Rytíři ze Šanghaje

Shanghai Knights

Šanghajskí rytieri

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie / Česko, 2003, 114 min

Celkem zábavná komedie, ale na můj vkus až trochu moc bláznivá a barevná. Některý odkazy na budoucnost (většina) mi přišly hodně křečovitý. Není zrovna lehký udělat to tak, aby to diváku připadalo skutečný jako třeba v Návratech do budoucnosti. Tady mi to přišlo prvoplánovitý čistě jen aby se divák usmál (ušklíbl) a dál ho to udrželo u obrazovky, nebo plátna nebo kde se na to vlastně díval. Výprava je sice hodně barevná a pěkná na pohled, Jackiemu to kope jako obvykle, ale prostě mi to neštymovalo. Spíš než cokoliv jinýho bych řekl, že je to jen další zbytečný vracení se k už dávno natočenýmu filmu.(17.3.2006)

CITÁT - Bože, pomoz mi. Dej mi znamení. Miluj mě, nenáviď me, ale ukaž mi, že tu seš. Hele, támle je vidět náš hotel........... Scénář : Alfred Gough a Miles Millar. Kamera : Adrian Biddle a Harvey Harrison. Hudba : Randy Edelman - ve filmu mimo jiné zazní - The Zombies - Time Of The Season http://www.youtube.com/watch?v=oc7b62El_fk CHYBA VE FILMU - V záběru je vidět Charlie Chaplin, ale film se odehrává rok před jeho narozením. http://cs.wikipedia.org/wiki/Charlie_Chaplin CITÁT - Ten čajem nacucanej psychouš nedostane Roye O'Bannona............(17.5.2011)

No vsichni tu sou strasne hotovy z toho, ze je druhej dil lepsi nez prvni, ale ja bych to tak uplne netvrdil. Problem je v tom, ze i kdyz se zmenily kulisy a krapet upravila zapletka, je to stale variace na prvni dil. Krom toho tu uz ani nejsou ty vtipy, ktere by byli zalozeny na tom, ze je Jackie cinan, tady uz se to neresi. Takze tu zbylo jen vzajemne postuchovani mezi Owenem a Jackiem a spousta podobnejch scen tu uz byla v minulem dile. Nicmene Jackie je porad ve forme a opet vymyslel skvelou choreografii a Owen ma zas skvely kecy. Problem je, ze se tu keca nejak moc a akce tu je pomalu. Z ostatnich hercu me nejvic zaujal Aidan Gillen v roli Rathbonea. Taky potesi spousta vedlejsich postav, jako Jack Rozparovac nebo Charlie Chaplin. Sice se opet jedna o zabavnou a sviznou akcni komedii se sympatickejma hercema a slusnou hudbou, ale tentokrat je tu tech hluchejch mist vic nez v prvnim dile a precejen mi divokej zapad sed vic nez Londyn. Krapet slabsi nez prvni dil.(15.11.2006)

Zábavná akční komedie, která sice už není tak originální jako Tenkrát na východě, zato má propracovanější akční zcény a řekl bych, že film je i zábavnější. Jackie je zcela neuvěřitelný, to, co dokáže v padesáti letech je úzasné. Owen předvádí svůj standart, který nenudí ani neurazí. Už se těším na trojku.(20.1.2004)

Jeden z těch pár amerických filmů Jackieho Chana, které jsou opravdu povedené. Akční scény sice občas připomínají spíš grotesku než akční komedii, ale proč ne, když je to vtipné. Děj je jen tak nahozený, aby bylo na co navěsit jednotlivá komicko-akční čísla. Sice nevím, proč musela mít každá postava „vtipné“ jméno a padouch Aidana Gillena nebyl nic moc, ale pozitiva jednoznačně převažují. Například velkorysá výprava, svižná režie a nápaditá choreografie (70%).(5.4.2007)

• - Na konci je Arthur Conan Doyle královnou povýšený do stavu "sir". Ve skutečnosti ho povýšila v roce 1902, ne v roce 1887. (Jakub225)

• - Ve scéně, kdy Chon Wang (Jackie Chan) strhne Roye (Owen Wilson), aby jej zachránil před projíždějícím kočárem, vykřikne Roy: „Vždyť jedeš po špatné straně ulice“. Je to narážka na to, že se v Anglii jezdí vlevo. Ve skutečnosti se ale začalo celosvětově jezdit vpravo až po 2. světové válce. (Čako)

• - V ději vystupuje mladý Charlie Chaplin, ale ve skutečnosti se narodil až v roce 1889. (Jakub225)