Bejvalek se nezbavíš

Ghosts of Girlfriends Past

Všetky moje ex

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2009, 96 min

Hodně příjemná záležitost! Né, že bych se nějak popadal za břicho, to v žádném případě, ale bylo to hodně přirozené a opět ze života, takže si z toho člověk odnese i nějaké to poučení. :-) Herectvo v čele s McDonaldem, tedy pardon, McConaugheym výtečně doplňoval duchařík M. Douglas a i ostatní se nenechali nijak zahanbit. Rodinná romantická komedie na nějaké to odpoledne jak má být... 70%(28.10.2009)

• MartinezZ

Dost nudné a dost předvídatelné. Matthew jako arogantní lev salónů s "pohnutým dětsvím", Zbytečný Douglas, Emma hrající "šestnáctku" (WTF?), mě neznámá "Indka". To jsou jediné postavy, které si po skočení filmu pamatuji, všichni ostatní byli zbyteční, přinejmenším ničím zajímaví, stejně jako nudný průhledný černobílý děj, plný rádoby vtipných příhod a kdáků. Hodnocení: Film poněkud mimo. ~~~ 1,5*(13.10.2012)

Příběh je klasická romantická komedie střihnutá se sladkým nadpřirozenem, což je blbý až hanba. A ono se v tom i přesto objeví tuna známejch herců, kteří to ale naštěstí ještě dokážou vytáhnout z té žumpy. Nejlepší je na tom určitě moje milovaná Emička, která vlastně vůbec jako Emička nevypadá. Ona ve skutečnosti v tom filmu vůbec nevypadá jako hezká holka. No, ale i tak se to přežít dá. Samotný film o sobě nic nenabídne. Legrace jsem si moc neužil, ale mělo to takovou tu tradiční kostru, která na zkouknutí při nedělním povalování u gauče docela ujde.(11.5.2011)

• FilmFan24

Napravený proutník, napravená svatba psychotické čubky, napravenné bůhvíco ještě v romantické duchařské komedii, kde je bohužel soundtrack lepší než film samotný. Bohužel ani jako snad vždy sympatický Matthew McConaughey s půvabnou Jennifer Garner nemohou zachránit nepovedený scénář, do kterého scénaristé dali nějak moc přísad, které ve výsledku nechají pachuť v ústech...P.S. Děkuji dceři Bohas za výraz "psychotická čubka", který mě teda dostal víc než film samotný!(30.1.2010)

Opět variace Vánoční koledy od Dickense (v poslední době použitá minimálně potřetí), na druhou stranu využitá velmi originálně. Connor Mead je uznávaným fotografem celebrit - a vyhlášený jako sukničkář, který ojel snad celé Spojené státy (soudě alespoň podle jedné duchařské vize v průběhu filmu). Samozřejmě je to nadsázka, stejně jako celý tento film. Pracuje sice s principy romantické komedie, na druhou stranu se snaží o nějaké morální poselství na vyhroceném případu. Když se na bratrově svatbě Connorovi, který zde kazí náladu všem, aniž si toho všimne, zjeví duch strýčka (stále úžasný Michael Douglas), můžeme si být jist, že film skončí nápravou hříšníka. Ale o to přece jde, to od podobných filmů čekáme. Tentokrát je důležitější cesta. Způsob, jakým Connor nahlíží na svůj minulý, současný - a budoucí život. Je zábavný, ale v leckom může zatrnout, že právě přesně takhle se chová i on. A že třeba vlastně ani netuší, jak o něm v současné chvíli lidé smýšlejí - a že to nemusí být nic příjemného. Takovéto prohlédnutí tváří v tvář realitě je často k dobru věci, člověk ztratí sebeklam, kterým si kolem sebe staví zeď. A o tom je tento film - aby člověk nežil v sebeklamu, ale dokázal vidět, jestli druhým náhodou neubližuje, a tím i sám sobě. Zabalený v romantice, sněhových vločkách, s trochou vtipu a šarmu a s neodolatelným Matthew McConaugheym. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/bejvalek-se-nezbavis.html(2.2.2010)

• - Film bol natočený prevažne v Ipswich v Massachusetts. (Greenpeacak)

• - Connor Mead (Matthew McConaughey) nosí hodinky Rolex Submariner. (Liqid)

• - Zpracováno dle knihy Charlese Dickense "Vánoční koleda". (D3VIL)