Bejvalek se nezbavíš

• Nizozemsko

Ghosts of Girlfriends Past

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2009, 96 min

Matthew McConaughey je borec..dokáže utiahnuť celkom fajn romantickú komédiu..aj keď dosť mi pomáhajú cool Michael Douglas a fajná Emma Stone...Jennifer Garner je tu tak akosi na okrasu...moc sa jej nevenujeme...čo je fajn, klišé sú normálne nelezú ani krkom...a to prispieva celkovo k dobrému dojmu z tejto romantickej komédie(29.1.2010)

Kupodivu tahle americká komedie má na rozdíl od spousty podobných filmů něco do sebe...při náhodném přepínání televize nás vcucla.....Kdyby tohle natočili v Anglii se stejným hlavním představitelem (i Michaelem Douglasem) v trošku jiném duchu s anglickým humorem, klidně bych neváhala dát plný počet.(31.1.2011)

• Anderton

Nie je to tak otravné a nepozerateľné, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Maťo sa totiž snaží akoby mal pocit, že hrá v niečom dôležitom. Do úlohy sa hodí, ale....ťažko mi je uveriť východzej zápletke, kde sa Don Juan vyspí s každou, ktorú stretne. Ženy mu padajú bezmyšlienkovito k nohám, stačí povedať zopár fráz. Nejako sa mi pri pohľade na 40 ročného McConaugheyho s divným profilom jeho babyfaceu nechce tomuto magnetizmu veriť. Film je čisto určený ženám, chlapi sa bohužiaľ kvôli supermanizmu hlavnej postavy nemajú s ňou ako ztotožniť. Ženy môžu zase veriť, že majú silu mužov zmeniť. Mne táto neschopnosť ztotožnenia sa s postavou vadila napríklad aj u "umeleckého" Shame, takže je to môj subjektívny problém. Zopár fajn dialógov a hlášok, lenže použitých v za vlasy pritiahnutej duchárskej príbehovej kostre. Mám pocit, že hollywoodski scenáristi vedia napísať fajn dialógy, lenže sú nútení ich väčšinou používať v priemerných tuctovkách, ako je táto. No a btw ku koncu sa to už trochu vlieklo.(5.1.2014)

Čistokrvným romantickým filmom sa väčšinou vyhnem, sú strašne predvídateľné a nudné, ale výnimky sa nájdu. Proti romantike v solídnych filmoch a drámach nemám vôbec nič. Musí to byť uveriteľné, zabalené v silnom príbehu a takto to funguje. Tento je z kategórie tých typických, ale presvedčilo ma hlavne obsadenie. Nakoniec to nebolo zlé, pár krát som sa zasmial, návrat v čase bol celkom fajn a M. McConaughey k tomu..., tak je to v pohode. Po prvých minútach je jasné ako to skončí, vedel som , že fotku vytiahne ešte raz, každý tušil, že sa na konci zmení...Strašne predvídateľné, ale herci to zachránili a dotiahli to na priemer. 60%.(6.10.2016)

• Sinecod

Špatný, moc špatný. Hlavní hrdina, blbec, který se k ženám chová jako k hadru přijede na svatbu svého bratra. A je tam i holka, do které byl zamilovaný od dětství, kdy to byl hodný a milý chlapec, dokud si jeho vyvolená nezatancovala na plese střední se školním playboyem. A tak konečně začal poslouchat svýho strýce, který byl taky příšernej děvkař. A na tý svatbě se objeví duch holky, se kterou přišel o panictví a ona ho vezme na jízdu jeho životem, aby za necelou hodinku poznal, že se od střední choval jako tupec a měl velkou touhu všechno napravovat. Takže znovu: špatný, moc špatný! Navíc sem celý film přemýšlela, jestli má nebo nemá Jennifer Garner knírka. Chci zpátky starý, dobrý, trapný romantický filmy a ne takovou blbost!(22.12.2009)

• - Když jsou spolu na ulici Matthew McConaughey (Connor) a Michael Douglas (Wayne), můžete za nimi vidět obchod s názvem "Fezziwig's Books". Fezziwig je jméno vlastníka obchodu, kde byl Vydřigroš jako učeň v Dickensově "Vánoční koledě", na jejíž motivy tento film vznikl. (HappySmile)

• - Zámek, který je možné ve snímku zahlédnout, je totožný se zámkem, jenž se objevil ve filmu Čarodějky z Eastwicku (1987). (oje)

• - Zpracováno dle knihy Charlese Dickense "Vánoční koleda". (D3VIL)