Bejvalek se nezbavíš

Všetky moje ex

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2009, 96 min

• *Elfík*

Tolik dobrých (neříkám výborných) herců, tolik krásných aut a stejně je to tak neuvěřitelně hloupá....fraška. S názvem komedie. Romantická komedie. Původně jsem se těšila na Matthewa, jelikož pohled na jeho krásnou, ale arogantní a hloupou tvářičku je naprosto úchvatný, jenže po deseti minutách mi začal lézti krkem. Ovšem pak přišla ještě nafoukanější tvářička, jmenovitě Jennifer Garner, která nepobrala ani trochu krásy a pokud bychom mluvili o inteligenci, jisto-jistě by se zeptala ,,co to jé?''. Jediné, co mě mile překvapilo, byla Emma Stone a její postava pěkně provzdušnila to dusivé okolí, kterým byl prolezlý celý film. Ale vážení, opravdu jste jí věřili, že jí ještě nebylo šestnáct?? Dalším vcelku příjemným hercem byl Michael Douglas, na kterého je radost se podívat i když v tomto snímku nemůžeme mluvit o nějakém převratném hraní. Spíš to vzal jako ,,bokovku'' za pár šupů. Konečný verdikt? Pokud máte rádi Emmu Stone a chcete zjistit, jak vypadá v rovnátkách a bláznivé náladě, pak je Bejva.... no prostě film, o kterém je řeč, jak jste si už určitě ráčili všimnout, pro vás to pravé. Pokud nikoliv a chcete se jen pobavit a opravdu se na to těšíte, podívejte se na první půlku. Ta je chvílemi vtipná. Vážně...(18.5.2012)

Ačkoli film není nijak zvlášť originální, co mu nemohu upřít je to, že mě ani chvíli nenudil a i když zprvu se mi zdálo ono zrození duchů velmi přepísklé, po chvíli jsem se na onu notu ráda naladila a opravdu mě film bavil! Matthew byl výrazný, sexy, charismatický, hrál rozkošně. Jennifer mu skvěle sekundovala... těm dvěma by to seklo.(16.9.2009)

Opět variace Vánoční koledy od Dickense (v poslední době použitá minimálně potřetí), na druhou stranu využitá velmi originálně. Connor Mead je uznávaným fotografem celebrit - a vyhlášený jako sukničkář, který ojel snad celé Spojené státy (soudě alespoň podle jedné duchařské vize v průběhu filmu). Samozřejmě je to nadsázka, stejně jako celý tento film. Pracuje sice s principy romantické komedie, na druhou stranu se snaží o nějaké morální poselství na vyhroceném případu. Když se na bratrově svatbě Connorovi, který zde kazí náladu všem, aniž si toho všimne, zjeví duch strýčka (stále úžasný Michael Douglas), můžeme si být jist, že film skončí nápravou hříšníka. Ale o to přece jde, to od podobných filmů čekáme. Tentokrát je důležitější cesta. Způsob, jakým Connor nahlíží na svůj minulý, současný - a budoucí život. Je zábavný, ale v leckom může zatrnout, že právě přesně takhle se chová i on. A že třeba vlastně ani netuší, jak o něm v současné chvíli lidé smýšlejí - a že to nemusí být nic příjemného. Takovéto prohlédnutí tváří v tvář realitě je často k dobru věci, člověk ztratí sebeklam, kterým si kolem sebe staví zeď. A o tom je tento film - aby člověk nežil v sebeklamu, ale dokázal vidět, jestli druhým náhodou neubližuje, a tím i sám sobě. Zabalený v romantice, sněhových vločkách, s trochou vtipu a šarmu a s neodolatelným Matthew McConaugheym. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/bejvalek-se-nezbavis.html(2.2.2010)

Popravdě se mi do toho moc nechtělo a možná jsem i věděla proč. Pochybný a opět jinak zfilmovaný námět - náprava největšího zvrhlíka v celé Americe. Ano je to velmi povrchní a také velmi podivné pořád věřit, že v každé zlé zkušenosti nějakého padoucha se skrývá jeho tajemství proč se chová tak, jak se chová. Pravda je, že jsem se u toho filmu opravdu celkem bavila a musím hned ocenit perfektní výkony Matthewa McConaugheye, Jennifer Garner, Emmy Stone a Michaela Douglase. Já vím, že takových věcí tu bylo hodně, ale mělo to jakousi nezaměnitelnou atmosféru, která z toho udělala celkem příjemnou science fiction na kterou se jednou podíváte, pousmějete se a bez jakékoliv újmy či nějaké morální poučky, která by na vás celý film blikala jdete dál do svých nudných životů...Film splnil svůj účel - pobavil a to mi prozatím stačilo.(23.12.2012)

• Nathalie

Welcome to the Freakshow...Marku, ty zvíře, co to bereš za scénáře? Za Freaky Friday jsem te zbožnovala, za Just like heaven obhajovala před početnou sortou odpůrců, ale za Bejvalky tě nejspíš pošlu leštit boty- polepšení Casanovy skrz jedinou čistou dětskou lásku je klišé samo o sobě, ale dobře tvarovaný Matt a uber-roztomilá Jennifer by to vzájemnou chemií uhráli na přijatelnou remízu. Nicméně- co ten šílený svatební pár- ženich pod pantoflem a hysterická nevěsta? Ty šílené družičky, které vykazovaly znaky nesvéprávnosti? Ty průvodkyně po postelové minulosti ? A další podivné postavičky a ona sci-fi zápletka v čele s Míšou Don Juanem Douglasem? Bizarní, praštěné prvoplánovostí a stupidní- víc, než je v romantické komedii nutné. Proč tedy mířím tak vysoko? Protože já a Jen jsme už od Alias nejlepší kamarádky. 5/10(17.7.2009)

• - Film mělo původně natáčet studio Walt Disney Pictures. Režírovat měl Kevin Smith a v hlavní roli se měl objevit Ben Affleck. Produkce začala na podzim 2003, ale rozpočet filmu a neúspěch Affleckovy Lásky s rizikem (2003) donutila studio od filmu upustit měsíc před zahájením natáčení. (HappySmile)

• - Film bol natočený prevažne v Ipswich v Massachusetts. (Greenpeacak)

• - Christa B. Allen, která hraje dospívající Jenny (Jennifer Garner), si zahrála mladší verzi postavy Jennifer Garner už ve filmu Přes noc třicítkou (2004). (HappySmile)