Rytíři ze Šanghaje

Shanghai Knights

Šanghajskí rytieri

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie / Česko, 2003, 114 min

"Probíhá mi život před očima...moment, tohle si nepamatuju!" Čekal jsem, že půjde jen o vyvařeninu původního solidního tématu a k mému překvapení jsem dostal dokonce lepší kousek. Jackieho akční kousky tentokrát neurčují běh filmu, takže potěší více než normálně, slovní hádky s Owenem Wilsonem nebo kýmkoli jiným spolehlivě pobaví, úsměvně zreprodukuje některá klišé filmů z dřívějších dob (skákání při polštářové bitvě) nebo zparoduje osvědčené kousky (Zpívání v dešti). Takhle si představuju oddechovou zábavu.(31.3.2007)

Rytíři maj trošku slabší rozjezd než tenkrát na východě, ale když se do toho film konečně opře, tak to stojí za to. Chan s Wilsonem, zase předvádí spoustu gagů a příběh taky neni úplně nejhorší, ale tentokrát mi přišlo, že ve vtipnosti trokšu Chan za Wilsnoem zaostaváí, ale zase si to vynahrazuje soubojema, který jsou jako obvykle zvládnutý na výbornou. Podle mě na to, že to je už druhý film na hodně podobný téma, to je fakt hodně žábavný pokračování, ale nejsem si teda jistej, jestli lepší než tenkrát na východě(29.12.2006)

Už jsem ani nevěřila, že může být nějaké pokračování akční komedie ještě lepší než první díl. Tenhle film je zábavnější, více akční i o něco nápaditější a dočkáme se tu opět řady odkazů k slavným jménům jako je Sherlock Holmes a další. Sice se tu pár hluchých míst najde, ale to nic nemění na tom, že tenhle film patří určitě k jedněm z nejlepších, jaké Jackie Chan v Hollywoodu natočil.(28.2.2003)

Rozhodne sa jedná o film ktorý stojí si za to pozrieť. Pre tých ktorý majú radi jackieho Chana povinosť. Chudák totiž nemá čo sa týka americkej produkcie veľké šťastie na filmy a väčšinou sú to podpriemerné alebo priemerné snímky. O tom by nám mohol hovoriť aj Jet li a Chow Yun Fat. a zatiaľ čo s Jeta sa stala smrtonostná zbraň a Fat spomína na tie lepšie zajtrajšky Chan sa stále drží toho svojho a jeho filmy sú plné kaskadérskych kúskov a humoru. Dobkin to zvládol na výbornú aj keď je treba podotknúť že veľa vecí mu to všetko uľahčovalo. Samotná spolupráce Owena a Chana , ktorá začala vtedy na východe bola pevným základom aby Dobkin mohol rozohrať ďalší zo svojich príbehov. Práve herci na ktorých humorných scénach celý film stojí a padá sú taký uvoľnený ako Hannah, Weisz, fraser pri múmií dvojke a je to vidieť. Je tam veľa humorných scén. Veľa narážok - Holmes, Chaplin, Rozparovač- a všetky sú podávané s ľahkosťou a nenútene. Možno je to zásluha Česko- anglicko - americkej produkcie ale som rád že existujú takéto uvoľnené komédie, pri ktorých si sadnete, vypnete mozog a necháte sa unášať dobrodružstvami dvoch hlúpych ale sympatických hrdinov. A myslím že práve táto streštenosť robí Owenové a Wilsonové filmy takými filmami akými sú.(26.10.2008)

• slunicko2

Esence toho, co na Hollywoodu nemám rád. 1) "Nejlepší hollywoodský Jackie Chan" (Cervenak) to možná je, pak ovšem nechci vidět, jak vypadají ty ostatní filmy. Nápaditá bojová choreografie (Lima) je mi u prdele. Že je snímek "hrozně zábavná...komedie" (Chrustyn), "strašná sranda" (N.Strauber) či že nabízí "tuny vtipků" s krátkým i (Raptorrr) jsem nějak nepochytil. 2) Hromady bez ladu a skladu nasypaných vesměs anachronických i jinak nepřesných odkazů (Chaplin, Holmes, Rozparovač aj.) se snoubí s odkazy hudebními (hrůza) i filmovými. 3) Důvod, proč jsem film sledoval, byl můj milovaný (zde silně přehrávající) Aidan Gillen (pretendent na britský trůn - hlavní padouch). 4) Inu, bohužel nemohu společně s Bladerem589 konstatovat, že bych "sa bohovsky pobavyl" ba dokonce ani pobavil. Snad jen při čtení komentářů ve chvilkách, kdy mi z nich neběhal mráz po zádech.(30.1.2012)

• - V scéne, kde Roy (Owen Wilson) a Chon Wang (Jackie Chan) vybiehajú z hostinca, nemajú na sebe traky. Po pribehnutí k Wann Fang ich však na sebe majú. (J*A*M*B*O)

• - Když Roy a John přicházejí na oslavu, hraje smyčcové kvarteto barokní verzi písně "Paint it Black", což je píseň od skupiny Rolling Stones. (SG-1)

• - Ve scéně, kde Roy (Owen Wilson) visí na minutové ručičce, lze při pohledu zevnitř vidět pouze odrazy ručiček, ale nikoli postavu Roye. (wheelko)