I Love You Phillip Morris

• USA I Love You Phillip Morris (více)

Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169. (Bioscop)

lisma

Svižná čtyřprocentní komedie s dobře hrajícím Jimem Carreyem v roli Stevena Russela, nenapravitelného lháře, který dík svým fingovaným finančním podvodům, vyfasuje místenku do vězeňské cely. Jeho orientace je však na tomto místě značnou devizou. Navíc zde potká svou životní lásku - Philipa Morrise. Pro něj je ochoten konati nové kvantum ilegálního jednání, předstíráním nově nabytého právního vzdělání počínaje a útěkem z nápravného zařízení konče. A pro zajímavost, film je inspirován skutečním životním příběhem Stevena Russela. 75% ()

freEDelL

Velmi zajímavě ztvárněné drama. Čekal jsem, že pro Jima to bude složitý úkol, ale zhostil se ho s grácií sobě vlastní. Místy to byl ten Jim, kterého znám z spousty jeho vyložených komedií (Ace Ventura, Božský Bruce, Lhář lhář), ale v některých pasážích filmu jsem ho nepoznával. Film určitě stojí za shlédnutí. Ale pro milovníky Carreyovských komedií to není. Je to zase něco jiného. Jinak Ewan McGregor mě také velice překvapil, ale jeho role milého gaye mi k němu tolik neseděla. Jinak 4* ()

Joke_47

Nejsem proti gayům, ba naopak, mám i pár takových přátel,...=) ale dívat se na filmy s touto tématikou, nebo třeba jen číst takto orientované knihy to zkrátka moc nemusím... Ale přesto mě po dlouhém přemlouvání přítelkyně přemluvila se na snímek podívat...zůstával jsem v klidu a stále si říkal: Carrey a McGregor...Carrey a McGregor, to jsou tak parádní herci, že není ani možný, aby se film nepovedl... a vida, až na pár mnou "nekoukatelných" scén jsem se neuvěřitelně bavil a užíval si tento nevšední filmařský počin s výbornou náladou... Carrey je prostě boží a film s roztomilejším McGregorem v akci asi ve filmařském světě nenajdete...=) 75% ()

racing666

Jim Carrey nám opět ukázal, že umí skvěle hrát... i tyhle role :-) Ewan McG. mě taky docela překvapil. Fakt dobrá komedie. Ostatně nic jinýho jsem ani nečekal, když tam hraje Carrey. ()

vlasto24

Carrey to proste umí, o tom nie je pochýb. A keď sa k nemu pridá McGregor, tak máme netradičnú romancu roka ako vyšitú. Dej mal spád, teplé scény neboli (možno až na tú prvú) zbytočne odvážne (viď hovadina Bruno) a Carrey by vás presvedčil aj o nemožnom. Anebo mu ho mužete vykouřit... ()

veverysiak

Obdivuhodné spracovanie, ktoré zašlo presne tak ďaleko, ako malo, inak by to už nebolo znesiteľné a prijateľné, som milo prekvapený Carreym, neprepískol to s výrazovými prostriedkami a celkom mu to seklo, Ewan je roztomilo sladučký a jeho rola mu neprávom vtisla do náručia suverénne druhé husle, celkovo to zapôsobilo veľmi príjemným dojmom, zvraty boli pútavé a vtipné, ktovie ako to všetko bolo s Russelom v skutočnosti, takže 80%. ()

BlueNeon81

Jim Carrey ako nepolepšiteľný podvodník, Ewan McGregor ako bezhlavo zamilovaný a citlivý gay, a to všetko vo väzenskom prostredí a nie je to pritom o náhodnom vykĺznutí mydla v sprchách, či o povestných "děvkách". Títo dvaja herci tu podávajú také neskutočné herecké výkony, že mnohokrát som mal dojem, že si to herci v prestávkach medzi scénami naozaj niekde rozdávali. Film je podľa skutočnej udalosti a musím uznať, že postava Jima Carreyho je teda pekný hajzlík. Výborný dojem z filmu som mal. :) ()

djcremo

Film inšpirovaný skutočnými udalosťami tu je podaný skôr komicky ako vážne. Ale čo by sme čakali od Jima Carreyho. Ale ani ten kúsok drámy čo podal vo filme som mu nebaštil. Ale zasa som sa pobavil na tých jeho podvodoch a útekoch. A určite by som zniesol aj viac takýchto komických situácii vo filme, ale aj v takomto podaní to bolo super. Len škoda, keďže už tam mali aj Ewana McGregora, že aj jemu nedali vyniknúť viac v tomto filme, ale zasa sa nie je čo čudovať, keďže film bol viac poňatý komicky, tak v tomto Jimovi konkurovať nemohol. Ale ináč mám s toho filmu dobrý pocit. ()

