Bliss má ráda rock a její život v americkém maloměstě kdesi v Texasu stojí za dvě věci. Matka jí nutí do příšerných soutěží krásy, na nichž si načančané slečinky nepřejí nic než světový mír, uhihňaný spolužačky jsou na pěst a brigáda servírky taky není nic moc. Jednou však s kámoškou narazí v sousedním městě na drsný závody na kolečkových bruslích a její život se rozjede na plný obrátky... Film o holce, která na lokální soutěž krásy neváhá přijít s modrým přelivem, natočila slavná Drew Barrymore (Charlieho andílci) a ve filmu si i zahrála jednu ze závodnic. Hlavní postavu Bliss hraje talentovaná nastupující hvězda Ellen Page. Ta se objevila například v trojce X-Men, ale proslavila se především svou rolí ve skvělé komedii Juno, za níž byla dokonce nominovaná na Oscara. Ellen ohromuje filmový svět nejen nepopiratelným hereckým talentem, ale i zvláštní neokázalou krásou, která ji předurčuje k rolím silných sympatických hrdinů. (oficiální text distributora)

Axident

Hmno, popravdě řečeno jsem v rozpacích - na Whip It jsem se těšil snad půl roku a možná i pro to mám pocit, že jsem čekal víc než příjemný film s úžasnou Ellen Page (stejně kouzelnou jako v Juno - já tu holku žeru!). Prostředí bruslařské ligy mě nijak zvlášť neoslovilo (ač bruslím rád) a sledovat stále stejně nudně (ne)bruslící holky a kameru, snažící se zavile leč marně vyvolat dojem napětí, dost bolelo. Nebýt Page, asi bych to odzíval úplně... P.S. Drew Barrymore to coby praštěné rollerce sedlo, ale coby režisérka mě až tak nenadchla. ()

merigieren

Nevím proč nedat 5*. Objevil sem nový sport, všichni se mají rádi, dokáží si ze sebe dělat srandu a chovají se tak nějak mile i při srážení se na zem :-) Zároveň to vytváří úsměvné okamžiky na každém kroku, třeba útok č. 3. Taky netuším, co mají lidi proti modré barvě na vlasech, přitom je tak hezká... Důležité je dělat zábavné věci, asi se půjdu koukat na mraky, až vyjde slunce... ()

fixaman

Tak tohle byl opravdu velmi příjemný film na prima víkendový večer.. Bliss mi byla od začátku sympatická svojí odlišností a touhou dělat něco jinak, ne jen kráčet v kolejích, které pro ni společnost připravila.. Do toho originální sport, skvěle fungující vtipy a nijak přeslazený konec.. Prostě parádní počin, který si určitě v budoucnu rád užiju znovu :) ()

Endlessly

Čakala som totálnu hovadinu, možno príjemnú, ale určite nudnú a možno ešte aj nechune presladenú. Som však prekvapená, nič z toho nebola pravda, skvelo som sa bavila, a to celý čas vrátane záverečných titulkov. Nemám čo vytknúť, nechala som sa uniesť. Pre mňa taký ženský Dodgeball s minimálne o 50% viac srandy. ()

jamesjimbo

holčičí filmík, který mě tak úplně neoslovil, nezasmál jsem se ani jednou, ale na druhou stranu jsem se ani nenudil, na ty holky se dalo dobře koukat, 2 a půl hvězdy. ()

NGP

A zase tu máme stokrát ohrané téma. Problémem je, že od ostatních filmů typu "máma chce, abych plnila její sen", se tenhle film liší tím, že se nezaměřuje tolik jedné jediné problematice, a diváka nezdržuje. Také hraje na city jiným způsobem (nejenom tím, že teda potomek se rozbrečí, že ho to co dělá baví) a hlavně má v sobě pár věcí navíc - originální sport, o kterém se nikdy moc netočilo, originální soundtrack, který hned na první poslech na sebe upozorní, a samozřejmě také fakt, že film je vhodný pro všechny věkové/pohlavní kategorie. Podle mě herecké obsazení také nemá chybu. Zkrátka užila jsem si a bylo to fajn. ()

mala_kea

Ta Ellen je prostě roztomilá, až je mi té holky občas líto. Ona je vlastně taky jediný důvod, proč jsem si film pustil. Její "nevinný" pohled mě prostě dokáže dostat do stavu, kdy na všechno zapomenu a soustředím se pouze na ní. Film sám o sobě je jen běžná americká sportovní komedie, která se liší pouze ve sportu a hereckém obsazení. Takovéhle dámské jízdě jsem moc nevěřil, nakonec jsem však dostal o malinko víc, než jsem čekal. Jak to ale bývá zvykem, tak každé kolo u stroje přestane jednou fungovat, nebo se zadrhne. Ještě štěstí, že zmíněná Ellen je dokázala vždy alespon trochu znovu roztočit. ()

