Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Píše se rok 1887 a v čínském Zakázaném městě skupina vzbouřenců vedených lordem Rathbonem zavraždí starého strážce císařské pečeti. Umírající muž zapřísahá svou dceru Li, aby ji našla, a pošle také vzkaz svému synovi Wangovi, který žije v Americe. Wang a jeho přítel Roy přijíždí do Londýna, kam se po stopách vraha vydala také Wangova sestra Lin. V Londýně dvojici hned po příjezdu okrade malý zloděj Charlie, ale oni mu přesto pomohou proti jeho starším "kolegům" a vše skončí velkou rvačkou, která dvojici nakonec přivede za mříže. Naštěstí je tu inspektor Artie Doyle, který je jejich velkým fanouškem. Zavede je za Lin, která je také ve vězení, protože napadla lorda Rathbona, který je jedním z možných nástupců trůnu. A to je také důvod, proč ukradl císařskou pečeť. Ta totiž poskytne jeho čínskému komplici Wu Čchangovi možnost stát se čínským císařem. Na oplátku on pomůže Rathbonovi zbavit se královské rodiny, aby mohl usednout na trůn. Nejtěžší bitva je teprve čeká. Musejí zabránit atentátu na královskou rodinu, kterou chtějí postřílet z kulometu ukrytého na lodi, ze které má být večer odpálen slavnostní ohňostroj. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (308)

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Rozhodne sa jedná o film ktorý stojí si za to pozrieť. Pre tých ktorý majú radi jackieho Chana povinosť. Chudák totiž nemá čo sa týka americkej produkcie veľké šťastie na filmy a väčšinou sú to podpriemerné alebo priemerné snímky. O tom by nám mohol hovoriť aj Jet li a Chow Yun Fat. a zatiaľ čo s Jeta sa stala smrtonostná zbraň a Fat spomína na tie lepšie zajtrajšky Chan sa stále drží toho svojho a jeho filmy sú plné kaskadérskych kúskov a humoru. Dobkin to zvládol na výbornú aj keď je treba podotknúť že veľa vecí mu to všetko uľahčovalo. Samotná spolupráce Owena a Chana , ktorá začala vtedy na východe bola pevným základom aby Dobkin mohol rozohrať ďalší zo svojich príbehov. Práve herci na ktorých humorných scénach celý film stojí a padá sú taký uvoľnený ako Hannah, Weisz, fraser pri múmií dvojke a je to vidieť. Je tam veľa humorných scén. Veľa narážok - Holmes, Chaplin, Rozparovač- a všetky sú podávané s ľahkosťou a nenútene. Možno je to zásluha Česko- anglicko - americkej produkcie ale som rád že existujú takéto uvoľnené komédie, pri ktorých si sadnete, vypnete mozog a necháte sa unášať dobrodružstvami dvoch hlúpych ale sympatických hrdinov. A myslím že práve táto streštenosť robí Owenové a Wilsonové filmy takými filmami akými sú. ()

Arachneuss 

všechny recenze uživatele

Film, který si dělá prdel z celé Anglie a filmu samotného. Ani po třetím shlédnutí mne tato skvělá romanticko-dramatická mlátička nepřestala bavit. Akce ála Chan je jako vždy impozantní a vtipná zároveň. Humor hlavních hrdinů a jejich "průsery" pobaví. Satyry na slavná jména a scény z Anglické historie mne dojímají k slzám. Komediální žánr tentokrát dostal další klenot u něhož se zajisté člověk bude bavit stále a stále. ()

