Svět podle Mallory

• Velká Británie Welcome to the Rileys

Doug jede na služební cestu do New Orleans. Je rád, že změní prostředí a na chvíli si odpočine od své manželky Lois. Od té doby, co jim zemřela dcera, nedokážou najít společné zájmy a naopak se sami sobě více vzdalují. Doug si vyrazí večer na skleničku do klubu a při té příležitosti se seznámí s mladou prostitutkou Mallory. Prostořeká a upřímná Mallory rozdmýchá stereotypní život staršího muže. Svým osobitým kouzlem a nadhledem dokáže v Dougovi zažehnout jiskru a znovu objevit chuť do života. Pomůže Mallory nešťastnému páru opět najít ztracenou lásku?
V roli Mallory zazářila hvězda ze série Twilight sága - Kristen Stewart a na filmu se mimo režiséra Jake Scotta podílel i jeho otec Ridley Scott a strýc Tony Scott jako producenti (oficiální text distributora)

Reesam

Než začnu rýpat do nepoutavého scénáře, měla bych ohodnotit herecký výkon Kristen. Ona je prostě skvělá herečka. Tahle role ji neuvěřitelně sedla, byla přesvědčivá, bylo to úplně něco jiného, než nějaké Stmívání. Co se týče filmu, tak s ním to tak skvělé nebylo, do půlky filmu jsem jen seděla a očekávala, kdy už se něco bude dít. Pak už to bylo zajímavější. Do role Douga bych obsadila někoho jiného, ale co už..Za co jsem ráda, je za závěr. Nebyl to hotový happyend. ()

Aljak

Kristen Stewart ako malá nevďačná štetka, tak tá rola jej celkom sadla. Žeby tragickú nostalgiu za stratou dcéry zažehanla práve ona? Trošku absurdné, už som len čakal kedy si ju adoptujú... Celkovo film akosi nezaujal, aj keď pár scén a dialógov bolo hodnotných. ()

Langy10

Stačil mi vidět trailer, který mě přesvědčil, že 5 hvězd nestačí. Dílo, které považuji za nejúspěšnější drama roku 2010 a řadí se mezi top! Špatný život dívky, která nemá skoro už ani na chleba a živí se prostitucí, v okamžiku změní pán, který na ní narazí, zřejmě osud, protože jí změní celí život. Nádherný scénář, super kamera a střihy a super herci! Kristen se sem prostě nádherně hodila. A nešlo jen o Kristen, James Gandolfini zahrál hodně dobře svoují roli a zvýšil si tak mojí sledovanost. Je nutné pochválit sountracky z filmů, které byly navženy dokonale. K tomuto filmu nemám žádné výtky snad jen, že to nebylo delší... ()

sulimo

Dva životem strhaní bývalí rodičové, potkají Allison a něco po ní chtějí, jenže ani oni sami neví, co přesně.....dokud si neuvědomí, že "She is not Emily"......i tak se lze vyrovant se ztrátou dcery. Skvěle natočené, skvěle a neuvěřitelně uvěřitelně zahrané, s brilantním scénářem. A Kristen je prostě úžasná herečka. ()

Andre3000

Ano, i dnes jdou natočit filmy bez akčních scén, sexu, drog, intrik a podvodů. Zdánlivě by se mohlo zdát, že film moc nenabízí, ale je tomu právě naopak. Film bez velkých scén, ale za to upřímný. Plný lidí co poznají nepoznané, musí řešit pro ně naprosto nové situace a čekat jak zareaguje jejich okolí. Nachází dávno ztracené vzpomínky a pocity, které je obohající. Je to útěk z předchozího stereotypu. Tenhle snímek má prostě své kouzlo. ()

zette

Trochu trva, nez se dej trochu posune, ale hlavne s prijezdem manzelky Lois se to rozjede. Myslenka filmu slusna, herecke vykony taky, celkove je to ale takove nemastne a moc obycejne. ()

Juto

Tento nezávislý film je jedným z tých, pri ktorých sa budete cítiť drsní a dojatí a uvidíte, že život je plný zármutku, bolesti a pre niektorých je veľmi zložitý. Obsadenie filmu veľmi pomáha. 6/10 ()

