Americká vojenská základna. Joe Armstrong (Michael Dudikoff) je nováčkem na této základně. Sedí u svého náklaďáku a čeká na odjezd konvoje. Plukovník Hickock (Guich Koock) vede dceru Patricii (Judie Aronsonová) k osobnímu vozu, jenž řídí vojín Charley (Phil Brock), který jí odváží do domu otce a vyráží současně s konvojem. Konvoj je cestou přepaden lidmi zvládající bojová umění. Joeovi se to nelíbí, ale vzdává se stejně jako ostatní vojáci, ovšem jen do doby než jeden z útočníků dal Patricii facku. Rozpoutá rvačku, zachrání jeden náklaďák a pomůže Patricii od muže, který se jí snažil vzít jako rukojmí. Joe i s Patricií utíká do džungle, utrhne jí podpatky od bot, roztrhne sukni, kterou jí zaváže jako kraťasy, aby mohla lépe utíkat. Patricie nechápe proč to dělá, je naštvaná a protivná. Plukovník žádá vysvětlení od seržanta Rinalda (John La Motta), co se stalo s konvojem, proč jsou ztráty na životech a kde je jeho dcera, kterou jdou hledat do džungle. Muž, Ninja, zvaný „Černá Hvězda“, jenž měl za úkol přepadnout konvoj a přivézt zbraně,  vysvětluje svému šéfovi panu Ortegovi (Don Stewart), nezdar akce. Vojáci jsou na Joa naštvaní, jelikož se nechtěl vzdát a zemřeli při tom 4 vojáci. Až desátník Curtis Jackson (Steve James) prolomí soubojem nenávist vojáků vůči Joemu. Jeho postavení se změnilo, berou ho za jednoho z nich. Joe přijde na kšefty mezi seržantem a Ortegou a nechce je nechat dál pokračovat ve špinavých obchodech. Sám vyrazí do boje s Ortegou a jeho armádou. Sám však nezůstal. V boji se k němu přidal Ortegův zahradník Shinyuki (John Fujioka), který Joa vychoval... (TV Prima)

MM_Ramone

V našich končinách nespochybniteľná VHS legenda. Béčkový film, s béčkovým hercom Michaelom Dudikoffom v hlavnej úlohe vojína Joe Armstronga. Absolutne nereálna akcia plná zúfalých bojových choreografií. Smiešne naivný scenár o ninjoch, ktorí bojujú ako totálni idioti. Hodnotenie tohto snímku je u mňa výrazne ovplyvnené nostalgiou. ** ()

Wacoslav1

No pro mě tenhle film videokult, jako pro hodně lidí z mojí generace není. Průměrný nikterak zapamatování hodný akční béčko z Mikem Dudákem jako mladým floutkem. Tenhle film holt na mě moc nepůsobí.50% ()

petero

Parádna porcia béčkovej akcii na štýl Top Gun s prehnanými ale úsmevnými scénami (strieľanie laserom hlavného záporáka už bolo riadne sci-fi =)). ()

Xmilden

Film, který by měli povinně zahrnout do Silvestrovského programu. Akční scény jsou natolik směšné, že například při výcviku ninjů na opičí dráze jsem se musel samozřejmě přiznat, že tohle jsem jako dítě hodně žral :) ()

Phobia

Muahaha, tohle jsem viděla v minulém tisíciletí na černobílé televizi na programu RTL - německy sice dodnes umím jen to, co mě naučily válečné filmy (scheisse, schweine, hunde, halt!), ale "Americký ninja" má tak prosťoučký děj, že jsem si i s touto mizernou slovní zásobou vystačila a vše chápala bez problémů. Cukroušek Majkl s výrazem autistického jehňátka prostě neokázalým stylem zachraňoval mladé dcerky vojenských potentátů v nesnázích před bandou zlotřilých nindžů - žádná věda a mně se to v těch cca 12-ti letech líbilo! Několik roků zpátky jsem část filmu okoukla znovu a posmála jsem se převelice :-). 39% čistě z nostalgie, tohle byl pravděpodobně jeden z prvních akčních filmů, co jsem viděla (jakkoliv to čas přetavil v komedii). ()

lesumir

Tenhle film jsem jako maly kluk zral a chtel byt ninjou, jako byl Dunikoff. Ale postupem casu jsem dostaval vice a vice rozumu, tri hvezdy jako prumer je mzna hodne, ale ta citova vazba tam stale je. ()

cheyene

Těžko říct jestli je lepší Pomsta nebo tento film. Každopádně má zajímavý příběh, vtipné scény a dobrou vojenskou hudbu. První akčňák, který jsem kdy viděl (tehdy dabováno Alfrédem Strejčkem pro muže a ženským hlasem). Ani dnes jim nepohrdnu...Dudikoff není velký herec, ale to po něm ani nemůžeme chtít. Sluší mu role "chasníků", kteří raději pohrdavě kouknou než řeknou a své schopnosti nedemonstrují není-li to nutné. Z veliké nostalgie dávám 5*, jinak objektivně samozřejmě 3*, max. 3,5*. ()

