Svět podle Mallory

• Velká Británie Welcome to the Rileys (více)

Doug jede na služební cestu do New Orleans. Je rád, že změní prostředí a na chvíli si odpočine od své manželky Lois. Od té doby, co jim zemřela dcera, nedokážou najít společné zájmy a naopak se sami sobě více vzdalují. Doug si vyrazí večer na skleničku do klubu a při té příležitosti se seznámí s mladou prostitutkou Mallory. Prostořeká a upřímná Mallory rozdmýchá stereotypní život staršího muže. Svým osobitým kouzlem a nadhledem dokáže v Dougovi zažehnout jiskru a znovu objevit chuť do života. Pomůže Mallory nešťastnému páru opět najít ztracenou lásku?
V roli Mallory zazářila hvězda ze série Twilight sága - Kristen Stewart a na filmu se mimo režiséra Jake Scotta podílel i jeho otec Ridley Scott a strýc Tony Scott jako producenti (oficiální text distributora)

Tomyfrok

Nestalo se mi poslední dobou často, abych si přál, ať film ještě nekončí. "Ještě alespoň deset minut." prosil jsem nesmyslně v myšlenkách režiséra. Nejde ani o to, že bych viděl nějaký extra film, ale měl příběh, který byl svým způsobem originální a v mělčině současných snímků byl pro mě oním zeleným ostrovem. Vytknul bych možná pár drobných detailů v chování postav v určitých situacích, třebas i chyb v pár záběrech, nicméně jako celek vše působilo kompaktně a napříč románové absurditě i uvěřitelně. A závěrem snad jen poděkování trojici velmi dobrých hereckých výkonů. Takové filmy mám rád, takové filmy mě baví. (80 %) ()

Domec

Uprimny drama o hledani ztracene rodiny, lasky a zivota. Stewart zahrala svoji roli na jednicku, James se mi jako milej tatik hodil a Melissa byla skvela! A hudba udelala sve. ()

bolan

Jasné, pochopitelné, nefascinující, neohromující. Nejsem ani nijak zásadní fanoušek Kristen Steward, takže pro mě průměrné drama o chlápkovi v letech co pomáhá mladý fetce a . . . . ()

RomanHyde

Sliboval jsem si od tohoto snímku mnohem více. Na přebalu se chlubí účastí na mnoha filmových festivalech, včetně amerického nezávislého Sundance. Svět podle Mallory je malý intimní snímek, který však nejde nijak více do hloubky, jak by se dalo očekávat. Spíše sleduje ústřední trojici trošku více z odstupu. Myslím, že za pár týdnů si ani nevzpomenu, že jsem jej viděl. Film ve mne téměř nic nezanechal.. ani umělecký dojem, ani nerozbouřil mé pocity a emoce.. Možná je to tak trošku zbytečný film. Jak moc, to si udělejte obrázek sami. ()

arcticsky

Psal jsem v komentáři k poměrně pitomé Twilight serii, že bych rád ty mladé, charismatické herce a herečky viděl v lepších filmech. V případě Kristen se mi to vyplnilo už podruhé po Runaways. U Světa podle Mallory to bylo navíc vedle Gandolfiniho a hlavně vedle skvělé Melissy Leo. Uspokojivý zažitek.... ()

Illy

Zase jedna vyrovnávačka s minulostí, tentokrát smrtí dcery. Hodný taťka mladou štětku neobskočí, alébrž jí hajzlík vyčistí, práti naučí i všelijak jinak se o ni postará. Do tohoť ještě choť zamotána jest a celé se to v dobré obrací... Nebo ne? 70% ()

Florfila

Stewardce tyhle role děsně seknou. Jakoby to ani nehrála. Pohled na její otřískané nohy, rozcuchaný účes, výraz ve tváři, jakoby to všechno vážně prožila. Co se příběhu samotného týká, přišlo mi to trochu povrchní. Tohle bylo téma, kde by se v tom člověk mohl pěkně povrtat, zmáčknout duši, vycucat ji. Ale žádná z postav nebyla nijak výrazně rozvedena a pozadí jistě silných životních událostí bylo vypuštěno jenom pro informaci. Nakonec byl tenhle snímek spíše o zoufalém hledání naděje, o záchraně ač všichni moc dobře museli vědět, že jejich představy jsou mimo realitu. To si uvědomovala snad jen Mallory. Ale ve výsledku je to žánr, který mě i přes své nedostatky baví... ()

KOZEL84

Hezký příběh.Sice takový hodně papírový,ale to mi vůbec neva.Celá herecká trojka je skvělá a Melisse Leo by slušela nominace spíš za tohle než za Fightera.A posuzovat Kristen Stewart podle Twilightu je stejná ubohost jako posuzovat DiCapria podle Titanicu.Ona těch výborných filmů má víc.A díky té sračce jich bude mít nejspíš ještě víc.Spousta zdejších morálních pevností by určitě nikdy a opakuju nikdy nevzala roli za prachy a výraznější zviditelnění se.Nikdy!PS:''Otevřel tu někdo plechovku s tun'ákem?''z té hlášky budu zvracet ještě 14 dní ;)) ()

