Malý Rambo

• Velká Británie Son of Rambow (více)

Když Will Proudfoot vymýšlí útěk z domova narazí na Lee Cartera, školního rváče. Vyzbrojí se videokamerou a filmem Rambo: První krev. Společně objeví, že jejich vynalézavá a někdy trochu nešťastná filmová dobrodružství mohou začít! (oficiální text distributora)

Jino

Začátek vypadal na slibnou parodii Ramba, ale pak se to zvrtlo v něco, co mi pod nos moc nešlo a věřím, že nepůjde ani malým divákům. Dětská představivost titulního hrdiny je sice pěkná, ale to ostatní bylo na moje očekávání, úplně mimo mísu. Malý Rambo mi tak trochu připomněl český rodinný film plný dětské fantazie a problémů dospělých - Kdopak by se vlka bál, ale ten je pro mě o hodně lepší. 40% ()

Wormboy

Mimoriadne mily a vtipny film o tom, co spravi s dietatom vychovavanym v silne nabozneskej rodine, kde nemoze sledovat ani TV, zhliadnutie piratskej kopie prveho Ramba ;) Paradicka. ()

3n3my

Podarený (M)malý Rambo s menším množstvom akcie, ako som si pôvodne predstavoval. Ono je to možno aj z toho dôvodu, že film je tu na ČSFD označený len ako komédia (!), a pritom v ňom ide malým hrdinom (resp. filmovým nadšencom) aspoň 3-krát o život. A okrem iného sa v ňom preberajú aj otázky viery a rodiny, čiže dosť vážne témy. No aj napriek tomu som sa celkom bavil a túto malú AJ drámu označujem ako mierny nadpriemer. ()

bartias

Zábavný film (hlavně, ale nejen) pro děti je fantasticky barevný i díky skvělým animacím, které se do příběhu dostávají z mysli hlavního hrdiny. Pro přísně katolicky vychovaného otloukána je první film s Rambem jako zjevení z jiného světa. Ve své bujné fantazii si představuje, že je svalovec jeho chybějícím tátou a on jej jako správný synek zachrání před létajícími psem i obživlým slaměným panákem. Hravá atmosféra natáčení jejich amatérského filmečku se přenesla i na Syna Ramba, který je nacpaný nejrůznějšími drobnými legráckami. ()

daEmoNickY odpad!

Zkrocena hora pro deti. //// Nudne. Utahane. Jak tady nekdo rekl Rambo moc neoslovi. Ale to neni problem. Je to prece detska fantazie ... Detska fantazie v tomto filmu je tak na 5 minut. Peknej pokojicek. Spousta pokreslenejch knizek a nacrtniku Jo a urcite taky pokreslenej nabytek. Zespodu. To znam. Ale proc se to proboha zvrhne v pribeh o lasce 2 malych kluku? A hraje se tu s skoro se stejnymi hrackami jako u obycejne romanticke komedie? /////// Proboha tohle neni priheh zakazane lasky !? Jenom 2 smradi co si hraji na Ramba za kurevsky velkej rozpocet! Jsem cekal detske vychytavky. Ne film o uvedomovani si vlastni sexuality. ///////////////////////////////////////// Az budu chtit detskou fantazii na plny koule tak si vytahnu nacrtnik! Nebo kouknes na South Park Nebo. //////// Hej Shadwell, detsky divak se nudi. Jakekoli Mnozstvi utoku Shred'n'groove kockou na nas neplati. Jsme imuni. To ze jsou detske filmy naivni je protoze deti maji nejvice vyvinuty mozek. Pak uz jen odumira. Staci trochu vymit tamhle a tadyhle a je ready na konzum a demokracii. Detem totiz PROC? trapne neprijde. ///////////////////// Slusnej detskej film? U ceskych chybu neudelate. Kaja Polacek je jistota. Samicek Clemens, znamej spise jako Marek Twain, taky. Nebo Peta Pan. Ale knizne je to mnohem lepsi. Tam totiz jde zapojit fantazie. ///////// ()

Splasher

Tak trochu se stydím, že jsem až do titulků nepoznal, že matku hrála Jessica ze Spaced. V bonusech je i první amatérský kraťas Aron od režiséra Garthe Jenningse z roku 1986. Z něj je vidět, kde bral autor inspiraci - u sebe. Těšil jsem se na roli Adama Buxtona a opět jsem nebyl zklamán a ani moc překvapen (tentokrát nůžky v nose). ()

Mrkvič

Neskutečně nevyužitý potenciál. Natáčení filmu po vzoru Ramba malými kluky. Absurdní uctívání francouzského studenta metrosexuála. A hlavně přátelství rozdílných kluků. Bohužel jen to poslední se podařilo dobře zpracovat. Jinak je to dost nudný film, který byl komedií maximálně tak na papíře. ()

SG_ever

Někde mezi 3 a 4 hvězdičkami. Ve smířlivější a komornější náladě hodnoceno lépe, než jindy. Zajímavý snímek o dospívajícím chlapci, který může pohladit duši, pro mě má navíc přidanou duši, jako dvanáctiletý jsem také točil filmy podobného ražení. (70%) ()

