Tenkrát na východě

• Kanada

Shanghai Noon

Akční / Western / Komedie / Dobrodružný

USA, 2000, 110 min

Nečekaně svižná a vtipná westernová komedie/parodie těžící z kulturní odlišnosti dvou prostředí. I když Jackie Chana nemusím, tak tady byl fakt sympatický. Vtipné dialogy, humorné situace a nečekaně dobře zrežírované akční scény. Velcí fanoušci westernů si film vychutnají ještě více. Například šerif Van Cleef ( fanoušci Leoneho vědí ) a nebo závěrečná scéna odkazující na Butch Cassidy a Sundance Kid. Spíše tři a půl.(17.3.2005)

Slabý odvar z Chanových Hong Kongských filmů. Akční scény mi přišli trochu nepřehledné, a nedá se říct, že by jich bylo nějak moc. Owen Wilson mi z počátku přišel moc křečovitý, ale jak film ubíhal, měl jsem ho radši a radši. Chemie mezi ním a Chanem funguje, zdá se mi že mnohem lépe než mezi Chanem a Chrisem Tuckerem. Jackie Chan na divokém západě stojí za vidění, ale jen pokud po ruce nemáte nějaký jeho hongkongský majstrštyk.(19.3.2005)

Soundtrack Randy Edelman: 1. Forbidden City ,2. Journey of the Imperial Guard ,3. A Fragile Princess ,4. From East to West ,5. A New and Grand Country ,6. Mountains and Streams ,7. Becoming a Cowboy in Carson City ,8. Leaving a Friend ,9. The Anywhere Saloon ,10. Say Hello to the Tribe ,11. Breakout at the Mission ,12. Getting Extremely Personal ,13. Bonding in Jail ,14. Shanghai Noon ,15. A Classic Gunfight ,16. Dinner for Three at SueSingOui ,17. Protecting a Princess ,18. Escaping Death ,19. Roy's Epiphany ,20. The cows Help the Jailbirds ,21. Martial Arts ,22. No Secret ,23. The Hanging ,24. Buried Alive? ,25. Rumble on the Train ,26. Home on the Rangoon ,27. Finale ,28. A Fading Wish (piano solo) ,(14.5.2011)

Ze Chanovi idu komedie, je zalezitost dlhodobo znama. A asi videl Leoneho kult Tenkrat v Americe a rozhodol sa natocit nieco na ten sposob. A veru dobre urobil, ak si za kamarata zobral Owena Wilsona. Ten sice moze komedialny talent Chanovi len zavidiet, ale ak su ti dvaja spolu, aspon o priemernu komediu je hned postarane. 69 %(7.5.2013)

Řekl bych, že z modelové situace "dobromyslný kung-fu Číňan na Divokém západě" se dalo vytřískat víc. Nenajdeme tu snad žádné fórky, které bychom nečekali (včetně svéhlavého koně), navíc ve velmi infantilním podání, založené ponejvíce na ukecanosti a idiotském chování. Také se ale dočkáme slušné parťácké chemie a samozřejmě pěkných "chanovských" soubojových eskapád, kterých ale není tolik, aby se na Tenkrát na východě vyplatilo dívat jenom kvůli nim.(27.11.2015)

• - Jackie Chan si ve filmu nejen zahrál, ale také jej produkoval a poskytl základní námět k příběhu. (Rominator)

• - Pieseň, ktorá znie, keď Roy učí Chona byť kovbojom, je "Cowboy" od Kid Rocka. (Peter-1307)

• - Pieseň znejúca počas prvej barovej bitky je "La Grange" od ZZ Top. (Peter-1307)