Tenkrát na východě

• Kanada

Shanghai Noon

Akční / Western / Komedie / Dobrodružný

USA, 2000, 110 min

Ne že by to byl špatnej film, ale nic kromě jemnýho pobavení člověku nepřinese. Výprava je pěkná a Jackie to prostě umí, jenže když je něco moc hloupý, v hlavě se to neuchytí. A mně se to tam prostě neuchytilo (a věřte, že si v ní skladuju spousty kravin). Když jsem se dodíval, neměl jsem zrovna pocit ztracenýho času, ale ani nijak dobře investovanej mi nepřišel. Nemusím se sice nad filmem nebo knihou pokaždý hluboce zamyslet, ale občas by to neškodilo a bohužel nejen Wilson, ale ani Jackie nemají filmy nijak moc duševně hluboký. Takže celkově pobaví, to jo, ale maximálně tak na dobu sledování.(17.3.2006)

Velmi povedená eskapáda z Divokého západu, kde logiku a reálie člověk hledá marně, ale dobrou zábavu nachází na každém kroku. Není to samozřejmě žádný skvost, ale na vypnutí hlavy a jako zdroj jednoduché zábavy je to perfektní. Hodně potěší i povedené pokračování, které za jedničkou nezaostalo vůbec v ničem. 85%(18.10.2016)

Rozhodnout se mezi jedničkou a dvojkou je peklo. Nejdříve u mě na plné čáře vedli velkolepější "Shanghai Knights" (však jsem také tento díl viděla jako první), po několika dalších zhlédnutích jsem své rozhodnutí ale přehodnotila a do čela se prodral skromnější - o to však rozkošnější - "Shanghai Noon". Tak v čem je problém? Nedávno jsem si opět zhlédla výše zmiňované "Shanghai Knights" a zjišťuji, že jsou vlastně stejně dobří (tzn. stejně skvělí) jako "Shanghai Noon".:-)(24.7.2008)

Srdcovka. Už od mala ten film zbožňuju a není snad rok, kdy bych si ho nepustila. Přiznávám, že to není bůhvíjaké veledílo, ale copak poručím srdci, aby ten film nemělo rádo? Vždycky, ale opravdu vždycky se u něj nasměju na den dopředu. Jackie Chan sám o sobě je výborný bojový herec a vzhledem k tomu, že já mám radši komedie než jen akční filmy, vítězí u mě Jackie oproti Bruci Lee na plné čáře. A zde s Owenem Wilsonem tvoří skvělou dvojku. Nejlepší scéna? "Miluju bublinky" aneb ve vaně když hrají úžasnou čínskou hru aneb "Uno más prosím":)(26.12.2011)

Celkem zábavná westernová taškařice s asijským "indiánem" Jackie Chanem a dalšími podivnostmi, které se celkem přesně trefují do westernových zvyklostí, čímž je jednak jemně shazují, druhak nostalgicky velebí. Akční scény jsou fajn (vidět vysoké kopy v saloonu je zajímavý zážitek), příběh neobtěžuje a duo Chan-Wilson si ladí... V rámci žánru potěšující nadprůměr.(17.3.2005)

• - Jackie Chan si ve filmu nejen zahrál, ale také jej produkoval a poskytl základní námět k příběhu. (Rominator)

• - Pieseň znejúca počas prvej barovej bitky je "La Grange" od ZZ Top. (Peter-1307)

• - Scéna, kdy oba dva hlavní hrdinové sedí ve vanách, je odkaz na film Maverick (1994), kde byl konec podobný. (PlayEasy)