Svět podle Mallory

• Velká Británie Welcome to the Rileys (více)

Doug jede na služební cestu do New Orleans. Je rád, že změní prostředí a na chvíli si odpočine od své manželky Lois. Od té doby, co jim zemřela dcera, nedokážou najít společné zájmy a naopak se sami sobě více vzdalují. Doug si vyrazí večer na skleničku do klubu a při té příležitosti se seznámí s mladou prostitutkou Mallory. Prostořeká a upřímná Mallory rozdmýchá stereotypní život staršího muže. Svým osobitým kouzlem a nadhledem dokáže v Dougovi zažehnout jiskru a znovu objevit chuť do života. Pomůže Mallory nešťastnému páru opět najít ztracenou lásku?
V roli Mallory zazářila hvězda ze série Twilight sága - Kristen Stewart a na filmu se mimo režiséra Jake Scotta podílel i jeho otec Ridley Scott a strýc Tony Scott jako producenti (oficiální text distributora)

jafuska

moje oblíbená herečka Kristen Stewart, sice je tato role hodně neobvyklá, u ní jsem zvyklá na jiné žánry, ale rozhodně to nebyl nijak špatný film, její role striptérky no jak to napsat, tohle ji nesedělo, ale zahrálo to dobře, nebyla tak výrazná jako u filmu Stmívání, tam byla bravůrní, ale je vidět, že dokáže zahrát jakkoukoluv roli s noblesou a je fakt dobrá. ()

Bigwave

Malé drama o velkých věcech, tak bych definoval tento film. Kristen Stewart zde ukazuje, že není zas tak špatná herečka. Možná jí tyhle sociálně dramatické role sedí více, než hrát naivní princeznu čekající na svého nagelovaného prince. Je to takové křehké, jemné, určitě to doporučuji shlédnout, ale upřímně bych to po druhé vidět nemusel. Ničím výrazným a opakovatelným to nevyčnívá.Malé drama o velkých věcech tak bych definoval tento film. ()

Mr.Roman

Gandolfini je výborný herec, čo ostatne nieje nič nové, keďže jeho predošlá práca hovorí za všetko. No kto má Stewartku zafixovanú ako istú nemenovanú postavu, z istej nemenovanej filmovej série (Bella, Twillight), tak by bol asi po Welcome to the Rileys prekvapený ako talentovaná herečka je. Obdobné úlohy tak pre ňu, ako aj pre nás, slúžia ako istá satisfakcia za odtrpenú upírsku telenovelu. ()

Jerris008

Mám ráda toto téma. Rodiče ztratí svou dceru a snaží si to kompenzovat na dívce, která je na útěku a živí se prostitucí... Ale někdo to tu trochu posral tím nedotáhlým koncem, takže pointu si domyslete.. ()

Martix

Další perfektní herecký výkon mladé Kristen Stewart. Ukázala, jak ve skutečnosti vypadá lidská bytost, která obtížně přežívá na okraji civilizačního proudu. Nebýt neblahé události s jejími rodiči, nikdy by takhle neskončila. Film ukazuje, jak vztah jednoho manželského páru, který po tragické smrti jejich dcery ztratil smysl, najde vzkříšení. A tím vzkříšením je právě ta mladá striptérka, která již nemá žádné vyhlídky do budoucnosti. Jen žít ze dne na den. Nejlepší scéna: Cesta Luis autem do New Orleans. Od začátku až po setkání s Dougem. ()

GoustDog

Zajímavý námět a výborné herecké obsazení, ale přesto se nejedná o nic výjimečného, a to i v případě, že se považujete za skalní fanoušky Jamese Gandolfiniho či Kristen Stewart. Šlo z toho vykřesat mnohem více. Hlavnímu hereckému triu totiž sedly role jako prdel na hrnec. Trošku dopilovat scénář, doplnit vhodnou hudbu a mohl z toho být hit. Svět podle Mallory je především křehkou pohádkou (nehledě na slova "fuck" a "pussy", dvě nejčastěji užívaná slova ve filmu :D), a to je také důvod, proč mě nejvíce mrzel samotný závěr filmu, který se snažil být zbytečně realistický. Jo a Kristen Stewart tu více připomínala upírku než v samotném Twilightu:D ()