Reklama

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Pro začátek bych měl asi zmínit, že jsem velký fanoušek Owena Wilsona. Mohl bych jeho filmy sledovat od rána do večera (hlavně Za Nepřátelskou Linií). Většinou to není pro jeho herectví, ale jeho smysl pro humor. To je celé jeho herectví - bizarní komentáře všech kolemjdoucích událostí. Z toho plyne, jestliže máte rádi Owena Wilsona, budete mít rádi Rytíře ze Šanghaje (A pokud jste fanouškem Jackieho Chana, budete je mít rádi také). Film jsem viděl dabovaný, ale vyjímečně to můj zážitek nijak nezkazilo. Možná trochu... ale zase tak hrozné to nebylo.___Jen pro pořádek, tohle je komedie, ne mistrovské dílo. Řídí se pravidly danými prvním dílem, je příjemný pro zkrášlení všedního dne. Navíc víte, co můžete očekávat od hlavní dvojice. Je zde několik dobrých vedlejších příběhových linií (Roy se zamiluje do Lin, malý zlodějský klučina...), které mají za úkol zkrášlit jednoduchý příběh, což se jim daří.___Teď k hereckým výkonům - herci urřitě žádného Oskara nezískají, ale jsou dobří. Jackie a Owen jsou ve formě. Jackie opět ukazuje své "pohledy", které mám rád. Fann Wong se přidává ke spoustě dalších hrdinských žen a ostudu jim určitě nedělá. Navíc je opravdu krásná, je takovou třešničkou na filmu. Donnie Yen zde moc herectví nepředvádí, má zde ale jednu vynikající bitku s Jackiem. Naopak Aiden Gillen se své role ujal s nadhledem a odvedl kus práce. Inspektor Scotland Yardu byl stereotypní... Moc se mi nelíbil.___Na film se určitě podívejte. Jsou zde srandovní bitky a hláškovací duo Jackie Chan, Owen Wilson. I když není tak dobrý, jako jeho předchůdce, hodnotím ho nadprůměrnými třemi hvězdičkami (průměr je někde mezi dvěmi a třemi, když je tu ten odpad). ()

easaque 

všechny recenze uživatele

Na Jackieho Chana se někdy docela rád podívám, protože má choreograficky velmi dobře zvládnuté bojové svcény a hlavně vtipné a tady jsem si jich dost užil. Sice příběhově to bylo jednodušší, ale neuráželo mě to, i když se mi chvílemi zdálo, že se tam něco moc nehodí, ... ale přece jen jde o srandu, tak proč ne - slabší 3hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Pokračování skvělé komedie odehrávající se v 19. století patří vůbec k tomu nejlepšímu, co Jackie Chan s Owenem Wilsonem natočili. Film už jsem viděl hodněkrát a pořád mě baví, dokonce víc než třeba taková Křižovatka smrti. Co opět potěší je narážka na známé osobnosti z té doby...Jackie, to nejlepší už máš za sebou...95% ()

Galerie (112)

Zajímavosti (29)

  • Natáčelo se mimo jiné také v Kutné Hoře před chrámem Sv. Barbory, který je v tomto bývalém horním královském městě oblíbenou filmařskou lokalitou. (dopitak)

Související novinky

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

24.03.2013

„Komediální drama" The Judge, kterým se vrací na scénu režisér Nesvatbových a Rytířů ze Šanghaje David Dobkin, už loni v dubnu získalo do hlavní role Roberta Downeye Jr. Téměř po roce začíná projekt… (více)

Hvězda Hry o trůny jako rytíř Lancelot

Hvězda Hry o trůny jako rytíř Lancelot

25.10.2011

Nebo král Artuš? To se prozatím přesně neví. Studio Warner Bros. obsadilo do hlavních rolí historické fantasy Arthur and Lancelot Kita Haringtona (Jon Sníh z Hry o trůny) a Joela Kinnamana (detektiv… (více)

Will Smith na lovu strašidel

Will Smith na lovu strašidel

19.02.2009

Už koncem roku 2007 se mluvilo o rodinné hororové komedii Monster Hunter, k níž napsali scénář Robert Baird a Daniel Gerson (Auta, Příšerky s.r.o.) a jejíž hrdinou bude dětský psycholog s neobvyklým… (více)

Reklama

Reklama