poster

Rytíři ze Šanghaje

 • USA

  Shanghai Knights

 • Slovensko

  Šanghajskí rytieri

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie / Česko, 2003, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pakobylka
  ****

  Jackie Chan a Owen Wilson jsou zpátky ... Pravda, příběh "Rytířů ze Šanghaje" nedrží pohromadě tak pevně jako předchozí westernové dobrodružství "Tenkrát na východě" - a některé vtípky jsou maličko dětinské, leč oba hlavní hrdinové zmíněné nedostatky hravě vyvažují osobním šarmem a stoprocentním nasazením - a zbytek obstarávají roztomilé odkazy na rozličné skutečné i románové postavy.(30.1.2012)

 • Slarque
  ****

  Jeden z těch pár amerických filmů Jackieho Chana, které jsou opravdu povedené. Akční scény sice občas připomínají spíš grotesku než akční komedii, ale proč ne, když je to vtipné. Děj je jen tak nahozený, aby bylo na co navěsit jednotlivá komicko-akční čísla. Sice nevím, proč musela mít každá postava „vtipné“ jméno a padouch Aidana Gillena nebyl nic moc, ale pozitiva jednoznačně převažují. Například velkorysá výprava, svižná režie a nápaditá choreografie (70%).(5.4.2007)

 • PogoJoe
  ****

  Jackie je stále ve formě a baví. Choreografie soubojů tohohle snímku jsou opět nezapomenutelné - např. "balet" s černým deštníkem, souboj pod otáčejícím se střílejícím kulometem n. další variace se džbány - tato rekvizita je snad v každém Jackieho filmu, a stále jinak... Moc mě to bavilo - má to náboj, vtipnost během filmu nevysychá, ale stále proudí, veškeré herecké osazenstvo je cool, hudba až na pár výjimek vše skvěle podbarvuje... Tato komedie se povedla. || Režie: *****, Scénář: ****, Herci: *****, Atmosféra/Efekty: *****, Hudba ****, CELKEM: 4,5 hvězdiček(10.3.2006)

 • Jizni Tlapa
  ***

  Klasická šablonovitá střeštěnost, kde Jackie předvádí ty nejšílenější gymnastické kousky, Wilson s orlím nosem občas ze sebe vydá povedenou hlášku a záporák je, jak má být. Škoda, že tohle už tady prostě bylo několikrát. Poctivých 70%. Za neudělený zbytek srážející Chanova mánička, která ho vizuálně posílá do hereckých kytek...(3.12.2012)

 • Allien.9
  *****

  Rozhodnout se mezi jedničkou a dvojkou je peklo. Nejdříve u mě na plné čáře vedli velkolepější "Shanghai Knights" (však jsem také tento díl viděla jako první), po několika dalších zhlédnutích jsem své rozhodnutí ale přehodnotila a do čela se prodral skromnější - o to však rozkošnější - "Shanghai Noon". Tak v čem je problém? Nedávno jsem si opět zhlédla výše zmiňované "Shanghai Knights" a zjišťuji, že jsou vlastně stejně dobří (tzn. stejně skvělí) jako "Shanghai Noon".:-)(24.7.2008)

 • - Když Roy a John přicházejí na oslavu, hraje smyčcové kvarteto barokní verzi písně "Paint it Black", což je píseň od skupiny Rolling Stones. (SG-1)

 • - Děj se odehrává v roce 1887, Jack Rozparovač ale řádil až o rok později, v roce 1888. (Jakub225)

 • - Závěrečný ohňostroj byl natáčen na Palackého náměstí a Palackého mostě v Praze. (dawe82)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace