Reklama

Reklama

Columbo - Série 10 (1990) (série)


Columbo a vražda rockové hvězdy (S10E03)

(epizoda)
  • USA Columbo and the Murder of a Rock Star (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Elitní právník Hugh Creighton se specializuje na obhajování zločinců, včetně vrahů. Dosud u soudu neprohrál ani jeden případ. Jeho milenkou je bývalá rocková zpěvačka Marcy Edwardsová. Hugh ovšem s pomocí soukromého detektiva odhalí její nevěru a chce se jí zbavit. Jenže Marcy ví, že Hugh ve své práci porušuje zákony, takže ho začne vydírat a požadovat od něj pět milionů dolarů odstupného. Creighton tedy v pravou chvíli uspí Marcyina milence Neddyho s pomocí prostředku, vpraveného injekcí do neotevřené láhve šampaňského. Pak Marcy zabije tak, aby to vypadalo, že vrahem je Neddy. Případ však dostane na starost poručík Columbo… (Česká televize)

(více)

Recenze (55)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Začiatok deväťdesiatych rokov minulého storočia zastihol poručíka los angeleskej polície z oddelenia vrážd, Columba ešte stále v dobrej forme. Tento krát usvedčil z vypočítavej vraždy žiarlivého a veľmi vplivného advokáta. Spoľahol sa pri tom na svoj geniálny kriminalistický úsudok a na osvedčené mimikry v podobe zbrklého, nesmelého a popleteného mamľasa. Columbo je nesmierne prefíkaný a mimoriadne systematický detektív, ktorý dokáže jedinečným spôsobom odhaliť páchateľov najťažších zločinov. Presne tak to bolo aj v prípade dielu s názvom "Columbo a vražda rockovej hviezdy". *** ()

nascendi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tento diel som už pred mnohými rokmi videl, ten spôsob obstarania si alibi je dobre zapamätateľný. Aj keď v tomto diele je vrah takým silným protivníkom, že máme možnosť spoznať Columbovho šéfa a vidieť jeho archívne auto ako kabriolet. S protivníkom však nemá nič spoločné nedotiahnutosť niektorých scén, nevierohodnosť správania sa postáv, málo uveriteľná zhoda okolností a samozrejme aj Columbovo idiotské vniknutie do súdnej siene. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Výborný diel, ktorý má síce logické a nečakané vyústenie, ale ktoré je tak trochu málo vierohodné a neverím, že by sa na podobný fígeľ spoľahol chytrý vrah. Tento moment dáva niekoľko logických otázok, ktoré by boli spoilermi, kto videl, určite vie. Priebeh vyšetrovania je však excelentný a scenáristi ho vymysleli parádne, ako sme u nich skoro vždy zvyknutí. Takže mierna dilema s hodnotením, avšak kvôli menšej vierohodnosti pôjdem tentokrát s masou a piatu hviezdu nepridám. ()

Šandík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Překombinované, mnohé zajímavé situace nevyužity, až příliš mnoho věcí pouze na efekt, usvědčující důkaz hodně slabý a vlastně i nelogický. Těžko uvěřit, že by si tak zkušený a prohnaný právník zajistil alibi způsobem tak neuvěřitelně neprozíravým. Muselo by mu být jasné, jakou moc tím té sekretářce (nebo co to vlastně původně bylo) dává... 65% ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Výborný díl, který by si levou zadní vysloužil plný pytlík bonbónů, kdyby ovšem nebylo finálního usvědčení. To je sice samo o sobě jedno z nejlepších v celé éře Baloňáka, zároveň na něm ale bylo vidět, že ho někdo vymyslel právě jen proto, aby působilo krásně. S vysvětlováním se nikdo moc neobtěžoval, takže jeden bonbón putuje do mojí kapsy a já doufám, že bude stejně dobrý, jako hlas Columbovy manželky. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (3)

  • Columbo (Peter Falk) říká, že za dobu, co své auto má, stahuje střechu poprvé. Se staženou střechou však jezdil již v díle Columbo: Past (1972) a také Columbo: Nebezpečná hra (1973) . Technicky má ovšem pravdu, protože se nejedná o stejné vozidlo, jako ve starších dílech. Studio NBC vůz po ukončení původního seriálu prodalo a studio ABC pro nové série pořídilo dva jiné vozy, druhý sloužil jako náhradní. (Drom)
  • V roli muzikanta se ve filmu objevil hudebník Richard Wayne Penniman, znamý pod uměleckým jménem Little Richard. (Gabrielle)
  • Úvodní a zároveň i závěrečnou píseň nazpívala Shera Danese, skutečná manželka Petra Falka, která v tomto dílu hraje postavu Trish Fairbanks. Píseň se jmenuje "Closer". (Billie777)

Reklama

Reklama