Svět podle Mallory

• Velká Británie Welcome to the Rileys

Doug jede na služební cestu do New Orleans. Je rád, že změní prostředí a na chvíli si odpočine od své manželky Lois. Od té doby, co jim zemřela dcera, nedokážou najít společné zájmy a naopak se sami sobě více vzdalují. Doug si vyrazí večer na skleničku do klubu a při té příležitosti se seznámí s mladou prostitutkou Mallory. Prostořeká a upřímná Mallory rozdmýchá stereotypní život staršího muže. Svým osobitým kouzlem a nadhledem dokáže v Dougovi zažehnout jiskru a znovu objevit chuť do života. Pomůže Mallory nešťastnému páru opět najít ztracenou lásku?
V roli Mallory zazářila hvězda ze série Twilight sága - Kristen Stewart a na filmu se mimo režiséra Jake Scotta podílel i jeho otec Ridley Scott a strýc Tony Scott jako producenti (oficiální text distributora)

fuC_k

Welcome to the Rileys - každej by se chtěl ohřát u movité rodinky, ale vše má svůj čas, a hlavně své meze. Dvacet minut na to, aby člověk zjistil, jaký je to bejt starej. Docela špatný. Plány a sny zůstávají v nedohlednu u pramene řeky a i současnost si z člověka dokáže udělat dobrý den. Dvacet minut na to, aby se objevila špinavá kočička. Každý miluje tanečnice, bílé, černé, žluté, čisté, špinavé kočičky. Proč je nemilovat víc? Jinak? Třeba se konečně otočíme u pramene, kterému byly odcizeny. Stáří, jehož viníkem je čas, úřaduje bezpečí, stejně jako kočičce, jen jak dokazuje státní správa, není správa jako správa. Ale vše dobře končí: láska roky přenáší. ,,I´m nobodies girl. It´s late for that shit." ()

BOURQUE

K. Stewart ako „prostitútka“. Keď som videl trailer filmu, tak hneď ma zaujalo to, že ako to zvládne malá Kristen. Musím si uznať, že svoju prácu zvládla veľmi dobre, myslím tú hereckú. Výkonoy ostatných (J. Gandolfini, M. Leo) boli taktiež veľmi dobré. Mimochodom, film poukazuje na jednu podstatnú vec: aj keď je niektorým poskytnutá pomocná ruka („zadarmo“), tak aj vtedy váhajú a niekedy ani neprijímajú. Warum? Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

GOREGASM

Velmi kvalitní komorní snímek, který mě zaujal především účastí Jamese Gandolfiniho, který opět potvrzuje jak pestrým hereckým projevem jeho robustní figura disponuje. Rozhodně ale není osamocen, a jestliže u Mellisy Leo jde o standart, Kirsten Stewart svou přesvědčivostí překvapí. Celkově depresivní nálada snímku s občas prosvítajícími paprsky naděje chytne a nepustí a pokud aktuálně sami nemáte rozbolavělé srdce, vítejte u Rileyových. 80% ()

Harts

Úžasné herecké výkony a ty krásné precizní detaily, ta psychika postav, ty dialogy, pěkně natočené drama ()

Yojimbo

Nečekejte srdceryvné drama, tohle je poklidný civilní snímek "ze života". Není ani nikterak výjimečný, ostatně filmů o tom, jak se rodiče vypořádávají se smrtí potomka je víc než dost. To ale nevadí, protože Welcome to the Rileys je dobrý film s dobrými herci (obzvláště Melissa Leo na mě udělala dojem) a to prostě stačí. ()

nikushaa

Niekedy život nejde tak, ako by sme si to predstavovali. Niekedy nám zoberie to, na čom nám najviac záležalo a s tým aj vôľu žiť. A práve v takej chvíli sa môže objaviť niekto, v ktorom opäť uvidíme zmysel života. A o tom je Welcome to Rileys. Nie je to žiadny veľký film, len príbeh o troch obyčajných ľuďoch, ktorým sa v živote až tak nedarí, podčiarknutý skvelými hereckými výkonmi. James Gandolfini bol vynikajúci, Kristen Stewart je skvelá herečka a som rada, že mi to dokazuje aj mimo Twilightu a Melissa Leo priam excelovala. Úprimne, bola som až prekvapená ako ma film zaujal, nemám mu čo vytknúť a preto si zaslúži 5* ()

glumka

Jestli máte někdo pocit, že Kristen neumí hrát a nepřesvědčila vás v Runaways tak tento film by vás mohl přesvědčit, že hrát umí! Jednoduše Kristen takové role sednou, kde vypada jak mrtvola, pobuda a fetačka. Ona nikdy nebude na role ehm hvězd/krasavic/milovnic.. ()

Jakubik

Musím říct, že mě film trošku překvapil. Kristen se mi v hlavní roli líbila. Nehrála nějak zvlášť ale role jí prostě sedla. Co se týče děje tak je takovej trošičku zvláštní ale dá se velmi dobře vstřebat… ()

Shaleman

Nevím kolik hvězd tomu přesně dát. Ono je to strašně klidný a neurčitý. Až tak klidný že mě to nenechalo odejít. A to je na tom super. Klidný film o něčem... Prosim více takových filmů na klidný večer. ()

prasklinka

opět to samý. prních 40 minut hrozná nuda, už už jsem to chtěla vypnout, ale nakonec se to rozjelo a bylo to i docela příjemný ()

DadysGirl

Sakra jsem ještě pořád hetero nebo je ze mě Krisbien?! :) ona je prostě dokonalá... Nicméně od celkého filmu jsem čekala víc... Je to pěkné, lehce dramatické, lehce vyšinuté, ale všechno jen tak lehce... ()

VvV14

Tak je vidět že si Kristen umí i zařvat. Co se role týče, lepší sem pro ni neviděl. Co se filmu týče, viděl jsem i lepší, ale i tak se řadí do předních příček k těm povedeným. Sledovat Gandolfiniho, jak se snaží převychovat šlapku, která o to dvakrát nestojí bylo zajímavé. Člověka až zamrzí, že se mu ve finále nepovedlo vše o co se zřejmě snažil. Někomu se prostě pomoct nedá. ()

syphoon

Od začátku do konce proplouváte scenářem, jako když prochází nůž máslem. Na samém konci Vám dojde, že kdybste tento snímek neviděli o nic byste nepřšili. Při zamyšlení, jakým filmům jsem dal tři hvězdy, tady musím dát se vší úctou hvězdy dvě. 40% ()

Sundance.cz

Mělo to pěkný vývoj, pořád jsem čekal, že se stane něco víc, už by to sahalo i na 4*. Ale konec mě dosti zklamal. Díky tomu "jen" 50 %. Chtělo to "lepší" finiš. ()

TommyDiamond

Tento film podle mě oplývá příliš vysokým hodnocením. Výkon Kristen Steward, která si ve filmu střihla roli mladé prostitutky, které se ujme cizí rodina a snaží se jí napravit, mě tedy dvakrát nepřesvědčil. Podle mě je její výkon trochu umělý a Malloryna svéraznost je zbytečně vyhrocená. Nejsem žádný odpůrce Kristen Steward, ale tohle jí podle mě prostě nesedlo..Dávám dvě hvězdy ()

monikka87

Nápadne podobné The Yellow Handkerchief, komorný nádych, postavy s nejakým spôsobom narušeným životom sa rukou osudu stretnú a navzájom si pomôžu prekonať problémy. Ako celok tento film funguje lepšie. A Kristen zase o niečo herecky povyrástla, takže ma potešila. ()