Svět podle Mallory

• Velká Británie Welcome to the Rileys

Doug jede na služební cestu do New Orleans. Je rád, že změní prostředí a na chvíli si odpočine od své manželky Lois. Od té doby, co jim zemřela dcera, nedokážou najít společné zájmy a naopak se sami sobě více vzdalují. Doug si vyrazí večer na skleničku do klubu a při té příležitosti se seznámí s mladou prostitutkou Mallory. Prostořeká a upřímná Mallory rozdmýchá stereotypní život staršího muže. Svým osobitým kouzlem a nadhledem dokáže v Dougovi zažehnout jiskru a znovu objevit chuť do života. Pomůže Mallory nešťastnému páru opět najít ztracenou lásku?
V roli Mallory zazářila hvězda ze série Twilight sága - Kristen Stewart a na filmu se mimo režiséra Jake Scotta podílel i jeho otec Ridley Scott a strýc Tony Scott jako producenti (oficiální text distributora)

Martiiiiinka

Jistě, něco na ten způsob tu bylo mockrát. Filmy stylu "všichni jsme v koncích, třeba si z nich nějak pomůžeme" opravdu nejsou ničím novým a originálním a přesto... přesto je podle mě Welcome to the Rileys velice dobře natočený film a navzdory výše psanému i film dosti zajímavý. Bavilo mě veškeré herecké osazenstvo, bavila mě muzika, bavilo mě neworleanské prostředí. Trošku mě, pravda, zamrzel závěr, skrze který vlastně nevíme nic (ano, opravdu nejsem fanda otevřených konců), ale co už; stejně by to bylo za čtyři... ()

Dana1926

Drama, o životech různých lidí, kteří se snaží vyrovnat se svými tragédiemi. Kristen Stewart je drsná, sprostá, roztrhaná a je v tom skvělá, James Gendolfini a Melissa Leo jsou už jistou zárukou kvality. Smutná atmosféra realita syrovost toho všeho působí ze všech stran. Ale přesto citlivě povyprávěný příběh jak jedna problematická holka pomohla víc než by si kdo myslel. Dobře odvedená práce s prostředím, hudbou a herci. Nenápadný snímek s osobitým kouzlem, co rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Bajj

Herecký výkon Kristen Stewart ovšem fenomenální! Patřím do tábora jejich obdivovatelů a myslím že ta holka má vážně talent.. role od role zlepšuje. A tahle role ji prostě sedla.. Další pozitivum na tomto filmu je netypický příběh.. místy možná až moc netypický a těžko uvěřitelný,ale když se člověk zamyslí,není to až tak složité. Poetický snímek. ()

pierre9

Gandolfini a Leo sú fajn, ale Stewart som to akosi neveril. Inak ide o pomerne komorný film s veľmi dobrou atmosférou. 70%. ()

zodiak217

Musím priznať, že keď som videl v recenzií na tento film mená hlavných hrdinov ako Kristen Stewart či James Gandolfini bol som milo potešený a prekvapený z tejto kombinácie. Nanešťastie sa však jedná zrejme o tak alternatívno psychologický film, ktorý aj keď som sa veľmi snažil vo mne nevyvolal žiadne emócie a neurobil so mňou nič. Akurát mi zhnusil Kristen o ktorej by som nebol povedal, že si zahrá v niečom takomto a už duplom nie vulgárnu prostitútku. Absolútne jej táto úloha podľa môjho názoru nesedela. I keď sa tvorcovia zrejme snažili o emocionálne nabitý realistický dej, celé mi to prišlo až príliš rozvážne a nudné. Možno nie som ešte dostatočne zrelý, aby som chápal tieto alternatívne filmy, no opäť sa mi stalo, že som vsadil skôr na hercov ako na dej a bol som sklamaný. Teda v konečnom dôsledku ma v tomto filme okrem hlavných predstaviteľov nič nezaujalo, možno až na myšlienku človeka strateného vo vlastnom svete, ktorý sa bojí ukázať svoju pravú tvár a žije s vlastnými démonmi a utrpením uzavretý v sebe samom až kým nepríde impulz, ktorý ho opäť naštartuje a naštartuje to aj jeho krachujúci manželský a osobný život. To naozaj oceňujem na tomto filme, no myslím si, že sa to dalo celé zasadiť do úplne iného deja a prostredia. ()

