poster

Columbo a vražda rockové hvězdy (S10E03) (epizoda)

 • USA

  Columbo and the Murder of a Rock Star

 • Slovensko

  Columbo a vražda rockovej hviezdy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1991, 1 h 32 min

 • Autogram
  ****

  Columbo prvýkrát za desaťročia stiahne strechu na svojom luxusnom kabriolete, aby vyriešil vraždu. Jedna z najdôkladnejšie premyslených a vykonaných vrážd, podľa toho je aj primerane komplikované vyšetrovanie a poručík mal čo robiť celých 90 filmových minút. –––– Proč byste pila šampaňský, když ne kvůli bouchnutí láhve a bublinkám? –––– Tak co se děje, Columbus? –––– Obávám se, že jste se spletl. Nemám žádné potíže se ženou. Chraň Bůh!(19.5.2018)

 • nascendi
  ***

  Tento diel som už pred mnohými rokmi videl, ten spôsob obstarania si alibi je dobre zapamätateľný. Aj keď v tomto diele je vrah takým silným protivníkom, že máme možnosť spoznať Columbovho šéfa a vidieť jeho archívne auto ako kabriolet. S protivníkom však nemá nič spoločné nedotiahnutosť niektorých scén, nevierohodnosť správania sa postáv, málo uveriteľná zhoda okolností a samozrejme aj Columbovo idiotské vniknutie do súdnej siene.(20.5.2018)

 • majec4
  ****

  Pre mna to bola dost vtipna cast. To odvolavanie sa na predpisy nemalo chybu: "Vite kto som?" "Ano pane" "A odmitate" "Ano pane, musim." Potom turovanie starej kraksne kvoli fotke s tienom. Aj samotny zaver bol nezvycajne vtipny. Tato cast je fakt podarena, taka rebelska oproti standardu. Hlavne vdaka tym vtipnym momentom, no do plneho poctu mi tam cosi chybalo.(23.5.2018)

 • 5150
  ***

  Silný protivník je vždy zárukou dobrého dílu a věhlasný právník Hugh Creighton, nejlepší v oboru vraždy, donutí Columba k maximálnímu úsilí. Ctí zásadu nejlepší obranou je útok a neváhá využít svého vlivu k jeho zastrašení. Columbo se tak ocitá dvakrát na koberečku u svého šéfa, ale znamenitě to ustojí. I když to závěrečné usvědčení na základě ..... bylo spíše z říše fantazie, ale budiž.(19.1.2006)

 • Godhaj
  ****

  ,,Nejsem Kolumbus, ale Columbo.“ Tentokrát je vražda zase jedna ze zajímavějších, i když od začátku je jasné, že bude trochu děravější. Nicméně vrah je sympaticky nesympatický a vůči poručíkovi správně odrzlý. Příjemná byla postava milé zrzaté policistky, co bylo Columbovi k ruce. Vyšetřování se pořád točí kolem šampaňského, jen aby ke konci nabralo jiný směr. A to je právě obrovský kámen úrazu. V tomto díle je totiž veliká chyba, na niž asi sami tvůrci nepřišli. Prozradím jen, že se jedná o časovou posloupnost. Alibi by v tomto případě nemohlo být provedeno, protože v době vraždy ještě komplic nevěděl, že bude komplic. Ale tato chyba nijak neznepříjemňuje sledování této jinak povedené epizody.(21.2.2016)

 • - Columbo (Peter Falk) říká, že za dobu, co své auto má, stahuje střechu poprvé. Se staženou střechou však jezdil již v díle Columbo: Past (1972) a také Columbo: Nebezpečná hra (1973) . Technicky má ovšem pravdu, protože se nejedná o stejné vozidlo, jako ve starších dílech. Studio NBC vůz po ukončení původního seriálu prodalo a studio ABC pro nové série pořídilo dva jiné vozy, druhý sloužil jako náhradní. (Drom)

 • - Úvodní a zároveň i závěrečnou píseň nazpívala Shera Danese, skutečná manželka Petra Falka, která v tomto dílu hraje postavu Trish Fairbanks. Píseň se jmenuje "Closer". (Billie777)

 • - V roli muzikanta se ve filmu objevil hudebník Richard Wayne Penniman, znamý pod uměleckým jménem Little Richard. (Gabrielle)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace