Přicházím s deštěm

• Francie Je viens avec la pluie (více)

Kdysi Kline (Josh Hartnett) sloužil u losangeleské policie, dnes se jako soukromé očko vydává do Hongkongu pátrat po zmizelém synovi čínského miliardáře. Se svým starým přítelem a bývalým kolegou Meng Zim - nyní hongkongským policistou - sleduje Shitaovu slábnoucí stopu až k místnímu zabijákovi Su Dongpovi a jeho krásné, na drogách závislé milence Lili. V Klineově mysli ale nečekaně ožívají děsivé vzpomínky na případ sériového vraha Hasforda, který jej přiměl opustit řady policie. Jeho soustředěnost je ta tam. Dokáže si Kline zachovat zdravý rozum a dotáhne pátrání do úspěšného konce? (oficiální text distributora)

pm

Gangsterka jako spirituální film. Ano, evangelium, kde všechny postavy mluví jedním jazykem. To, že zásadní scény a děj filmu situoval Tran do Hongkongu, je dvojnásob zajímavé. Tak multikulturní metropoli se silnou energií, vysokou kriminalitou a hektickým životním tempem proměnil v součást děje a vlastně v jednu z postav, navrch jde o kulturní a historický průsečík východu a západu, tradic a modernity, místo symbolicky chápané jako prostor bez minulosti a budoucnosti, doslova uzamčené v čase. Tak můžeme osudy všech rozdílných postav nahlížet nejen náboženskými citacemi nebo odkazy, ale také skrze orientální, konfuciánské učení o spojitosti přírodních a světových sil. Temnou detektivku tak režisér proměnil ve filozofickou metaforu o vesmírné provázanosti lidských osudů ve světě, kde všechno souvisí se vším. Navrch doklad toho, jak se v lidském životě vzájemně pojí prvky světla a tmy, mužských a ženských principů a nebes a země v těžko definovatelné jednotě protikladů. Po každém dalším zhlédnutí lepší. ()

Chrustyn

Mohla to být velice slušná "noirovka", protože to má atmosféru, slušně překombinovanou zápletku čítající velké množství postav a navrh exotické prostředí s nápaditou hudbou. Bohužel vše zůstalo na půli cesty a žádná část filmu nefugnuje tak jak by měla. Ve výsledku se tedy jedná o zbytečně překombinovanou nudu. ()

Yardak

Chvílema brutální thriller, chvílema meditativní krimi, které obsahuje celkem zajímavý příběh doplněný brilantně vytvořeným hudebně-scénografickým spojením. Herci hrají nadprůměrně, Elias Koteas perfektně (sice hraje jen vedlejší postavu, ale pro příběh je to nejdůležitější osoba a on ji zachrál fakt suprově). Slabší 4 (některá část meditativních obrazů mě neoslovila a k tomu až moc náboženských motivů). ()

mcb

Hodně zvláštní, nezařaditelný snímek. Takový, který rozhodně nechcete vidět znovu, ale z hlavy ho nevymažete ještě dlouho. Podmanivá a mysteriózní atmosféra snímku vás totiž pořádně pohltí. Režisér k tomu používá zajímavé techniky, jako výrazné prolínačky, dlouhé záběry "nikam" a především hodně mnohoznačných scén, které lze interpretovat různými způsoby. Taky je z toho cítit jakési spirituální poselství a dalo by se říct, že se divák dostane do podobné agónie, jako hlavní hrdinové. Jenom samé utrpení, až do konce. Ve scénáří je sice docela bordel, skáče v čase a v druhé půli se spíš rozpadá na sled scének, než ucelený děj, ale i tak vám svým pohlcujícím stylem navodí zvláštní pocity. Ale to co bych pochválil především je hudba. Ne že by byla zrovna příjemná, ale zařizuje zvláštní citové rozpoložení, že v jednu chvíli nevíte, jestli je film absolutní "weird-o" nebo si hraje na něco vyššího. Opravdu si nemohu vzpomenout, kdy by se s přibývající kadencí scén ovlivňovalo mé výsledné hodnocení snímku. A to nevím ani teď. Mám snad dávat nižší hodnocení jen proto, že jsem byl po skončení neuvěřitelně zničený? Určitě to není snímek pro každého a věřím, že vetšina lidí jej odsoudí, ale za sebe můžu říct, že se na mě podepsal opravdu silným zážitkem. Závěrečná skladba mi bude znít v uších ještě dlouho. ()

