poster

O uloupené divožence (TV film)

Pohádka

Česko, 2007, 57 min

 • Véronique
  ****

  Moc pěkná svěží pohádka, tak jiná od těch ostatních novějšího data. Přírodní scenérie dokonalé, stejně jako výběr herců. Neobvyklý děj, kdy se princ na protest odstěhuje ze zámku a žije jako loupežník, tu ještě nebyl. Opravdu zajímavé dílko. Nevýhodou snad byla jen délka. Pohádka mohla být klidně delší, tzv. celovečerní:)(17.2.2008)

 • honeysuckle
  **

  Pohádka, která se mohla opravdu vyvést, ale nevyvedla. Dobrý námět kazí slaboduchý scénář a nejvíce ze všeho pak nejednoznačnost postavy Roberta (Roman Vojtek), který takříkajíc neprokázal svoji cenu a kurážné divožence Zafře nesahá ani po kotníky. A na konci to působí tak, že se k Zafře vrací jen proto, že ze sňatku mezi ním a princeznou sejde. Žádný důkaz lásky, žádná oběť z jeho strany, prostě nula.(19.11.2011)

 • Seti
  *

  Dvojitý pohádkový nášup za tenhle víkend byla pořádná dávka existenciální trýzně! Další výtvor z české kuchyně, který neměl sebemenší smysl či jakýkoliv náznak zajímavého příběhu. Scénář byl nulový a dialogy měly inteligenci opékače topinek. Nejhorší ze všeho je ovšem fakt, že podobné slátaniny nejsou pro nikoho určené, jelikož děti se u nich budou nudit a nepochopí je, a odrostlejší to budou brát jako zákeřný útok na svoje smysly i rozum. Je smutné sledovat, v jaké déčkové žumpě se naše pohádková tvorba brodí. Jediné, co máme ještě stále na vysoké úrovni, je krása našich hereček, ovšem jenom na ní se opravdu stavět nedá.(29.11.2009)

 • eagle-eye
  odpad!

  Něco tak otřesnýho jsem už v TV dlouho neviděl... Vojtek je totální imbecil, divím se, proč ho vůbec strkaj furt do tý bedny, tenhle týpek nemá s hereckým povoláním nic společnýho. Opravdu je nutný, aby ČT strkala prachy do každý debility? Že má pan režisér na svědomí Pramen života, to mi už hlava vůbec nebere.(1.12.2009)

 • blackrain
  *

  Odpad nedám, i když tahle pohádka by si ho rozhodně zasloužila. Je zde totiž pár herců, kterým prostě dát odpad nemůžu, ale nechápu, co tady vlastně dělali. Vždyť ta pohádka je úplně pitomá. Štěstí bylo, že to mělo jenom hodinu. Další půl hoďka by nedala vůbec vydržet. Škoda, že ten Kozlov byl opravovaný cihlami, které byly v několika záběrech krásně vidět. Že by se ve středověku ty klasické červené už objevovaly? Zřejmě se nedá uklídat všechno.(20.8.2012)

 • - Princezna Bianca (Kateřina Pospíšilová) asi svou řeč moc neovládá, jelikož chtěla italsky o jahodách říci, že jsou výborné a použila slovo bellissimo namísto slova buonissimo, které použít měla. Bellissimo se v souvislosti s jídlem nepoužívá. Navíc hned nas to zase použila francoužštinu a němčinu a pak se opět vrátila k italštině. (Mia...)

 • - Filmovalo se v Českém ráji, na hrádku Zvířetice, zřícenině Gutštejn, hradu Kost, v Chlumci nad Cidlinou a na hradě Valdštejn, který se nachází blízko města Turnova. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace