Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roku 2002 sa venezuelská opozícia za asistencie Bushovej administratívy pokúsila zvrhnúť vtedajšiu hlavu štátu, Huga Cháveza. Tretí najväčší dodávateľ ropy Spojených štátov sa totiž rozhodol, že nebude viac podporovať veľmoc, ktorá kvôli svojej politike rozkráda krajiny s nerastným bohatstvom. Keď už sa kapitalisti po celom svete radovali z víťazstva, nastal ohromný zvrat. Chudoba bezo zbraní v rukách vyšla do ulíc, aby naspäť do kresla dosadila pôvodného prezidenta. Aby človek pochopil, čo sa to vlastne v mnohých krajinách, pod rúškom boja za slobodu tamojšieho ľudu alebo ochrany vlastného národa pred hrozbami okolitého sveta, naozaj deje, musí nahliadnuť do nedávnej minulosti, ktorá ponúka fakty dokladajúce aroganciu politiky Bieleho domu vo Washingtone. Výborným, no smutným príkladom sú krajiny ako Guatemala, Kuba, Salvador, Chile či Bolívia, ktorých národy boli v mnohých prípadoch vystavené porušovaniu ľudských práv. (*CARNIFEX*)

(více)

Recenze (43)

LexBarker 

všechny recenze uživatele

Výborný dokument.Pro člověka,co neuvažuje stádně a nepodléhá tlaku lživých médií u nás a na západě,to sice není nic nového,ale stejně je dobré ho vidět.Je dobré slyšet a vidět co říká starý agent CIA o tom,že na pár mrtvých vlastně vůbec nezáleží,hlavně že není ohrožen americký způsob života...Rozhodně doporučuji všem,co neuvažují jako stádo ovcí. ()

heyda 

všechny recenze uživatele

Pořád se tady lidi nutí přiklánět na nějakou stranu, jedni se zastávají USA i současného kapitalistického systému a říkají si pravičáci a jsou tu lidé, kteří mají ten život o něco těžší a dívají se na kapitalistický svět opovržlivě - nazývají se levičáci. Pro mě je však toto dělení naprosto zbytečné, hloupé a každý, kdo se tak vymezuje, ukazuje jen svoji omezenost. Lidi by měli jednoduše vzít rozum do hrsti a najít způsob, jak udělat žití ve své zemi pro všechny co nejpřijatelnější (jak řekl Cháves = nejdůstojnější). Proč pomáhat milionářům a dělat z nich miliardáře, proč? Přesně to ale v současnosti děláme. Viz. vývoj daní nejen v USA, ale i u nás. V roce 1999 se každá právnická osoba (tedy příjem každé firmy) danila 35% sazbou. Dnes jsme na 19%. V USA klesli až na 10% !!! Zdanění příjmu fyzických osob (i milionářů) kleslo v USA z 35% na 15%, u nás máme taky 15% sazbu. Je zajímavé taky sledovat o kolik se státy zadlužili od dob, kdy bohatým dovolily být ještě bohatší a chudým nepřidali ani cent, zatímco ceny potravin, energií a všeho dalšího rostly. Holt je dobré sledovat dokumenty, je dobré občas si zagooglit a je dobré nemít hlavu strčenou v zadnici, am I right? ()

Reklama

zette 

všechny recenze uživatele

Velmi dobry dokument, ktery nastini politickou situaci v Latinske Americe od cca konce druhe svetove valky. Film muze vypadat jednostranne, ale pokud zde nekdo zminuje konspiracni teorie, tak uz by si mel konecne vytahnout tu hlavu z prdele a trochu zacit vnimat souvislosti... Skoda jen, ze se tvurci nevenovali jen urcite oblasti, protoze do 100 minut pulku Ameriky proste nedostanete! ()

havLord 

všechny recenze uživatele

Kontraproduktivně emotivní dokument poukazující na to, co je čiře logické, že USA, ač hlásnou troubou demokracie, jsou jen další imperiální velmocí prosazující veskrze své vlastní zájmy. Co zde nezazní, je, že existuje nejen dlouhá řada států, které americká vláda srazila na kolena, ale také takové národy, které před absolutní zkázou zachránila. V tomhle se dle mého jednoznačně liší od Ruska, které je ve svých zájmech ještě bezohlednější. Jenže Spojené státy si to komplikují tím, že své kroky schovávají za roušku obrany demokracie a pak když se ukáže, co CIA provádí, o to hůře to reputaci USA zasáhne... Tenhle dokument je jednoznačně anti-USA, což beru, protože, alespoň v západních médiích, jsou kroky USA protěžovány jako ty správné. Kritika existuje, ale kdykoliv se schýlí k debatě o jednání USA, jsou její kritici nařčení z rusofilie. Debata je důležitá, i když upozorňuje na věci, které se nehodí do našeho vidění světa. Jako evropan říkám - díky Bohu za Spojené státy. Ale je potřeba sundat růžové brýle. ()

Fanucci 

všechny recenze uživatele

Souhlasím s odsouzením zahraniční politiky USA a jejího zhoubného vměšování do záležitostí jihoamerických a jiných států. Ale jednostranná glorifikace Huga Chavese a prezentování jeho osoby jako utiskovaného chudáka, zarytého zastánce demokracie...ehm:-)...a plamenného zastánce slabých a bezbranných v barriech,,,to mi přišlo mimořádně naivní. Pan Pilger se měl minimálně pokusit o objektivitu a prezentovat jakým způsobem Chaves postupoval, aby konsolidoval svou moc jako prezident země, oslabil opozici a odměnil své stoupence v armádě či privátní sféře...ať mi nikdo netvrdí, že je čistý jak lilie! ()

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno