Americká vojenská základna. Joe Armstrong (Michael Dudikoff) je nováčkem na této základně. Sedí u svého náklaďáku a čeká na odjezd konvoje. Plukovník Hickock (Guich Koock) vede dceru Patricii (Judie Aronsonová) k osobnímu vozu, jenž řídí vojín Charley (Phil Brock), který jí odváží do domu otce a vyráží současně s konvojem. Konvoj je cestou přepaden lidmi zvládající bojová umění. Joeovi se to nelíbí, ale vzdává se stejně jako ostatní vojáci, ovšem jen do doby než jeden z útočníků dal Patricii facku. Rozpoutá rvačku, zachrání jeden náklaďák a pomůže Patricii od muže, který se jí snažil vzít jako rukojmí. Joe i s Patricií utíká do džungle, utrhne jí podpatky od bot, roztrhne sukni, kterou jí zaváže jako kraťasy, aby mohla lépe utíkat. Patricie nechápe proč to dělá, je naštvaná a protivná. Plukovník žádá vysvětlení od seržanta Rinalda (John La Motta), co se stalo s konvojem, proč jsou ztráty na životech a kde je jeho dcera, kterou jdou hledat do džungle. Muž, Ninja, zvaný „Černá Hvězda“, jenž měl za úkol přepadnout konvoj a přivézt zbraně,  vysvětluje svému šéfovi panu Ortegovi (Don Stewart), nezdar akce. Vojáci jsou na Joa naštvaní, jelikož se nechtěl vzdát a zemřeli při tom 4 vojáci. Až desátník Curtis Jackson (Steve James) prolomí soubojem nenávist vojáků vůči Joemu. Jeho postavení se změnilo, berou ho za jednoho z nich. Joe přijde na kšefty mezi seržantem a Ortegou a nechce je nechat dál pokračovat ve špinavých obchodech. Sám vyrazí do boje s Ortegou a jeho armádou. Sám však nezůstal. V boji se k němu přidal Ortegův zahradník Shinyuki (John Fujioka), který Joa vychoval... (TV Prima)

Deverant

To že Dudikoff absolvuje celý film bez změny výrazu (a ten jeden co má je dost debilní) mu nic neubírá na kvalitě. Protože je tam spousta ninjů. ()

majo25

To ešte točil Dudikoff akčné béčka, na ktoré sa dalo pozerať. Aspoň v prípade akcie je toto béčko plne porovnateľné s van dammeovkami, lungrenovky či seagalovkami. Príbeh ala stratené decko s ninja výcvikom síce už týchto kvalít nedosahuje, ale ani neurazí. Ešte potešia šmrcovná bruneta, Steve James ako čierny Rambo a komicky seržant ala sused Trevor zo seriálu Alf - "ja som bol sežant, ešte ked ste vy neboli na svete" - no nie je to závideniahodná vojenská kariéra? Nostagia u mňa nehrozí - videl som to prvýkrát. ()

tomeek

Už si ani nepamatuju, o čem to bylo, ale tehdy to bylo super. ===UPDATE: Po nedávné repríze na Nově ubírám hvězdičku, protože to je donebevolající hovadina. ()

bartias

Michael Dudikoff jako speciálně cvičený člen americké armády kdesi na dálném východě překazí plány tamního diktátora obklopeného armádou ninjů. Akční scény jsou málo propracované a produkce vypadá infantilně. Víceméně nezábavné. ()

Mol

YOU ARE READY, MY SON! I WILL BE WITH YOU INDEED AND IN MY HEART! FOLLOW THE BUSHIDO! I WILL HONOR THE CODE, FATHER! Některé děti v době kdy jsem chodil do školky, chtěly být chiropraktiky nebo astronauty. Jenže já viděl Dudikoffa a jeho amerického bojovníka a měl jsem v tom jasno. Až vyrostu, chci být ninja. Tenhle film pro mě nemá chybu. Je nabitý akci a jedná se snad o nejlepší ninja film vůbec. ()

panMartin

Americký ninja to je klasika mého dětství sice béčkovej film ale parádní, s Dudikoffem který zahrál ale slavnej nikdy nebyl vetšinu na ty filmy druhy kategorie. Ninjovskej film který otevřel dveře dalším podobným tohoto typu. ()

Sabrewulf

Ten typ filmu, který jsem jako děcko docela žral a po letech shlédnutí se naprosto otřepal šokem. Pro ty, kteří si jej pamatují jen z dětství a chtěli by si ho po nějakých 20ti letech pustit znovu, důrazně VARUJI: Pokud jste během těch let viděli všechny ty Ong-Baky, Raidy, Protectory a vůbec většinu rubaček s Jackie Chanem, Jet-Liem, Donnie Jenem, Uko Uwaisem, Tonym Jaa atd. atd. - NEDĚLEJTE TO! Zub času jej totiž ohlodal na kost, tedy co se týče bitek. Zde se oddělí zrno od plevele, chlapi od děcek... Velmi jde z toho cítit, že choreografii dělal nějaký amík, který si nejspíš myslel, že se může rovnat asijské škole a dopadá to tak, že zatímco v těch asijských rubačkách ty bitky fyzicky bolí, zde ty bitky fyzicky bolí... tedy... rozuměj: v prvně jmenovaných údery cítíte za ty herce/ kaskadéry a zde kdybych na to koukal s nějakým asijským kamarádem, jež by dělal poctivé karate a moc nemusel americké filmy, tak bych trpěl fyzicky díky studu. To máte pocit, že koukáte na bitku důchodců v Kauflandu kvůli slevám. Hrozně pomalé, jen takové šolichání s údery 10 cenťáků od těla a spíš se tu tančí, než bije. Jinak jde o takovou neurážející a roztomile naivní filmovou osmdesátku. Je fajn, že upustili od různých 8mi bitových klávesových samplů a použili spíš motiv s vojenskou trumpetou: "Tjutududitu TJuujíííííí". ()

LeoH

Na nic si nehrající žánrový výplach mozku, čistý „klukovský“ děj bez dalších ambicí, typické osmdesátkové sterilizované násilí bez krve a bez zápachu. No jo, dneska už vlastně klasika, já to ovšem viděl včera poprvé (a nejspíš naposled) a sám bych rád věděl, co mě na tom tak bavilo, nejspíš ten dobový videoodér, kterým to čpělo navzdory novému dabingu a kvalitnímu obrazu :-) ()

hans500

Absolutní béčko které nějakou záhadou funguje, i přes mizerný scénář a toporného Dudikoffa... Steve James hraje o trošku lépe, ale také nic moc, akčních scén je hodně a naštěstí je krátká stopáž a svižné tempo, 3,5*. ()

žvanimírek

Na vzdory všem negativním komentářům, špatnému hodnocení jiných uživatelů a žvástům typu "tohle není béčkovej akčňák, to je tak minimálně céčko" já musím Amerického Ninju se skvělým Michaelem Dudikoffem ohodnotit pěti hvězdami!! Je to film, na kterým jsem v podstatě "odkojenej", jako malej kluk jsem si to pouštěl ještě na VHS a fakt jsem to žral, jak já říkám, věřil jsem tomu a věřím tomu do dnes! ()

ivan_drago

A další pro mě nesmrtelná klasika z dob VHS. Z dnešního pohledu až rozvleklý akční film, ve své době modla, ke které jsem vzlížel a chtěl se naučit hazet hvězdicema. ()

Sfinkter

S odstupem času je to koukatelné jen díky mýtu ninjů, ale Dudikoff je toporný a celý děj až dětsky naivní. Blbost pro mimina. ()

Tomes83

Akční pecka mého dětství (stejně tak i druhý díl), který jsem s otevřenými ústy několikrát sledoval na videopřehrávači prarodičů:-) Dlouho mi trvalo než jsem si obstaral kvalitní dvd kopii s českým dabingem, abych mohl zavzpomínat. A musím říci, že i ted po více jak 15 letech mě film nadchl svým svižným tempem i napětím, skvělými ukázkami bojových umění (i když samozřejmě je třeba na to koukat s nadhledem), úžasnou doprovodnou hudbou i příběhem o zradě, mstě a přátelství! Navždy zůstane v mé paměti, stejně jako slovo Ninja, které se po shlédnutí tohoto filmu stalo pro mě symbolem, kterému jsem chtěl více a více porozumět! ()

noriaki

Sam Firstenberg, režisér pokleslých snímků jako Ninja The Domination, Revenge of the Ninja, Ninja American Samurai a The Interplanetary Surplus Male and Amazon Women of Outer Space - to poslední je komedie, natočil svůj pravděpodobně nejslavnější film s nováčkem akčního žánru Michaelem Dudikoffem. U Cannonů si usmysleli že z něho udělají novou hvězdu - pravého amerického hrdinu. Jenže on se neuměl pořádně hýbat, drsné hlášky mu vůbec nešly, chybělo mu charisma i herecký talent. Trvalo pouhé tři roky než se pevně uchytil u dna průmyslu. ()

haj

První a nejlepší díl v sérii, který už dneska sice působí trochu směšně, ale jako malej jsem ho miloval. ()

JohnSmith odpad!

Klasické Canonovské Béčko. Ikdyž tohle už je opravdu bída. Sice mě nepřekvapilo, že Firstenberg neumí točit filmy,už jsem měl tu čest s Delta Force 3,ale tragédie tentokrát spočívá v Dudikoffovi. Udělat z někoho akční hvězdu jen tím, že byl modelem a má pěkný tělo,to prostě nestačí. Dudikoff nemá co by předvedl a je do očí bijící, jak nemá cit pro souboje, zvlášť pak jde li o ninjutsu. Van Damme s Lundgrenem byli aspoň borci v karate, ale tady je to fakt směšný. ()

Prekarkar

To ještě bojovala VHS s BETOU. Je to kus mého mládí a na svou dobu velmi dobrý akční film. Teď to vypadá jako čajíček, ale tenkrát nás to hodně ovlivňovalo. To jsme všichni kluci chtěli umět karate a umět ninjovskou techniku. A vůbec nevadil jednohlasý český překlad! ()

sskrblik

Niňja v rychlodabingu a ošklivé VHS k kvalitě z Německa je určitě o řád lepší než to vidět ve Full HD nebo nedej bože ve 4K (pokavaď se do toho bude někomu někdy chtět). Jinak poctivé akční béčko plné niňjů.. ()

Musak

Jeden z prvních filmů co sem vubec videl a tehdá pred 15 lety sem ho mel fakt rád. ted uz bych asi tri hvezdy nedal ()