Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pohádka plná kouzel a těžkých rozhodnutí vypráví o lásce lesní víly (D. Marková) k nevycválanému hraběcímu synovi Robertovi (R. Vojtek)... Kouzelné bytosti, sídlící v lese nedaleko donedávna opuštěného hrádku Kozlov, zažívají opravdu nepříjemné dny. Robert utekl z domova a se svými hlučnými přáteli nedaleký Kozlov obsadil. Vypečená partička bez dozoru vesele řádí v jeho okolí – pokouší se uživit, a tak přepadává pocestné… To ale velmi zlobí kouzelné bytosti – skřítky a víly v čele s královnou (L. Rybová), které pečují o zdejší les. A navíc se do Roberta zakouká divoženka Zafra. Je přece tak nepravděpodobné, že by tenhle výrostek dokázal její lásku ocenit a opětovat! Zvlášť když o její existenci nemá ani potuchy a sní o opravdové princezně… (Česká televize)

(více)

Recenze (40)

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Starší hraběcí syn je zjevně zdegenerovaný idiot, ale přesto se za něj má provdat princezna Bianka. Nepátrejme raději po tom, z jakého důvodu král otec, který se v celé pohádce neobjeví, souhlasil s morganatickým sňatkem. Snad že svou mírně nablblou dcerku chtěl mít už z krku. Mladší hraběcí syn je taky pěkný blb, ale aspoň je docela akční. Proto sebere svých pět švestek a jde si s kamarády žít životem loupeživého rytíře. Jistě tušíte, že třem zhýčkaným mládencům začne v realitě hrozit záhy smrt hladem, i když jedné loupeže se skutečně dopustí. Mladší hraběcí syn, Robert, se v důsledku malé intriky zamiluje do divoženky Zafry, i když si to uvědomí vlastně omylem. Jaké z toho plyne poučení? Když se do vás zamiluje nějaká ženská, můžete být neschopný idiot, co padá z koně a stejně je vám vše odpuštěno a můžete prožít šťastný život - verze pro muže. Jaké z toho plyne poučení? Když odpustíte úplně všechno a dokážete riskovat, budete se strašně snažit a budete ochotná začínat od nuly, může s vámi váš partner prožít šťastný život - verze pro ženy. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Jedna hvězdička za lokace, druhá za Danu Markovou, která v pohádce většinu času pobíhá ve spodním prádle (a ano, byly chvíle, kdy jsem měl pocit, že jí sice princ teda pusu nedá, ale rovnou ji ohne, takové erotično z toho čišelo). Což ale je na pohádku ne zrovna důležitý prvek. Mno, už úvodní scéna, kdy se králi a jeho spolustolovníkům plete jazyk po víně, mne mohla varovat, že půjde o poněkud studentský, ne-li žákovský humor. A on i ten příběh - druhorozený syn vrthne do místnosti tak, že vystřelí šíp do erbu, když není po jeho, hned se se dvěma kumpány sebere, ukradnou na trhu šunku a chleba, a jedou na Kozlov loupežničit. Aby toho nebylo málo, Kozlov obývají kouzelné bytost, trpaslíci či divoženky. A ke všem těm náhodám zrovna okolo Kozlova, asi významné to lokality, pojede jakoby španělsko-francouzská princezna a divoženka ji unese, neb je zamilována ho druhorozeného prince, nyní zbojníka... Ufff. Nu, nějak mi u toho chyběl konec, jak spokojena byla nakonec tato princezna se zbabělým prvorozeným princem, nebo co se stalo s princovými kumpány, a co kouzelné bytosti na nové obyvatele hradu? ()

Reklama

blackrain 

všechny recenze uživatele

Odpad nedám, i když tahle pohádka by si ho rozhodně zasloužila. Je zde totiž pár herců, kterým prostě dát odpad nemůžu, ale nechápu, co tady vlastně dělali. Vždyť ta pohádka je úplně pitomá. Štěstí bylo, že to mělo jenom hodinu. Další půl hoďka by nedala vůbec vydržet. Škoda, že ten Kozlov byl opravovaný cihlami, které byly v několika záběrech krásně vidět. Že by se ve středověku ty klasické červené už objevovaly? Zřejmě se nedá uklídat všechno. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Hodně slabá televizní pohádka. Chybí jí nápad a jen samotné exteriéry jí nespasí. I veteráni jako Štěpnička nebo Boudová se nudí a nemají co hrát. Linda Rybová se jen opakuje, Vojtkův projev je o ničem. Před časem jsem doufala, že by něco mohlo být z Michaely Horké, ale nestalo se. Cieslar by se měl držet osvědčených pohádkových motivů. ()

kocik1 

všechny recenze uživatele

Sedávej panenko v koutě, budeš-li hodná, on si to ten tvůj Robert, Honza nebo Matěj uvědomí, vrátí se k tobě tiché, bezkonfliktní, milé a obětavé, vymete z kouta pavučiny, najde tě, strčí tě zaprášenou pod hadici a zjistí, že když jsi umytá, jsi vlastně poklad, který mu doma uklidí, navaří a...zazvonil zvonec a pohádky je konec. Akorát ve Světě pro ženy anebo v Blesku se po pár letech objeví "Milá Sally, proč na mě kašle, když já pro něj dělám vlastně všechno, peru, vařím, i tu nevěru jsem překousla...." Tak to je asi vyznění téhle pohádky plné dementních postav a hloupého scénáře. Tož jen ať si to děti užijou. Česká televize nejspíš zahájila akci "Jak odehnat děti od televize ven". Myslím, že tohle tažení má celkem naději na úspěch.:-) ()

Galerie (26)

Zajímavosti (2)

  • Princezna Bianca (Kateřina Pospíšilová) asi svou řeč moc neovládá, jelikož chtěla italsky o jahodách říci, že jsou výborné a použila slovo bellissimo namísto slova buonissimo, které použít měla. Bellissimo se v souvislosti s jídlem nepoužívá. Navíc hned nas to zase použila francoužštinu a němčinu a pak se opět vrátila k italštině. (Mia...)
  • Filmovalo se v Českém ráji, na hrádku Zvířetice, zřícenině Gutštejn, hradu Kost, v Chlumci nad Cidlinou a na hradě Valdštejn, který se nachází blízko města Turnova. (M.B)

Reklama

Reklama