Bliss má ráda rock a její život v americkém maloměstě kdesi v Texasu stojí za dvě věci. Matka jí nutí do příšerných soutěží krásy, na nichž si načančané slečinky nepřejí nic než světový mír, uhihňaný spolužačky jsou na pěst a brigáda servírky taky není nic moc. Jednou však s kámoškou narazí v sousedním městě na drsný závody na kolečkových bruslích a její život se rozjede na plný obrátky... Film o holce, která na lokální soutěž krásy neváhá přijít s modrým přelivem, natočila slavná Drew Barrymore (Charlieho andílci) a ve filmu si i zahrála jednu ze závodnic. Hlavní postavu Bliss hraje talentovaná nastupující hvězda Ellen Page. Ta se objevila například v trojce X-Men, ale proslavila se především svou rolí ve skvělé komedii Juno, za níž byla dokonce nominovaná na Oscara. Ellen ohromuje filmový svět nejen nepopiratelným hereckým talentem, ale i zvláštní neokázalou krásou, která ji předurčuje k rolím silných sympatických hrdinů. (oficiální text distributora)

urke

Tak tenhle filmek jsem se rozhodla zhlédnout jen kvůli Ellen Page, přiznávám. Po chvíli jsem zjistila, že zde jako bonus hraje i D. Barrymore, která se současně pokoušela sedět na režisérském křesílku (poprvé a naposled?). Nečekala jsem, že tohle vydržím sledovat až do konce a že se navíc nebudu ani nudit. Neotřelá tématika a kvalitní herecké výkony, příběh sice pokulhává a většinu filmu si člověk domyslí sám, ale komu to vlastně vadí. Přesto, až se budu příště chtít na něco podívat jen kvůli Ellen, vyberu si pečlivěji. ()

JK-Stinger

Milé překvapení v podobě tvrdých a bruslících holek. Skvělé obsazení a dobrý příběh to pod taktovkou Drew dobře válí a je vidět, že si štáb natáčení asi fakt užil. Palec nahoru. ()

arcticsky

Nesmírné překvapení. Dobře obsazený debut se povedl a to přistupuji s podezřením k filmům, kde jsou v charakteristice pohromadě výrazy drama a sportovní. Toto mě ovšem chytlo hned po 10 minutách. Drew balancování na hraně moralizování a romantického nevkusu zvládla...Pěkná milostná scéna v bazénu budiž důkazem. ()

waits

Nijak objevný, ale celkem sympatický film o to že si člověk musí najit prostředí, ve kterém se on sám cítí dobře, at už si o tom okolí myslí cokoliv. Vybraná subkultura kolečkových bruslařek je poněkud obskurní a sportovní scény nejsou tím nejzajímavějším, jak by divák očekával, pár scén jsem odzívnul (hm, líbání v hloubce bazénu), ale na druhou stranu se s mini happyendy v jednotlivých dějových liniích zacházelo opatrně a od filmu mě nezvedlo nic vyloženě pitomého. Na jedno odpolední podívání, proč ne. ()

Rehooo

Zvláštní to kousek. Není to ani typická hloupá komedie o jedné hrdince co se promění z ošklivého káčátka na velkou hvězdu. Ale v podstatě to není nic jiného, než právě ta proměna. Má to takový vážnější nádech a přitom je to pořád jen hloupoučká komedie. A tohle se mi na tom líbilo. A nesmím zapomenout na Ellen Page, která nikdy nezklame. ()

Meteorista

Drew mi ukázala, že je dračice. Ellen Page mi ukázala, že je skvělou herečkou. Nejmenované multikino mi ukázalo, že nemá kvalitní reproduktory. Ještě jsem nezažil, aby v kině šlo z repráků 2 minuty stereo a následně se toto změnilo v mono (vynechával jeden reprák - měli to jen na dva u plátna). Dost stěžování. Jak jsem přednesl na začátku - Drew Barrymore je dračice. Oceňuji její odvahu pustit se do něčeho takového. Její režijní debut "na kolečkách" je vtipný, stylový, odvážný, do jisté míry průkopnický, ale hlavně je nabušený skvělými hereckými výkony. Herci nejsou trapní a jsou přesvědčiví, což je čtvrtina úspěchu. Ale vzhledem k tomu, že příběh není z nejhorších, ba naopak - příjemně překvapil, jedná se o velké překvapení a Drew si u mě získává body k dobru. Na druhou stranu jsem se ale neubránil pocitu, že se paní Barrymorová nechala krapet inspirovat Charlieho andílky - ta podobnost (přišlo mi v titulcích a v některých pasážích svou ulítlostí) tu je. Nakonec tedy hezké čtyři hvězdy a příjemné překvapení; no a (jak je v mých komentářích poslední dobou zvykem) na film se podívám ještě jednou - tentokrát ve stereu. ()

ypres.bass

Poslední dobou zjišťuju že se mi hromadí filmy s tématikou neobvyklých sportů. Popravdě řečeno mne tenhle film dost překvapil. Není to taková ta slaďárna kdy se dostane k něčemu, zapracuje a vyhraje. Potěšilo mne i to že to prostě nedopadlo jako běžné filmy tohoto ražení. ()

warrenur

Motivaciu k tomuto filmu som nacerpal hlavne vdaka vynikajucej Ellen z filmu Juno, sexi Zoe z Tarantinovho Grindhouse a taktiez som bol zvedavy, aky filmik naserviruje Drew Barrymore. Typicky dej americkej "teenagerky", ktora ide za svojim cielom, obklopenej postavami, ktorych stvranenie pozname z "x" podobnych filmov. Takmer "stvorhviezdie" za druhu polovicu filmu, kedy bolo vidiet, ze cele to dievcensko-zenske komando na korculiach malo skutocne pri natacani zabavu a malo to stavu, vdaka ktorej som sa cekom pobavil. WE'RE NUMBER TWO! WE'RE NUMBER TWO! :) ()

