Tenkrát na východě

• Kanada

Shanghai Noon

Akční / Western / Komedie / Dobrodružný

USA, 2000, 110 min

Po poměrně úspěšném (anebo možná spíš líbivém) Wild Wild West přišla alternativa, kde černocha nahradil asiat a kde místo technologických vymožeností fungují především dobře mířené kopy a pěsti. A musím říct, že se mi tahle alternativa líbila o něco málo víc než doktor Bezláska... což o to, kočičky ve Wild Wild West byly parádní, ale tentokrát rozhodovala ústřední dvojka - resp. poměrně fádního Kevina Klina strčil agilní Jackie Chan s přehledem do kapsy. Byl zábavný, rvačky byly originální a vošukal náčelníkovu dceru (a nejspíš potom i princeznu Lucy Liu, což mu sakra závidím). I Owen Wilson, který mezi moje oblíbence nepatří, filmu neuškodil a držel krok v roli všemi ženami milovaného kovboje, který byl ale jinak poměrně k ničemu. Jak jsem ale už psal; film jako celek mě bavil, bitky byly fakt super a vedlejší postavy byly dobře vybraný / zahraný.(19.4.2016)

princezna Pei Pei se má provdat za prince ropuchu. a tak na nic nečeká a bere ,,roha" až do ameriky. to se však nelíbí jejímu otci, který za ní posílá tlumočníka a tři bojovníky. ehm, vlastně čtyři. je tu také J.Chan. v americe je překvapí kovboj Ó Bannon se svojí bandou. ehm kovboj, spíš šašek, kterému jistý bandita ukradne nejen gang, ale i hlášky a u kterého je spodivem, jak může vůbec přežít. později zjistíme, že hlavně díky smyslu pro humor. no a pak je tu padouch Lo Fong, který pomáhá čínským přistěhovalcům ,,adaptovat" se v americe. aby mohla být princezna zachráněna, musejí se tihle tři setkat. než k tomu dojde, čeká nás spousta vtipných situací a hlášek. choreografie soubojů plně odpovídá komediálnímu žánru. film táhnou také herci J.Chan a O.Wilson, kterému jeho vypočítavý kovboj, jenž rád improvizuje moc sedí.(10.4.2006)

Celkem zábavná westernová taškařice s asijským "indiánem" Jackie Chanem a dalšími podivnostmi, které se celkem přesně trefují do westernových zvyklostí, čímž je jednak jemně shazují, druhak nostalgicky velebí. Akční scény jsou fajn (vidět vysoké kopy v saloonu je zajímavý zážitek), příběh neobtěžuje a duo Chan-Wilson si ladí... V rámci žánru potěšující nadprůměr.(17.3.2005)

Som veľmi šťastný že som mal možnosť vidieť tento film asi stokrát a tiež som šťastný že mi to názor na neho absolútne nezmenilo. Každý správny chlap má mať rád westerny a keď má niekto rád aj ten Východ (ako ja) skĺbením týchto filmov vznikne neobyčajné dielko, ktoré je síce miestami naivné - amerika viete- ale myslím si že si to inak ani predstaviť neviem. Nech sa to vezme ako chce amerika skrátka VIE robiť komerčné filmy a v 90% všetkých prípadov ich robí sakra dobre. Veľmi sa mi páčilo sĺbenie komédie pretože Chan je na to stvorený a Wilson mu skvelo sekunduje - útek z väzenia alebo finále v kostole srší vtipom a tých správnym oldschoolovým dobrodružstvom alá honba za klenotom nílu alebo diamantom. Veľmi príjemné sprestrenie kde aj tie reálie dotvárajú kolorit streštenosti ale aj krásy čo sa na tento film sakramentsky hodí- pokračovanie rovnaké ak nie o trochu pestrejšie a rozhodne to naj z americkej produkcie Jackieho Chana(26.10.2008)

Jackieho Chana jsem měla ráda jako malá, byl pro mě něco jako Chuck Norris. Tahle komedie mě ale nějak minula a abych byla upřímná ani mi to moc nevadilo. Dávám tomu 3 hvězdičky, ale jsou to ty horší. Je to až moc dlouhé, dalo by se to o několik minut zkrátit. Bohužel a právě kvůli délce je to misty utahanější a tím nudnější. Občas ty vtípky nejsou natolik vtipné, abych se od srdce zasmála. Musím ale uznat, že spojení Jackie Chan a Owen Wilson opravdu fungovalo. Lucy Liu je nevýrazná herečka a tady se bohužel ani moc nepředvedla.(25.6.2019)

• - Do scény, kde Roy a John popíjejí ve vaně v hotelu, chtěl režisér Tom Dey začlenit opileckou kung fu bitku ve stylu Legendy o opilém Mistrovi, filmu, který natočil Jackie Chan v roce 1994. Jelikož na to ale nebyl čas, použila se scéna, kde John vypouští z úst bubliny. Podobná scéna je ve filmu Opilý bojovník. (SG-1)

• - Skladba, která zní při první rvačce v baru, je ta samá píseň, která zazní ve filmu Tucet špinavců (1967) nebo ve filmu Armageddon (1998), kde si zahrál i Owen Wilson. (SG-1)

• - Pieseň, ktorá znie, keď Roy učí Chona byť kovbojom, je "Cowboy" od Kid Rocka. (Peter-1307)