Margaret Tateová nemá žádný osobní život a je oddána svému náročnému zaměstnání. Pracuje jako výkonná šéfredaktorka knižního vydavatelství, která se s oblibou vozí po svých podřízených včetně svého asistenta Andrewa. Když se dozví, že jí nebylo obnoveno vízum a hrozí jí deportace z USA, prohlásí se před imigračním úředníkem za Andrewovou snoubenku. Zaskočený asistent svou šéfovou z duše nesnáší, nakonec s návrhem souhlasí jen pod podmínkou, že ho po svatbě udělá redaktorem a pojede s ním na rodinnou oslavu na Aljašku. Imigračnímu úředníkovi jsou od začátku podezřelí. Informuje je proto, že budou vystaveni sérii otázek o sobě navzájem a pokud se jejich odpovědi nebudou shodovat, Margaret bude deportována a Andrew půjde do vězení. Svatba se blíží, málokdo jí věří, ale pro dříve silně ponižovaného asistenta je to jedinečná možnost, jak své nadřízené oplatit všechno dosavadní příkoří. (TV Nova)

MkSallam

V rámci takového toho klišé-prolezlého žánru krystalicky čisté blbé "rom-com" asi největší pohodička roku. Ústřední duo je fajn (Sandra dokazuje že nepatří do starého železa, Reynolds jako vždy pohodář), jejich sbližování je provázáno solidním množstvím hlášek a gagů (scéna s pejskem i přes svojí imbecilní střelenost ruluje) a do takové 75-té minuty je to fajn. Pak přijde "mor rom-com", to jest zbytečná romatická klišé bez hlášek i gagů, jen těsně na hraně stravitelné romantiky. Vyhnout se tomu, možná bych přesedlal i na čtyři..... ()

Jorge-Z

Co říct? Tokových romantických filmů se už natočilo a ještě bezesporů natočí. Příjemné prostředí Aljašky tomu dodává něco navíc a Sandra Bullock hraje mrchu úžasně. Za zhlédnutí film určitě stojí. ()

Bennyman

Obyčejný příběh, kde víte dopředu jak to dopadne. Ale stejně mě ten závěr překvapil. A ta Sandra!! Mno musel sem dat 4, ikdyž si to film určitě nezaslouží. Ale ja nejsem filmovej kritik že :-) ()

TheKiw

Ježiši Kriste, ten konec. Ten naaaataaaahovaný konec to naprosto zabil. Do té doby jsem se chvílemi opravdu dobře bavil a byl jsem ochotný odpustit ty občasné přestřely a nehorázně trapné vtípky. Ale ten kooooneeeec. ()

lareinna

Zábavné, sympatické, príjemní herci, mám veľmi rada aj herečku Mary Steenburgen. Bavilo ma to aj v kine, druhýkrát som si to pozrela doma. Krásne prostredie, krásna Aljaška..panenská príroda. ()

Yardie

Od začátku bylo jasné, jak to skončí. Takže žádné překvapení se nekonalo. První polovina filmu celkem solidní - pár dobrých hlášek, grimas, situací a mělo to vcelku tempo a spád, takže takový klasický průměr. Ve druhé polovině se to ale přehouplo do takové přesladké limonády, s minimem vtipných momentů, až to začalo i trošku nudit, místy. Takže výsledek je očekávaný průměr ve svém žánru, který nic nového nepřinesl a jen zapadl mezi své souputníky. Na jedno podívání a zabití nudy je to OK. Howgh! ()

peto580

Po hodne dlhej dobe som to videl znova a pridavam tomu dalsiu hviezdu. Tohle si 5 zasluzi. Jedna z naj romantickych komedii ake som kedy videl. Mam slabost pre podobne bludy. Ale tohle ma ma tu vyhodu ze to blud neni. Ma to myslienku, je to pekne gradovane a je to cele take mile za snad nebola chvilka aby som nepozeral bez nejakej pocitovanej emocie. - dalsie zasluzene plus hercom. Sandra a Rayn boli jednoducho super :) ()