SuzieS

Rozhodně nadprůměrný scénář. Psychologicky vykreslené postavy - udělala bych na jejich místě úplně to stejné... ()

Phlame

Nepříliš dramatické drama s pro mně docela neuspokojivým závěrem. Právě závěr je podle mně základ úspěšného dramatu, nějaké vyústění příběhu, jenže u tohohle filmu děj směřuje klasicky z bodu A do bodu B, tak jak to má být, ALE na konci celého příběhu, kde by mělo být to očekávané B se postavy vrátily zpět na začátek, do bodu A, nijak se nevyvinuly. A to mně štve. Já od filmu očekávám nějakou pointu, nějaký posun, nějaký výsledek a to mi tu právě chybí. Jinak se jedná o docela decentní drama s Kristen, která dokazuje, že kromě hovadin (Twilight) dokáže zahrát i normální role (striptérku/prostitutku), takže plus body pro ni. //65%. Průměrné drama s průměrným dějem, nadprůměrnou Kristen a podprůměrným závěrem. Takže za 3.// ()

Klarkys

Jsem moc ráda, že film neskončil klasickým americkým happyendem- něco jako-"tak, nová dceruško, tady je tvůj nový pokojíček"..Kristen role sedla jak ulitá a James Gandolfini jako Doug byl prostě borec od začátku do konce(i když, přiznám se, ze začátku jsem byla lehce zhnusená jeho poměrem). Na manželce jsem obdivovala schopnost přejít Dougův úlet beze slova a přes počáteční šok se naplno vžít do role "náhradní" matky. Byl to zajímavý film, váhala jsem nad bodováním, ale jen proto, že si nejsem jistá reálností příběhu... ()

Procopo

Ničím speciální příběh, ale herecké výkony výborné, a to především Gandolfini a M. Leo. Kristen nezaostává o moc. Celkem zajímavý náhled na lidské životní příběhy. Ničím však film nevyčnívá a nepřináší nic co by již nebylo viděno. I přesto dávám 70%. ()

Ioanne

Dobrý námět, ale díky sladkému zpracování mi dělalo problém brát příběh vážně. Nevadila by mi naprostá nepravděpodobnost (spíš nereálnost) situace, kdyby charaktery a chování postav byly víc propracované a jejich reakce dotažené dokonce. Takhle to byla spíš divně neveselá oddychovka. Mrzí mě, že potenciál otevřít závažná témata hlouběji, zůstal nevyužit. Nejvíc jsem si užila herecké výkony. Kristen sice hraje stále to samé, ale já mám tu její osobitost ráda... ()

KeiGe

Mělo to k tomu lepšímu našlápnuto, ale to je asi tak všecko. V první polovině jste v očekávání, co se z toho vyklube, ale druhá půlka je prostě klasika, která vaše očekávání zabije. ()

kolodej1

pro mš spíš zklamání. Věci se sice dějou, ale není to dostatečně vyargumentované. Pro někoho je to emoční smršť, mě se to ovšem nijak zvlášť nedotklo. Nebylo to zase tak špatné, herecky na výši, ale vadilo mi, že motivace chování hlavních postav mi nepřišla příliš věrohodná a to mě dost rušilo. ()

Dacsus

Veľká škoda, že niekto tak talentovaný hrá v srancoch ako Twilight (zrejmou talentovanosťou mám teraz na mysli aj predošlé vydarené kusy so Stewartkou - napr. Cake Eaters alebo Speak)... ()

