Vlak do pekel

Train

Vlak smrti

Horor / Thriller

USA, 2008, 94 min

Nicim vynimocny horor od rezisera Gideon Raffa o hororovej ceste vlakom, pocas ktorej skupinke studentov bude odobrata vacsina telesnych organov pre obchod s tymito organmi. Hlavna herecka Thora Birch sa sice snazi, ale viac ako priemerne herecke schopnosti zo seba nevyda, zvysok hercov sa vacsinou trapi. Ako zaujimavost mozno uviest fakt, ze tu hral Ivan Barnev /Obsluhoval Jsem Anglickeho Krale/. Aspon ze Vlak do pekel mal aku-taku strasidelnu atmosferu a efektivne vyvrazdovacky. 68 %(20.2.2013)

• Teardown

Film záhadným zbůsobem nedosáhl té hutné atmosféry a celkové líbivosti, jakou se může na první pohled zdát. Přitom se dalo čekat, že vytěží maximum z toho co mu leží přímo před nosem. Jenomže rezatou mašinku a východní teritorium s nelítostnými zabijáky, doslova zazdil primitivní děj a neskutečné kopance ve scénáři. Nebylo to špatné, to zase ne, ale dalo se vyždímat ještě mnohem víc.(9.4.2009)

• eraserhead666

Docela nuda. Nic nového, příběh trochu nelogický, chování postav ne zcela normální. Postavy v podstatě nepříjemné a nesympatické. Potěšilo tak akorát objevení se Ivana Barneva, kterého známe z hlavní role v Obsluhoval jsem anglického krále, v poměrně povedené roli vyšinutce a jo, Thora Birch nehraje špatně, jen je ji snad pro tenhle film škoda. Skony jednotlivých postav se mnou nic nedělaly, bylo mi tak nějak jedno kdo kdy kde a jak zhebne. Což je u podobných filmů asi dost průser, nemyslíte? Ke konci jsem u toho usnul, film vracel zpátky a zjistil, že jsem o nic závratného nepřišel. A speciálně pro Sola: jakožto bývalý posunovač mohu i z vlastních zkušeností prohlásit, že za určitých podmínek jeden jediný člověk dokáže roztlačit i více vozů, než ten jeden zde ve filmu. Ale samozřejmě ne v té situaci, v jaké se to stalo ve filmu, tam je to opravdu nelogické (utržený/odpojený vagón od vlaku je automaticky zabrzděný, musel by ho nejdříve odbrzdit a pak ho na rovince nebo z mírného kopečka roztlačíš klidně i ty).(13.11.2012)

• gogo76

Cinemáckych 80% je v tomto prípade poriadne prestrelených. Spokojný môže byť jedine ten, kto toho ešte veľa nenapozeral. Podobných hororov som už videl desiatky a tento neprináša nič nové. Kopíruje už stokrát videné ako napr. ľakačka s postavou v odraze zrkadla, či príbeh partie mladých, ktorí jeden po druhom skapínajú väčšinou preto, že sú blbí. Nepotrebujem, aby bol film reálny v celku ako taký, ale aspoň v detailoch a scénach by si tú námahu mohli dať. Inak je to trapas ako aj v tomto prípade. Opäť obete porcuje tlustý a nemotorný vrah, ktorý nevie ani poriadne rozprávať a 50kg vážiaca slečna v pohode znesie od tohto 150 kg vajčaka niekoľko úderov priamo do tváre... Väčšina z nás vie, že by nevstala už len po jednom. K postavám si nestihnete vybudovať žiadny vzťah, postavy miznú a divákovi je to jedno. Je to horor, ktorý neprináša nič nové a čo je horšie ani nič zaujímavé. 40%.(19.11.2010)

Jede jede mašinka, kouří se jí z komínka...:-) Film byl tak do půlky dobrej, ale jakmile došlo k tomu, že bacili tlusťocha do hlavy a zdrhli, místo toho aby ho dorazili, tak jsem začal kroutit nechápavě hlavou, až do konce filmu...Opět jeden z hororů, kterej postrádal totálně logiku. Škoda, mohl to bejt slušnej kousek, zvlášť když v něm hraje taková známá tvář.(13.9.2009)

• - Příběh měl být původně remakem filmu Terror Train (1980), nakonec však dostal svůj vlastní koncept. (Terva)

• - V USA byl film nejdříve označen ratingem NC-17. Později film převzala společnost Lionsgate a vystříhala některé krvavé scény, díky čemuž byl film nově ohodnocen ratingem R. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Bulharsku. (Terva)