Riley

Pardon, ale tenhle film je prostě crazy! Umře vám dítě - adoptujte si prostitutku! :) Na druhou stranu ovšem, jak se zachránit, když je váš život úplně zpackanej! Zajímavé. 70% ()

papaJA21

Výtečně vystavené drama se skvělím Jamesem Gandilfinim v hlavní roli. Neméně přesvědčivě mu sekundují Kristen Stewart v roli ztracené mladé prostitutky a Melissa Leo v roli smrti dcery zničené manželky. Ta opravdu krásně zahrála zdrcenou matku, vyhýbající se lidem, uzavřené do svého smutku. Na druhou stranu vnáší do filmu neskutečně vtipné momenty, je úžasná. Téměř celý film se odehrává v charismatickém prostředí New Orleans, které dodává filmu spolu s herci jedinečnou atmosféru. ()

sir-dave

Otřepané rodinné problémy, z dílny rodinky Scottů, zažehnává výborným výkonem Kristen Stewart. Především na jejím výkonu to tady stojí a krade si veškerý zájem na obrazovce pro sebe. Více než krize postaršího manželského páru a linie trápící se manželky, mě zajímaly situace a vypětí mezi Dougem a Allison. ()

dr.fish

No už jsem holt asi stará měkota, ale sledování tohohle filmu jsem si užíval. James Gandolfini jako dobrák-taťka starající se o beznadějnou prostitutku, to zní jako stupidní romantická sračka (nebo depresívní katar), ale místo toho sledujeme vcelku civilní příběh. Má všechny prvky nezávislého léta. Depku, chvilku štěstí, naději a závěrečný otevřený konec. Samozřejmě, že to není nic pro diváky, kteří nesnáší pomalu plynoucí filmy. Tady je ale pořád co sledovat a lecos si domýšlet. Kristen Stewart svojí štětku zvládá výborně, ostatně její "rodičovský pár" je snad ještě lepší. Nebál bych se tenhle film vidět znovu....90% P.S. Napodruhé už mi film tolik nesedl, záleží zřejmě dost na náladě, nicméně pořád jde o dobrý film. Neuroticky rozklepaná Kristen je výborná a atmosféra filmu se povedla. ()

LiborGondek

Základní myšlenka dělá z filmu celkem dobré psychologické drama, které zaútočí na na vaše emoce. Je to příběh dvou starších rodičů, kteří v jedné z tanečnic nočního baru viděli svou dceru. Bohužel mě neohromil tak, jak bych čekal. Nemám rád filmy plné vulgarismů. Uznávám ale, že prostředí, z kterého Mallory pochází, se tímto dialogem vyznačuje. Kristen Stewart si onu tanečnici vystřihla naprosto bravurně. Film byl ale z většiny nudný, zbytek byla přehlídka nadávek a prostor pro jádro myšlenky byl takřka nulový. O záměru Rileyových s Malloryinou adopcí se zmíní ve vteřině a tím scénář končí. Věřím, že se z filmu s podobným námětem dalo vytřískat mnohem víc. Hodnocení je tak přesně mezi 2 a 3 hvězdami. ()

ivan_drago

Film na můj vkus až příliš násilně znázorňuje utrpení všech zúčastněných a také nekonečnou touhu adoptovat si ubohou a hnusnou kurvu... Se divím, že nebyla scénářem v mládí zneužívaná... Na druhou stranu emoce jsou uvěřitelné a film se pomalu táhne ke svému unylému konci... A Kristen opět jen zhnuseně čumí, popřípadě se tváří neutrálně... Fuj... Nemám ji v oblibě, nemám... ()

terunka003

Dramatiké, životní, tmavé, nešťastné, zvláštní, citové × klasické, obyčejné. Námět zajímavý, realizace nebyla špatná, tmavé a špinavé to bylo dost, emoční ztráta z dcery a neustále psychické osobní týrání z viny bylo taky přítomno. Herecké obsazení zajímavé, Kristen se se svými absťákovými pohyby hodila do role prostitutky víc než dost. Obyčejný snímek o nelehkých životních osudech. ..a slovo dalo slovo a určitě jim volá každý týden.. ()

