O uloupené divožence (TV film)

Pohádka

Česko, 2007, 57 min

Přesně ten typ pohádky, která není bůhvíjak výborná, ale zase to není úplný propadák. Spíše běžný televizní průměr. Ovšem alespoň se tvůrci vydali do krajin a nespoléhali se na zázemí studia. Navíc Dana Marková je další z menší řady hereček, do kterých jsem platonicky zamilován. Pro její úsměv a oči. Je nesmírně sympatická. Už od dob Zemský ráj to napohled. Romantická pohádka nakonec končí v romantickém lůně přírody. Občas to chce čas než si někdo uvědomí, koho vlastně měl nebo mohl mít, to známe i z běžného života. Pořád se něco děje a taky to není taková ta pohádka abstraktně umělecká.(26.4.2020)

• kocik1

Sedávej panenko v koutě, budeš-li hodná, on si to ten tvůj Robert, Honza nebo Matěj uvědomí, vrátí se k tobě tiché, bezkonfliktní, milé a obětavé, vymete z kouta pavučiny, najde tě, strčí tě zaprášenou pod hadici a zjistí, že když jsi umytá, jsi vlastně poklad, který mu doma uklidí, navaří a...zazvonil zvonec a pohádky je konec. Akorát ve Světě pro ženy anebo v Blesku se po pár letech objeví "Milá Sally, proč na mě kašle, když já pro něj dělám vlastně všechno, peru, vařím, i tu nevěru jsem překousla...." Tak to je asi vyznění téhle pohádky plné dementních postav a hloupého scénáře. Tož jen ať si to děti užijou. Česká televize nejspíš zahájila akci "Jak odehnat děti od televize ven". Myslím, že tohle tažení má celkem naději na úspěch.:-)(14.9.2014)

• eagle-eye

Něco tak otřesnýho jsem už v TV dlouho neviděl... Vojtek je totální imbecil, divím se, proč ho vůbec strkaj furt do tý bedny, tenhle týpek nemá s hereckým povoláním nic společnýho. Opravdu je nutný, aby ČT strkala prachy do každý debility? Že má pan režisér na svědomí Pramen života, to mi už hlava vůbec nebere.(1.12.2009)

• prezdivaka

Pohádka měla nakročeno k zajímavému a neotřelému příběhu. Scénáristé ale nemají odvahu na nějaký přesah a poselství jaké najdeme v pohádkách H. C. Andersena, C. Perraulta či bratří Grimů. Robertovi šlo hlavně o pomstu bratrovi. Potom, se seznámí s krásnou divoženkou, ta se mu zalíbí a když je to navíc princezna, jak si myslí, neváhá si jí vzít. Pak se ale dozví pravdu a má li volit mezi bohatou princeznou a krásnou divoženkou, vybere si pragmaticky. Zafru, která se pro něj vzdala všech kouzelných vlastností a nesmrtelnosti odvrhne. Zafra je zavržena i vlastní komunitou. Místo aby byl Robert potrestán samotou, za svou hamižnost a prospěchářství, Zafra se k němu vrátí a žijí šťastně až do smrti. Scénáristický paskvil.(26.4.2020)

• honajz

Jedna hvězdička za lokace, druhá za Danu Markovou, která v pohádce většinu času pobíhá ve spodním prádle (a ano, byly chvíle, kdy jsem měl pocit, že jí sice princ teda pusu nedá, ale rovnou ji ohne, takové erotično z toho čišelo). Což ale je na pohádku ne zrovna důležitý prvek. Mno, už úvodní scéna, kdy se králi a jeho spolustolovníkům plete jazyk po víně, mne mohla varovat, že půjde o poněkud studentský, ne-li žákovský humor. A on i ten příběh - druhorozený syn vrthne do místnosti tak, že vystřelí šíp do erbu, když není po jeho, hned se se dvěma kumpány sebere, ukradnou na trhu šunku a chleba, a jedou na Kozlov loupežničit. Aby toho nebylo málo, Kozlov obývají kouzelné bytost, trpaslíci či divoženky. A ke všem těm náhodám zrovna okolo Kozlova, asi významné to lokality, pojede jakoby španělsko-francouzská princezna a divoženka ji unese, neb je zamilována ho druhorozeného prince, nyní zbojníka... Ufff. Nu, nějak mi u toho chyběl konec, jak spokojena byla nakonec tato princezna se zbabělým prvorozeným princem, nebo co se stalo s princovými kumpány, a co kouzelné bytosti na nové obyvatele hradu?(12.11.2017)

• - Princezna Bianca (Kateřina Pospíšilová) asi svou řeč moc neovládá, jelikož chtěla italsky o jahodách říci, že jsou výborné a použila slovo bellissimo namísto slova buonissimo, které použít měla. Bellissimo se v souvislosti s jídlem nepoužívá. Navíc hned nas to zase použila francoužštinu a němčinu a pak se opět vrátila k italštině. (Mia...)

• - Filmovalo se v Českém ráji, na hrádku Zvířetice, zřícenině Gutštejn, hradu Kost, v Chlumci nad Cidlinou a na hradě Valdštejn, který se nachází blízko města Turnova. (M.B)