Bílá vrána

Patnáctiletý Thomas Mollison chce vyrůstat jako každý teenager v jeho věku. Má to ale těžké. Protože je jeho otec voják, rodina se často stěhuje a plachý chlapec se jen těžko sžívá s novým prostředím. Jeho život však ještě více ztrpčuje skutečnost, že jeho starší bratr Charlie je autista. Zatímco rodiče Charlieho dávno přijali, Thomas nikoli. Stydí se za něj a ve skrytu duše ho nenávidí. Pak ale potká Jackii, které Charlieho společnost nevadí. (oficiální text distributora)

Lykr

Reálný pohled na život autistů, složitý vztah v rodině, láska. Děj není nijak náročný a herecké výkony jsou podle obsazení vskutku dobré. Je třeba vyzdvihnout výkon Lukea Forda, zahrát autistického chlapce určitě nebylo jednoduché. Nevím jestli není škoda, že převládá potenciál děje "o lásce" víc než typ děje "o autismu". Film mile překvapil. ()

joywork

Ne obsahově, ale stylem vyprávění mi to připomínalo film Henry Poole is here.Chvílemi jsem bavil jak u komedie,občas zvážněl u dramatických okamžiků, někdy jsem držel palce Thomasovi, aby mu vyšel první teen vztah a občas mi zvlhly oči dojetím. Civilně a přesvědčivě zahrané,občas jsem měl dojem,že sleduji dokument v pozitivním smyslu slova . Jsem rád, že tam nehrála žádná velká hvězda,rušilo by mě to při koncetraci na film. Skoro rok jsem shlédnutí tohoto filmu odkládal, dnes o víkendu jsem rád,že jsem si na něj udělal čas... ()

strohm

malo to aj pekne momenty, ale mam pocit ze v dabovanej verzii niekedy v nedelu poobede v TV by som ho velmi lahko prehliadol :) ()

lencok

Podobný filmový zážitok ako z filmu Čo žere Gilberta Grapea. Napriek tomu to nepovažujem za priehľadné. Neistota Thomasa voči chorému bratovi zvýraznila ľudskú nevedomosť, ktorá je v každom z nás, keď sa stretávame s niečím, čo je „mimo“ našej „reality“. Thomas sa s tým učil žiť celý dej, až napokon, ako každý teenager, našiel svoje priority. ()

Renesme_P

Silný příběh o schopnosti přijmout druhé takové, jací doopravdy jsou. Kéž by všem lidem na světě došlo to, co Thomasovi a kéž by se nikdo nechoval jako ty hloupé ovce na Thomasově střední. ()

rogerr

Příjemný film, který po pravdě ukazuje, že život s autistou není jednoduchý. Mnohým asi vadilo, že autista Charlie nesedí jen tak v koutku a neustále vyrušuje, vykřikuje a chová se nevhodně. No jo, není to Raymond z filmu Rain Man, který na místě dokáže spočítat rozsypaná párátka. ()

lepinla792

To, co tady napsla Malarkey je nesmysl a vytržený z kontextu. Problematika zachycená ve filmu nechytne všechny, pak se na to nedívejte. Ale jak jinak natočit film o autistech, aby tam nebylo zachyceno jejich chování. Mě se film líbil, je věrohodný a pohodový, protože všechno tam nevypadalo tak dramaticky a všechno se netýkalo jen autisty, okolo se odehrávaly i jiné osudy. ()

jiziczek

Vlastně ani nedokážu definovat, čím mě tenhle film dostal. Snad je to tou atmosférou, která není ani poklidná, ani přepjatá... K tomu celkem uvěřitelně zahráno. A dokonce ani nemám pocit, že by ze mě chtěli ždímat emoce, ačkoli se jim to celkem daří. ()

Pan_Sady

jedna hvězda za představení a pochopení autismu. Druhá hvězda za herecké výkony. To jest vše. Romantika nebo drama zůstalo někde v šatně. Film těží jenom ze svého původního smutného záměru jinak postrádá smysl. ()

RoyBatty444

Nemám moc v láske študentské filmy ako tento pôsobí. Uchváti svojou priamosťou a nekompromisnosťou k téme autista (Luke Ford je minimalistický ale presvedčí.) v rodine. Taktiež sa objavia pekné zábery a romantický príbeh zľahčuje náladu. Nie všetko je uveriteľné ako scéna s predstavením. Pozitívny náboj film ale napriek svojej ťažkej téme odovzdá a k tomu aj ničo na zamyslenie. Luke Ford je minimalistický ale presvedčí. ()

Pattrick

Ou. Čekal jsme, že mě bude více emočně vydírat a ono nic. Pouze jediná scéna při narozeninách byla zlomová a dalo se na ni alespoň trochu stavět a stejně pořád nic. Pak to jelo ve svém stejném teenagerovském kroku. Kdy Thomas se chvílemi snaží, pak zase ne a nakonec jo. Části, kdy jsem byl alespoň trochu dojat se tam samozřejmě našli, ale chce to s dějem hodně splynout. Rozhodně je to kvalitní filmové dílo, které se jen tak nenajde, ale očekávál jsem o něco více. Luke Ford byl jako autista excelentní, opravdu skvěle zahrané. 80% ()

]willy

Skvěle pojatý snímek, o tom, že není snadné žít vedle někoho s postižením. Ale dá se s tím vyrovnat. ()

Fyrefly

Film mě zaujal svojí přirozeností a skutečným dějem, který prožívají některé rodiny s autisty (obdivuju Luka Forda za jeho roli, určitě to neměl jednoduché hrát blázna).Ale drama bylo suché a bez napětí. 3 ()

FireFox

Skoro jako Pumpkin, ale ten byl víc odlehčený. Přišlo mi to moc prokalkulované a křečovité. A Charlie měl být autista?? ()

bron

Nad hodnocením tohoto snímku jsem nezvykle dlouho váhal. Jsem rád, že se režisérce (alespoň podle mě) podařilo vyvarovat přehnanému citovému vydírání, ačkoli by bylo snadné s tímto tématem k něčemu takovému sklouznout. Herci jsou dobří, o tom žádná. Pocity a psychika jednotlivých postav jsou velmi dobře vykreslené. Film je nabitý emocemi, ale nepůsobí to přehnaně. Řeknete si, je to jako ze života. Přesto, jakoby tomu někde něco chybělo, jinde možná přebývalo. Některé části mi připadaly trochu nedotažené (viz třeba sociálka, škola). Suma sumárum, slabší 4. ()

adelka11

Vlastně mě tento film moc neoslovil, pokud si člověk přečtě obsah, nemusí se na něj dívat. A že bude happyend, to bylo jasné od začátku. ()