Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1887 a v čínském Zakázaném městě skupina vzbouřenců vedených lordem Rathbonem zavraždí starého strážce císařské pečeti. Umírající muž zapřísahá svou dceru Li, aby ji našla, a pošle také vzkaz svému synovi Wangovi, který žije v Americe. Wang a jeho přítel Roy přijíždí do Londýna, kam se po stopách vraha vydala také Wangova sestra Lin. V Londýně dvojici hned po příjezdu okrade malý zloděj Charlie, ale oni mu přesto pomohou proti jeho starším "kolegům" a vše skončí velkou rvačkou, která dvojici nakonec přivede za mříže. Naštěstí je tu inspektor Artie Doyle, který je jejich velkým fanouškem. Zavede je za Lin, která je také ve vězení, protože napadla lorda Rathbona, který je jedním z možných nástupců trůnu. A to je také důvod, proč ukradl císařskou pečeť. Ta totiž poskytne jeho čínskému komplici Wu Čchangovi možnost stát se čínským císařem. Na oplátku on pomůže Rathbonovi zbavit se královské rodiny, aby mohl usednout na trůn. Nejtěžší bitva je teprve čeká. Musejí zabránit atentátu na královskou rodinu, kterou chtějí postřílet z kulometu ukrytého na lodi, ze které má být večer odpálen slavnostní ohňostroj. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (305)

Matty 

všechny recenze uživatele

Typické pokračování úspěšného amerického bijáku. S vyšším rozpočtem, s lacinějšími vtipy, s delší stopáží. Otráví donekonečna oddalovaný konec, spousta trapných fórků, děsivě nevýrazný padouch i snaha o vytřískání dalších chehchtáků z již jednou použitého. Jen díky úžasným kaskadérským kouskům Jackieho Chana a množství různých „kulturních“ vtípků (A.C. Doyle, Chaplin, Zpívání v dešti), to není úplná zhovadilost. Chemie mezi Wilsonem a Chanem navíc v originále funguje mnohem lépe než v jakémkoliv dabingu, takže jako takové ty tři hvězdičky zasloužené přeci jenom jsou. 65% Zajímavé komentáře: tron, MacGyver ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Toto je nielen najlepší hollywoodsky Jackie Chan (to úplne jednoznačne), ale u mňa i najlepší Jackie Chan vôbec. Jasné, z hľadiska bojovej choreografie sú lepšie napríklad Božská relikvia 2 alebo ktorákoľvek Police Story, ale pokiaľ ide o zábavnosť aj v nebojových scénach, Rytieri v Jackieho filmografii jasne vedú. To množstvo gagov, ktoré tu je (veľkú zásluhu má na tom výborný Wilson), to sa proste len tak nevidí. "Bloody tourists!!!" ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Randy Edelman: 1. All Day and All of the Night - Jessica Harp ,2. Magic Bus - The Who ,3. Time of the Season - The Zombies ,4. England Swings - Roger Miller ,5. One - Harry Nilsson ,6. Yeh, Yeh - George Fame & The Blue Flames ,7. Winchester Cathedral - New Vaudeville Band ,8. My Generation - The Who ,9. Hot Pasta - Matter ,10. The Seal in Danger - Randy Edelman ,11. Father Theme - Randy Edelman ,12. The Buddies Visit Buckingham Palace - Randy Edelman ,13. Rathbone's Evil Heart - Randy Edelman ,14. Knights in Shining Armor - Randy Edelman ,15. Painkiller - Kim Ferron , ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Už jsem ani nevěřila, že může být nějaké pokračování akční komedie ještě lepší než první díl. Tenhle film je zábavnější, více akční i o něco nápaditější a dočkáme se tu opět řady odkazů k slavným jménům jako je Sherlock Holmes a další. Sice se tu pár hluchých míst najde, ale to nic nemění na tom, že tenhle film patří určitě k jedněm z nejlepších, jaké Jackie Chan v Hollywoodu natočil. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Crazy komedie moc nemusím a Jackieho Chana taky ne, ale tohle je vyjímka. Pohodová, vtipná a - světe, div se - CHYTRÁ komedie z prostředí viktoriánské Anglie konce 19. století. Půvabné jsou odkazy na známé osoby té doby - Arthura Conana Doyla, Jacka Rozparovače, dále na známá díla světové kinematografie, dokonce tu má svojí roli i mladý Charles Chaplin. Všechno dohromady to funguje a je to vtipné. Dvojice Chan-Wilson je báječně sehraná a hlavně na Owenu Wilsonovi je vidět, že se při natáčení náramně bavil a dokazuje svůj komediální talent. Bojové scény nemají chybu - choreografie je nápaditá, mnohdy vtipná (opět to slovo) a přitom nacvičená ve veliké rychlosti. Tohle Chan umí lépe, než hrát. Suma sumárum - dvě hodinky poctivé, pohodové zábavy. ()

Galerie (114)

Zajímavosti (26)

  • V ději vystupuje mladý Charlie Chaplin, ale ve skutečnosti se narodil až v roce 1889. (Jakub225)
  • Zámek, ke kterému přijíždí Jackie Chan s Owenem Wilsonem na slavnost, je Hluboká nad Vltavou nacházející se nedaleko Českých Budějovic. (Kaučuk03)

Reklama

Reklama