Patr1k

Slušné, jeden z mála "prehriatych" filmov, ktoré som sa rozhodol pozrieť a bol som prekvapený, skvelé herecké výkony, dobrá hudba (hlavne "main theme"), no tiež treba povedať, že to nie je ani dráma ani komédia i keď som sa nasmial dosť, Jim to stále vie :) ()

Snibrota

K tomuto filmu mam zmiešane pocity. Zo začiatku som si myslel že tu máme ďalšiu Skrotenú horu, no po pol hodinke zisťujem že to vôbec nie je zlý film. Trošku som bol zaskočený gayom Jimom Carrym, ale aj to sa poddalo. Najviac som sa nasmial pri Jimových útekoch z väzenia. Vymakaný film o klamaní a podvodoch z väzenského prostredia. ()

david666

První půlka filmu zábavná - Carrey se na podobné typy fakt hodí. Později se však u mě dostavil pocit nudy. Vtípků ubylo a víceméně film dojel do konce setrvačností. Navíc mi tady trošku vadily ty dramatické vsuvky. Jako čistá komedie by film asi dopadl lépe. ()

Pjotrik

Škoda, že tenhle kousek nebyl pojat víc dramaticky. Carrie se v půlce filmu herecky osamostatní a rozjíždí komedii a na skvělého Evana McGregora se jaksi zapomíná. Takže z oboustranné lásky se nakonec řeší pouze Russelova (Carrie) nezlomnost a posedlost útěky. Výborná hudba! 80% ()

ZeeZee

Pri filme som sa skvelo bavila, aj keď som to popravde nečakala. Klaniam sa Ewanovi, ktorý je úžasný ako vždy:) ()

Eruwen

Jima Carrey nemám nijak zvlášť v lásce, takže jsem od toho nic extra nečekala. Navzdory tomu jsem se docela bavila, byť to někdy bylo až přehnané, nicméně celkový můj dojem vylepšil Ewan McGregor, který gaye zahrál fantasticky. Dávám plus i za otevřenost vzhledem k tématu homosexuality. Prostě super odlehčený film s trochou té romantiky - byť by tam mohlo být míň Carreyho a víc McGregora.. ()

brasek

Nie veľmi pútavá komédia... zo začiatku to ešte šlo, ale ako ubiehali ďalšie a ďalšie minúty tak film upadal hlavne dejovo. Súhlasím, že herecky to bolo dobré... aj keď určite Jim Carrey a Ewan McGregor majú za sebou väčšie a úspešnejšie role na filmovom plátne. Osobne som očakával určite viac... hlavne po vzhliadnutí traileru na HBO. ()

Janie.

Nevšední romantická komedie s velmi nevšedním koncem. Místy až překvapivě citlivá, místy úsměvná. McGregor a Carrey by spolu měli hrát častěji, protože jsou spolu dokonalí. ()

JihadJoe

Původně jsem myslel, že půjde o film s Philipem Morrisem, otcem největšího tabákového koncernu na světě.Něco jako, že chlapík bude rád kouřit Marlborka a díky tomu bude P.Morrise milovat, i když mu ničí plíce. No ale jaké bylo mé překvapení když tu Jim Carrey místo máček kouřil chlapíkům péra. Oceňuji herecký výkony a občas povedenej vtip, ale prostě tenhle film byl až příliš moc teplej. Nic proti bukvám, ale nechápu proč klasickej mustr bukvice musí bejt takovej, že homosexuál mluví hláskem jak kdyby mu někdo drtil vejce, obléká se do šílených košil různých barev a celkové jeho pohyby jsou prostě takové jak to vyjádřit.....no buzerantský. ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

09.03.2008

Carrey + McGregor = velká láska

Carrey + McGregor = velká láska

25.12.2007

K Vánocům patří příběhy o lásce, a tak tady pro vás jeden máme. Co na tom, že je to láska homosexuální a odehrává se za mřížemi? ;-) O komedii I Love You Phillip Morris, která bude režijním debutem… (více)