Byla jednou jedna malá holčička. Jmenovala se Terezka (D. Dědková) a měla moc ráda pohádku O Červené Karkulce. Žila spokojeně s maminkou (J. Čvančarová) a tatínkem (P. Řezníček), chodila do školky s kamarádem Šimonem (M. Kratina) a byla šťastná. Ale jak už to v pohádkách i v životě bývá, jednoho dne se cosi změnilo. Terezka neví, proč se maminka najednou chová jinak. Neví, kdo je ten cizí pán (M. Hofmann) a proč se doma mluví o Japonsku. Ví jen, že něco je špatně. Ptá se, ale dospělí mluví jinou (svojí) řečí. Jediný, kdo umí poradit, je kamarád Šimon a ten má jasno: maminka je vyměněná mimozemšťanka. Terezku tak čeká veliké dobrodružství. Složitá cesta za odhalením tajemství možná povede přes daleké země a možná někde číhá i nebezpečný vlk... (Česká televize)

BoXBe

Ano, toto je cesta kudy se mohou v budoucnu ubírat české filmy. Žádná pecka, to ne, žádné oskarové výkony, to v žádném případě, český lev jen ve snu, ale jinak jde o moc hezký film, který ukazuje, že rodičovské nejistoty, chyby a obtížná rozhodnutí dopadají silně především na děti a nepotřebuje k tomu dramatickou hudbu a depresivní herecké pohledy. Moc se mi líbí, že rodiče jsou zde vyobrazeni jako racionálně uvažující lidé, nicméně stále je prostor ve filmu syrově také předestřít problém s tím, že mnoho rodičů svoje problémy a frustrace řeší i násilím na dětech. Takže za Kdopak by se vlka bál považuji za moc sympatický film, ve kterém se pohybují relativně inteligentní lidé se svými chybami a třeba nesympatickými vlastnostmi, ale také jej vnímám jako příslib velkých filmů v budoucnosti. Možnosti tu jsou... ()

Ruuzha

Jak asi vidí dítě složité milostné eskapády svých rodičů? Nerozumí jim, neví co se děje a své rodiče začne vidět jako mimozemšťany, kteří se začali chovat jaksi podivně. Celkem zajímavý námět na film, neříkám že špatně zpracovaný ale tento druh filmů moc nemusím a ani ho nevahledávám. V hlavní dětské roli mi navíc holčička vůbec nesedla, působila na mě poměrně nesympaticky a přehraně, ale co můžeme chtít od šestiletého dítěte. Nebudu vám vymlouvat vysoké hodnocení, v tom filmu něco je, ale nic pro mě. ()

dr.fish

Pohádka o Červené Karkulce jako zpodobnění rozpadajícího se manželství? Divný nápad, který nemá naději na úspěch? Opak je pravdou. Vynikající prolnutí pohádkového a reálného světa malé holčičky, která vidí, že se s maminkou něco děje, a že to rozhodně není dobré. Pozoruje její stavy a začne mít podezření, že jí mimozemšťané vyměnili. Spousta vtipných postřehů a situací, nenásilný popis rozpadajícího se manželství, prostě výborný film pro malé i velké. Už drahně let se u nás nepovedl dobrý dětstký film. Jestli ovšem není nakonec víc pro nás dospělé, abychom se přestali chovat jako blbí mimozemšťani a byli zase normální. 85% ()

SeanLSD

Paráda ! Veľmi milý, utešený a v mnohých ohľadoch dokonale kúzelný film. KDOPAK BY SE VLKA BÁL pripomína, že československý film býval poprednou svetovou produkciou v tvorbe detských filmov nielen pre deti a že naši režiséri vedeli pracovať s detským hercom ako málokto, že by im aj Spielberg závidel. Nádherná kamera zameraná ako pohľad detí na detaily, podmanivá hudba, výrazná i jemná zároveň a príbeh, tvorený riešením osobných vzťahov skrze citlivú vizuálnu imagináciu vytvárajú tak intímnu atmosféru a ľudský pocit, akú vo mne z českej kinematografie dokázali naposledy vzbudiť TAJNOSTI. A keďže tentokrát sa dívajú, hodnotia a dokonca jednajú najmenší, omnoho viac a pritom nenásilne vynikne význam i márnosť ľudských túžob. Viac takých filmov ! - a svet bude lepší. ()

sator

Rodinný film kdy, dospělý se nudí a dítě nerozumí... Stejně jako v "Žralokovi..." nepřesvědčivá a plochá režie nevěrohodnost jednání postav. ()

Flyer

Jeden z nejoriginálnějších českých počinů za poslední roky. Skvělě vykreslená manželská krize skrz oči malého dítěte, navíc s perfektními hereckými výkony všech zúčastněných. Tento snímek ve mně vykřesal jiskřičku naděje, že se česká kinematografie konečně vyhrabe z pomyslného bahna a vznikne víc takto svěžích a propracovaných filmů. ()

misulka03

Tak tento film byl pro mě obrovským milým překvapením. Nejenže tu hráli mí oblíbení herci, ale už se mi dlouho nestalo, že by mě novodobý český film takto okouzlil (a nebyla to pohádka). Dorotkas byla kouzelná a Jitka Čvančarová opět okouzlující a takto bych mohla jmenovat všechny herce. Naproto bych teda netipla, že se jedná o český film, je to fakt úplně něco jiného než na co je tradiční český divák zvyklý a v tom je to okouzlující. Takže jen tak dál!! ()