Masai

Rozhodně to není film, který by potěšil nebo snad pohladil po duši. Spíš naopak. Působilo to na mě hodně ponuře, depresivně a tíživě. Drsnější Pretty Woman bez romantiky. A to dost drsnější. Depresivní je rozhodně situace manželů, kteří přišli o dospívající dceru a ani jeden z nich neví jak se s tím vyrovnat. A život mladé striptérky je ponurý snad ještě víc, i když si to ona sama snad ani nechce připustit. Zpočátku mi dost vadilo jakým směrem se film ubírá. Nezištný dobrák zachrání jednu ztracenou duši. Taková americká pohádka. Ale k pohádce to má opravdu hodně daleko a čím víc nad tím člověk přemýšlel tak Dougovo jednání není zase tak nezištné. Pomohlo mu to možná ještě víc než samotné Mallory. Melissa Leo má roli takové leklé ryby, takže ta mě moc neoslovila. Navíc ta změna z jejího zděšení kde a s kým to její manžel bydlí, k naprosto oddané a láskyplné péči o Mallory byla na mě příliš rychlá a neuvěřitelná. V roli Douga bych si určitě dokázala představit lépe i jiné herce, ale Gandolfini v roli "náhradního" otce působí opravdu jako autorita. Nejvíc se mi jednoznačně líbila Kristen. Její Mallory je tak nechutně sprostá a špinavá až mi to bylo zpočátku nepříjemné a úplně jsem zapoměla, že je to Kristen. Navíc je naprosto neuvěřitelné, že takovou roli hrála mezi Twailaity :o) ()

Kozlowski8

Vztah Douga a Lois se po tragické smrti jejich dcerky dostal do stavu prázdnoty, odcizení, neschopnosti normální komunikace. Náhodné setkání Douga s mladinkou prostitutkou Mallory dá jeho životu nový rozměr a smysl. V Mallory našel někoho, kdo vyplnil prázdnotu v jeho duši po ztrátě dcery, někoho, koho mohl ochraňovat a komu mohl pomáhat... Docela hezký film, který je hlavně o lidských charakterech, o hledání životní cesty a rovnováhy a o vztazích mezi lidmi. Jake Scott velice dobře vybral herecké představitele tří hlavních rolí. James Gandolfini, Kristen Stewart a Melissa Leo jsou výborní a přirození ve svých postavách trochu svérázných a nejednoznačných osobností. Příběh jako celek ale mohl být trochu nápaditější a v některých pasážích svižnější. Film, který rozhodně není ztrátou času - naopak. 70%. ()

Gesicht

Příběh, který tu byl už tisíckrát, ale v tomto provedení neurazí. Scénář staví hlavně na civilnosti, jak projevu, tak situací, což ohrané klišé posouvá do stravitelných vod. Na druhou stranu se neubráníte pocitu přílišné popisnosti, která na vás v tomhle nezávisle se tvářícím filmu čas od času vykoukne. Trochu zamrzí i plošší postavy. Co ale naopak funguje skvěle jsou herecké výkony navzdory scénáři a pak také technické disciplíny, zejména hudba a kamera. Dohromady lehký nadprůměr. ()

Mis_heel

Původně jsem se na tento film chtěla podívat jen z důvodu, že zde měla hrát Kristen Stewart. Poté, co jsem se podívala na trailer, mě velmi zaujalo i téma filmu. A pak jsem si řekla, že by to mohl být dobrý film i bez ní. Jakmile jsem se však na ten film podívala, tak mi bylo jasné, že bych asi těžko viděla v roli náctileté chudé prostitutky někoho jiného, než právě Kristen. Tuto roli zvládla velmi dobře a celkově se mi ten film líbil. Scénář podle mého názoru byl také dobrý a ostatní herecké obsazení bylo taktéž skvělé. Přesto mi tam něco chybělo a proto dávám 4 hvězdičky. ()