poster

Columbo a vražda rockové hvězdy (S10E03) (epizoda)

 • USA

  Columbo and the Murder of a Rock Star

 • Slovensko

  Columbo a vražda rockovej hviezdy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1991, 1 h 32 min

 • Godhaj
  ****

  ,,Nejsem Kolumbus, ale Columbo.“ Tentokrát je vražda zase jedna ze zajímavějších, i když od začátku je jasné, že bude trochu děravější. Nicméně vrah je sympaticky nesympatický a vůči poručíkovi správně odrzlý. Příjemná byla postava milé zrzaté policistky, co bylo Columbovi k ruce. Vyšetřování se pořád točí kolem šampaňského, jen aby ke konci nabralo jiný směr. A to je právě obrovský kámen úrazu. V tomto díle je totiž veliká chyba, na niž asi sami tvůrci nepřišli. Prozradím jen, že se jedná o časovou posloupnost. Alibi by v tomto případě nemohlo být provedeno, protože v době vraždy ještě komplic nevěděl, že bude komplic. Ale tato chyba nijak neznepříjemňuje sledování této jinak povedené epizody.(21.2.2016)

 • ClintEastwood
  *****

  Hugh Creighton - advokát, který u soudu nikdy neprohrál vraždu, udělal zbytečné a hloupé chyby. Jedna z nich byla, že zapletl do vraždy své ženy svou kolegyni, další, že nevěnoval pozornost takovým detailům, jako jsou z nebe pršící bobule. Ale největší chybou bylo, připustit si k tělu naoko pomateného detektiva, který mu přichystal první porážku. Velice pěkný díl, protože záporák (tentokráte je jím Dabney Coleman) je zde naprosto suverénní, nabubřelý a arogantní a divák mu přeje, aby ho poručík co nejlépe pokořil, což se nakonec stane. Klasika a legendární scéna v kabrioletu.(26.11.2009)

 • Rudyamon
  *****

  Advokát Hugh Creighton už měl dost své milenky, která ho nejen podváděla, ale dokonce ho chtěla vydírat. A tak naplánoval dokonalou vraždu - jako advokát, který nikdy neprohrál proces, na to měl ty správné zkušenosti. Jenže to překombinoval, a taky nepočítal s protivníkem, který nejen, že nikdy neprohrál - on měl na prohru příliš málo zkušeností. Columbo nás v tomto dílu poučí o romantice a všem, co k ní náleží: „Kouzlo šampaňského je v bouchnutí a v bublinkách.“, prozradí, že se staženou střechou ještě nejezdil (no, v několika starších dílech sice ano, ale to auto už dávno skončilo svou pouť... ), ale hlavně nás seznámí s problematikou špuntů a stínů pod nosem. Jednu malou roli si vystřihnul známý (mně ovšem neznámý) Little Richard, a jednu z hlavních rolí Shera Danese, která si dokonce nazpívala jednu z písní. Je to velice dobrý díl, nemůžu jinak než dát plný počet 5 hvězdiček - 100% už třeba jenom proto, že taky bydlím „na ulici, kde prší bobule“ a tak si na tento díl pokaždé, když jí projíždím, vzpomenu... :-)(24.4.2016)

 • majec4
  ****

  Pre mna to bola dost vtipna cast. To odvolavanie sa na predpisy nemalo chybu: "Vite kto som?" "Ano pane" "A odmitate" "Ano pane, musim." Potom turovanie starej kraksne kvoli fotke s tienom. Aj samotny zaver bol nezvycajne vtipny. Tato cast je fakt podarena, taka rebelska oproti standardu. Hlavne vdaka tym vtipnym momentom, no do plneho poctu mi tam cosi chybalo.(23.5.2018)

 • MM_Ramone
  ***

  Začiatok deväťdesiatych rokov minulého storočia zastihol poručíka los angeleskej polície z oddelenia vrážd, Columba ešte stále v dobrej forme. Tento krát usvedčil z vypočítavej vraždy žiarlivého a veľmi vplivného advokáta. Spoľahol sa pri tom na svoj geniálny kriminalistický úsudok a na osvedčené mimikry v podobe zbrklého, nesmelého a popleteného mamľasa. Columbo je nesmierne prefíkaný a mimoriadne systematický detektív, ktorý dokáže jedinečným spôsobom odhaliť páchateľov najťažších zločinov. Presne tak to bolo aj v prípade dielu s názvom "Columbo a vražda rockovej hviezdy". ***(19.7.2015)

 • - Úvodní a zároveň i závěrečnou píseň nazpívala Shera Danese, skutečná manželka Petra Falka, která v tomto dílu hraje postavu Trish Fairbanks. Píseň se jmenuje "Closer". (Billie777)

 • - Columbo (Peter Falk) říká, že za dobu, co své auto má, stahuje střechu poprvé. Se staženou střechou však jezdil již v díle Columbo: Past (1972) a také Columbo: Nebezpečná hra (1973) . Technicky má ovšem pravdu, protože se nejedná o stejné vozidlo, jako ve starších dílech. Studio NBC vůz po ukončení původního seriálu prodalo a studio ABC pro nové série pořídilo dva jiné vozy, druhý sloužil jako náhradní. (Drom)

 • - V roli muzikanta se ve filmu objevil hudebník Richard Wayne Penniman, znamý pod uměleckým jménem Little Richard. (Gabrielle)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace