Tenkrát na východě

• Kanada

Shanghai Noon

Akční / Western / Komedie / Dobrodružný

USA, 2000, 110 min

Vtedy na východe má povesť možno najlepšieho Chanovho hollywoodskeho filmu, tak som to s ním pred pár rokmi riskol. Lenže mal som s ním hneď niekoľko problémov. Nemám príliš v láske Jackieho, zato ale film nemôže, na komédiu, aj keď akčnú, je 110 minút príliš veľa a film mi nijako zvlášť vtipný nepripadal. Chápem, že mnohým pripadá spojenie westernovej komédie s ázijskou akčnou legendou husto cool a film si parádne užili. Pokračovanie som už radšej neriskoval.(26.1.2013)

Srdcovka. Už od mala ten film zbožňuju a není snad rok, kdy bych si ho nepustila. Přiznávám, že to není bůhvíjaké veledílo, ale copak poručím srdci, aby ten film nemělo rádo? Vždycky, ale opravdu vždycky se u něj nasměju na den dopředu. Jackie Chan sám o sobě je výborný bojový herec a vzhledem k tomu, že já mám radši komedie než jen akční filmy, vítězí u mě Jackie oproti Bruci Lee na plné čáře. A zde s Owenem Wilsonem tvoří skvělou dvojku. Nejlepší scéna? "Miluju bublinky" aneb ve vaně když hrají úžasnou čínskou hru aneb "Uno más prosím":)(26.12.2011)

Nuž asi mi to ešte nejakú tu chvíľku potrvá než sa naladím na Jackieho "hollywoodsku" vlnu. Predsa len som s jeho mladších čias asi až moc namlsaný aby som mu toto zblajzol. Sa divím, že na sa nesnaží so seba vymačkať na (relatívne) staré kolená maximum svojej mrštnosti a brzdí ho nejaký zapádný režisér len, aby mal Wilson viac priestoru na svoje xichtiky a priblblé fórky. Potenciál chalan ešte určite má, ale nič netrvá večne. Držím ti palce Jackie.(13.6.2005)

Owen Wilson a Jackie Chan? Docela příjemná dvojice. zasazení na Divoký Západ mohlo být výrazně vtipnější, ale několik detailů potěší i neznalého. Bohužel pro mě se stále opakuje moje nechuť ke komickým vložkám (obličejům) Jackieho Chana. V soubojích bych se mu nedovolil rovnat, ale s humorem je to přesně naopak.(16.6.2004)

Po poměrně úspěšném (anebo možná spíš líbivém) Wild Wild West přišla alternativa, kde černocha nahradil asiat a kde místo technologických vymožeností fungují především dobře mířené kopy a pěsti. A musím říct, že se mi tahle alternativa líbila o něco málo víc než doktor Bezláska... což o to, kočičky ve Wild Wild West byly parádní, ale tentokrát rozhodovala ústřední dvojka - resp. poměrně fádního Kevina Klina strčil agilní Jackie Chan s přehledem do kapsy. Byl zábavný, rvačky byly originální a vošukal náčelníkovu dceru (a nejspíš potom i princeznu Lucy Liu, což mu sakra závidím). I Owen Wilson, který mezi moje oblíbence nepatří, filmu neuškodil a držel krok v roli všemi ženami milovaného kovboje, který byl ale jinak poměrně k ničemu. Jak jsem ale už psal; film jako celek mě bavil, bitky byly fakt super a vedlejší postavy byly dobře vybraný / zahraný.(19.4.2016)

• - Skladba, která zní při první rvačce v baru, je ta samá píseň, která zazní ve filmu Tucet špinavců (1967) nebo ve filmu Armageddon (1998), kde si zahrál i Owen Wilson. (SG-1)

• - Pieseň, ktorá znie, keď Roy učí Chona byť kovbojom, je "Cowboy" od Kid Rocka. (Peter-1307)

• - Ve scéně, kdy Roy (Owen Wilson) a Chon (Jackie Chan) hrají "panákovanou", je na začátku láhev skoro prázdná, ale když Chon naleje alkohol do skleničky, je v dalším záběru láhev skoro plná, a to se opakuje ještě v několik záběrech. (Elis55)