Konvenční a zcela v duchu ideologických pouček natočený životopis kapitána Nálepky, který svůj život obětoval v boji proti nacistům. Jedná se o výraznou propagaci česko-sovětského vojenské sounáležitosti, stvrzené společně prolitou krví. (oficiální text distributora)

Nalimator

Bojove akce slabe a zmatene. Cele dost neverohodne, Slovenska armada se Nemcum pred ocima spojuje s partyzanama, ty jsou hodne veseli, hlucni, tabori za rohem a maj plne stoly jidla. ()

drankeryth

Nabral som odvahy a pustil som si film slovenskej produkcie na temu z druhej svetovej vojny. Bola to skor taka drama, kde zas tych prestreliek zas tak moc nebolo. Skor ich nebolo vobec, len obcas niekto vystrelil na strasiaky v poli a ten prepad v tom lese, kde sa presuvali nemecki vojaci na tych nakladnych autach ma dost sklamal. Akcia nemala zly napad, len to prevedenie uz bolo o nieco horsie, take ake som ja nechcel. Strelbu ani nebolo vobec pocut, len akcia bola doprevadzana hudobnou kulisou, co mi dost vadilo a pokazilo mi tak dobry dojem zo sledovania bojov medzi partizanmi a nemcami. Lepsi boj sa ku mojim ociam dostal pri tom likvidovani uz prazdnych partizanskych bunkrov, kde uz aj nemci nasadili ich tanky. Najlepsia cast filmu prisla az pri konecnom finale, kde islo o dobitie mosta a zaroven jeho znicenie. Akciu doprevadzali mnohopocetne vybuchy od strany delostrelectva, gulometne hniezda a tuhy boj sa dostavil za okamih. Nebolo to odflaknute, co je len dobre, ale v niektorych castiach filmu mi zopar scen prisli take navyse, bez ktorych by sa aj dalo zaobist. Hlavnu postavu kapitana si zahral Milan Knazko, ktory nebol ziadny hovniak, oproti nemeckemu dostojnikovi, ktoreho si zahral Michal Docolomansky mi trochu prisiel namysleny, ktory si pytal rovno jednu do drzky, co sa aj neskor stalo, ked si ho podal nas sudruh kapitan Nalepka:) ()

Big Bear

Dost slabé. Koukl jsem na to jen pro to, že mne zajímaly reálie Slovenského štátu coby spojence Třetí říše. Už od počátku se mi moc nechtělo věřit té slovenské oddanosti armády partyzánům - chápekj Rusům. Co vím z knih na Slovensku si slovenská armáda často nijak nezadala se samotným wermachtem a to i ve vztahu k místnímu obyvatelstvu. Tady jsou to až na několik vyjímek samý hodný kucí, kteří naoko salutují Germánům, jinak ale pomáhají partyzánům... Dobová technika strašná, ve filmu se mihne poválečný hakl a jakýsi papundeklový model tygru, vojsko je převáženo v poválečných zilech ... Takhle ne soudruzi, prostě takhle ne. Dvě magnetické výbušniny. * * ()

Ej Hlemýžď

Životopisný film o kapitánovi Jánu Nálepkovi, který padl u Ovruče v 2. světové válce. Jakýsi vztah k tomuto mám i proto, že jsem byl na vojně ve VÚ kapitána Jána Nálepku v Trebišove. ()

• Film sa natáčal na Záhorí, vo Vysokých Tatrách, Minsku, Mozyre a Ptiči. (dyfur)