Svět podle Mallory

• Velká Británie Welcome to the Rileys (více)

Doug jede na služební cestu do New Orleans. Je rád, že změní prostředí a na chvíli si odpočine od své manželky Lois. Od té doby, co jim zemřela dcera, nedokážou najít společné zájmy a naopak se sami sobě více vzdalují. Doug si vyrazí večer na skleničku do klubu a při té příležitosti se seznámí s mladou prostitutkou Mallory. Prostořeká a upřímná Mallory rozdmýchá stereotypní život staršího muže. Svým osobitým kouzlem a nadhledem dokáže v Dougovi zažehnout jiskru a znovu objevit chuť do života. Pomůže Mallory nešťastnému páru opět najít ztracenou lásku?
V roli Mallory zazářila hvězda ze série Twilight sága - Kristen Stewart a na filmu se mimo režiséra Jake Scotta podílel i jeho otec Ridley Scott a strýc Tony Scott jako producenti (oficiální text distributora)

majuus

ako bola som fakt prekvapená týmto filmom... čakala som nejakú nudnú hovadinu - ktorou pre mňa ten film aj bol pokial sa neukázala kristen :D - ale páčilo sa mi to... ako James a Melissa boli fatk dobre vybranými hercami a na kristen som sa pobavila :D ona vie dobre hrať len škoda že to platí len občas pretože niekedy mi pripadá taká prispatá... ale bolo to dobré ()

A.lis

Když člověk vidí Twilight, říká si: „Ta Stewartka je ale kostrbatá a zatuhlá ‚herečka‘.“ Ale neumývejte jí vlasy, zmalujte ji jako členku skupiny Tokio Hotel a hned je vám ta holka o něco sympatičtější! Když přidáte takového klasického Američana James Gandolfini, jehož život je v 99% zcela obyčejný (hezký domov, drahé auto, úspěšná menší firma, milenka a peněženka vždy naditá bankovkami), máte záruku celkem kvalitní podívané. A pokud připočtete to 1% v podobě jeho opravdu divné, ale v několika momentech dětsky roztomilé ženy Melissy Leo, tak jsou ingredience skutečně lákavé. Je smutné, že dobré úmysly, které Rileyovi mají a které jsou lákavé i pro Mallory, nelze v žádném případě realizovat. A přeci jenom… kdo někde v koutku duše nedoufal, že budou hezká šťastná rodinka (Kristen v světle žlutých šatech s culíkem)? Možná by to kvalitě filmu ubralo, ale happy endovská dušička mnohých by byla spokojená. ()

Norzog

Kristen Stewart hraje furt stejně. Jinak mě dostává, jak když distributory nenapdá překlad, hodí tam Svět podle ... ()

Shaman::..

Částečně se jedná o realisticky pojatou variaci na My fair lady. Kristen, s trochou nadsázky, místo upírů a vlkodlaků, roztahuje nohy za peníze v zaplivaném striptýzovém baru. A konečně ukazuje, že umí také hrát. Ostatně i zbylí dva hlavní protagonisté z hlavní trojice hrají přesvědčivě. To je asi největší plus. Příběh totiž není konzistentní a občas jsou vidět menší díry ve scénáři. K lepšímu pochopení a rozvinutí děje by bylo vhodně přidat cca. 20 minut stopáže. I tak ale víceméně spokojenost. ()

vrgulnik

Po dlouhé době zajímavý film postavený na 3 hercích. Příběh byl uvěřitelný a hodně z nás by jistě hledalo nový smysl života v mnoha ohledech podobně zoufalý a přesto pochopitelný. Dobře se na to dívalo. Klasický nezávislý film Sundance stylu. ()

Mates Hradecky

Výborné herecké výkony dua Gandolfini-Stewartová, které ovšem o hlavu převyšuje Melissa Leo. Trochu utahaný scénář, ale jinak celkem dobré. ()

Mukade

si pamätám že kedysi, keď vyšiel, som nemal na ten film chuť - moja obľúbená Kristen ako prostitútka plus jej zákazník Gandolfini, ktorý mi naopak neni dvakrát sympatický a tak som si ho ani nepozrel. Až doteraz a........... prekvapivo to bol vynikajúci milý (aj tragický, ale to skôr v pozadí) film s roztomilou Kristen. Táto jej rola sa stáva mojou najobľúbenejšou. SPOILER -- Potešiteľné aj je že to nemá nejaký presladený happyend. Ináč mi to ešte pripomenulo skvelú pieseň a klip Avril Lavigne - Nobody's home.. https://www.youtube.com/watch?v=NGFSNE18Ywc - perfektne sedí k tomuto filmu a je to "must-see", aj keď ladenie je iné, realistickejšie pretože tragickejšie. .......................... update 29.4.2024: Tak som si to pozrel znova and I luv it so much, stále. :) ..........  Plus listen 2 this epic Lee Moses - Bad Girl ()