Flakotaso

Neuvěřitelná vyjebávka s divákem. A já vůl jsem čekal něco jako nového Oldboye. První půlka se ještě docela dá snést, něco se tam děje a podbarvuje ji dobrá hudba, což je mimochodem jediný nadprůměrný aspekt tohoto filmu. Druhá půlka už je naprostý domotaný hnus hodný odpadu. Za takovou trapárnu, kterou režisér předvádí režisér v druhé půlce, bych se styděl i já, jakožto sedmnáctiletý student. Nebýt hudby, dám přinejlepším jednu hvězdu. ()

honajz

Bože, to byl neskutečný blábol. Naštěstí vizuál, střih a psychedelický soundtrack, za které tu hvězdu dám, matou divákovu pozornost dost na to, aby si myslel, že to blábol není a snad to má dokonce filozofickou myšlenku. Nemá. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/prichazim-s-destem.html ------ Velice zvláštní mix akčního filmu, detektivky, krváku, mafiánského filmu, surrealismu a náboženského filmu. Ne, skutečně to nejde dohromady. Úvod filmu je lákavý. Nevysvětlená scéna policisty s vrahem, následné pátrání po ztraceném synovi deset let po této události. Pátrání vede do Asie, kde bývalý polda, nyní soukromý detektiv, má známého u místní policie. Známý má pifku na místního kruťase mafiána. Do té chvíle to velmi rychle odsýpá, nezdržujeme se zbytečnostmi, někdy až rychlé střihy nás posouvají kupředu mílovými kroky, kamera chvíli kouzlí, chvíli se kochá. Rozhovory probíhají v zajímavých lokacích - u potoka v horských lesích (dlouhý záběr, kdy se dá plně vychutnávat atmosféra místa), v prosklené výškové budově u skleněného stolu, v místním asijském špinavém bistru. A k tomu kontaktní zvuk, reálné ruchy přírody okolí, dopravy, velkoměsta. Dohromady dávají obrovský prožitek typu "jsem tam". Protože neruší žádná hudba, kromě té v barech, je prožitek o to silnější. Pak však nastane zlom v příběhu, kdy je do té doby pečlivě budovaná atmosféra i napětí hozeno do koše, a začíná se odznovu - tentokrát úděsně vlezlým soundtrackem, často až psychedelickým, podobně je tomu s kamerou a příběhovou kostrou. Ta se zvrtne v laciné podobenství o asijském "Ježíši", který na rozdíl od toho biblického nejdřív vstane z mrtvých, a teprve pak je ukřižován, a mezitím uzdravuje a léčí lidi. Co tím chtěl básník říci, Ježíš suď. Postava soukromého očka vymizí v podstatě zcela, i když zjistíme, co se před lety stalo, jeho kolega také se už pořádně neobjeví, poté, co je postřelen, a místní mafián zjistí, že existuje někdo, koho se bojí, ale odmítá si to přiznat, takže je to stejně na levačku. Autor sám neví, co vlastně chce říci - na jedné straně je okouzlen vrahem-umělce, který z mrtvých lidských těl svých obětí skládá surrealistické "sochy" ve stylu Dalího vizí. Tvůrce je okouzlen i krutostí mafiána, který své poskoky, co nesplní do puntíku příkaz, nacpe do pytle a zaživa je v tom pytli umlátí kladivem. A na druhou stranu je tvůrce okouzlen přírodou, deštěm, odkazuje až příliš okatě v paralelách nejen na Ježíše, ale i Maří Magdalenu (na drogách závislá a posléze uzdravená bossova milenka). Prostě jak u blbých na dvorku, jak říká moje máma. A to se kvůli formě nezmiňuji o nelogičnostech obsahu (Proč vrahouni "Ježíše" čekali až do rána? Proč asijského poldu přepadli až u něho v bytě a nezastřelili ho odpoledne na tom parkovišti? Atd.) ()

Othello

Jo ahá, takže Bůh vede farmaceutickou korporaci. ICWR neví, kdy skončit. Cokoli. Tran naprosto nechápe, že polovinu působivého záběru taky dělá schopnost ustřihnout ho ve správný čas. Tady všechno trvá nechutně dlouho. Dlouhé zelené traviny, sochy z lidských těl, noční, teď nevim, který asijský město to vlastně bylo, policistova kancelář s výhledem na rušnou třídu.. nasnímáno všechno moc pěkně, ale roztažený, až to hezký neni. Navíc příběh je přes svou rádoby nečitelnost a mnohovýkladovost dost jasný a přímý, takže ani to intelektuální osvícení v závěru nenastává. Hudba je megapříšerná a uspávacímu dojmu přidává další body. Tři hvězdy hlavně proto, že něco takovýho asi jen tak neuvidíte. ()

prome

Tak tohle je opravdu velké překvapení. Výborný thriller s opravdu geniálním audiovizuálním doprovodem a hereckými výkony. ()

Kimon

Střihem nepřehledný, ale drasticky akční hnedle zkraje. Jo, ... a té krve víc než dost. Až mi ta krev začala vytékat z TV přes repráky ven na koberec, raději jsem to típnul. Kdo to bude umývat. No, prostě, nedodíval jsem se, ... hlavně také na nátlak své "takysledující" manželky s odvrácenou hlavou kamsi mimo obrazovku. Stejně ..., když nebude doma, dokoukám to už jen ze zvědavosti a nic jí o tom neřeknu! :-) UPOZORNĚNÍ: není vhodné pro ty, kdož nesnáší pohled na krutost a krev! ()

Morholt

Já nevim. Tenhle film se vám asi musí trefit do počasí, jak už napovídá jeho název. Na sobotní slunečné, ačkoliv chladné, odpoledne to nebylo ono. Přišlo mi to jako hromada jednotlivých klipů sesvorkovaných dohromady rozbitou sešívačkou. Pravda - některé sekvence byly povedné, ale po hříchu víc bylo těch méně vydařených či vyloženě trapných. počkám až se zatáhne a zkusím to znovu, ale zatím je to tak na 30% ()

ScarPoul

Ešte stále si vychutnávam všetky tie pocity, ktoré sa objavili hneď po dopozeraní filmu. Anh Hung Tran je prevážne známy predovšetkým vďaka zvláštnej schopnosti miešať poetické zábery, v minimalistickom prostredí z jednoduchou myšlienkou, ktorá je v jednom prípade - Cyclo - podávaná až naturalisticky. I come with the Rain je detektívka, podfarbená duchovnou sférou, ktorá v niektorých momentoch vystupuje do popredia, inak je stále v úzadí a ktorá nešetrí krvou a ktorá je prerozprávaná naozaj netradične. Ak existuje v tvorbe Anh Hung Trana vrchol, je to práve tento film, ktorý aj napriek niektorým chybám - ak sa dá nazvať všadeprítomná angličtina chybou - funguje dokonale. Film je pomalý a postupne vťahuje diváka do svojej atmosféry a aj do sveta v ktorom sa tento netradične tváriaci príbeh odohráva. Odkazy na utrpenie Krista, prezentované ako uveriteľný príbeh človeka samaritána, veľkomesto a do okien bijúci dážď a pôsobivý Hartnett v úlohe, ktorá mu dokonale sadla. Všetky ostatné postavy považujem len za dokonalé prostriedky na vystihnutie prostredia a atmosféry, ktoré majú miesto nie len v príbehu, ale aj v živote hlavných postáv. Dokonalý film. ()

BoPo

Niektoré scény sú ako vystrihnuté s filmu Oldboy. No nanešťastie sa príbeh s pribúdajúcimi minútami vydáva smerom, ktorý nie je totožný z mojím vkusom. ()

Terva

Ježíš bude trpět až do konce světa. Tyto slova zazní na začátku filmu. Jinak se mi zdálo, že je ve filmu až moc náhod, kterým bych neříkal štěstí. Třeba setkání detektiva Klina ( Josh Hartnett ) a Shitai ( Takuja Kimura ) hned po příletu do Hong Kongu, nebo zastavení auta zraněného Mi Fua zrovna před chatrčí " léčitele ". Scéna, kdy auto detektiva jede na zpátečku byla moc přehnaná a trvala právě tak dlouho, jak režisér potřeboval....moc okaté a uměle prodlužované. Jedna část filmu ukazuje snahu o záchranu lidských životů a druhá strana snímku je o lhostejnosti a krutosti k témuž životu, který má právo být zachráněn. Velice zajímavý snímek plný bolesti i radosti. Ve filmu zazní mimo jiné Nudo / Nude / od Radiohead : http://www.youtube.com/watch?v=IbFwEQpcY04 nebo Complete breath od Polmo Polpo : http://www.youtube.com/watch?v=EJ00O5341vU ()

tibenskym

Psychouchylačina s dobrými pesničkami. Ak tam bola skrytá nejaká hlbšia myšlienka, potom mi totálne unikla :D (imdb 5.4/10) ()

Nick Tow

To, čo tomuto filmu chýba z hľadiska originality príbehu (postmoderný mix motívov, ktoré sme už videli inde a inokedy) rafinovane vynahrádza forma. Ktosi tu napísal, že I come with the rain je "audiovizuálny" zážitok. A to teda je...A ešte aký. Spôsob, akým Anh Hung Tran znásobuje účinok niektorých scén vhodne vybratým hudobným sprievodom a ako synchronizuje ich "gradáciu" neviem prirovnať k ničomu inému, než k synchronizácii dvojice pri sexe, ktorá si dokáže naordinovať spoločný orgazmus na zlomok sekundy presne. ()

Suzie05

Teda to byl děsně ujetý film (já snad budu muset navštívit cvokaře)... Ale dokonce jsem se při sledování i zasmála, a to když Josh Hartnett běhá po městě ve vyblitě růžovém triku a pak ještě i růžové košili. =D ()

pivo

Najprv ma prekvapilo a trochu sklamalo, že je to úplne iný film, aký som čakal na základe 5-minútového proma. Zo začiatku sa to začína úplne normálne, prvá polovica sa prakticky ničím nelíši od iných filmov. Zato druhá polovica bola úplne iná a pre mňa s postupujúcim časom stále viac dokonalá. Jednotlivé scény sú natočené nádherne a herci zo seba dolujú maximum. Za predčasný vrchol považujem dlhú scénu medzi Hartnetom a Koteasom, skončí hudba a začne niečo úžasné. Hudba, ako už napísali iní, je vynikajúca a dokonale dopĺňa obraz. Ale mám pocit, akoby tam niektoré scény nemali opodstatnenie, ale môžem sa mýliť. Niektorí tu písali, že tento film si asi nikto nebude chcieť pozrieť znova. Ja po tom naopak túžim, rád by som ho mal na dvdčku. Proste ma uchvátil. Násilie a brutalita vo filme mi problémy nerobia. Skôr si len chcem ujasniť niektoré veci, hlavne zo stredu filmu. Toto je film, pri ktorom chápem, keď dá niekto odpad aj keď dá niekto päť hviezd. Keďže som na tento film čakal dosť dlho, som rád, že patrím do tej druhej skupiny. ()