Píše se rok 1881 a Pei Pei, dcera čínského císaře, se rozhodne s pomocí svého učitele angličtiny uprchnout do Ameriky. Zrádný učitel ji však prodá nelítostnému Lo Fongovi. Zanedlouho přijde císaři dopis, ve kterém vyděrač požaduje velké výkupné ve zlatě výměnou za život princezny. Do Ameriky se vydává tlumočník doprovázený třemi nejlepšími vojáky císařské gardy a synovcem Chon Wangem, aby předal požadovaný obnos a přivedl Pei Pei zpět. V Nevadě je však vlak přepaden čtveřicí banditů. Při přepadení je omylem zabit tlumočník a jeho synovec Chon se rozhodne pomstít. Postupně zlikviduje všechny bandity, pak se na vlastní pěst vydá do Carson City, aby našel princeznu. Cestou zachrání malého siouxského chlapce před nepřátelskou přesilou. Indiáni uspořádají velkou oslavu, po níž se ráno Chon probudí po boku krásné indiánky. Je to náčelníkova dcera, a než se naděje, musí se ženit. Zanedlouho opouštějí novomanželé vesnici a vydávají se na cestu do Carson City. Ve městě se setkají s frajerským pistolníkem Royem a Chon ho přivede do potíží, když odhalí jeho karetní trik. Po rvačce skončí oba ve stejné cele, odkud je osvobodí Chonova indiánská manželka. Roy nabídne Chonovi, že mu pomůže princeznu najít. Situaci poněkud zkomplikuje skutečnost, že je na ně vypsána odměna a v patách mají nejen lovce odměn, ale také šerifa Van Cleefa. (TV Nova)

Rob Roy

Nečekaně svižná a vtipná westernová komedie/parodie těžící z kulturní odlišnosti dvou prostředí. I když Jackie Chana nemusím, tak tady byl fakt sympatický. Vtipné dialogy, humorné situace a nečekaně dobře zrežírované akční scény. Velcí fanoušci westernů si film vychutnají ještě více. Například šerif Van Cleef ( fanoušci Leoneho vědí ) a nebo závěrečná scéna odkazující na Butch Cassidy a Sundance Kid. Spíše tři a půl. ()

Marigold

Celkem zábavná westernová taškařice s asijským "indiánem" Jackie Chanem a dalšími podivnostmi, které se celkem přesně trefují do westernových zvyklostí, čímž je jednak jemně shazují, druhak nostalgicky velebí. Akční scény jsou fajn (vidět vysoké kopy v saloonu je zajímavý zážitek), příběh neobtěžuje a duo Chan-Wilson si ladí... V rámci žánru potěšující nadprůměr. ()

kOCOUR

Kdyby nevzniklo pokračování Shanghai Knights, prohlásil bych Tenkrát na východě za nejlepší hollywoodský film Jackieho Chana. Takhle titul jednoznačně získává právě jeho mladší bratr. Což neznamená, že tenhle postrádá jakékoliv žánrové kvality! Právě naopak! Po dlouhé době opravdu výborně sehraný a vtipný buddy tandem, typicky Chanovské vynalézavé bitky se vším, jen ne s končetinami, do toho Wilsonův křečkovský ostrovtip, na komedii až příliš dobrý a živý scénář a prima usazení do reáliíí Západu včetně finálního zúčtování v kostele. Je to znamé, je to trochu omleté, ale je to skvěle řemeslně natočené a ještě lépe zahrané! A o zábavu jde přece především... ()

Lima

Chanovu hollywoodskou periodu moc nemusím, ale vyjímkou jsou jeho "shanghai" komedie. U novějšího Shanghai Knights jsem se výborně bavil a tenhle jeho staší bratříček kvalit svého mladšího bráchy sice nedosahuje, ale pořád je to slušná zábava. Scenář je plný vtipných momentů, z Wilsona občas vypadnou solidní hlášky a Chan se snaží hrát a není to špatné. Choreografie bojových scén je jednoduše znamenitá, vtipná i zajímavá ( např. souboj s podkovou přivázanou na laně), v tomhle je Chan mistr, tady klobouk dolů. Nechybí tu ani kouzelně rošťácké momenty, ze kterých úplně čiší, že se při nich filmový štáb náramně bavil. U "Rytířů" to byla polštářová "bitka" s prostitutkami, tady zase scéna z koupelny s "panákovou" hrou. Zkrátka pohodička, okořeněná kouzelnou parodickou reminiscencí na "Butch Cassidy a Sundance Kid" na konci filmu. A závěrem ukázka jednoho z dialogů mezi Chanem a Wilsonem: "Má věrnost náleží císaři." - "Jo, o cisaři už jsem slyšel. To musí bejt chlap!" - "Je mu pouze dvanáct." - "Děláš si srandu? Chceš zhebnout pro někoho, komu ještě nesestoupily varlata?"...:o) ()

Djkoma

Owen Wilson a Jackie Chan? Docela příjemná dvojice. zasazení na Divoký Západ mohlo být výrazně vtipnější, ale několik detailů potěší i neznalého. Bohužel pro mě se stále opakuje moje nechuť ke komickým vložkám (obličejům) Jackieho Chana. V soubojích bych se mu nedovolil rovnat, ale s humorem je to přesně naopak. ()

• Jako koordinátor kaskadérů na filmu pracoval Brent Woolsey. (Rominator)
  • Herečka Brandon Merrill, která hraje Jackieho indiánskou manželku, je ve skutečnosti šampiónka v rodeu. (SG-1)