Kass

Čistě z nostalgie. Pamatuji si jak jsme banda děcek seděli v tělocvičně, a nějaký chlápek tam donesl snad první video co jsem kdy viděl. A pak to začalo . . . ()

JohnnyD

Michael Dudikoff sa akčnou hviezdou stal asi náhodou, čo má za následok svoje klady i zápory. Na jednej strane nemá absolútne žiadnu charizmu, na strane druhej práve to spôsobuje niekoľko nechcene zábavných okamihov. A prakticky o tom je aj celý film. ()

Paldini

Rozhodně pro určitou věkovou kategorii, konkrétně pro kluky ve věku 10-13 let, film jasně za pět hvězd. A jestli tady zahlásí nějaký 13-ti letý pseudointelektuál, že ho to nebere, tak ho budu těžce litovat a hlavně mu nebudu věřit, protože tohle je ten pravý a jediný hrdina a hraje ho Michael Dudikoff a já se za to, že jsem ho měl rád, nestydím, i když teď vím, že je to opravdu naprostá sračka. A dávám ty dvě hvězdy za ty vzpomínky. ()

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +Michael Dudikoff, akce, děj, postavy -především ten konec byl fakt trapnej, ta ženská byla taky trapná/// Jasně všichni víme jakou ligu hraje Majkl Dudykof. Stejně tak ale Americký ninja patří k tomu nejlepšímu co natočil. Prvních 80 minut filmu bych viděl na 4*, ale pod tíhou bratrova názoru musím ubrat. Ono totiž ten konec je fakt strašnej. Ta akce, ty souboje, ty přestřelky, OMG, jak z nějaké blbé počítačové hry. Ale kašlu na to, jako děckám se nám to líbilo a dneska jsme se u filmu bavili tak trochu na jeho účet, byla to fakt prdel./// Celkem 61%/// ()

mzss1

Americký ninja je nejlepším filmem s Michaelem Dudikoffem. Rovněž filmem mého dětství. Michael Dudikoff zde předvádí opravdu dokonalé bojové umění. Akce je tu dost a film má velmi dobrej příběh. Ve filmu funguje dobře i napětí a herecké obsazení. Hudba je naprosto dokonalá. Nevidím zde žádné velké chyby. Proto hodnotím 95% = ***** ()

kingik

Já, až se budu cítit ohrožen, si jedině najmu Michaela Dudikoffa, ne Van Damma, ale Dudikoffa, protože jedině on se svými nepřesvědčivými karatistickými otočkami a kopanci dokáže spolehlivě ochránit, dokonce se vyhne kulkám efektním kotrmelcem, aniž by si ušpinil záda. Příběh sympatického armádního šoféra Joea Armstronga, který zachrání dceru velitele základny před útokem ninjů, kteří vyrábějí a pašují drogy, je dost naivní. Ostatně chtít po režisérovi Samu Firstenbergovi dobře zvládnutou akci v inteligentním balení je téměř nemožné, ale i tak je tento film pro někoho kultovní záležitostí. Z Firstenbergovi režie přímo číší zapálení pro akční film, proto se mu dá odpustit občasný stín kamery v záběru nebo jiné technické nedokonalosti, ale ona ta naivita postupně tak nějak tolik nebaví jako dřív a kouzlo filmu se nenávratně vytratilo. Dneska už prostě tento akční film neobstojí. Snaha ovšem byla. ()

LION-MR.T

Pro mě velkolepá klasická zábava. Steve James byl pro mě tím nejlepším hercem,který dokázal svoji postavu zahrát. Pěkné souboje,Fistenberogovi ninja filmy jsou skvělý,není to nostalgie,spíše dobře udělané béčko. Techniky a zbraně tu dostaly prostor,dobrá hudba. Co více,tohle byl začátek dobré série. ()

dex2man

movie: "Nutno vidět v originálním znění, ne s tím typickým amaterským overdubem a 6-tou kopií nahrávky z RTL." -přesně tu jsem měl tenkrát doma a jak mě to bavilo:) z nostalgie 3* ()

AGAMENON

Co dodat. Klasika mého(nejen mého) dětství. Tenhle film sem fakt žral, dnes se musím usmívat. Ale i takt to byl pěkný návrat do doby kdy my bylo deset, a proto nelze než dat 4. ()