Rytíři ze Šanghaje

Shanghai Knights

Šanghajskí rytieri

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie / Česko, 2003, 114 min

Je to sice ptákovina, ale jedna z těch nejvydařenějších. Snímek má komediální polohu a dokáže pobavit i když Jackie zrovna nedělá salta. Potěší zručně nasazené odkazy na některé slavné osobnosti konce 19.století (výběr je bohatý - tvůrce největšího detektiva Arthur Conan Doyle, malý Charlie Chaplin nebo slavný Jack Rozparovač) nebo vynálezy tehdejší doby (Automobil, vzducholoď nebo třeba film). Rytíři ze Šanghaje nemají vlastně žádnou výraznější slabinu. Dějové kiksy neřešte: Tenhle film má bavit a to splňuje bezezbytku.(22.8.2005)

Film, který si dělá prdel z celé Anglie a filmu samotného. Ani po třetím shlédnutí mne tato skvělá romanticko-dramatická mlátička nepřestala bavit. Akce ála Chan je jako vždy impozantní a vtipná zároveň. Humor hlavních hrdinů a jejich "průsery" pobaví. Satyry na slavná jména a scény z Anglické historie mne dojímají k slzám. Komediální žánr tentokrát dostal další klenot u něhož se zajisté člověk bude bavit stále a stále.(8.9.2007)

Ještě o třídu lepší jak jednička a to především díky rychlejšímu tempu, propracovanější choreografii, větší kadenci hlášek a velkému množství odkazů na známá historická a literární jména. Chemie mezi hlavní dvojicí funguje pořád skvěle a že natáčení byla jedna velká bžunda dokazují i vystřižené scény v závěru. Těším se na trojku, snad se jí brzy dočkáme. A na to, že to mělo i o něco nižší rozpočet, to vypadá i mnohem lépe jak jednička.(18.10.2015)

Pro mě to byla překvapivě dobrá šaškárna, která více než dobře navázala na Tenkrát na východě. Ve dvojkách většinou bývá mnohem méně vtipů, ale Rytíři ze Šanghaje jsou minimálně stejně vtipní jako první díl. Chan si s Wilsonem vyloženě sedl a jde jim to spolu o hodně víc, než by kdo na první pohled čekal. 80%(18.10.2016)

Neviděla jsem Tenkrát na východě a s Jackiem Chanem jsem měla čest jenom v jednom jeho hrozně starém filmu - Zlatá relikvie nebo nějak tak se to jmenovalo. Tudíž mě překvapilo, jakou svižnost a akčnost dokáže vtisknout do akčních scén (Singing in the rain :)). I Owen Wilson se mi tady líbil víc než v jeho předchozích filmech. Trochu mě zamrzelo, že udělali z A. C. Doyla šišlajícího blbečka, ale to tak jaksi patřilo k tomu, jak si Roy pořád dělal srandu z Angličanů. Právě on je zdrojem většiny vtipných situací. Jenže nedokáže zachránit jakousi ohranost scénáře, špatného záporáka a jen lehkou nadprůměrnost filmu. Doporučuju nenechat si ujít zkažené záběry, pobavíte se u nich víc než v předchozích 110 minutách.(24.4.2003)

• - V scéne, kde Roy (Owen Wilson) a Chon Wang (Jackie Chan) vybiehajú z hostinca, nemajú na sebe traky. Po pribehnutí k Wann Fang ich však na sebe majú. (J*A*M*B*O)

• - Děj se odehrává v roce 1887, Jack Rozparovač ale řádil až o rok později, v roce 1888. (Jakub225)

• - Pro herečku Fann Wong to byla první filmová role v Hollywoodu a zároveň také první role, ve které mluvila anglicky. (SG-1)