Tred2

Další kousek spadající do kategorie "slušný potenciál, průměrně využitý". Herci, jak u takovýhle filmů bývá zvykem, jsou zde tahounmi. První půlka filmu byla pro mě velmi "příjemnou" podívanou, kdy jsem odhadoval jak se vyvine závěr a trochu se obával toho, co jsem nakonec dostal. Celkovému zpracování něco chybí, nevím zda způsob, který byl zvolený měl navodit u diváka pocity postav, ale mně moc nesedl. Určitě bych ocenil trošku silnější hudební podporu. Celý film by se dal zařadit k mnoha dalším podařeným nezávislým snímkům o životě, nebýt dosti slabého závěru (který trošku zabíjí celý dojem z filmu). Sečteno a podrženo - lehce nad průměrem. ()

jasanka

Moc pěkný film, jeden z nejlepších klasických dramat za poslední roky. Manželé přijdou o dospívající dceru při autonehodě sami přestanou žít. Muž jede na pracovní konferenci do jiného města, kde potkává striptérku a prostitutku v jedné osobě, a postupně k sobě získají tak nějak rodinný vztah. Ono těžko popisovat, vlastně se tam až tak moc věcí neděje, ale ani chvíli se nenudíte a nasáváte jedinečnou atmosféru. Kristen Stewart je snad film od filmu lepší, tady už dokonce herecky vyspěla natolik, že si nesahá každou minutu do vlasů a neolizuje si pořád rty :)) ()

barteca

Přenádherné vztahové drama o hledání smyslu zas a znovu, konečně velký part pro Gandolfiniho, K.Stewart excelentní. ()

theSaint

Kristen jsem si oblíbil díky "Into to the wild", kde mě zaujala svým projevem. Její gesta, pohledy očí, její "nervozita", pohyby těla... je nejen krásná, ale číší z ní určitá rebélie, která mě přitahuje a myslím, že se od ní ještě dočkáme velkých výkonů. I když je její herecký projev v podstatě pořád stejný, nikdy neomrzí, alespoň mě ne. Potvrdila to jak v 'Adventureland' tak i v 'Runaways', a 'Welcome to the Rileys' jen dokazuje, že se na podobné role "rebelů" perfektně hodí. Snímek na mě působil velmi lidsky, poctivě. Nevšední drama. Nezávislé pojetí je velmi příjemné a herecké výkony jsou skvělé. ()

Mallyyy

Docela dobré drama s krásnou Kristen a sympatickým dobrákem Jamesem. Někdy docela sprosté, ale co bychom chtěli od striptérky. ()

adriane9

Ach ta ztracená sprostá Mallory.... jako tady se za Stewart postavím.. První role kde jsem se s ní cítila opravdu dobře,kde vím že opravdu hrála jako herečka a ne jako dívka co neví kudy kam s očima.. James Gandolfini má u nás v kraji dvojníka možná i proto byl tenhle snímek pro mě tak nějak příjemnej a fajn. Přesto jeden z řady filmů, kdy se podívám a za pár dní zapomenu.Bez rány do duše./ a pořád neumím ustlat tu postel jako Dough :-) ()

zahadum

Citlivá depresia....bolestivý život dvoch manželov ktorí prišli o dcéru pri autonehode. Skvelá Stewart a zosnulý Gandolfini tu hrá veľmi ticho až nenápadne....smútok z neho priam tečie....a som vďačný za realistický koniec. ()

Clu

Naději na čtvrtou hvězdičku sebral nikam nevedoucí happy end a nudně šablonovitá postava manželky. ()

Axident

Opravdu vydařená režie syna proslulého Ridleyho Scotta (v tomto případě spoluproducenta), Jakea, známého především z režie mnoha videoklipů. Vláčné tempo, které leckomu nemuselo sedět a nijak zvlášť originální příběh, kterak se starší chlápek, trpící manželskou krizí po ztrátě patnáctileté dcery, léčí staráním se o beznadějnou průserářku v jejím věku, všechno mi to ohromně, intimně sedlo - díky vynikající ústřední trojici!! Stewart věrná ve svém zoufalém životě šestnáctileté prostitutky až jste z toho nervózní (ano, tyhle role jí sedí nejlépe, někoho už to může otravovat, ale je v nich mrazivě autentická), absolutně přirozený, pupkatý taťulda Gendolfini (Sopranos), sympatický ve své bezradnosti a často používané odpovědi "nevím", když opravdu neví (což se ve filmech, kde bývají věci černobílejší než ve skutečném bytí, nevidí často), a utrápená, raněná, před světem se izolující Leo! U mě výborný zážitek z filmu, který jsem objevil náhodou a kupodivu minul i naše trafiky, ač se někdy podle těch hromad placek zdá, že už snad u nás vyšlo všechno, co kdy kdekoliv ochutnalo plátno či ani to ne ;-) ()

Radek.SCH

Přesně takové, jaké jsem čekal. Starší manželé, kteří ztratili dceru se s tím snaží vyrovnat. A Kristen, která potřebuje zachránit. ()