Reklama

Reklama

Rytíři ze Šanghaje

  • USA Shanghai Knights (více)
Trailer

Obsahy(1)

Píše se rok 1887 a v čínském Zakázaném městě skupina vzbouřenců vedených lordem Rathbonem zavraždí starého strážce císařské pečeti. Umírající muž zapřísahá svou dceru Li, aby ji našla, a pošle také vzkaz svému synovi Wangovi, který žije v Americe. Wang a jeho přítel Roy přijíždí do Londýna, kam se po stopách vraha vydala také Wangova sestra Lin. V Londýně dvojici hned po příjezdu okrade malý zloděj Charlie, ale oni mu přesto pomohou proti jeho starším "kolegům" a vše skončí velkou rvačkou, která dvojici nakonec přivede za mříže. Naštěstí je tu inspektor Artie Doyle, který je jejich velkým fanouškem. Zavede je za Lin, která je také ve vězení, protože napadla lorda Rathbona, který je jedním z možných nástupců trůnu. A to je také důvod, proč ukradl císařskou pečeť. Ta totiž poskytne jeho čínskému komplici Wu Čchangovi možnost stát se čínským císařem. Na oplátku on pomůže Rathbonovi zbavit se královské rodiny, aby mohl usednout na trůn. Nejtěžší bitva je teprve čeká. Musejí zabránit atentátu na královskou rodinu, kterou chtějí postřílet z kulometu ukrytého na lodi, ze které má být večer odpálen slavnostní ohňostroj. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (308)

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Už jsem ani nevěřila, že může být nějaké pokračování akční komedie ještě lepší než první díl. Tenhle film je zábavnější, více akční i o něco nápaditější a dočkáme se tu opět řady odkazů k slavným jménům jako je Sherlock Holmes a další. Sice se tu pár hluchých míst najde, ale to nic nemění na tom, že tenhle film patří určitě k jedněm z nejlepších, jaké Jackie Chan v Hollywoodu natočil. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Vzhůru do Anglie! Za sirem Arthurem Conan Doylem.… Toto pokračování je snad ještě povedenější než předchozí film. Při akci zní hudba jako z grotesky a já se bavím u vtipnýho bojovýho chorea o které asi jde především. Super hlášky, někdy vtip přikrášlí hezká děvčata. Klukům to prostě sekne a holkám sluší. …ZA OTCE, ZA STARÝHO PANA WAYNA… ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Crazy komedie moc nemusím a Jackieho Chana taky ne, ale tohle je vyjímka. Pohodová, vtipná a - světe, div se - CHYTRÁ komedie z prostředí viktoriánské Anglie konce 19. století. Půvabné jsou odkazy na známé osoby té doby - Arthura Conana Doyla, Jacka Rozparovače, dále na známá díla světové kinematografie, dokonce tu má svojí roli i mladý Charles Chaplin. Všechno dohromady to funguje a je to vtipné. Dvojice Chan-Wilson je báječně sehraná a hlavně na Owenu Wilsonovi je vidět, že se při natáčení náramně bavil a dokazuje svůj komediální talent. Bojové scény nemají chybu - choreografie je nápaditá, mnohdy vtipná (opět to slovo) a přitom nacvičená ve veliké rychlosti. Tohle Chan umí lépe, než hrát. Suma sumárum - dvě hodinky poctivé, pohodové zábavy. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Toto je nielen najlepší hollywoodsky Jackie Chan (to úplne jednoznačne), ale u mňa i najlepší Jackie Chan vôbec. Jasné, z hľadiska bojovej choreografie sú lepšie napríklad Božská relikvia 2 alebo ktorákoľvek Police Story, ale pokiaľ ide o zábavnosť aj v nebojových scénach, Rytieri v Jackieho filmografii jasne vedú. To množstvo gagov, ktoré tu je (veľkú zásluhu má na tom výborný Wilson), to sa proste len tak nevidí. "Bloody tourists!!!" ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Typické pokračování úspěšného amerického bijáku. S vyšším rozpočtem, s lacinějšími vtipy, s delší stopáží. Otráví donekonečna oddalovaný konec, spousta trapných fórků, děsivě nevýrazný padouch i snaha o vytřískání dalších chehchtáků z již jednou použitého. Jen díky úžasným kaskadérským kouskům Jackieho Chana a množství různých „kulturních“ vtípků (A.C. Doyle, Chaplin, Zpívání v dešti), to není úplná zhovadilost. Chemie mezi Wilsonem a Chanem navíc v originále funguje mnohem lépe než v jakémkoliv dabingu, takže jako takové ty tři hvězdičky zasloužené přeci jenom jsou. 65% Zajímavé komentáře: tron, MacGyver ()

Galerie (114)

Zajímavosti (27)

  • Film se odehrává v roce 1887, ale boxerské povstání vypuklo až v letech 1899–1901. (PanzerMTG)
  • Při souboji s darebáky spadne Chon Wang (Jackie Chan) do rakve. Na stěně za ní je nápis Sowerberry. Pan Sowerberry je majitel pohřebního ústavu z románu "Oliver Twist" anglického spisovatele Charlese Dickense. (SG-1)

Související novinky

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později…

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

24.03.2013

„Komediální drama" The Judge, kterým se vrací na scénu režisér Nesvatbových a Rytířů ze Šanghaje David Dobkin, už loni v dubnu získalo do hlavní role Roberta Downeye Jr. Téměř po roce začíná projekt…

Hvězda Hry o trůny jako rytíř Lancelot

Hvězda Hry o trůny jako rytíř Lancelot

25.10.2011

Nebo král Artuš? To se prozatím přesně neví. Studio Warner Bros. obsadilo do hlavních rolí historické fantasy Arthur and Lancelot Kita Haringtona (Jon Sníh z Hry o trůny) a Joela Kinnamana (detektiv…

Will Smith na lovu strašidel

Will Smith na lovu strašidel

19.02.2009

Už koncem roku 2007 se mluvilo o rodinné hororové komedii Monster Hunter, k níž napsali scénář Robert Baird a Daniel Gerson (Auta, Příšerky s.r.o.) a jejíž hrdinou bude dětský psycholog s neobvyklým…

Reklama

Reklama