poster

O uloupené divožence (TV film)

Pohádka

Česko, 2007, 57 min

 • Seti
  *

  Dvojitý pohádkový nášup za tenhle víkend byla pořádná dávka existenciální trýzně! Další výtvor z české kuchyně, který neměl sebemenší smysl či jakýkoliv náznak zajímavého příběhu. Scénář byl nulový a dialogy měly inteligenci opékače topinek. Nejhorší ze všeho je ovšem fakt, že podobné slátaniny nejsou pro nikoho určené, jelikož děti se u nich budou nudit a nepochopí je, a odrostlejší to budou brát jako zákeřný útok na svoje smysly i rozum. Je smutné sledovat, v jaké déčkové žumpě se naše pohádková tvorba brodí. Jediné, co máme ještě stále na vysoké úrovni, je krása našich hereček, ovšem jenom na ní se opravdu stavět nedá.(29.11.2009)

 • eagle-eye
  odpad!

  Něco tak otřesnýho jsem už v TV dlouho neviděl... Vojtek je totální imbecil, divím se, proč ho vůbec strkaj furt do tý bedny, tenhle týpek nemá s hereckým povoláním nic společnýho. Opravdu je nutný, aby ČT strkala prachy do každý debility? Že má pan režisér na svědomí Pramen života, to mi už hlava vůbec nebere.(1.12.2009)

 • kocik1
  *

  Sedávej panenko v koutě, budeš-li hodná, on si to ten tvůj Robert, Honza nebo Matěj uvědomí, vrátí se k tobě tiché, bezkonfliktní, milé a obětavé, vymete z kouta pavučiny, najde tě, strčí tě zaprášenou pod hadici a zjistí, že když jsi umytá, jsi vlastně poklad, který mu doma uklidí, navaří a...zazvonil zvonec a pohádky je konec. Akorát ve Světě pro ženy anebo v Blesku se po pár letech objeví "Milá Sally, proč na mě kašle, když já pro něj dělám vlastně všechno, peru, vařím, i tu nevěru jsem překousla...." Tak to je asi vyznění téhle pohádky plné dementních postav a hloupého scénáře. Tož jen ať si to děti užijou. Česká televize nejspíš zahájila akci "Jak odehnat děti od televize ven". Myslím, že tohle tažení má celkem naději na úspěch.:-)(14.9.2014)

 • quixote
  **

  Pohádce hodil klacky pod nohy hlavně kostrbatý a nelogický scénář s překotnými zvraty a podivnými řešeními situací. Seti píše o slátanině a to je dost výstižné! Rádoby slovní humor byl z 90 procent velmi trapný.Doporučuji děj příliš nevnímat a všímat si raději zajímavých exteriérů Českého ráje. Celkově je to hodně slabé dílko, které snad ani nemuselo vzniknout.(18.8.2012)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Starší hraběcí syn je zjevně zdegenerovaný idiot, ale přesto se za něj má provdat princezna Bianka. Nepátrejme raději po tom, z jakého důvodu král otec, který se v celé pohádce neobjeví, souhlasil s morganatickým sňatkem. Snad že svou mírně nablblou dcerku chtěl mít už z krku. Mladší hraběcí syn je taky pěkný blb, ale aspoň je docela akční. Proto sebere svých pět švestek a jde si s kamarády žít životem loupeživého rytíře. Jistě tušíte, že třem zhýčkaným mládencům začne v realitě hrozit záhy smrt hladem, i když jedné loupeže se skutečně dopustí. Mladší hraběcí syn, Robert, se v důsledku malé intriky zamiluje do divoženky Zafry, i když si to uvědomí vlastně omylem. Jaké z toho plyne poučení? Když se do vás zamiluje nějaká ženská, můžete být neschopný idiot, co padá z koně a stejně je vám vše odpuštěno a můžete prožít šťastný život - verze pro muže. Jaké z toho plyne poučení? Když odpustíte úplně všechno a dokážete riskovat, budete se strašně snažit a budete ochotná začínat od nuly, může s vámi váš partner prožít šťastný život - verze pro ženy.(8.1.2012)

 • - Princezna Bianca (Kateřina Pospíšilová) asi svou řeč moc neovládá, jelikož chtěla italsky o jahodách říci, že jsou výborné a použila slovo bellissimo namísto slova buonissimo, které použít měla. Bellissimo se v souvislosti s jídlem nepoužívá. Navíc hned nas to zase použila francoužštinu a němčinu a pak se opět vrátila k italštině. (Mia...)

 • - Filmovalo se v Českém ráji, na hrádku Zvířetice, zřícenině Gutštejn, hradu Kost, v Chlumci nad Cidlinou a na hradě Valdštejn, který se nachází blízko města Turnova. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace