Tenkrát na východě

• Kanada

Shanghai Noon

Akční / Western / Komedie / Dobrodružný

USA, 2000, 110 min

Kdyby nevzniklo pokračování Shanghai Knights, prohlásil bych Tenkrát na východě za nejlepší hollywoodský film Jackieho Chana. Takhle titul jednoznačně získává právě jeho mladší bratr. Což neznamená, že tenhle postrádá jakékoliv žánrové kvality! Právě naopak! Po dlouhé době opravdu výborně sehraný a vtipný buddy tandem, typicky Chanovské vynalézavé bitky se vším, jen ne s končetinami, do toho Wilsonův křečkovský ostrovtip, na komedii až příliš dobrý a živý scénář a prima usazení do reáliíí Západu včetně finálního zúčtování v kostele. Je to znamé, je to trochu omleté, ale je to skvěle řemeslně natočené a ještě lépe zahrané! A o zábavu jde přece především...(24.4.2003)

Kdybych sem vypsal první tři jména herců, nemusel bych už psát víc, protože lidé, kteří mě znají ví, že všichni tři protagonisté jsou v kolonkách oblíbení:). Když se Chan a jeho kung-fu vydá na divoký západ a potká přitom fešáctví a humor Wilsona jsou dvě možnosti, buď se to povede, a snímek bude skvělý, nebo to dopadne jako velký průšvih. Naštěstí se jedná asi o nejlepší Chanovu taškařici vůbec, i když za dvacet let už silně vyčerpal svojí studnici nápadů. akční komedie jak se patří s vtipným a charismatickým duem v hlavních rolích.(6.9.2010)

Jedna z nejlepších komedií z divokého západu. Baví mě Jackie a Owen, stejně jako narážky na jiné westerny (Butch Cassidy a Sundance Kid, Wyatt Earp) a herce (John Wayne). Když je Jackie sám, tak zábava trošku vázne, ale když se spojí s Royem O'Bennonem, film nabírá spád a je to prostě perfektní jízda. Za nejoblíbenější scénu považuji panákovanou a fakt by mě zajímalo, jak se Roy dostal z pouště. Navíc sestavu doplňuje sympatická Lucy... Pro mě je to neuvěřitelná zábava, kterou prostě nedokážu vynechat.(3.8.2009)

Vtedy na východe má povesť možno najlepšieho Chanovho hollywoodskeho filmu, tak som to s ním pred pár rokmi riskol. Lenže mal som s ním hneď niekoľko problémov. Nemám príliš v láske Jackieho, zato ale film nemôže, na komédiu, aj keď akčnú, je 110 minút príliš veľa a film mi nijako zvlášť vtipný nepripadal. Chápem, že mnohým pripadá spojenie westernovej komédie s ázijskou akčnou legendou husto cool a film si parádne užili. Pokračovanie som už radšej neriskoval.(26.1.2013)

Tiež nemusím Wilsona a Chana, ale táto komédia bola celkom príjemná. Aj som sa zabavil, aj som sa miestami nudil, ale výsledok je pohodový. Sú to také hefty, ktoré sa hodia k predstaviteľom tých postáv. Takýto multikultúrny mix dokážu urobiť snáď len Američania. Komika divokého západu u mňa na úrovni Divokého Djanga, či Mavericka.(4.6.2013)

• - Bojová scéna s kopím v závěru filmu byla v téměř stejné podobě k vidění ve filmu Drak z chrámu Šaolin ve kterém postava Jackieho měla i úplně stejný cop a i si ho stejně "uklízela". (dawe82)

• - Do scény, kde Roy a John popíjejí ve vaně v hotelu, chtěl režisér Tom Dey začlenit opileckou kung fu bitku ve stylu Legendy o opilém Mistrovi, filmu, který natočil Jackie Chan v roce 1994. Jelikož na to ale nebyl čas, použila se scéna, kde John vypouští z úst bubliny. Podobná scéna je ve filmu Opilý bojovník. (SG-1)

• - Chon Wang znamená v čínském překladu John Wayne. (SG-1)