Tomu.Ver

Podľa mňa ďalší blud z americkej dielne, klasická zápletka... predstieranie vzťahu, lebo šak treba, aj keď sa tí dvaja vlastne neznášajú. Následné zaľúbenie sa (preveľké prekvapenie, priam nepredvídateľné, aj keď od začiatku filmu je to jasné ako to skončí). Dokonalá rodinka, veď ako inak. O Sandre Bullock ani radšej nepíšem, lebo tie jej trápne stvárnenia osoby, najkrajšej, najzvodnejšiej, najlepšej rozbíjačky vzťahov a naj.. naj... naj, zabijú aj mŕtveho. Jediný film, ktorý som jej ako tak uveril bol asi The Blind Side. That´s it. ()

sona123

Že se směju u komedie, to už musí být. A tady se mi to stalo hned několikrát, až mi slzy tekly (zejména scénka s Kevinem je výtečná). Sandra je nádherná, Ryan, jak ho nemusím, tady vypadá tak nějak lidsky - no a že mi nešli dohromady jako pár, to mi vůbec nevadilo, hlavně že oni v tom měli jasno :) Bylo to milé, opravdu vtipné, s nádhernými exteriéry i interiéry, prostě bylo na co koukat. Rozhodně doporučuji. ()

Nattynax

Ano, neoriginální, předvídatelné jako přes kopírák jiných amerických komedií. Ale světe div se, ono to fungovalo a já se bavila a nevadil mi ani ten přeslazený konec, který jsem měla před očima od prvních minut filmu. Mezi Ryanem a Sandrou to příjemně jiskří a hlavně díky nim je film koukatelný. ()

gocatgo

Po hodně dlouhé době, hodně hodně dlouhé době kvalitní romantická komedie, kterou stojí za to vidět, neokoukaná ústřední dvojice tahá film nahoru a tak nejsou tradiční žánrová klišé tak nesnesitelná. Pro sobotní odpoledne když prší... ()

Piri

Príjemná, jednoduchá a vtipná komédia. Sandra Bullock je tu božská, naozaj kosť, 45-ročná šťabajzna - tu bola asi naposledy pekná, keďže Bullock je povestná skôr chudou postavou v posledných rokoch. Pre mňa bola najkrajšia vo filme Demolátor. Tu vidno, že veľké herečky (aj keď Bullock oficiálne nezaraďujú medzi TOP herečky Hollywoodu) nepotrebujú ani umelé prsia, Bullock je tým dôkazom, že ich skutočne nepotrebuje, aby bola sexi a k herectvu už dupľom nie. K tomuto filmu je skvelý slovenský dabing, v hlavných úlohách Gabriela Škrabáková-Kreutz a Vladimír Kobielský, réžia Stano Král. ()

KM Phoenix odpad!

Zkombinujte film Green Card (1990) a seriál Men in Trees (2006) a vyleze vám z toho The Proposal (2009). Podprůměrné komerční dílo, které nevyjede z nalajnovaných kolejí. Trapnost a předvídatelnost některých scén byla až bolestná. S. Bullock se snaží hrát drsnou šéfku (něco na způsob role M. Streepové v Devil Wears Prada) což jí ale dost nejde, tak tuhle pozici rychle opustí a snaží se film dohrát v pozici lehce ztřeštěného stárnoucího diblíka, což už si snad ani ona nezasloužila. Diváci tohohle filmu si to rozhodně nezasloužili. ()

Milky.

Naprostý americký hnůj plný rádoby zábavných situací a trapných dialogů. Výsledný zážitek umocněn českým dabingem. Po shlédnutí v originálním znění musím nějaké ty dvě hvězdy přidat. Bullock je prostě sexy jak cyp. Už odjakživa. ()

H4ku11

Pri takýchto komédiách, kde viete ako to dopadne už od začiatku, je vždy dôležitejšia cesta, ktorou sa ku koncu dopracujete. Pri množstve podobných komédii, čo už sa natočilo, je ťažké zabodovať s niečím ďalším. Tu sa to však podarilo. Staré miliónkrát použité rozosmialo, rovnako ako aj novoty. Sandra bola presne takou drsnou a chladnou šéfkou a Ryan zase dobráckym a snaživým asistentom. Obaja vo svojich rolách uveriteľní a sympatickí. Spolu im to strašne sedelo a aj po viacnásobnom pozretí stále pobavia. Babka so psíkom ako bonus na parádu. ()

