Jsou filmy, ze kterých je každou minutu cítit léto, bezstarostnost a chuť si hrát. Přesně takovým je i snímek letošního režiséra a scenáristy Otakára Schmidta, jímž na sklonku 90. let vstoupil do světa hraného filmu. Zavádí nás do podniku požitkáře Marčéla, který funguje jako letní bar i varieté. On sám s manželkou vystupuje po večerech na jevišti, přes den pracuje jako plavčík a Eliška v místní požitkářské cukrárně. Zdá se, že jejich domov se stává středobodem celého předměstí, v němž se začínají dít věci balancující na hraně absurdity. Do ohnivých vztahových soubojů protagonistů vstupuje opojení z omamných hub i realita filmového natáčení, jehož se hlavní postavy náhle stávají účastníky. Barvitý film plný bezbřehé stylizace a vypravěčské svobody plně zapadá do nespoutané tvůrčí atmosféry sklonku 90. let, kterou stojí za to si připomenout. (Česká televize)

Alden_Larson

Je to hrozně nesmyslný film, ale pane bože, je nesmírně fascinující, nemohl jsem z něj spustit oči. Prezentačně je to hrozný nepořádek, spousta nesmyslných střihů a záběrů na ůplně náhodné věci, které nijak nesouvisí s dějem. Zvuk taky není o moc lepší, ja tam spousta zbytečných, otřesně znějících a špatně zakomponovaných zvukových efektů. Ale herecké výkony jsou fantastické a postavy jsou celkem zajímavé. Je to hrozně matoucí film, ale má něco do sebe, něčím mě oslovil a já bohužel ani nemám ponětí čím. 5/10 ()

Salus odpad!

Nevím, snad jsem blbej já, ale nevím, proč to někdo natočil a už vůbec nevím, proč by na to měl někdo koukat. ()

Han

Film je po vizualní stránce pěkný.Mne osobně se v kině líbil a pochopil jsem ho hned na poprvé.Vše bylo záměrem samotného tvůrce.Myslím, že od Sklepáků vzešli jiné a nezáměrné pitomosti. ()

rigby

Tento film se může buď líbit nebo nelíbit. Mně se líbil. Jen ne natolik, abych se z toho posadil na zadek. Ale na naše poměry je to velmi zajímavý experiment, který nemá obdoby. Tleskám a tančím... ()

Hannah1971

Totální filmová divočina beze smyslu, na tenhle film věru nemám mozkové buňky k tomu, abych byla schopná pochopit jeho obsah a význam. Jedna hvězdička za ojedinělé barevně lechtivé všude přítomné erotično a Zuzanu Stivínovou :-) ()

DonFrolimo

Jako film to snad ani nemá smysl hodnotit, Otakáro si vzal do hlavy, že udělá film, vzal všechny svoje herecký kamarády a řek jim ať se dobře bavěj. Film ovšem nevzniká samoorgnizací a pobavení diváka nijak nekoreluje s uspokojením herců na place. Věřím, že natáčení byla pěkná divočina, divočina před obrazovkou se projevila pouhou myšlenkou na to, vrazit si sirky pod víčka, abych to vůbec zvládnul dokoukat, za což může panrežisér vděčit jen svý pověsti v divadle Sklep, pro kterou jsem schopen leccos odpustit a přetrpět. Takže pokud to považujete za film, raději se tomu vyhnout velkým obloukem. Je spoustu větších blbostí, kterýma se dá promarnit čas o poznání kvalitněji. Jediný, čím je Eliška zajímavá, je její dokumentární hodnota. Skvěle vypovídá o atmosféře vskutku divokých devadesátek, kdy stačilo vymyslet sebevětší píčovinu a člověk na to nějakým zázrakem vždycky dostal materiál (včetně toho lidskýho). Mladá Tatiana Vilhelmová v bikinách už je jen taková třešnička na dortu z rohypnolu, mochomůrek a prošlý šlehačky. ()

listo

Jedna hvězda za schopnost sehnat na takovou píčovinu peníze. Pokud tedy nebyl hlavním sponzorem nějaký velkodistributor LSD... ()

os10 odpad!

Pytlovina na eNtou, nic víc, rádoby vtipný humor aplikovaný do této komedie zkrátka nefunguje, je to zbytečnost. ()

zuuzas

Je to docela slátanina.Tři hvězdičky dávám za dobrou muziku - pořiďte si alespoň soundtrack - neprohloupíte. ()

Joee

Vizuálně parádně zpracované dílko, kterým se dohání pokulhávající děj. Ani vlastně pořádně nevím o co šlo, ale vím, že se tam něco dělo a bylo to dobrý :) ()

TommmyT

Film moc nefunguje. Řekl bych, že to je tím, že film nemá žádný pořádný příběh. Je to jen směs jakýchsi záběrů a scének, někdy bohužel trapných. Dvě hvězdičky jen za známá jména a pár letních barevných záběrů. Nic víc. ()

mirage.cz.

Na tomto filmu jsem byl v kině , hned po jeho uvedení, znovu jsem se na to podíval poté co se o tom mluvilo v rozmarných létech a protože jsem to pořád nechápal, tak před měsícem znovu a už naposled....pointu jsem hledal třikrát a fakt tam není nebo je moc dobře ukrytá. 1/5 ()

datel13

Tak kde zacit.. Především nechapu, proc ma tento film mezi udajnymi filmovymi znalci tak nizky hodnoceni. Perfektni vizual pripominajici propracovanosti i tématem klipy kapely Seether, zaroven bizarni prasarna s neotřelými napady.. Za me dobry. Dej sice kulha, nebo je tam vlastne nejakej dej? Zaver cosi vysvetli (takze za me další plus, myslel jsem, ze se film na konci v divnosti uplne utopi), ale jinak spousta pasazi, kdy si rikate, o cem to vlastne je? Ale tuto chybu bohate vynahrazuji detaly, uchylny herecky vykony, ksichty jednotlivcu.. Smesna je za me jen jedina věc – obskurni linie s muchomurkami. Chapu, ze film mel byt smyslnej, ale chybi mi opravdu atraktivni hrdinka. Eliska je zajimava, ale stejne jako Zilkova a dokonce i mlada Wilhelmova pusobi skrz vychlastany hlasy dost staře, navíc Zilkovou mam asi az moc spojenou s Tele Tele. V roli sexuchtive mlade servírky proste skoro porad pusobi jak opotrebovana mamina. Celkove: Bylo to divny, bylo to trhly, byl to zážitek. A Dan Nekonecny na Hrad! ()

Hombre8 odpad!

Otakáro, Varlam a Nekonečník. Jak to asi může dopadnout. Nechápu jinak slušné herce, že si nečtou scénář před tím, než se ztrapní. ()