Rytíři ze Šanghaje

Shanghai Knights

Šanghajskí rytieri

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie / Česko, 2003, 114 min

"Probíhá mi život před očima...moment, tohle si nepamatuju!" Čekal jsem, že půjde jen o vyvařeninu původního solidního tématu a k mému překvapení jsem dostal dokonce lepší kousek. Jackieho akční kousky tentokrát neurčují běh filmu, takže potěší více než normálně, slovní hádky s Owenem Wilsonem nebo kýmkoli jiným spolehlivě pobaví, úsměvně zreprodukuje některá klišé filmů z dřívějších dob (skákání při polštářové bitvě) nebo zparoduje osvědčené kousky (Zpívání v dešti). Takhle si představuju oddechovou zábavu.(31.3.2007)

Pro mě nejlepší Jackie Chan! Je to nejen strašná sranda, ale nechybí tomu hlava... a dokonce ani pata. Ať už se kecá nebo bojuje, film nemá chybu. Za nejlepší scénu filmu Tenkrát na Východě považuju tu plivací, zde je nejlepší nápad ta bitka na tržišti, jejíž choreografie je excelentní. A co je také na tomto filmu unikátní je skutečnost, že je ještě lepší než první díl Tenkrát na Východě.(27.2.2008)

Tak tohle bylo absolutne necekany. Pet hvezdicek davam ze dvou duvodu:1.Film je nabyt tunami vtipku, ktere do mrte vycerpavaji prostredi (Londyn na konci minuleho stoleti) 2.Kazda z mnoha bojovych scen je opet malym mistrovskym dilem, Chan si tentokrat s choreografii obzvlaste vyhral, jeho parafraze na "Singing in the rain" je jednim slovem nezapomenutelna. Celkove nejlepsi americky film Jackie Chana a dalsi dukaz, ze pokracovani muze byt lepsi nez original. Jen tak dal !(8.2.2003)

Akce za akcí a skutečně geniálně provedená i nasnímaná. spousta humoru, dějově dosti průměrné, ale ta zábava to prostě vynahrazuje. Nejedná se o film, který bych někdy v budoucnosti cíleně vyhledával, ale rozhodně se na něj v TV někdy rád podívám, pokud nic lepšího na práci nebudu mít. Ta čtvrtá hvězda utekla skutečně jen o kousek. Pokud máte rádi vtipné a akční snímky, Rytíře ze Šanghaje vám srdečně doporučuji. 70%(22.9.2013)

• K.I.N.G.

Veliké zklamání a zhnusení cítím po zhlédnutí tohoto snímku. Jackie Chan, můj, teď už bývalý, skoro idol a legenda hongkongských akčních filmů s vyváženou dávkou geniálních bojových scén a vkusných žertů se na stará kolena doslova zahodil v této mládeži přístupné, laciné, smradlavé americké sprostotě. Vhodně mu tu sekunduje jeho teplý blonďatý kolega s názvem Owen Wilson. Přiznám se, že mi už dlouho nebylo po skončení nějakého filmu tak blbě, ale za dobře zvolený soundtrack a taky za dobrou hudební kompozici Randyho Edelmana, který se na to asi jako jediný nevysral a udělal svou práci poctivě a inteligentně, dávám ušmudlanou jednu hvězdu. 10%(30.12.2012)

• - Závěrečný ohňostroj byl natáčen na Palackého náměstí a Palackého mostě v Praze. (dawe82)

• - V tomto filmu se poprvé proti sobě utkali Jackie Chan a Donnie Yen. Nikdy předtím se spolu ve filmu neutkali. (SG-1)

• - Herečce Fann Wongové při natáčení bojových scén pomáhaly zkušenosti z baletu. (SG-1)