Rytíři ze Šanghaje

Shanghai Knights

Šanghajskí rytieri

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie / Česko, 2003, 114 min

Rozhodnout se mezi jedničkou a dvojkou je peklo. Nejdříve u mě na plné čáře vedli velkolepější "Shanghai Knights" (však jsem také tento díl viděla jako první), po několika dalších zhlédnutích jsem své rozhodnutí ale přehodnotila a do čela se prodral skromnější - o to však rozkošnější - "Shanghai Noon". Tak v čem je problém? Nedávno jsem si opět zhlédla výše zmiňované "Shanghai Knights" a zjišťuji, že jsou vlastně stejně dobří (tzn. stejně skvělí) jako "Shanghai Noon".:-)(24.7.2008)

Už jsem ani nevěřila, že může být nějaké pokračování akční komedie ještě lepší než první díl. Tenhle film je zábavnější, více akční i o něco nápaditější a dočkáme se tu opět řady odkazů k slavným jménům jako je Sherlock Holmes a další. Sice se tu pár hluchých míst najde, ale to nic nemění na tom, že tenhle film patří určitě k jedněm z nejlepších, jaké Jackie Chan v Hollywoodu natočil.(28.2.2003)

Ještě o třídu lepší jak jednička a to především díky rychlejšímu tempu, propracovanější choreografii, větší kadenci hlášek a velkému množství odkazů na známá historická a literární jména. Chemie mezi hlavní dvojicí funguje pořád skvěle a že natáčení byla jedna velká bžunda dokazují i vystřižené scény v závěru. Těším se na trojku, snad se jí brzy dočkáme. A na to, že to mělo i o něco nižší rozpočet, to vypadá i mnohem lépe jak jednička.(18.10.2015)

Jackie je stále ve formě a baví. Choreografie soubojů tohohle snímku jsou opět nezapomenutelné - např. "balet" s černým deštníkem, souboj pod otáčejícím se střílejícím kulometem n. další variace se džbány - tato rekvizita je snad v každém Jackieho filmu, a stále jinak... Moc mě to bavilo - má to náboj, vtipnost během filmu nevysychá, ale stále proudí, veškeré herecké osazenstvo je cool, hudba až na pár výjimek vše skvěle podbarvuje... Tato komedie se povedla. || Režie: *****, Scénář: ****, Herci: *****, Atmosféra/Efekty: *****, Hudba ****, CELKEM: 4,5 hvězdiček(10.3.2006)

Neviděla jsem Tenkrát na východě a s Jackiem Chanem jsem měla čest jenom v jednom jeho hrozně starém filmu - Zlatá relikvie nebo nějak tak se to jmenovalo. Tudíž mě překvapilo, jakou svižnost a akčnost dokáže vtisknout do akčních scén (Singing in the rain :)). I Owen Wilson se mi tady líbil víc než v jeho předchozích filmech. Trochu mě zamrzelo, že udělali z A. C. Doyla šišlajícího blbečka, ale to tak jaksi patřilo k tomu, jak si Roy pořád dělal srandu z Angličanů. Právě on je zdrojem většiny vtipných situací. Jenže nedokáže zachránit jakousi ohranost scénáře, špatného záporáka a jen lehkou nadprůměrnost filmu. Doporučuju nenechat si ujít zkažené záběry, pobavíte se u nich víc než v předchozích 110 minutách.(24.4.2003)

• - Starší muž, který se objevuje při scéně, kde se odehrává polštářová bitva, je asistent režie Mirek Lux. (SG-1)

• - Scéna, kde John bojuje v tajné místnosti s Rathbounovými strážci a snaží se nezničit vázy, je podobná té z Křižovatky smrti. (SG-1)

• - Zámek, ke kterému přijíždí Jackie Chan s Owenem Wilsonem na slavnost, je Hluboká nad Vltavou nacházející se nedaleko Českých Budějovic. (Kaučuk03)