• Aceboris

Partia uz zostarnutych panov sa rozhodne opat oprasit svoje Disco oblecenie, topanky a vyrazit na tanecny parket vo velkom style. Hlavnou odmenou je cesta do Australie pre dve osoby. Po tejto vyhre nesmierne zatuzi nas hlavny hrdina a donuti svojich starych partakov tancovat, motivacia je velka, predstava dvoch tyzdnov prazdnin so svojim synom je lakava. Reziserskej taktovky sa ujal Fabien Onteniente. Jeho predchadzajuca tvorba nieje nicim vynimocna, pre cloveka co nepozna francuzsku kinematografiu je jeho meno cudzi pojem. Nieje vsak ziadny zaciatocnik o com nas presvedcil aj v tomto filme. Jednoznacne najsilnejsou strankou tohoto filmu je hudba. Perfektne zostilizovane a pustane v spravnych davkach ani nie vela a ani moc malo. Ten pre koho su 80-te roky srdcovkou si pride na svoje. Viem o com hovorim. Dej nieje nicim vynimocny, ak sa nechate strhnut hudbou tak filmom preplavate bez toho, ze by vas film nudil, ovsem ak nepatrite k divakom co maju radi hudbu a odpudzuje vas pohlad na 50-tnikov natiahnutych v lesklych oblekoch, vlniacich sa na parkete, radsej si tento film odpustite. lebo ho aj tak vypnete. V zavere filmu sa nedeju ziadne zvraty, linia je dana a toho sa vsetci aj drzia. Slusny film, s dobrou hudbou na pozretie a sem tam to zasmiatie staci.(1.4.2009)

• Olík

Nemajetný Didier (Franck Dubosc) má téměř nulový kontakt se svým malým synem, žijícím s matkou v Anglii. Do karet mu nahraje legendární postavička Jean-François Jackson (točí vůbec Francouzi filmy, v kterých se neobjeví Gérard Depardieu), který obnovuje taneční soutěž, jejíž hlavní cenou je zájezd pro dva do Austrálie. Jestli chce Didier zařídit pro svého synka nezapomenutelné prázdniny, nezbude mu než obvolat svoji starou taneční trojici Bee Kings, vytáhnout ze skříně staré tričko s Bee Gees a znovu prožít horečku sobotní noci. No, tak to nebylo dobrý – Francouzi byli odjakživa králi evropské komedie, bohužel králi, kteří postupně předávají svůj trůn Velké Británii.(9.3.2011)

Francouzský Dominique Abel hraje v pohodových filmech, i když Emmanuelle Béart tou Fionu Gordon tak úplně nebyla. Michel Legrand se tentokrát příliš neunavil, většinu hudebního doprovodu obstaraly osmdesátkové šlágry. A koukám, že mám velké štěstí, protože mně Dubosc sympatický je, takže jsem si mohla film užít se vším všudy.(25.1.2014)

• Pythonator

Tomuhle se vážně někdo směje? TRAPNĚ NEVTIPNÉ řekl bych. Pár dobrých hlášek film nezachrání, obzvláště když už nevím, které to byly. Pro mě bylo na filmu nejvtipnější to co představuje. Hnusnou elektronickou sračkohudbu a podivné kreatury připomínající buzeranty v barevných flitrech, co se kroutí na pódiu jak blbečci v domnění, že tanec je výsada frajerů a ne teploušů. Opravdu vtipné. Kdo netančí, není cool. Komu příjde disco jako kvalitní muzika, ať si přidá hvězdičku.(17.6.2014)

Nápis na obale slibuje francouzskou Horečku sobotní noci. Nu, tak tančí se tu, nějaké příběhové paralely bychom také nešli, ale až tak žhavé to skutečně není. Didier je francouzský looser, něco přes třicet let stár, bez práce, zadlužený, otec syna Bena, který žije ve Velké Británii s matkou, a kterého by moc rád viděl. Kdysi byl Didier leaderem skupiny Bee Kings, ale od doby, co umřel kapelník Boney M. nechce mít s diskem nic společného. Až se objeví tlustý Depardieu, taneční který ho přemluví k účasti na taneční soutěži, kde výhrou je cesta do Austrálie. Tam by se Didier teoreticky mohl se svým synem Benem setkat, a tak do toho jde naplno - včetně pomády... Jeho upřený modrý pohled si v mnohém nezadá - tedy nemá zadat - s Travoltovým. Není to až tak špatné, jak to vypadá. Některé scény a výjevy jsou sice skutečně přehnané a klišovité až hanba, jiné však nepostrádají punc jako by 70. let i reálií. Když dojde na city, je to podobné - chvíli realistické, a za chvíli buď červenoknihovnové, či přehnané.(19.12.2008)

• - Ve filmu zazní známé diskotékové hity - September a Boogie Wonderland od Earth, Wind and Fire, Sunny od Boney M, How deep is your love od Bee Gees či Kung fu fighting od Carla Douglase. (claudel)

• - Film se odehrává ve významném francouzském přístavu, který se nachází v Normandii, v Le Havru. (claudel)