DHDV

Asi jeden z nejlepších rodinných filmů, co sem poslední dobou viděl. Dlouho sem dvd přehlížel v domnění, že to bude další trapná komedie. Sem rád, že sem se pletl. Film velmi rychle ubíhá a příjemně se na něj dívá. Ellen Page role sedla velmi dobře a dokonce si myslím, že role jí sedla daleko více jak v Inception. V tomto filmu dokázal táhnout celý děj a proto si myslím, že ji čeká velká budoucnost. Scénář i režie se Drew velmi povedly, docela překvapení – rád by sem viděl pokračování. Další plusem filmu je dobrý soundtrack. Film se mi líbil proto, že inteligentní a celkový herecký casting je za jedničku!!!! ()

Ben Nevis

Pohádka o nesmělé Popelce, která chodí tajně v noci na ples k princi, ale místo prince si odnese sebevědomí a ostré lokty. Ellen Page se snažila, ale průměrný film si zaslouží průměrné hodnocení. Jediná originalita spočívá v prostředí bizárního sportu. ()

char_t

Ale jo, dobře jsem se bavil :) Zajímavej sport tohle Roller Derby... Jen ta Drew by tam hrát nemusela, ale jako režisérka překvapivě nic nezkazila :) ()

Olík

Režijní prvotina populární herečky Drew Barrymore o neobvyklém sportu, ve kterém rockerky v minisukních s kolečkovými bruslemi na nohou sráží pěstmi své soupeřky k zemi. Této zábavě navzdory rodičům propadne i sedmnáctiletá Bliss (E.Page) a jak už to bývá Blissino družstvo se z otloukánků promění ve vítěze, rodiče hrdě povzbudí svou dceru ve finále, kde si hlavní představitelka přátelsky podá ruku se svou největší rivalkou a spousta dalších klišé, které k "sportovním" pohádkám zkrátka patří. ()

bagetka007

Tak to, že tento film režírovala Drew jsem se dozvěděla právě teď, před psaním komentáře. V závěrečných titulcích vidím, že tento film vznikl na základě knižní předlohy. Tak přemýšlím, kdo udělal chybu. Jestli ta knížka byla tak hrozně napsaná a Drew to pak jenom dobila... ()

Lyžař

Ellen Page má svoje charisma, ale tady mi ho nikterak nepředvádí. Z filmu Vyfič! se vyklubalo přesně to, co jsem čekal. Nic míň, ale taky nic víc. Drew Barrymore už sleduju docela dlouho. Mám ji rád. Její filmové role jsou vtipné dívčiny, které jsou pořád v pohybu a mají šmrnc. Mají šmrnc, ale pořád to nestačí na nějak hodně nadprůměrné hodnocení. Zasměju se jako u filmů "Hudbu složil, slova napsal", nebo "50x a stále poprvé". Jenže to je asi tak všechno. Drew má prostě jediné štěstí, že jsem si ji tak moc oblíbil. Přesně ten typ filmu, v kterých hrává, zde režíruje. Jak se může vytušit z mého komentáře, na Drew se kouknu kdykoliv a kdekoliv..no a její režijní debut ukazuje, že se budu soustředit nejen na snímky, kde Drew bude hrát, ale i ty, které bude režírovat. Jak se tak říká, "Bude to na stejné brdo". No a to se mi líbí. Režie: ***; Scénář: ***; Hudba: ***; Herci: *** (Vyfič! ničím zásadním nevyniká, ale ani nepropadá) ()

BOURQUE

Veľmi príjemný debut D. Barrymorea - ako režisérka. Film, zameraný na mladú slečnu (E. Page), ktorá ešte nenašla svoje miesto vo Svete a samozrejme aj bojuje doma o uznanie svojich rodičov, hlavne zo strany jej matky. Nakoniec sa odhodlá skúsiť trošinku nezvyčajný šport, ktorý skoro „nemá žiadne pravidla“. A fakt jej to sedí! Film Rollerky je príjemná oddychová záležitosť, kde okrem skvelej hudby môžete vidieť veľmi sexy baby. Len tak mimochodom, nezdá sa Vám že náš „lupič“ (D. Stern) je už príliš tučný? Osobné hodnotenie: 75 % (***) ()

Juno bruslí a líbá holky

Juno bruslí a líbá holky