Rytíři ze Šanghaje

Shanghai Knights

Šanghajskí rytieri

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie / Česko, 2003, 114 min

Opět se setkáváme s naší známou dvojicí. Osud je však tentokrát zavane do míst jež jsou neznámá oběma. Do Velké Británie. Kde mimo jiné potkají řady známých osobností. Například neblaze proslulého Jacka Rozparovače, či samotnou královnu. A ještě několik dalších. Které jistě poznáte bez obtíží. Ale nebudu prozrazovat více než je zdrávo :) Stejně jako při předcházejícím dobrodružství, i zde můžete očekávat řady komických situací ze kterých občas vybruslí s elegancí sobě vlastní. Jenže pokud to minule měli těžké. Nyní je splnění úkolu téměř nemožné.(4.2.2013)

Rozhodne sa jedná o film ktorý stojí si za to pozrieť. Pre tých ktorý majú radi jackieho Chana povinosť. Chudák totiž nemá čo sa týka americkej produkcie veľké šťastie na filmy a väčšinou sú to podpriemerné alebo priemerné snímky. O tom by nám mohol hovoriť aj Jet li a Chow Yun Fat. a zatiaľ čo s Jeta sa stala smrtonostná zbraň a Fat spomína na tie lepšie zajtrajšky Chan sa stále drží toho svojho a jeho filmy sú plné kaskadérskych kúskov a humoru. Dobkin to zvládol na výbornú aj keď je treba podotknúť že veľa vecí mu to všetko uľahčovalo. Samotná spolupráce Owena a Chana , ktorá začala vtedy na východe bola pevným základom aby Dobkin mohol rozohrať ďalší zo svojich príbehov. Práve herci na ktorých humorných scénach celý film stojí a padá sú taký uvoľnený ako Hannah, Weisz, fraser pri múmií dvojke a je to vidieť. Je tam veľa humorných scén. Veľa narážok - Holmes, Chaplin, Rozparovač- a všetky sú podávané s ľahkosťou a nenútene. Možno je to zásluha Česko- anglicko - americkej produkcie ale som rád že existujú takéto uvoľnené komédie, pri ktorých si sadnete, vypnete mozog a necháte sa unášať dobrodružstvami dvoch hlúpych ale sympatických hrdinov. A myslím že práve táto streštenosť robí Owenové a Wilsonové filmy takými filmami akými sú.(26.10.2008)

Jackie Chan a Owen Wilson jsou zpátky ... Pravda, příběh "Rytířů ze Šanghaje" nedrží pohromadě tak pevně jako předchozí westernové dobrodružství "Tenkrát na východě" - a některé vtípky jsou maličko dětinské, leč oba hlavní hrdinové zmíněné nedostatky hravě vyvažují osobním šarmem a stoprocentním nasazením - a zbytek obstarávají roztomilé odkazy na rozličné skutečné i románové postavy.(30.1.2012)

Tento film se mi trochu mísí s Tenkrát na východě, ale ve finále mi přijde v něčem lepší v něčem horší, ale pořád dosti zábavný. Tentokrát je zde mnoho narážek na různé známé osobnosti, či postavy, což je na jednu stranu fajn a na druhou to působí rušivě, protože to odtahuje pozornost od samotného dění a aktuálního příběhu. Ale film si dělá srandu ze všeho i ze sebe a jako večerní zábava většinou nezklame, pokud se člověk dokáže odprostit od předsudků a rozumového vnímání scén, které nemají s realitou moc společného.(7.11.2010)

Pokračování skvělé komedie odehrávající se v 19. století patří vůbec k tomu nejlepšímu, co Jackie Chan s Owenem Wilsonem natočili. Film už jsem viděl hodněkrát a pořád mě baví, dokonce víc než třeba taková Křižovatka smrti. Co opět potěší je narážka na známé osobnosti z té doby...Jackie, to nejlepší už máš za sebou...95%(31.12.2012)

• - Starší muž, který se objevuje při scéně, kde se odehrává polštářová bitva, je asistent režie Mirek Lux. (SG-1)

• - Když Roy a John přicházejí na oslavu, hraje smyčcové kvarteto barokní verzi písně "Paint it Black", což je píseň od skupiny Rolling Stones. (SG-1)

• - Ve scéně, kde Roy (Owen Wilson) visí na minutové ručičce, lze při pohledu zevnitř vidět pouze odrazy ručiček, ale nikoli postavu Roye. (wheelko)