Bejvalek se nezbavíš

Všetky moje ex

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2009, 96 min

• Jinny

Základní premisa není špatná a na jejím základě mohlo vniknout cosi jako odlehčené Velmi nebezpečné známosti. Na amerických mainstreamových filmech ostatně nemá smysl kritizovat neoriginalitu a předvídatelnost. Zatímco Sebastianu Valmontovi jsme ale jeho proměnu mohli věřit a většiny diváků se nejspíš nějakým způsobem emotivně dotkla, tady to neplatí ani náhodou. Navíc ani jednoho z přítomných herců nemám příliš v lásce.(25.2.2013)

Lepšího herci se pro tuto romantickou komedie opravdu vybrat nemohli. Matthew McConaghey (doufám, že se naučím jeho jméno vyslovovat, aniž bych si u toho zlomila jazyk) se sem hodil jako zadek na hrnec. Prostě to byla role dělaná přimo pro něj. Mezi ním a Jennifer Garner to krásně jiskřilo. Nápad s duchařinou byl dobrý a osvěžující. Samozřejmě, že je od začátku jasné, kam se to celé ubírá. To vůbec nevadí a ani to není žádná vada na kráse.(20.12.2012)

Verzí Vánoční koledy už jsem viděl opravdu mnoho. Ale že někdy uvidím verzi této povídky, která se nebude odehrávat o Vánocích, to jsem vůbec nečekal. A kupodivu se mi tenhle film hodně líbil. Je to asi i tím, že hlavní hrdina má vše po čem toužím i já, ale on, narozdíl ode mne, po tom netouží, on tím žije. Má úspěšnou kariéru, holek má tolik, že se s nima ani nestíhá rozcházet, a celkově žije bezstarostný, a přitom tak úžasný život. Já nic z toho nemám, a tak jsem uvítal, že jsem mohl s hlavním hrdinou strávit necelé dvě hodiny a představovat si, jaké by to bylo, kdybych byl na jeho místě. Zkrátka tady šel z mého pohledu příběh tak trochu stranou a jen jsem se nechal unášet tím fascinujícím životem hlavního hrdiny a příběh jsem vnímal až jako druhotnou, ovšem nikoliv bezvýznamnou záležitost. Kdyby film totiž neměl zajímavý příběh, asi by mě nedokázal tak nadchnout, a tak v celkovém kontextu tuto romantickou komedii vnímám jako úžasný, a troufám si říci i jako nezapomenutelný filmový zážitek. Jsou zkrátka filmy, které se vám vryjí nesmazatelně do paměti, a tohle zřejmě bude jeden z nich. Za ty pocity a za ten zážitek, které ve mně tento film dokázal vyvolat a zanechat, uděluji nadprůměrné čtyři hvězdy.(26.2.2013)

Příjemná romantická komedie na jedno zkouknutí. K pohodovému zážitku přispívá nejvíc sympatické herecké obsazení včetně vedlejších rolí (kouzelný Michael Douglas, Robert Forster, atd.), vtipně napsané dialogy se spoustou hlášek a v neposlední řadě výborný písničkový doprovod (mj. chytlavá "Keep On Loving You" od REO Speedwagon zazní dokonce dvakrát). // Film uveden v létě 2014 v letním kině Bohumín.(11.7.2014)

• FilmFan24

Napravený proutník, napravená svatba psychotické čubky, napravenné bůhvíco ještě v romantické duchařské komedii, kde je bohužel soundtrack lepší než film samotný. Bohužel ani jako snad vždy sympatický Matthew McConaughey s půvabnou Jennifer Garner nemohou zachránit nepovedený scénář, do kterého scénaristé dali nějak moc přísad, které ve výsledku nechají pachuť v ústech...P.S. Děkuji dceři Bohas za výraz "psychotická čubka", který mě teda dostal víc než film samotný!(30.1.2010)

• - Zámek, který je možné ve snímku zahlédnout, je totožný se zámkem, jenž se objevil ve filmu Čarodějky z Eastwicku (1987). (oje)

• - Connor Mead (Matthew McConaughey) nosí hodinky Rolex Submariner. (Liqid)

• - Když jsou spolu na ulici Matthew McConaughey (Connor) a Michael Douglas (Wayne), můžete za nimi vidět obchod s názvem "Fezziwig's Books". Fezziwig je jméno vlastníka obchodu, kde byl Vydřigroš jako učeň v Dickensově "Vánoční koledě", na jejíž motivy tento film vznikl. (HappySmile)