Tenkrát na východě

• Kanada

Shanghai Noon

Akční / Western / Komedie / Dobrodružný

USA, 2000, 110 min

Hodně podařená akční komedie s dvojkou, která si dokonale rozumí. Jackie i Owen sice předvádějí svůj klasický standart, ale akce i humor jsou namíchány v takových dávkách, že není čas na nudu. A když přijde na akci nebo hláškování, ani jeden z hrdinů ve svém oboru nezklame. Tahle první výprava za princeznou, která je unesena z Číny a musí makat v dolech, je stejně povedená jako druhá, možná i o ně něco lepší a originálnější.(4.3.2007)

Kdybych neviděl dříve dvojku, dal bych tři hvězdičky. Jenže na prvním díle je sympatické, že nijak moc netlačí na pilu, a veze se po vlně nostalgie (např. cvičený kůň jako u hvězd němých filmů), zatímco dvojka je přepálená ve všech ohledech - finále ve zvonici je daleko lepší než digitální Big Ben ve dvojce. Ta hvězdička navíc oproti dvojce je za to, že všeho je tady míň než ve dvojce, ale je to namixované ve správných poměrech.(9.7.2012)

Jackie Chan měl geniální nápad: umístit asijské bojové umění s prvky chanovské komedie na Divoký západ a náramně se to povedlo. Příběh samozřejmě stojí především na ústřední rozdílné dvojici ztvárněnou Chanem a Owenem Wilsonem. A je to lepší a vtipnější než Křižovatky smrti. Velmi zábavný film; je vidět, že i herci se při jeho realizaci výborně bavili.(27.2.2008)

Jackieho Chana jsem měla ráda jako malá, byl pro mě něco jako Chuck Norris. Tahle komedie mě ale nějak minula a abych byla upřímná ani mi to moc nevadilo. Dávám tomu 3 hvězdičky, ale jsou to ty horší. Je to až moc dlouhé, dalo by se to o několik minut zkrátit. Bohužel a právě kvůli délce je to misty utahanější a tím nudnější. Občas ty vtípky nejsou natolik vtipné, abych se od srdce zasmála. Musím ale uznat, že spojení Jackie Chan a Owen Wilson opravdu fungovalo. Lucy Liu je nevýrazná herečka a tady se bohužel ani moc nepředvedla.(25.6.2019)

Kdybych sem vypsal první tři jména herců, nemusel bych už psát víc, protože lidé, kteří mě znají ví, že všichni tři protagonisté jsou v kolonkách oblíbení:). Když se Chan a jeho kung-fu vydá na divoký západ a potká přitom fešáctví a humor Wilsona jsou dvě možnosti, buď se to povede, a snímek bude skvělý, nebo to dopadne jako velký průšvih. Naštěstí se jedná asi o nejlepší Chanovu taškařici vůbec, i když za dvacet let už silně vyčerpal svojí studnici nápadů. akční komedie jak se patří s vtipným a charismatickým duem v hlavních rolích.(6.9.2010)

• - Pieseň znejúca počas prvej barovej bitky je "La Grange" od ZZ Top. (Peter-1307)

• - Scéna, kdy oba dva hlavní hrdinové sedí ve vanách, je odkaz na film Maverick (1994), kde byl konec podobný. (PlayEasy)

• - Chon Wang znamená v čínském překladu John Wayne. (SG-1)