Pavlínka9

Příběh o trápení, starostech, přežívání a touze vše změnit a nejenom přežívat...Podle slov jednoho z uživatelů, taky doufám,že Kristen jednou dosáhne na Oscara a Melisse Leo bych ho dala spíš za tento výkon než ve Fighterovi. Jediné, co bych filmu vytkla, je až moc pozitivní a šťastný konec, který měl až moc rychlý spád k tomu, aby všichi byli spokojeni. ()

uiu

Seznamujeme se s Dougem a jeho manželkou. Zjišťujeme, že přišli o dítě a Dougova žena je psychouš, co nechodí ven. Doug odjede daleko od domova na konferenci, kde ve strip klubu pozná Kristen Stewart (ve filmu má hodně jmen) a i když se k němu ona nechová zrovna přívětivě, nadává mu a neustále by mu chtěla "vykouřit péro" nebo ho "ojet", tak se o ni stará, dává jí peníze a spraví jí dům. Vynahrazuje si tím mrtvou dceru a dokonce se mu povede dostat manželku z domu. Hlubší myšlenka filmu ale chybí. Kristen jen šokuje sprostými výrazy a producíruje se jako šlapka, za vším hledá nabídky k sexu nebo narážky na sex a je prostě spíš odporná kráva než sympatická zlomená duše mladistvé striptérky. Ve filmu The Runaways jsem jí tu rebelku věřila, tady je jen trapná... PS: 21-letá herečka hraje 16-ti letou, Hollywoodské klišé... ()

venison

Průměrný příběh omletý již 1000x.. Průměrné charaktery hlavních postav, které si vylosuješ v každém druhém drama-filmu.. Nic neříkající prostředí.. Vlažné a přisprostlé dialogy ("kurva" snad na začátku a na konci každé věty).. Tempo vleklé jako letní asfalt.. Konec dementně otevřený.. Ale klobouk smekám - skvěle zrěžírováno a perfektně odehráno.. Snad nejlepší role Kristen Stewart, kterou jsem viděla (moc mých sympatií holka nemá kvůli sáze s vampejřinci) a výborně svůj James Gandolfini (kterého mám ještě v živé paměti z filmu "Max a Kevin".. :-) Stojí za to udělat si čas :-) ()

lennyd

Doug a jeho žena Lois se po tragické smrti své dcery znatelně odcizují. Lois ztratila zájem o cokoliv, nevychází z domu a Doug marně hledá doma jakékoliv uspokojení. Služební cesta do New Orleans ale Douga přivede do jednoho strip baru, kde potkává mladou prostitutku Mallory. V patnáctileté dívce vidí svoji dceru a aniž by sám věděl proč, začne ji chránit před okolním světem. Lois se ale také nevzdává a napříč všemu se vydává do dalekého města, aby našla a znovu vybojovala lásku svého muže... Občas se to stane, že vidíte nějaký film, který se vám hodně líbí, ale když se vás někdo zeptá "A cos teď viděl za zajímavý film?", tak si sice na tento vzpomenete, ale nedokážete tomu druhému vysvětlit proč se vám vlastně líbí. A to je přesně případ Welcome to the Rileys - film se mi líbil hodně, ale proč vlastně? Je to kvůli Kristen Stewart? (asi ne, v tomto filmu se mi vlastně ani moc nepozdávala). Je to kvůli Jamesi Gandolfinimu? (Asi taky ne, sice herecky podává svůj nadstandard, ale taky to není nic co by jednoho k filmu přilákalo). Je to kvůli scénáři (jistě, příběh je zajímavý, ale že by byl až tak úchvatný?). Hudba? Režie? Těžko říct, možná kombinace toho všeho udělala z tohoto filmu něco, na co uvnitř mysli budete těžko zapomínat, a určitě nebudete umět vysvětlit proč.. ()