Tenkrát na východě

• Kanada

Shanghai Noon

Akční / Western / Komedie / Dobrodružný

USA, 2000, 110 min

Celkem zábavná westernová taškařice s asijským "indiánem" Jackie Chanem a dalšími podivnostmi, které se celkem přesně trefují do westernových zvyklostí, čímž je jednak jemně shazují, druhak nostalgicky velebí. Akční scény jsou fajn (vidět vysoké kopy v saloonu je zajímavý zážitek), příběh neobtěžuje a duo Chan-Wilson si ladí... V rámci žánru potěšující nadprůměr.(17.3.2005)

Skvelá westernová akčná komédia, kde Jackie Chan a Owen Wilson naozaj perlia. Navyše teda Chanovi úžasné bojovo-komické akcie, v tom je neprekonateľný. Spolupráca Jackie Chana a Owena Wilsona sa osvedčila a dôkazom sú ďalšie filmy na rovnaký motív napr. Rytieri zo Šanghaja. Jedna z najobľúbenejších komédií. Vo filme je veľa humorných scén a stojí za pozretie. Vrelo odporúčam všetkým, ktorí sa chcú pobaviť u dobrého filmu.(14.1.2015)

Soundtrack Randy Edelman: 1. Forbidden City ,2. Journey of the Imperial Guard ,3. A Fragile Princess ,4. From East to West ,5. A New and Grand Country ,6. Mountains and Streams ,7. Becoming a Cowboy in Carson City ,8. Leaving a Friend ,9. The Anywhere Saloon ,10. Say Hello to the Tribe ,11. Breakout at the Mission ,12. Getting Extremely Personal ,13. Bonding in Jail ,14. Shanghai Noon ,15. A Classic Gunfight ,16. Dinner for Three at SueSingOui ,17. Protecting a Princess ,18. Escaping Death ,19. Roy's Epiphany ,20. The cows Help the Jailbirds ,21. Martial Arts ,22. No Secret ,23. The Hanging ,24. Buried Alive? ,25. Rumble on the Train ,26. Home on the Rangoon ,27. Finale ,28. A Fading Wish (piano solo) ,(14.5.2011)

• kinej

Tak to vypadá, že Jackieho filmům rozhodně Hollywood neprospívá. Tenkrát na východě je ve všem hodně slabý odvar toho, co už jsem od tohoto charismatického blázna viděl. Problém je, že film nabízí málo akce a místo toho nám cpe nějaký úplně debilní příběh. Místo řežby pak musíme sledovat, jak se hrdinové rozhádají, protože jeden řekl, že druhý nikdy nebude jeho přítel apod. Příběh samotný je tak průzračný, že si divák závěr domyslí už z filmového plakátu. A když už na akci dojde, nejde o nic mimořádného. Pár salt, přemetů, nic co by se mohlo rovnat například k Drunken Master. Ztráta času.(8.9.2008)

Kdybych sem vypsal první tři jména herců, nemusel bych už psát víc, protože lidé, kteří mě znají ví, že všichni tři protagonisté jsou v kolonkách oblíbení:). Když se Chan a jeho kung-fu vydá na divoký západ a potká přitom fešáctví a humor Wilsona jsou dvě možnosti, buď se to povede, a snímek bude skvělý, nebo to dopadne jako velký průšvih. Naštěstí se jedná asi o nejlepší Chanovu taškařici vůbec, i když za dvacet let už silně vyčerpal svojí studnici nápadů. akční komedie jak se patří s vtipným a charismatickým duem v hlavních rolích.(6.9.2010)

• - Chon Wang znamená v čínském překladu John Wayne. (SG-1)

• - Pieseň znejúca počas prvej barovej bitky je "La Grange" od ZZ Top. (Peter-1307)

• - Pieseň, ktorá znie, keď Roy učí Chona byť kovbojom, je "Cowboy" od Kid Rocka. (Peter-1307)