Pohádka plná kouzel a těžkých rozhodnutí vypráví o lásce lesní víly (D. Marková) k nevycválanému hraběcímu synovi Robertovi (R. Vojtek)... Kouzelné bytosti, sídlící v lese nedaleko donedávna opuštěného hrádku Kozlov, zažívají opravdu nepříjemné dny. Robert utekl z domova a se svými hlučnými přáteli nedaleký Kozlov obsadil. Vypečená partička bez dozoru vesele řádí v jeho okolí – pokouší se uživit, a tak přepadává pocestné… To ale velmi zlobí kouzelné bytosti – skřítky a víly v čele s královnou (L. Rybová), které pečují o zdejší les. A navíc se do Roberta zakouká divoženka Zafra. Je přece tak nepravděpodobné, že by tenhle výrostek dokázal její lásku ocenit a opětovat! Zvlášť když o její existenci nemá ani potuchy a sní o opravdové princezně… (Česká televize)

Seti

Dvojitý pohádkový nášup za tenhle víkend byla pořádná dávka existenciální trýzně! Další výtvor z české kuchyně, který neměl sebemenší smysl či jakýkoliv náznak zajímavého příběhu. Scénář byl nulový a dialogy měly inteligenci opékače topinek. Nejhorší ze všeho je ovšem fakt, že podobné slátaniny nejsou pro nikoho určené, jelikož děti se u nich budou nudit a nepochopí je, a odrostlejší to budou brát jako zákeřný útok na svoje smysly i rozum. Je smutné sledovat, v jaké déčkové žumpě se naše pohádková tvorba brodí. Jediné, co máme ještě stále na vysoké úrovni, je krása našich hereček, ovšem jenom na ní se opravdu stavět nedá. ()

eagle-eye odpad!

Něco tak otřesnýho jsem už v TV dlouho neviděl... Vojtek je totální imbecil, divím se, proč ho vůbec strkaj furt do tý bedny, tenhle týpek nemá s hereckým povoláním nic společnýho. Opravdu je nutný, aby ČT strkala prachy do každý debility? Že má pan režisér na svědomí Pramen života, to mi už hlava vůbec nebere. ()

honeysuckle

Pohádka, která se mohla opravdu vyvést, ale nevyvedla. Dobrý námět kazí slaboduchý scénář a nejvíce ze všeho pak nejednoznačnost postavy Roberta (Roman Vojtek), který takříkajíc neprokázal svoji cenu a kurážné divožence Zafře nesahá ani po kotníky. A na konci to působí tak, že se k Zafře vrací jen proto, že ze sňatku mezi ním a princeznou sejde. Žádný důkaz lásky, žádná oběť z jeho strany, prostě nula. ()

NinadeL

Hodně slabá televizní pohádka. Chybí jí nápad a jen samotné exteriéry jí nespasí. I veteráni jako Štěpnička nebo Boudová se nudí a nemají co hrát. Linda Rybová se jen opakuje, Vojtkův projev je o ničem. Před časem jsem doufala, že by něco mohlo být z Michaely Horké, ale nestalo se. Cieslar by se měl držet osvědčených pohádkových motivů. ()

quixote

Pohádce hodil klacky pod nohy hlavně kostrbatý a nelogický scénář s překotnými zvraty a podivnými řešeními situací. Seti píše o slátanině a to je dost výstižné! Rádoby slovní humor byl z 90 procent velmi trapný.Doporučuji děj příliš nevnímat a všímat si raději zajímavých exteriérů Českého ráje. Celkově je to hodně slabé dílko, které snad ani nemuselo vzniknout. ()

• Filmovalo se v Českém ráji, na hrádku Zvířetice, zřícenině Gutštejn, hradu Kost, v Chlumci nad Cidlinou a na hradě Valdštejn, který se nachází blízko města Turnova. (M.B)
  • Princezna Bianca (Kateřina Pospíšilová) asi svou řeč moc neovládá, jelikož chtěla italsky o jahodách říci, že jsou výborné a použila slovo bellissimo namísto slova buonissimo, které použít měla. Bellissimo se v souvislosti s jídlem nepoužívá. Navíc hned nas to zase použila francoužštinu a němčinu a pak se opět vrátila k italštině. (Mia...)