Kri-kri

Podle názvu to vypadalo na hodně velkou hovadinu a vymývárnu mozků. Ale jelikož jde o evropskou tvorbu, dal jsem tomu šanci. Zpočátku na mě film působil poněkud zmateně a chvíli trvá, než divák pochopí souvislosti. Pak když se ti dva kluci více spřátelí to začne být zajímavější, ale jen na chvíli, neboť je (podle mě nadmíru zbytečně) do filmu vsunuta zápletka s nesympatickým francouzským výrostkem. Chápu, že byl do filmu zakomponován, aby se ti dva hlavní hrdinové rozhádali, ale to by šlo vyřešit rozvitější zápletkou s tou sektou, nemuseli tam tvůrci cpát ještě jiné aspekty. Dramatičnost vrcholí 20 minut před koncem a samotný závěr je pak slušný doják. Mimo toho francouzského načepýřeného kohouta a jeho houfu slepic mi tu vadila inspirace americkou béčkovou akční sračkou. Kdo jako já takovýto žánr nesnáší nemůže jásat ani z této parodie. Na odpad to sice není, neboť mimo hlavního tématu, tj. přátelství těch dvou kluků mě zaujal i vedlejší děj okolo sekty, ale to je asi tak všechno. 40%. ()

Cushing

Ha ha, nastupující osmdesátý léta jak na tapetě, teda na véháesce, a do toho děti předvádějící kultovní herecký karaoke. Anebo harakiri? Pro mě krásný retro, trochu pokažený sebezhlíživými, možná však (p)octivě sebereflexivními filmařskými metaprvky (mezastázemi -- možná). Entertaining it is. ()

Diego

Kdyz jsem to stahoval, mel jsem v planu shlednout parodii na ramba, která měla slusny hodnoceni a chytlavy obal, nic vic jsem o tom nevedel a ejhle vyklubal se z toho mily snimek, ktery je casto usmevny a kdyz vidite pribehovy klise v poddani dětí, tak si to klise ani behem filmu neuvedomíte. Neuskodi a zahreje ;) ()

Pump

Překrásně zpracované téma, které se dalo milionkrát zkazit a nestalo se. Krásně zahrané, kluci excelují. Zábavné a opravdu příjemné komediální drama. Zajímavý pohled do nitra ortodoxní církve. Střet církevního "holého" světa, jejich praktik a hodnot s okolím, které jejich vírou dotčeno není. Dva kluci a jejich dobrodružství jako vystřižené z dobrodružných knížek mého dětství. ()

blackJag

Vhodně vybraní dětští hrdinové jsou velkým plusem tohoto malého snímku. Určitě ale nejde o nejzábavnější film roku nebo nějakou potrhlou parodii na Ramba, jak by se z popisků na dvd nebo zavádějících ukázek mohlo zdát, spíš bych film řadil třeba k MILIONŮM Dannyho Boylea. U takovýchto filmů jsou dobře vybraní mladí herci určitě základ, ale dobrý scénář je něco, bez čeho se obejít nedá ani se sebelepším obsazením. Některé zvraty jsou nepřirozeně snadné a zavání obvyklými postupy a bezradností, a přitom nechat trochu snímek dýchat a nezahlcovat ho třeba nešťastnou postavou francouzského výměnného studenta, mohl by být film o nějaký kousek lepší. 60% ()

Guzo

Film bych rozdělil do několika částí a každá má naprosto jiné hodnocení. Rozjezd je hodně pomalý a vcelku nudný, ale po zhlédnutí Ramba a zrození malého hrdiny začne nabírat ty správné obrátky. Kamarádství s problémovým klukem, natáčení vlastního filmu, to vše je zde vyobrazeno na výbornou. Vše pak doplňují ještě záběry francouzského návštěvníka, které dokonale doplňují a trochu odlehčují atmosféru. Pokud by pak zbytek pokračoval ve stejném tempu, nebál bych se dát 5 zasloužených hvězdiček, ale v jistém okamžiku přijde zlom v podobě až moc těsného spojení vedlejší linie Francouze a jeho "přátel" s hlavními hrdiny. Děj se pak bohužel stočí jiným směrem, než by měl, ale přeci jen se z toho zase vyhrabe po natočení scény s autem. Zajímavá je i otázka přesvědčení a víry v domě malého Ramba - zachycuje zapálení matky a neporozumění jejího syna, který je prostě ještě moc mladý na to, co se po něm chce. ()

Madlene

...příjemné, odpočinkové a dojímavé vyprávění o dvou chlapcích, kteří se z nepřátelů stali pokrevními bratry a nakonec spolu natočili film... i slza ukápne... ()

jenik71

Nic nemám proti filmům o dětech a pro děti, ale tohle je opravdu slabota. Ani jako osmiletého by mě tohle pravděpodobně nebavilo. Vlastně ani nevím, co tím chtěli tvůrci říct. Jestli je tohle o přátelství, víře a dospívání, tak bych se měl nejspíš probudit. A zařazení tohoto filmu do škatulky "komedie" je mi také záhadou. Vůbec nechápu relativně vysoké hodnocení na tomto webu. ()

Soweek

Svět zákazů, ilegálních látek, undergroundové muziky, nezávislých filmů, krásných rozdavačných holek......jen tak o 15 let dřív než byste čekali :-) ()

ZkuKol

Nápad a ukázky se zdály fajn, ale ve výsledku je to jen průměrný klukovský film, ze kterého jsou nejlepší záběry z First blood, 50%. ()