Rande na jednu noc

• USA Nick and Norah's Infinite Playlist (více)

Na newyorské ulice padla noc a dvě osamělá srdce v ní hledají maják, který by jim ukázal kudy se vydat dál. Už brzy pochopí, že štěstí často může ležet mnohem blíž, než jsme si ochotní připustit.  Na počátku této úsměvné romantické komedie stojí dva mladí lidé, obyčejný kluk - basák z nic moc kapely a tuze dobře situovaná dcera majitele prestižního nahrávacího studia, a popravdě je nepojí vlastně vůbec nic. Snad jen to, že mají podobný vkus na písničky. Oba si právě prošli bolavými rozchody, jejich srdce jsou opuštěná a uzavřená před světem. Přesto ale občas stačí jediná noc, aby se z mraky poseté oblohy nad New Yorkem vyklubalo slunce a vše kolem najednou začalo být krásnější než kdykoli dřív. A právě to ostýchavý Nick a sebejistá, nedůvěřivá, otázkami překypující Norah tuto noc zažijí, když hledají tajný koncert oblíbené nezávislé „indie“ kapely. Natolik zvláštní pár Manhattan možná ještě neviděl. Ale co. Láska má miliony podob. V hlavních rolích Michael Cera, známý především díky populárnímu snímku Juno, a půvabná Kat Denningsová. (oficiální text distributora)

Rocket

Tak toto bol malý úprimný filmík o jednej romanci zo žiarivého Manhattanu, ktorý sa vďaka sympatickej ústrednej dvojici a časovej línii o dĺžke jednej noci pozerá úplne "sám" :). Michael Cera je opäť vo svojom živle a na Kat Dennings je jednoducho radosť pozerať, asi si predsalen dám povedať, čo sa týka filmu House Bunny :) ()

Razer

Milej film, ve kterém je pár nemilejch zbytečností. Ústřední dvojce hrdinů ovšem všechno špatný zašlape a výsledný dojem je velmi pozitivní. 70%. ()

ViktorEl

Začiatok filmu sa mi hneď zapáčil a keby to tak pokračovalo tak by som dal bez váhania 100%, ale od polovice som sa začal strašne nudiť a skoro som aj zaspal ako môže tak dobre rozbehnutý film začať tak neuveriteľne nudiť, ešte dobre, že mi to vynahradil pekný koniec a sympatická Kat Dennings.Takže asi sa zhodnem s väčšinou film na tých 65%. ()

Erinien

Osciluji mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Není to jen "hloupý romenťák", má to v sobě něco víc, je to jiné, je to zajímavé. Michael Cera je nerozhodný plyšový medvídek, který se hodí na hraní. Tenhle typ role mu prostě sedí. Také je to vtipné, za to má každý takový film malé plus. ()

Axident

Mrzí mě, že tady budu za prudiče, snad za to může fakt, že mě po celý film krutě bolel zub i to, že mi není 15, ale pro mě tohle bylo obrovské zklamání, vůbec jsem se nebavil, popravdě mi bylo spíše líto Michaela Cery, že v tom hraje. Počínaje titulky a naladěním muziky, tyjícím ze slávy půvabného Juno, s kterým to opravdu nemá společného lautr nic (kromě Cery), přes banalní, povrchní až otravný děj, plný teen vtípků a fekálních situací, které bych čekal spíše v American Pie (nápad se žvýkačkou, putující celým filmem, opilá, nesympatická slečna, potácející se celým filmem), až bylo mi z nich stydno. Pokud tohle byla romanticko-komediální pohoda, jak se tady píše, mě to nějak uniklo, sorry. Jediným pozitivem pro mě byla poměrně příjemně civilní Kat Dennings. ()

merigieren

Romantická komedie s putovní žvýkačkou. "Svět byl rozlámán na kousky a naším úkolem je ty kousky najít a dát dohromady", a co se stane až všechny kousky složíme ? "ty kousky jsme my" a to je podle mě geniální myšlenka :-) (protože sem na ní nepřišel...) ()

atmen

Sledoval jsem tento film otitulkovaný jako Nekonečný playlist Nicka a Nory (originální název). Nyní, když píši tento komentář už je oficiální český název Rande na jednu noc (tuctový). Hm, škoda. ... Zatímco při nekonečném playlistu je šance či naděje, že něco (LÁSKA) nekončí ranním probuzením, naopak pokračuje, je tu stále, klube se něco, k čemu nás to bude neustále táhnout.. Rande na jednu noc tuto naději ničí. Vše je jasně vyřknuto. Něco začne a také rychle skončí. Já ovšem si tu iluzi nekonečna vzít nenechám. Vždyť po tom duše romantika odpradávna prahne. ()

Olík

Bývalá dívka, možná budoucí dívka, parta homosexuálních spoluhráčů z kapely, ztracená opilá kamarádka, honba za koncertem oblíbené skupiny - to dohromady dává jednu nekončící a hlavně nezapomenutelnou noc. Zranitelný, lehce zmatený, ale o to sympatičtější Michael Cera v romantické komedii, která svým způsobem liší od svých souputníků, ale celkově spíš nuda. ()

Rockerman

Tvůrci zaslouží pochvalu, že se zase jednou v romantice pokusili o něco jiného, než je v tomto žánru obvyklé. Dost netradičně natočený film se odehrává během jediné noci. Nejprve se hledá utajené místo, kde má koncertovat všeobecně oblíbená kapela Fluffy, pak se hledá opilá kamarádka Caroline, ale hlavně se hledá láska. No a jak to tak v těchto filmech chodí nakonec se ta správná láska najde. Dávám tři a půl *. Tu půlhvězdu přidávám za "putující" žvýkačku. Ta putuje po trase 1.ústa, záchod (plný!!!), opět 1.ústa, skleněná přepážka a zpátky 1.ústa, 2. ústa a 3. ústa. Jistě uznáte, že za toto si rozhodně tu polovinu hvězdy film zaslouží. ()

achaja

Mé Komediální / Dramatiské / Hudební / Romantické srdce zaplesalo. Inteligentní film, který pobaví, rozesměje a děj stojí za to. Hlavní dvojce by utáhla celý film klidně sama. Říkam bravo a dávam silnější 4 hvězdičky. Takhle to má vypadat. ()

Lyžař

Čekal jsem opravdu velkou romantickou jízdu. A namísto toho.....namísto toho jsem v určitých chvílích lehce litoval, že jsem tenhle film pustil. Byly chvíle "cajdákový" a byly chvíle lehce romantický. Pokaždý to ale kazil výkon některých herců. Komplet by se hodilo tenhle motiv lépe zpracovat. Scénář se mi vcelku líbí. Všechno další ale bohužel pokulhává. Režie: **; Scénář: ****; Herci: slabé ***; Hudba: ** ()

Jajar

Svěží romantická komedie, která sice pracuje s tradičními schématy i klišé, ale neschází jí kouzelná atmosféra, perfektně fungující chemie mezi ústřední dvojicí herců (Michael Cera s Kat Dennings rulez) a energický, chytlavý soundtrack. ()

asfalt

Ozaj sa mi to páčilo. Kat Dennings bola skvelá, najmä jej krásny pohľad. Čo sa týka romantiky, bolo to z časti klišé, no nebolo to prehnané, takže sa na to príjemne pozeralo. Bavil som sa skvele, hlavne čo sa týkalo žuvačky :-) ()