Vlak do pekel

Vlak smrti

Horor / Thriller

USA, 2008, 94 min

• zdenny

Během sledování tohoto filmu jsem si vzpomněl na film "Transsibiřský expres". Samozřejmě to nebylo tak do hloubky, protože tady šlo především o horror. Co se ale týká prostředí, tak to bylo naprosto stejné a naprosto stejně beznadějné. Otázkou je, proč Američané přisuzují Slovanům vlastnosti zaostalých lopaťáků. Studená válka už dávno není. Takže bych řekl, že to je tím, že tak Američanům opravdu připadáme. A já se jim vůbec nedivím. Mám také své místa na světě, kam bych strašně nerad jel na dovolenou. Jedná se o všechny země mimo EU, USA, Kanadu, Japonsko, Austrálii a další - prostě pro mě nestabilní země. A hlavně beru v potaz to, jak bych se domluvil s místní policií při nějakém problému. Zda by mi byli schopni naslouchat a případně mi pomoct. Nevěřím, že bych se toho dočkal v případě Ruska nebo posovětských zemí. Co se týkalo zaměření filmu, šlo o "Turistas" bez krásné přírody a bez normálního chirurga. Místo něj tam byl tlustý mamut, který by normálně uměl tělo rozřezat maximálně krumpáčem. To, že ti hajzlové vláčeli své oběti přímo vagóny obsazenými cestujícími, pro mě znamená pouze skutečnost, že v Rusku je prostě lepší držet hubu, protože taky o ni může člověk přijít. V Rusku jsem sice nikdy nebyl, ale na dovolenou bych se tam bál, protože mi prostě Rusáci připadají zvířecí a zaostalí. Třebaže Češi pro hodně lidí z civilizovaného světa západní kultury taky. Filmu dávám dvě hvězdy proto, že na mě působil celkem triviálně a postavy, jak kladné tak záporné, byly takové divné. PS: Mohl by někdo vyměnit fotku Thory Birch zde na csfd? Fakt už tak škaredá není. PPS: Toho malého zmrda, co "dostal" oči od mého kluka, bych (být hlavní hrdinkou) normálně umlátil palicí. A před zraky její matky bych si ty oči vzala zpátky. Takhle si myslím, že by ten film měl nějakou satisfakci, ikdyž třeba velice diskutabilní.(8.9.2010)

Podobnejch filmů už člověk viděl dost,aby mohl porovnávat.Je to sice blízko,jak tady už někdo napsal,Hostelu,ale ty pohnutky proč se to děje sou o dost pragmatičtější.Tady se prostě nevraždí jen tak pro zábavu,takže tenhle film je o poznání kvalitnější než Hostel.Od začátku filmu sem řešil,jestli rejža je nějakej přejmenovanej ukrajinec nebo rus,protože tak jednostrannej průběh děje byl dost lezoucí na nervy.Nakonec sem se přiklonil k názoru,že východní,potažmo postsovětský země nesnáší,,a udělal z nich negramoty a prasata.Jinak filmově dost průměrný,ale konec mi udělal radost.50%.(6.6.2010)

• Sabrewulf

Plagiát Hostelu, který sice vypadá celkem slušně, ale od poloviny filmu jakoby si režisérskou židličku půjčil Uwe Boll. Hledání kamarádů ve vlaku zásadně probíhá lezením zvenčí do okna a za jízdy, 40ti kilová slečna nejenže má neskutečnou sílu, ale ještě v pohodě ustojí několik POŘÁDNÝCH pěstí přímo do ksichtu (nebýt tou slečnou Thora Birch, která mi naštěstí není nějak nesympatická, ale nějaká kravka, byl by to odpad), celý vlak se umí vypařit z kolejí a mnoho jiných debilit včetně té, na kterou jsem čím dál víc alergický a to - chlapa, který zabil mé kamarády a chce zabít i mě, omráčím a místo toho, abych ho dorazil, tak ho nechám ležet a utíkám pryč.(26.12.2010)

Poměrně bezzubý 'trainsploitation' horor, nejblíže má skutečně asi k HOSTELu - který je ovšem mnohem zábavnější. Část týmu amerických zápasníků a zápasnic se zdrží a nastoupí až do vlaku, ze kterého je úniku leda tak po částech... Po cestě do Oděsy bude spousta času poznat spolucestující zlořády - doktorku, průvodčího, řezníka a dva vidláky. Je to velký průměr bez nějakého většího spádu. Jelikož mám podobných filmů nakoukaných řadu (ale snad i kdybych neměl), vůbec ničím mě to nezaujalo. Hlavní hrdinka byla zajímavá na pohled a řezník měl taky charisma, ale to je tak asi vše. Hrůza to není, prostě jen polozáživná naředěná 'drsňárna' - (ne)berte.(2.6.2010)

• kombajn

PLUS: brutalita, MINUS: scénář, dialogy, chování postav... Po většinu času si jen člověk myslí WTF. Bohužel, protože jinak jsou krvavé části dostatečně nechutné, ale film je totálně předvídatelný (kromě mnoha momentů, kdy by člověk čekal, že se družstvo zápasníků bude umět prát), zkrátka ZLO. MÁSLO. Doporučuji se vyhnout tomuto filmu...(7.11.2010)

• - V USA byl film nejdříve označen ratingem NC-17. Později film převzala společnost Lionsgate a vystříhala některé krvavé scény, díky čemuž byl film nově ohodnocen ratingem R. (Terva)

• - Příběh měl být původně remakem filmu Terror Train (1980), nakonec však dostal svůj vlastní koncept. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Bulharsku. (Terva)