Píše se rok 1887 a v čínském Zakázaném městě skupina vzbouřenců vedených lordem Rathbonem zavraždí starého strážce císařské pečeti. Umírající muž zapřísahá svou dceru Li, aby ji našla, a pošle také vzkaz svému synovi Wangovi, který žije v Americe. Wang a jeho přítel Roy přijíždí do Londýna, kam se po stopách vraha vydala také Wangova sestra Lin. V Londýně dvojici hned po příjezdu okrade malý zloděj Charlie, ale oni mu přesto pomohou proti jeho starším "kolegům" a vše skončí velkou rvačkou, která dvojici nakonec přivede za mříže. Naštěstí je tu inspektor Artie Doyle, který je jejich velkým fanouškem. Zavede je za Lin, která je také ve vězení, protože napadla lorda Rathbona, který je jedním z možných nástupců trůnu. A to je také důvod, proč ukradl císařskou pečeť. Ta totiž poskytne jeho čínskému komplici Wu Čchangovi možnost stát se čínským císařem. Na oplátku on pomůže Rathbonovi zbavit se královské rodiny, aby mohl usednout na trůn. Nejtěžší bitva je teprve čeká. Musejí zabránit atentátu na královskou rodinu, kterou chtějí postřílet z kulometu ukrytého na lodi, ze které má být večer odpálen slavnostní ohňostroj. (TV Nova)

Domitri

Mi lu ju! na tohle bych v životě nemohl říct nic špatnýho, protože to byl můj oblíbenej film v dětství a mi lu ju ho i teď. Jackie Chan, i Owen Wilson se tímhle filmem pro mě stali dost ikonickými a hrozně moc jsem po tomhle filmu vyhledával filmy kde hráli ( nemyslím tím oba spolu, ale samostatně). Nejlepší na tomhle filmu byl ale stoprocentně záporák. Rathbone, kterýho perfektně zahrál Aidan Gillen byl nejlepší záporák, kterýho jsem kdy v jakýmkoliv filmu viděl.. prostě stručně řečeno, Pro mě tenhle film znamená tolik jako pro Marvelový nadšence "Avengers"... myslím že nikdy pro mě nebude žádnej jinej film představovat takovej zážitek snad z 20. zhlédnutí jako tenhle... Pro mě jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl a prostě ho MI LU JU! ()

Methew

Tento film je snáď zlý vtip. Komediálnosť pre kultitovaného človeka nula bodov. Humor typu zosmiešnime čo sa nedá, až to ústi v úplnú trapnosť scenára. Komédie s inteligentným humorom mám rád, aj bojové filmy s nejakou hĺbkou. Tu však chýbajú obidva prvky. Inteligentný humor je na míle vzdialený týmto bludom tu a hĺbka bojových filmov už ani nehovoriac. Hlavné postavy tak nie sú komické a zábavné, ale úplne trápne a neschopné. Raz sú z nich super bojovníci a raz sa správajú ako nejakí priblblí teenegeri. Až to pripadá tak, že tento film je vážne zlý vtip o nejakých psychických poruchách. Dve hviezdičky dávam za snahu a Jackieho. ()

WilliamWalla

Úžasná komédia a film môjho detstva. Prvý diel bol dobrý, ale myslím si, že tento bol ešte oveľa lepší. Owen a Jackie si sadli a chémia medzi nimi prúdila celým filmom. Výborný film na pozretie v upršaný deň. Srší dobrou náladou a vždy príjemne pobaví :) ()

Peddro

Je nepozorností scénáristů, že malý chlapec se představí jako Charlie Chaplin a přitom Lin odstraní Jacka Rozparovače.. Jack Rozparovač vraždil v roce 1888, ale Chaplin se narodil 1889. ()

Bogrant

Lepšie ako jednotka, v tom slova zmysle že bláznivejšie, akčnejšie, skákajúcejšie a hláškujúcejšie. Kto by to bol povedal, že spojenie Jackieho a Wilsona už po prvom vydarenom diely, dokáže ešte viac zabaviť aj v tom druhom. ()

ado7

Fann Wong je neskutočne krásna. Donnie Yen uhladený zabiják, Owen Wilson chaotik a Jackie.... však to poznáte. Jednotka sa mi však pačila viac :o) ()

mitush

Zabavna komedia zasadena do perfektneho prostredia. Dialogy a bojove sceny nemaju vadu no a Jackie Chan a Owen Wilson su proste skveli a hlavne VTIPNI. ()

Spacesan

Úžasná podívaná, moc jsem se smál a výkony Jackiho Chana... wow... To jak využívá všech prostředků kolem sebe k boji, ta improvizace a variabilita.. Často mi přišlo, že ani protivníkovi by vlastně neublížil ale jen ho dokonale vtipným velice mocným způsobem naprosto odzbrojil a zbavil schopnosti pohybu. Nečekal jsem takovouto kvalitu. Navíc doplněné skvělou kamerou. ()

MAXELL

Klasický Jackie Chan ala Hollywood. Ani zázrak ani prúser. Chvílkami ide príbeh úplne stranou na úkor všetkých tých fórikov , srandičiek a slovných prestreliek medzi Wilsonom a Chanom. Najviac to cítiť uprostred snímku kde sa to chvíľami podobá skôr na cestopis od BBC. Aha Backhingamský palác, potom Stonehange a na koniec štvrť Whitechapel. Spestrením sú naopak odkazy na známe osobnosti z tohto obdobia, ktoré sú včlenené do príbehu. Samozrejme s klasickým hollywoodskym využitím ( s Charlieho Chaplina urobili tuláka už v detstve a ešte k tomu aj sirotu ). Absolútnym sklamaním pre mňa však bolo finále. Jackie tam vlastne v boji nikoho neporazí ba práve naopak prehrá čo sa dá a dvaja záporáci umrú buď vďaka niekomu inému alebo náhodou. Hlavne som sa tešil na súboj Chan kontra Donnie Yen, lenže po sľubnom úvode bolo raz dva po zápase a to ešte neskutočne trápne. Ale to je vlastne pre Jackieho hollywoodske filmy príznačné - slabé a krátke bojové finále je kompenzované buď davovými scénami alebo megadeštrukciami ala americké bijáky. Možno s poriadnym finále a sprižmúrením jedného oka by som aj dal 4 hviezdičky ale takto je to len Jackieho hollywoodsky priemer.*** ()

Profík

Asi stejně dobré jako jednička, i když tu mám o něco radši, ale pár nápaditých akčních scén tady je výborných, třeba zpívání v dešti bylo parádní. 85%. ()

Freakyy

Dá se nato dívat po čase furt, takže tak 10x za život to ještě asi uvidím. xD Tyhle filmy nemají chybu, protože se tam furt něco děje + dobrej scénář. Radost pohledět twl. :P ALe je fakt že Chan má natom velkou zásluhu... ()

PORTER44

Nevím ale dvojka J.Chan a O.Wilson a jejich humor mě moc nebere občas mě to přišlo že dost přebrali a byla to spíše nuda než zábava. ()

Sandai

Jackieho Chana mám hodně rád, ale tentokrát mi nesedl scénář a navíc je film zbytečně dlouhý a tak se konec uměle oddaluje. ()

LordLaser

Klasika. Bitky a kúsky v podaní Jackieho Chana a xicht Owena Wilsona. V príbehu sa premietajú rôzne známe ikony a narážky ako Charles Chaplin, Arthur Conan Doyle, Jack The Reaper a podobne. Jackie dokope a položí na lopatky pár "zloduchov" na ceste s pár vtipmi do kapsy a končí sa šťastným koncom. ()

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

24.03.2013

Hvězda Hry o trůny jako rytíř Lancelot

Hvězda Hry o trůny jako rytíř Lancelot

25.10.2011

Nebo král Artuš? To se prozatím přesně neví. Studio Warner Bros. obsadilo do hlavních rolí historické fantasy Arthur and Lancelot Kita Haringtona (Jon Sníh z Hry o trůny) a Joela Kinnamana (detektiv… (více)

Will Smith na lovu strašidel

Will Smith na lovu strašidel

19.02.2009

Už koncem roku 2007 se mluvilo o rodinné hororové komedii Monster Hunter, k níž napsali scénář Robert Baird a Daniel Gerson (Auta, Příšerky s.r.o.) a jejíž hrdinou bude dětský psycholog s neobvyklým… (více)