Útok na ponorku II: Klamný cíl

Counter Measures

Útok na ponorku - Klamný cieľ

Akční / Thriller / Drama

USA, 1998, 90 min

Film z osmdesátých natočen koncem devadesátých. Má děj bez nudných proslovů, amerického patriotismu. V porovnání s přepadením v pacifiku je dle mého trochu horší dějově, ale zato Dudikoff v té roli (ex NAVY SEAL nyní medic) je mnohem věrohodnější než Segal (ex NAVY SEAL nyní kuchař). Průměrné 3 hvězdy mu sluší. Teď jdu zkouknout díl první...(8.8.2012)

Vůbec to není špatný film, je to příjemná jednohubka, která pobaví a film rozhodně nudit nebude. Je třeba se na film dívat s přehledem. Akční scény tu jsou, je jich celkem přiměřené množství, ničím sice neoslní, někdy mi scény připadají jako pohoda, že se hlavnímu hrdinovi nemůže nic stát. Dost béčkovité scény a jiné věci jsou ve filmu. Nejvíc zaujme Michael Dudikoff, jinač je herecké obsazené na nic. Pro mě pouze průměr, kterým ale ničím neurazí. Hodnotím na 50% = ***(27.10.2012)

• cheyene

Je to béčko, ale shlédnout se to dá. Je fakt, že jediné, co si z toho pamatuji je: 1) jak si Dudikoff vývrtkou vyoperoval kulku ze stehna, 2) přivítání se s teroristy na palubě ponorky - Dudikoff nic netušíc si připíjí alkoholickým nápojem (s narkotikem) a říká: "To musí být dobrý ročník", poté, co se složí na zem, řekne vůdce teroristů: "Asi to nebyl tak dobrý ročník"(14.1.2007)

• honajz

Tvl, to fakt nešlo. Už jen ten začátek - grupa tvrdých navy seals vyběhne na molo a najednou z nějaké rampy začnou vybíhat vojáci. Začne přestřelka. Nepoznáte, kdo kam koho a jestli střílí, kdo kam běží (podle střihu by u těch pěti mariňáků byla ta početná grupa ochranky během sekundy), ale jak jednoho zasáhne kulka, Dudikoff odhodí zbraň a jde si poplakat! Kua, co to je?! Následně se nám dostane docela hodně pohledů na obnažené tělo ruské agentky a po pár zdlouhavých konverzacích se děj konečně přesune na ponorku. Kde to vypadá jak v obýváku kohokoliv z Beverly Hills. Naprosto nereálné a stupidní, pohrdající divákovým vkusem, pohrdající jakýmikoliv filmařskými postupy (proto mne udivuje, že místní sebranka inťošů film nehodnotí plným počtem podobně jako třeba podobně zmršené Modré stíny), a střihač chudák také neměl šťastnou ruku a nůžky.(29.6.2016)

• Lateef

Hned po pěti minutách jsem dvakrát zaklepal na zem a složil se do bezvědomí. Druhý den jsem se rozhodl podstoupit svůj souboj s touhle obludou znovu. Zdatně jsem uhýbal očima před těžkými ranami, které mi tato parodie na film v pravidelných intervalech uštědřovala. Mnohokrát jsem zažil pocit deja vu, to proto, že ve filmu je asi polovina záběrů z prvního dílu. Bolí to. Jako ten největší kopanec do koulí.(9.5.2010)