Rytíři ze Šanghaje

Shanghai Knights

Šanghajskí rytieri

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie / Česko, 2003, 114 min

Soundtrack Randy Edelman: 1. All Day and All of the Night - Jessica Harp ,2. Magic Bus - The Who ,3. Time of the Season - The Zombies ,4. England Swings - Roger Miller ,5. One - Harry Nilsson ,6. Yeh, Yeh - George Fame & The Blue Flames ,7. Winchester Cathedral - New Vaudeville Band ,8. My Generation - The Who ,9. Hot Pasta - Matter ,10. The Seal in Danger - Randy Edelman ,11. Father Theme - Randy Edelman ,12. The Buddies Visit Buckingham Palace - Randy Edelman ,13. Rathbone's Evil Heart - Randy Edelman ,14. Knights in Shining Armor - Randy Edelman ,15. Painkiller - Kim Ferron ,(14.5.2011)

Toto je nielen najlepší hollywoodsky Jackie Chan (to úplne jednoznačne), ale u mňa i najlepší Jackie Chan vôbec. Jasné, z hľadiska bojovej choreografie sú lepšie napríklad Božská relikvia 2 alebo ktorákoľvek Police Story, ale pokiaľ ide o zábavnosť aj v nebojových scénach, Rytieri v Jackieho filmografii jasne vedú. To množstvo gagov, ktoré tu je (veľkú zásluhu má na tom výborný Wilson), to sa proste len tak nevidí. "Bloody tourists!!!"(31.5.2007)

Typické pokračování úspěšného amerického bijáku. S vyšším rozpočtem, s lacinějšími vtipy, s delší stopáží. Otráví donekonečna oddalovaný konec, spousta trapných fórků, děsivě nevýrazný padouch i snaha o vytřískání dalších chehchtáků z již jednou použitého. Jen díky úžasným kaskadérským kouskům Jackieho Chana a množství různých „kulturních“ vtípků (A.C. Doyle, Chaplin, Zpívání v dešti), to není úplná zhovadilost. Chemie mezi Wilsonem a Chanem navíc v originále funguje mnohem lépe než v jakémkoliv dabingu, takže jako takové ty tři hvězdičky zasloužené přeci jenom jsou. 65% Zajímavé komentáře: tron, MacGyver(15.3.2006)

Veľmi zábavný film a jeden z najlepších Chanových filmov(teda asi aj najlepší). Duo Wilson/Chan je neodolateľné. Chan je tu za aktívneho človeka, ktorému veľmi záleží na tom, čo robí. Avšak mnohokrát zaujímavejšia postava je postava Roya O'Bannona v podaní Owena Wilsona. Postava je flegmatik, ktorý svoju "misiu" berie viac menej ako výlet. Je stále zasnený a trúsi jednu hlášku za druhou. Wilson svoju rolu hraje elegantne a ak by na filme už nebolo nič iné, dobré, on by vystačil aj na 3*. Lenže chvalabohu tu nie je len on. Je tu aj skvelý scenár, plný skvelých odkazov (Arthur C. D., Sherlock ...). Navyše bojové scény sú skvelé, približujú sa hongkongským chanovkám. U jeho amerických filmoch mi vadilo, že akčné scény boli nudné - ale tu nie, hlavne scéna na trhu je skvostná. Film má aj skvelý soundtrack. Celkovo Rytieri prekonávajú originál, čo sa stáva málokedy. Veľmi dobrá nenáročná zábava.(24.3.2006)

Divoký Západ se nám přesunul do Londýna a vyšla z toho další celkem vtipná komedie, kterou vedou komici a komedianti v jednom. Jackie Chan je pořád stejnej, ale on se na tyhle role hodí a baví mě to zatím pořád. Wilson už na tom tak není. On má tady postavu šitou přímo na něj, ale kdyby ji měl hrát stále, tak si myslím, že by mě tolik nebavil jako Chan. Spolu jsou samozřejmě hodně dobří. Celkově je, ale film méně zábavnější, přehnanější a vtipy či nápady se dost opakují z jedničky. Takže snímek má vcelku slušný potenciál, ale není využit, tak jak by měl. Jinak komedie, která určitě na nějaký to deštivý odpoledne zabaví. 60%(1.2.2012)

• - V tomto filmu se poprvé proti sobě utkali Jackie Chan a Donnie Yen. Nikdy předtím se spolu ve filmu neutkali. (SG-1)

• - Když John a Roy přecházejí po ulici, zachrání John Roye před sražením kočárem. Roy vykřikne: "Hey, I'm walking here!", což je replika z filmu Půlnoční kovboj. (SG-1)

• - Ve filmu se objevuje veliké množství narážek na Sherlocka Holmese. Jedna z nich se spojuje i se jménem padoucha lorda Rathbona. Herec Basil Rathbone byl jedním z prvních, kdo ztvárnili postavu Sherlocka Holmesa ve filmu. (SG-1)