Rytíři ze Šanghaje

Shanghai Knights

Šanghajskí rytieri

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie / Česko, 2003, 114 min

Jackie konečně dokázal, že i v hollywoodském filmu může natočit originální a opravdu nadprůměrné bojové scény (tržiště, knihovna). To v kombinaci se spoustou kvalitního humoru (i když přece jenom jsem se u jedničky nasmál víc) a vynikajícím Owenem Wilsonem vytváří skvělé pokračování, které Jackieho fanoušky rozhodně pobaví. Jenom je škoda, že Jackie neměl větší bojovou scénu s Donnie Yenem, protože když už se sešli na jednom filmu, mohli toho víc využít.(24.8.2003)

Pro mě nejlepší Jackie Chan! Je to nejen strašná sranda, ale nechybí tomu hlava... a dokonce ani pata. Ať už se kecá nebo bojuje, film nemá chybu. Za nejlepší scénu filmu Tenkrát na Východě považuju tu plivací, zde je nejlepší nápad ta bitka na tržišti, jejíž choreografie je excelentní. A co je také na tomto filmu unikátní je skutečnost, že je ještě lepší než první díl Tenkrát na Východě.(27.2.2008)

Typické pokračování úspěšného amerického bijáku. S vyšším rozpočtem, s lacinějšími vtipy, s delší stopáží. Otráví donekonečna oddalovaný konec, spousta trapných fórků, děsivě nevýrazný padouch i snaha o vytřískání dalších chehchtáků z již jednou použitého. Jen díky úžasným kaskadérským kouskům Jackieho Chana a množství různých „kulturních“ vtípků (A.C. Doyle, Chaplin, Zpívání v dešti), to není úplná zhovadilost. Chemie mezi Wilsonem a Chanem navíc v originále funguje mnohem lépe než v jakémkoliv dabingu, takže jako takové ty tři hvězdičky zasloužené přeci jenom jsou. 65% Zajímavé komentáře: tron, MacGyver(15.3.2006)

Ještě o třídu lepší jak jednička a to především díky rychlejšímu tempu, propracovanější choreografii, větší kadenci hlášek a velkému množství odkazů na známá historická a literární jména. Chemie mezi hlavní dvojicí funguje pořád skvěle a že natáčení byla jedna velká bžunda dokazují i vystřižené scény v závěru. Těším se na trojku, snad se jí brzy dočkáme. A na to, že to mělo i o něco nižší rozpočet, to vypadá i mnohem lépe jak jednička.(18.10.2015)

Veľmi zábavný film a jeden z najlepších Chanových filmov(teda asi aj najlepší). Duo Wilson/Chan je neodolateľné. Chan je tu za aktívneho človeka, ktorému veľmi záleží na tom, čo robí. Avšak mnohokrát zaujímavejšia postava je postava Roya O'Bannona v podaní Owena Wilsona. Postava je flegmatik, ktorý svoju "misiu" berie viac menej ako výlet. Je stále zasnený a trúsi jednu hlášku za druhou. Wilson svoju rolu hraje elegantne a ak by na filme už nebolo nič iné, dobré, on by vystačil aj na 3*. Lenže chvalabohu tu nie je len on. Je tu aj skvelý scenár, plný skvelých odkazov (Arthur C. D., Sherlock ...). Navyše bojové scény sú skvelé, približujú sa hongkongským chanovkám. U jeho amerických filmoch mi vadilo, že akčné scény boli nudné - ale tu nie, hlavne scéna na trhu je skvostná. Film má aj skvelý soundtrack. Celkovo Rytieri prekonávajú originál, čo sa stáva málokedy. Veľmi dobrá nenáročná zábava.(24.3.2006)

• - V scéne, kde Roy (Owen Wilson) a Chon Wang (Jackie Chan) vybiehajú z hostinca, nemajú na sebe traky. Po pribehnutí k Wann Fang ich však na sebe majú. (J*A*M*B*O)

• - Lord Rathbone je ve filmu zobrazován jako nejlepší šermíř Anglie. Herec Basil Rathbone hrál v mnoha šermířských filmech a dokonce byl považován za nejlepšího šermíře stříbrného plátna. (SG-1)

• - Při souboji s deštníky zní hudba z filmu Zpívání v dešti (1952). (SG-1)