ViktorEl

Nie nie toto nebolo nič pre mňa, príliš dlhá stopáž filmu a dosť veľká nuda. Už som videl Ellen Page aj v lepších úlohách. Pár vtipných momentov neurobili z tohto filmu komédiu. Na drámu to tiež nie je, síce je tam pár dejových zvratov, ale veľmi predvídateľných. Skoro celý film sa točí okolo hry, ktorá mi prišla celkom dobrá a to je pre mňa plus. Od hodnotenia (zatiaľ) 72% som čakal lepší film. Ale pochvala Drew Barrymorovej na to, že je to jej réžijný debut odviedla slušnú prácičku, ale to nič nemení na fakte, že Vyfič je iba priemerný film. Prikláňam sa, ale k lepšiemu hodnoteniu, aj keď si to podľa mňa nezaslúži, ale skúšam byť objektívny, tak dávam 3*. ()

Platom

Kdybych byl děvčetem, které plní sny svých rodičů, je odlišné od svých vrstevníků, prožije krátký románek se záletníkem z rockové kapely, přivydělává si ve vesnickém fast-foodu a zamiluje si nějaký sport, hodnotil bych minimálně o jeden stupínek výše. Ale já jsem jen pouhý chlapec, který neplní sny svých rodičů, tak nějak jde ve středním proudu a vybočuje z davu tak maximálně svými názory, má hodnotný vztah, přivydělává si kde se dá a je zamilovaný do nějakého sportu... Takže mé hodnocení celkem průměrně nadprůměrné komedie, která nutí nejednoho diváka fandit mlaďičké Bliss jak v jejím soukromém životě, tak na bruslařské dráze se = 3* ()

RickyFitts

ohrané a škatulkovité schéma je naštěstí vyváženo kvalitním castingem a především mnohonocošukatibilní Ellen, která naštěstí skoro nesleze z plátna... zvolené a ne nezajímavé prostředí by se podle mě dalo vytěžit mnohem lépe, ale radit Drew, aby už dál netočila, by asi bylo předčasný, 2+ ()

jasanka

Debutový film režírovaný Drew Barrymore. Všude ho dost chválili, ale... mě teda nijak nenadchl. Příběh takový nijaký, a pokud nejste fanda závodů na bruslích, tak v tom člověk asi moc nenajde. Co jsem teda taky nějak nepochopila, bylo to, že hlavní hrdinku vyhodili z týmu, protože jí není 22, jak tvrdila, ale pouze 17 - ta holka hrála sedmnáctiletou, všichni jí věřili, že je jí 22, ale přitom vypadá na čtrnáct. No nic, to byla jen taková vsuvka… Dvě hvězdičky ()

frolish

2,5*, ktore su aj tak len za par scen (rande v bazene, akusticka verzia Kids od MGMT pri odchode zo sutaze krasy na finale) a za milu a nevinnu tvaricku hlavnej protagonistky, ktora ale uz ma za sebou ovela lepsie herecke vykony. Zvysok posobi povrchne a tuctovo, vazne sceny su prilis ukecane a plne otrepanych klise, chyba humor (a akakolvek postava, ktora by ho tam mohla uspesne produkovat), nehovoriac o tom, ze ten sport je prinajmensom cudny. ()

Pidzey

Příjemná, zábavná a oddychová podívaná. Tradiční příběh kterých už jsem pár viděl. Hlavní hrdinka tak trochu rebelka která si dělá co chce s né moc chápající matkou. Jenže film je hlavně o Derby které mu dává tu správnou šťávu. Drsný ale zábavný sport. Elen je dobrá ( i když ne jako v Juno) a s přehledem táhne celý film, přesto si myslím že ještě trochu víc zaválela Juliette Lewis. Jo jo takovýhle nenásilný a nenáročný filmy mě bavěj. ()

ink flo

nostalgická vzpomínka na 80s teenage/sportovní filmy, kde funguje úplně všechno včetně zajímavýho castingu, humoru a správné porce přiznané naivity. Drew Barrymore je šikovná režisérka. ()

Radek.SCH

Tak ... pokud kluci ze Summitu hledají někoho, kdo by mohl režírovat Rozbřesk, tak myslím, že by Drew byla výborná volba. Sice, pokud nevymění scénáristku, tak to dopadne stejně žalostně jako Nový měsíc, ale rozhodně lepší, než Weitz. Když jsem vešel do sálu, tak nás tam sedělo pět (včetně mě), z toho čtyři byly asi dvanáctileté holky. Ale nemyslím, že by si to ten film zasloužil. Na takového Alvina a Chipmunky 2 chodí doslova masy lidí, ale že by si to zasloužil... Tak je to vždycky. Slušné filmy mainstreamový diváci přehlížejí (třeba jen proto, že tomu dá náš distributor divný název), a srágory za miliony dolarů si samozřejmě své odbytiště najdou. Jinak musím souhlasit s uživatelem JJ.Gibsonem: nic moc. Ale i to "nic moc" mi stačilo ke spokojenosti. ()

zelda82

Zabavna taskarice, ktera sice obsahuje porci chytrych kecu, ale to vam zas tolik vadit nebude, protoze to dobre odsejpa. A bruslarsky derby je docela brutus:) ()

Juno bruslí a líbá holky

Juno bruslí a líbá holky