George C. Scott jako John Russell - hlavní postava filmu, učitel a hudební skladatel ztrácí při autonehodě manželku s dcerkou. Přestěhuje se do obrovského starého domu. Po nastěhování slýchává každé ráno neznámé rány... Míček po zesnulé dcerce si bezstarostně hopsá po schodech z patra přesto, že byl zavřený v sekretáři... A proč jsou dveře do podkroví zamaskovány regálem? Výskyt něčeho děsivého nabývá na intenzitě. John Russel začne pátrat po bývalých obyvatelích tohoto domu... (Kulihrášek)

vlado90

Pre mňa to začalo byť dobré až od nejakej 40 minúty a aj preto nemôžem dať plné hodnotenie. Dom a aj atmosféra a celkový príbeh celkom zapôsobili ale strašne sa to vlieklo ak by to bolo kratšie bolo by to lepšie. ()

IronRocky

Velmi povedená duchařina s lehkou detektivní zápletkou. Film má vše napětí, atmosféru, dobrou kameru a hudbu. A hlavní představitel svoji roli stvárnil velmi dobře. ()

celticek

Na starý horor je to ok. Milionkrát stejný příběh už celkem nudí, ale pořád lepší než některé dnešní výplody. Super je scénka s míčkem a duchařská seance. To mě asi zamrazilo nejvíc. Jinak klasika - křeslo, dveře, zvuky - spokojenost, ale žádné nadšení. ()

Knor

Pro mě je tohle naprostý pekvapení, protože jsem nechtěl uvěřit, že by mě dokázala nějak vyděsit duchařina z 80týho. Omyl, tenhle horor je skutečně děsivej a stačí mu k tomu poctivost ,nezaměnitelná atmosféra a tajemnství jednoho starýho hnusnýho baráku. Takhle se straší, tenhle kousek může úplně v klidu porovnávat sílu s dnešními duchařinami , skvěle vybudovanej a propracovanej příběh. Nelze než doporučit, nic pro bábovky. ()

Shanen29

Viděno několikrát,ale ta kvalita tam opravdu je a neodeznívá.Jeden z mála hororů,na který se může podívat kdykoliv. ()

Bigfuckman

Průměrný poltergeist horor, i když přiznám, že ve jedné chvíli jsem se lekl jak prase a trošku se mi prošel mráz po zádech a nebylo to zaviněné otevřeným oknem do mého budoáru. ()

nemer

Příjemná duchařina s atmosférou, jejíž kouzlo kupodivu neohlodal ani zub času. Zaujme mnohem víc než většina současných démonických seancí, které samy sebe odvážně označují za horrory, ačkoli o žánrovém zařazení lze často pochybovat. Např. když srovnávám s místy až fraškovitě vyznívající letošní Annabelle tento film, Annabelle míří rovnou do odpadu. ()

J.Mayen

Nerozumim tak vysokému hodnoceni, ač retra horory miluju, tak zde jsem byl zklamanej a nepřišel jsem si na své, nudný něco, co bazíruje jenom na laciných lekáčkách s padajícím balónkem a rozhoupaným lustrem. Jsem potěšem, že můžu hodnoceni svým přispěním trochu znehodnotit. Opravdu blábol. ()

Zoltar78

Poctivá stará škola. Máte-li rádi horory s prokletými domy jako např. The Amytiville horror, pak sáhněte po tomhle. Čekal jsem sice o něco hutnější finále, přesto si stojím za tím, že tenhle film je pecka. ()

Katy19

Na to, že je to snímek z roku 1980, je to moc vydařené. Krásný strašidelný starý dům a výborný herecký výkon hlavního hrdiny. Já jsem se bála! ()

hanazu

Proč se v tom filmu všichni tvářili tak vážně? Pátrání po důvodu strašení v baráku je přece vzrůšo. A taky mi vadily některé nesmysly jako vykopání tuny ornice ze studny, co byla podivně umístěná pod domem, chrupavky se na kostře nerozložily ani za 50 let... ()

Velislav

Prakticky neznámy kanadský horor s vynikajúcou réžiou a s doveryhodnými hercami v hlavných úlohách, čo ho dostáva do nadpriemerných hodnotení. Atmosféra zo začiatku straší, loptička skákajúca dolu schodmi je znepokojivý moment a človeku pri tých rôznych povedomých scénach napadne, odkiaľ možno brali inšpiráciu v neskorších subžánrových filmoch. V približne druhej časti príbehu začína vyšetrovanie hlavnej postavy a premisa deja trochu presahuje žáner, záverečný obrat síce nenastane, ale celkový dojem nepokazí. 7/10 ()

abrat

Stará ducharina, u nás málo známa, ktorá prekonáva súčasné filmy o niekoľko tried. Film pripomína sériu Amytiville. Veľmi dobrí herci, strašidelná hudba, žiadna krvavá scéna a predsa to funguje. ()

Richie4422

Horor s hutnou atmosférou, ktorý nepotrebuje špeciálne efekty na vyvolávanie strachu. Zvuk, príbeh a padajúca loptička spravia svoje. Trochu mi ušlo ohnivé finále, ale inak niet čo vytknúť. ()

LadyCroft

Myslím, že celkem dobře obstojí i ve srovnání s dnešní DOBROU hororovou produkcí. Proč? Protože ta vychází přesně z takových filmů. Dobrý příběh vždycky přehluší formu, která je tady z dnešního pohledu učebnicově osmdesátkově srandovní. Dokonce jsem přemýšlela, jestli by šlo udělat nějaký velkolepý remake. Možná by to byl lepší nápad, než potit pořád nové "inovativní" scénáře, které jsou ovšem tak v osmdesáti procentech nakonec slabinger - viz ta plejáda debilních hororů v posledních pár letech. ()