Inspektor Colombo - Série 10 (1990) (série)

Columbo v přestrojení (S10E09)

(epizoda)
všechny plakáty

Mladý muž přistihne ve svém podnájmu lupiče, se kterým se dostane do rvačky. Oba přitom zemřou. Jde o zdánlivě běžné loupežné přepadení, avšak poručíku Columbovi vrtá hlavou výstřižek z fotografie, nalezený u jednoho z mrtvých. Papírek má tvar jako z dětské skládačky a zjevně byl právě on důvodem, proč lupič do bytu vnikl. Další dílek získají vyšetřovatelé hned druhý den, když se na policejní stanici objeví pojišťovací úředník Irving Krutch, který pátrá po penězích z dávné bankovní loupeže. Aby detektivové přišli na kloub záhadě, musí Columbo odložit svůj oblíbený plášť, převléci se za italského gangstera a kontaktovat lidi blízké oběma obětem… (Česká televize)

nascendi

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Eda McBaina mám rád a jeho Skladačku dobre poznám. Tento diel série nie je o Columbovi, ale o McBainovi. Po množstve stereotypných dielov, ktoré sú ako cez kopirák, pôsobí táto časť veľmi sviežo a novo. Columbo funguje v novej úlohe a už mi iba chýbalo, aby sa v niektorej scéne mihla jeho žena. Som veľmi vďačný, že nepôsobil ako bezdomovec a dokonca aj jeho vzácne auto z Európy bolo najčastejšie v pozadí. A tá vďačnosť je vyjadrená slabšími štyrmi hviezdičkami namiesto obvyklých silných troch. ()

ClintEastwood

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tentokrát mi ta změna tradičního columbovského schématu tolik nevadí, protože skládání obrázku mě pokaždé baví a užívám si ho. Tady to odchýlení beru. Navíc ten famózní Columbův odjezd v závěru... Lahůdka! P.S. V zajímavostech je chyba. Toto rozhodně není jediná Columbovka, kde od začátku neznáme vrahovu identitu. ()

Pepinec

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

A je to tu znova; efekt milostného afektu aneb zažitý stereotyp narušen netradičním zpestřením. Columbo jezdí v jiném fáru, nosí bouchačku a mafiánský vohoz, má parťáka, spí v hotelu, nabaluje slečinky a vyblafané doutníky lze snad poprvé spočítat na prstech jedné ruky. Tahle gangsterka má zkrátka jiskru, vtip a elegantního štramáka v přestrojení k tomu. P.S: Rozhodně nesouhlasím s uvedenou zajímavostí o identitě vraha. Doporučil bych zabrousit třeba do páté série... ()

cheyene

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedna z nejnetypičtějších epizod celého seriálu je Columbo v přestrojení. A narozdíl od mnohých uživatelů mi tohle odpoutání od klasické šablony sedlo. Vždycky uvítám zpestření, když se poručík mihne na scéně v něčem jiném než v baloňáku a tentokrát ho můžeme vidět v drahém oblečení, v obyčejné bundě a klobouku, ale také se projede limuzínou a zahraje si na velkého kmotra, přičemž hudba svým nástrojovým obsazením trochu připomíná onu proslulou melodii z Godfathera. Dále mě zaujala samotná zápletka, která se motá kolem rozstříhané fotky a seznamu lidí. Columbo postupně rozplétá tohle zamotané klubíčko a se šarmem sobě vlastním hledá vše, co potřebuje. Místy mi epizoda přišla kapku nudnější (některé scény bych osobně zkrátil), ale celkově na mě působila velice příjemně, netradičně a poutavě. ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Shera Danese má hneď jasno, o čo kráča a nebojí sa to povedať. Je to "polda". Asi má rovnako prečítaného aj svojho manžela v súkromí. Keď pozeráte Columba pravidelne, takéto výrazné odbočenie od klasickej schémy seriálu vám musí prísť vhod. Poviete si, že raz za čas je to super, ale už sa tešíte na ďalší klasický poručíkov fígeľ na konci. V tom tkvie kúzlo tejto časti. ()

• Tato epizoda Columba je jediná, ve které se vrahovu identitu dozvídáme až na konci, nikoliv, jak u Columba bývá zvykem, na začátku. (lekr)