Simgal

Sandru Bullock jsem měl vždy rád a filmy s Ryanem Raynoldsem začínám mít rád čím dál víc. Podle mě je rozhodně výhoda, když se skuteční přátelé sejdou před kamerou, kde mají zahrát zamilovaný pár. Nemusí se pak uměle navozovat nějaké jiskření nebo chemie mezi nimi. V Návrhu je jak jiskřejí, tak chemie mezi oběma hlavními herci spousta a velice příjemně a přirozeně se doplňují (Ryan a Sandra se znají už téměř 10 let). Celkově se jedná o velice kvalitní a zábavný film, který se v žánru romantických komedií řadí k tomu nejlepšímu, co jsme v poslední době mohli vidět. A ještě jedna poznámka na závěr. Sandra Bullock má 45 let, ale musím říct, že v Návrhu jí to velice sluší a dokonce vypadá mladší a o dost lépe než například ve tři roky starém Domě u jezera. ()

tlkounev

Sandra Bullock po dlouhé době v kvalitnějším snímku. Už jsem se bál, že Slečna Drsňák bude její poslední komediální rolí, kde se dalo aspoň na 5 minut usmát. Naštěstí v Návrhu dokázala, že s Ryanem Reynoldsem dokáží diváka pobavit. Sandra Bullock je "Šefová Drsňák", s podřízenými se nemazlí, asistenta má za pucfleka do doby, než si na ní došlápnou imigrační úředníci a pohrozí jí návratem do Kanady. Sandra to vyřeší jednoduše, donutí Ryana se s ní oženit. Jemu nezbývá než souhlasit, vzít jí domů na vzdálenou Aljašku a představit jí milující rodině. Co myslíte? Vezmou se? Uteče? Odvedou jí a zavřou až zčerná? Svědomí někdy bolí. ()

M1k9

Sandra Bullock+Ryan Reynolds... dva moji miláčci. :) A ten film mě bavil! Je svižný, zábavný a herci jsou více než sympatičtí. Právě na jejich výkonech a charisma je založena tato pohádka pro dospělé. Zdá se mi, že toto označení je výstižné. Princ si vezme princeznu a zlo je poraženo... Za velmi pozitivní pocity z filmu dávám 5* kvalita nekvalita scénář nescénář ohranost neohranost... 8.5/10 ()

Domec

The Proposal me prijemne prekvapil, necekala jsem to takovy vtipny. Jak Sandra, tak i Ryan svou roli zahrali perfektne, troufam si rict, ze kdyby tam hrali jini herci, tak by to nedopadlo tak jak to dopadlo :) 4**** s klidnym svedomim ()

Greg25

Originální - ne, herecky dost dobré - ano, scénář - příliš jednoduchý, nápady - ujdou, klišé - ano. Shrnuto ve zkratce, Bullock s Reynoldsem jsou na ústřední dvojici dosti charizmatičtí a Bullock vypadá pořád zpropadeně dobře, takže věkový rozdíl mezi nimi není ani znát. Děj vcelku provařený, ale u romantických komedií jde vždy spíše o způsob zpracování, čili děj nevadí, problémem filmu je, že je v poslední půlhodině neskutečně americký a klišovitý, do té doby většina nápadů ujde i když styl humoru je spíše situační a to poamericku (stejně jako americká představa Aljašky), i některé postavy jsou poněkud mělké neboť plní jen úlohu rámcového charakteru, který byl prostě potřeba, takže vyznívají ploše a jednostraně (Andrewův otec, matka, bývalá snoubenka), naopak babička Annie, to je jiné kafe a příjemně oživuje děj. Dějově se jedná o něco mezi Holkou z města (ale ta byla katastrofální) a Zelenou kartou (ta byla ale zase lepší). Z Holky z města nebylo z potenciálu "moderní ženy v přírodě" co se týče komedie vytěženo vůbec nic, v Návrhu je vytěžena asi tak třetina vtipného potenciálu, čili mohlo to být lepší, na druhou stranu ale i horší, sečteno podtrženo, v rámci romantických komedií průměr, který ale vzhledem k tomu jaké hrozné voloviny se ve stejném žánru točí dneska, mile potěší a za ztrátu času Návrh považovat nebudete, spíš za milé oddechové rozptýlení, já to aspoň za poměrně slušnou oddechovku považovala, film přesně na 60%. ()

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

30.12.2020

Mělo se jednat o opětovné setkání hvězd filmu Návrh Sandry Bullock a Ryana Reynoldse, nakonec se ale v nové romantické komedii The Lost City of D od studia Paramount objeví po boku známé herečky… (více)

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

06.09.2019

Člověk by řekl, že když studiu nějaký film, obzvlášť chválená komedie, ještě navíc s asijskými hrdiny v popředí, vydělá nečekaně velký balík peněz, budou zástupci studia ochotní tvůrcům na… (více)

Sandra a Ryan tentokrát v akci

Sandra a Ryan tentokrát v akci