Mr.Ripley

Na české poměry výborná kamera a práce se zvukem. Výborný soundtrack a klidné tempo filmu zaručují kvalitní sledování na nedělní odpoledne s rodinou. Kdo ovšem celý ansábl strčil do kapsy, (opomenu-li dětské herce/neherce) byla Jana Krausová. Svou roli cynické, až sarkastické babičky vychutnávala s takovou grácií, až zamrzelo jak málo ve filmu vystupovala. Marie Procházková má nápadů na rozdávání! Více takových jako je ona! ()

Mrkvič

Hodně zajímavý film, tak mě opět mrzí, že jsem se ještě nepotkal s řežisérčiným předchozím filmem Žralok v hlavě. Co ale nemusím, jsou dětští herci. Maria Procházková se před promítáním rozplývala nad prací s dětmi, o přístupu, kdy dětem říkala repliky, a jak je mají pronášet, až těsně před scénami. Podle mě je to znát. Scény jsou i tak nastříhané. Děti prohodí větu, šup konec, další věta (navíc 2/3 jsou bez emocí, zbytek má alespoň vtip) a střih na dospělou postavu, která chvíli mluví. Dětský pohled na vzniklou situaci je ale opravdu zajímavý, jen mě osobně prostě taková práce s dětmi nesedí. V dětské roli se musí objevit talent, aby se na to dalo bez problémů koukat. ()

ecceHOMMO

Svet dospelých vs svet detí......príjemná rodinná hovadinka......a nádherný pohľad nato ako deti vnímajú svet dospelých a aké nádherné asociácie ( na veci ktoré dospelý riešia) si dokážu predstaviť .... ()

M-arta

Docela příjemné překvapení... Nebála jsem se vlka, ale spíš toho, že se tady zase bude sázet na prvoplánovou dětskou roztomilost. Nestalo se tak ( a jestli trochu snad, bylo to uměřené)... Tísnivá atmosféra Červené karkulky se snově prolíná s atmosférou v rodině, která nemá leccos vyřešeno. Film poukazuje na to, že není od věci se na tenhle problém občas podívat očima dítěte. ()

plechulka

Velmi osvěžující pohled na problémy dospělých očima pětiletých.... Dětští "herci" jsou skvělí a dospělí jim to nekazí. ()

Kamkon

Pokud k tomu přistupuji jako k pokračování tradice českého dětského filmu, oživení naší filmdistribuce a nabídky, tak je velmi slušný počin. Hodí se mi k tomu několik slov-úspornost, jednoduchost, nerozebírání nepodstatného. Je to sice trochu natahované, ale můžeme zde najít zajímavá vyústění dětských představ a postřehů, což spolu s Jitkou Čvančarovou a akčnějším finále stačí na odřené čtyřhvězdí ()

Jizni Tlapa

Nápad s vlkem, ověnčený povedeným dětským obsazením, doplněný o scénář s mimozemšťany a dokreslený příjemnou hudební linkou J.P.Muchowa se hlavně díky tomuto výčtu povedl na lehce nadprůměrnou. A stejně jako Karulka neměla tatínka, tomuhle snímku chyběl nějaky ten lepší nápad, více vtipu a obzvlášť vedlejší herecké obsazení, které bylo přímo nesnesitelné.......ač "jen" hodina a půl..chvíli to byla vražedná stopáž! ()

Triny

Velice zvláštní dílko, které je vtipné, dojemné, legrační, milé... prostě po dlouhé době skutečně zajímavé dílko, které mi dalo nový pohled na Karkulku, jako na holčičku, která neměla tatínka, a které mi dopomohlo ke zjištění, že mimozemšťanů je kolem mě mraky..:) kouzelné! ()

lennyd

Terezka (Dorotka Dědková) miluje pohádku o Červené Karkulce - může ji od maminky (Jitka Čvančarová) slyšet několikrát týdně, a nikdy ji neomrzí. Je to také pohádka, do které může Terezka utíkat z reality šedého světa, který není tak idylický, jak by být mohl - věčně pracující otec a maminka, kterou se snaží od rodiny odlákat její bývalý přítel... České filmy se dají pohodlně rozdělit do dvou kategorií - ty na které sáhl Zdeněk Svěrák, a ty na které nesáhl. Většinou je to na filmu poznat hnedka na první pohled, protože ty Svěrákovy převyšují několikanásobně ty ostatní. Kdopak by se vlka bál bych akceptoval jako příběh v Bakalářích (nebo v podobně laděných současných pořadech), ale jako celovečerní film mi to přišlo hodně natahované a celkově docela o ničem (docela jsem si liboval, že jsme na to nakonec do kina nešli, jak jsme chtěli). Herecké obsazení je sice na úrovni, ani to nevytáhne film z průměru ... ()

Cushing

Hodnocení nejvyšší snad ani ne, ale... Ne že bych toho viděl z naší produkce posledních let nějak moc, ale tohle se mi líbilo ohromně a stavím to mezi počiny nejlepší. Posunutý svět dětského vnímání a vyděšená přecitlivělost na jakékoli možné změny v rodině, kdo z nás by si to nepamatoval z vlastního dětství? Myslím si, že tohle je velmi těžko zfilmovatelné téma. Paní Procházková se ho chopila s invencí, inspirací a snad i velkým štěstím na některé herce, hlavně na Dorotku Dědkovou. Výborný byl i Pavel Řezníček. ()

Brandon

Všechno moc hezký, ale nějak nemůžu vstřebat myšlenku, že si šestiletej piškot vezme do hlavy, že mami je mimozemšťan. Proto si na ní vezme vidličku, aby ji mohla bodnout a svoji domněnku si ověřit. Já nevím. ()