typ slabosti s potěšením přehlédnu. Ti z vás, kteří nejste zrovna fanoušci tohohle filmového žánru, si klidně hvězdičku odečtěte, a pokud pod slovem "indie" vidíte jen jistou zemi v jižní Asii, tak s lehkým srdcem odečtěte další. ()

Diego

Doufam, ze uz Michaela Cera neuvidim jako ustredni postavu romantickeho filmu. S jednim pohledem si muze vystacit tak maximalne orlando bloom. ()

Honzua

Já mám toho Ceru rád, tu jeho neuvěřitelnou přirozenost a křehkost, a pak ten underground v NY, plakát Franz Ferdinand na stěně a cameo Devendry Banharta(!)... Krásné indie :) ()