tery.bill

Svět podle Mallory ukazuje jak stereotyp, tak i život "ze dne na den". Tento kontrast provádí celý příběh, který je převážně ponurý, jelikož je zde vidět úpadek člověka, který byl vyhnán na okraj společnosti. Film je o pomoci nižším třídám. Když film dokoukáte, dozvíte se, že k nějaké nápravě sice došlo, ale není to bohužel nic převratného. ()

srncek

Absolútne skvelý a úžasný film..Kristen Stewart brutálne charizmatická,Gandolfini ťažký kaliber,príbeh veľmi pekný a svojim spôsobom dosť smutný...ODPORÚČAM.95% ()

ToXo

Celkom zaujimavy film, skvely Gandolfini, super atmosfera, zaujimave rozpravanie, ale celkovo trochu tazko uveritelne a pre mna miestami nepochopitelne - 3/5 ()

aggatka

No neviem asi som očakávala trošku viacej ako som dostala. Dráma síce pekná, herci perfektný, hlavne Stewartka. Tá vyzerá úžasne snáď i s fľakatou tvárou, kruhmy pod očami, rozmazaným make-upom, výražkami a s anorekticky ladeným oblečením ako málokto. Čo sa mi ale nepáčilo bol koniec. Nečakala som síce rozprávkový koniec ale prosto niečo iné...takže preto plný počet nedám. ()

natalie15

Minimalistický film, ktorý stojí hlavne na troch hereckých výkonoch. Herci boli vybraný geniálne. Kristen Stewart v jednej so svojích naj rolí, ako mladá striptérka Mallory je naozaj brilantná. Po Twilighte je toto zmena o 180 stupňov. Všetko som jej uverila, všetko bolo reálne a smutne tragické, avšak to vôbec nenudilo a prijemne zahrialo pri duši. Nenápadný film, ktorý sa však oplatí vidieť. 80%. ()

Filousik

Tak tenhle film mi přesně sedl do předzkouškové nálady. Originální, pochmurný, zvláštní a přitom na druhou stranu krásný příběh. Skvělé herecké výkony, podtržené poutavou hudbou a spát filmu pro mne stvořili jedinečné dílo. ()

MIchael90

Už dlouho mě nevtáhl nějaký film do svého děje takhle, jako právě "Mallory"! Velmi poutavý příběh, kde excelují zejména herci a herečky v hlavních rolích, ti pozvedávají film v mých očích do sféry 100% pro tento film. Zejména pak božská a úchvatná Kristen Stewart, která zde hraje jednu ze svých (prozatím) nejlepších rolí vůbec! Nedokážu si v součastnosti představit pro tuto hlavní roli lepší herečku. A další hereckou extratřídu zde předvede také James Gandolfini, kterému zdatně sekunduje Melissa Leo. Po všech stránkách úžasný film, o čemž svědčí i to, že jsem byl při konci filmu opravdu smutný, že už končí.. :) a chtěl pokračování.. 5/5! ()

Anjunja

Tohle dílko by jste si rozhodně měli pouštět ve velmi vyrovnané náladě. Určitě to není věc kterou bych si pro zábavu pouštěla když mám dlouhou chvíli. Je to každopádně věc u které je třeba se zamyslet. Je to film, plný skryté bolesti, se kterou se její hrdinové perou po svém - určitě není není na místě ani jednoho z nich odsuzovat a přece se našli a vypadalo to na happyend. Nicméně ten se nekonal a jsem za to ráda =) ()

BEJB

Mohla to byť výborná dráma avšak dosť vecí to pokazilo. Jednou z príčin prečo, je samotná Kristen, ktorá to podľa mňa ani hrať veľmi nemusela (a nie je to preto, že je dobrá)... Ja ju proste nemám rada a pri sledovaní filmu som mala viackrát chuť fľasnúť ju po jej kečke. To by som bola ochotná ako tak prehltnúť keby ten koniec filmu bol proste iný!!! ()