Xmarc

Zbytečně moc průhledný a jednoduchý děj bez větší pointy, ale zase lepší, než nějaký trapný klišoidní happyend. I přes to mě film bavil, což bylo hodně díky bezva hercům. ()

Grossing

Příjemně plynoucí drama, dobře vybrané obsazení, výborná režie s citem pro detail. Děj byl uvěřitelný a nekonal se falešný nátlak na city diváka. Film mě pozvolna vtáhl do děje a užila jsem si ho. ()

BStone

Drama, nad kterým se lze zamyslet a které může chytit i za srdce. Příběh o bolesti, kterou mnozí nosí uvnitř, aniž by se s ní mohli komukoliv svěřit. O tom, že dokážeme překonat doslova cokoliv, pokud má pro nás v životě ještě cenu třebas jen jediná věc. O naději, které když člověk dovolí vejít do jeho života, tak ho dokáže naprosto změnit. Výborné, přirozené a lidsky uvěřitelné herecké výkony. Jestli chcete porci " obyčejných " lidských citů , doporučuji. 75% ()

Montmorency

Tak předně souhlasím s názorem, který jsem tu četla, že M.Leo by zasloužila Oscara spíše za tuto roli, než za Fighter - právě ona byla pro mě ''hvězdou filmu'', z počátku nenápadná rolička manželky, která po smrti dcery nevychází z domu a celý fokus je soustředěn na manžela - tonoucí se stébla chytá a tak se ujme mladičké prostituky, která mu připomíná zemřelou dceru....v půlce filmu se karta otáčí a Lois se stává hl. hrdinkou a mimochodem je řečeno, že právě ona způsobila smrt dcery.....Zajímavé téma, které navíc boduje skvělými výkony všech 3 hl. postav ()

?otazník

Na jedné straně stojí Lois a Doug jejichž uhnívající manželství je poznamenáno smrtí jediné dcery. Doug by se možná s tragédií dokázal vyrovnat, bohužel jeho žena se natolik uzavřela jak do sebe, tak i do jejich domu z kterého se pomalu stává vězení pro oba. Na druhé straně žije v New Orleans šestnáctiletá striptérka, která se protlouká světem sama bez pomoci. Když Doug odjíždí na služební cestu právě do Orleans, jejich životy se náhle protnou. On v ní vidí svoji mrtvou dceru o kterou by se tuze rád staral. O na v něm tajemného zákazníka, který od ní nechce žádné služby. Když spolu začnou žít, nečekaně za nimi přijede i Lois a začnou tvořit netradiční rodinu po které všichni tak touží. Jenže Dívka není jejich mrtvou dcerou a oni nejsou jejími rodiči. Jsou pouze lidmi jejichž cesty se na chvíli spojily, možná jim zachránily životy, ale musely se zase rozdělit a jít dál. Možná vám teď připadá, že je film plný bezduchých emocí, které tlačí na pilu a vy po čas sledování budete muset ždímat mokrý kapesník. Opak je pravdou. Ačkoliv tu o emoce není nouze, mají úlohu prostého konstatování. Nečekají lítost ani slzy, pouze posunují příběh dál. Máte-li tedy náladu na příběh, který vás přikotví k sedačce, na příběh kde herecké výkony jsou vyrovnané a všechno šlape jako na drátcích, mohu pouze vřele doporučit. Film by měl splnit vaše očekávání. ()

vixina

Videla som už nejeden film s Kristen a musím celá šťastná vykríknuť - konečne! Normálne som doteraz Stewartke neverila, že vie zahrať niečo iné okrem pootvorených úst (Speak) a strachu (Messengers) - role ktoré akoby si obmieňala, akoby nevedela nič iné. Vidno, že táto rola jej sadla, hoci film je skromný a koniec "poněkud zakrnělý", prestala som zaspávať od prvej Kristeninej scény. Nie je tu vlastne žiadne tempo, no komorná hudba a intímny príbeh o nanajvýš troch postavách tak nejak drží spolu a preto nemá na to, aby mal odo mňa menej ako 4*. ()

mikado007

Určitě dobrý nápad, téma mě zaujalo, všechno dobré, jediné, co mi místy přišlo, že tam jsou až příliš absurdní situace. To však neznamená, že se skutečně někde něco takového neděje. ()

Upswing

Len s obavami som si sadal k sledovaniu tohto filmu. James Gandolfini je u mňa proste Tony Soprano a basta. No a účasť „tvajlajtovej krásky“ Kristen Stewart ma tiež nijak nepriťahovala. Ale neľutujem. Výborný príbeh manželov poznačených tragédiou čo si už nemajú čo povedať, on má milenku a ona už desať rokov nevyšla z domu. Stačí jedna služobka do New Orleans, návšteva stripbaru, Mallory a všetko sa zmení ... Na Tonyho som si ani nespomenul a Melisa Leo v úlohe manželky ma dojala. ()