Margaret Tateová nemá žádný osobní život a je oddána svému náročnému zaměstnání. Pracuje jako výkonná šéfredaktorka knižního vydavatelství, která se s oblibou vozí po svých podřízených včetně svého asistenta Andrewa. Když se dozví, že jí nebylo obnoveno vízum a hrozí jí deportace z USA, prohlásí se před imigračním úředníkem za Andrewovou snoubenku. Zaskočený asistent svou šéfovou z duše nesnáší, nakonec s návrhem souhlasí jen pod podmínkou, že ho po svatbě udělá redaktorem a pojede s ním na rodinnou oslavu na Aljašku. Imigračnímu úředníkovi jsou od začátku podezřelí. Informuje je proto, že budou vystaveni sérii otázek o sobě navzájem a pokud se jejich odpovědi nebudou shodovat, Margaret bude deportována a Andrew půjde do vězení. Svatba se blíží, málokdo jí věří, ale pro dříve silně ponižovaného asistenta je to jedinečná možnost, jak své nadřízené oplatit všechno dosavadní příkoří. (TV Nova)

Sammya

Perfektní komedie jako žádná jiná. Opravdu si nemůžu vzpomenout, že bych něco podobného už někdy viděla. Ryan Reynolds a Sandra Bullock mají mezi sebou úžasnou chemii a to, jak se během většiny filmu špičkují, nemá chybu. Vždycky se prosměju skoro celým filmem. Ať už jsou to strašně blbé náhody nebo různé hlášky, tenhle film mě prostě vždycky rozesměje a na konci mě jako správnou romantičku velmi potěší. ()

pakobylka

Byly tam silné momenty, ne že ne ... dokonce HODNĚ silné. Bohužel povětšinou skromně postávaly mimo záběr a jen sem tam se nesměle pokusily vystoupit ze stínu a nenápadně proklouznout před kameru. Možná i proto, že dějová linie od nich laškovně odváděla pozornost k prvoplánovým, křečovitým, rádoby vtipným scénkám, které měly zaručeně vzbudit všeobecnou veselost, leč ve výsledku hrály spíš roli nechtěných záškodníků. Ani finále mě nijak zvlášť nepotěšilo (spíš naopak), neboť kýženého výsledku mohlo dosáhnout i jiným, méně komplikovaným - a především o něco delikátnějším způsobem. Škoda promarněné šance, neboť se jedná o dílko, jehož zápletka i ústřední dvojice jsou veskrze sympatické, což v rámci romantických komedií nebývá tak úplně obvyklé. ()

c.tucker

Podprůměrný scénář, který nijak nepřekvapuje a ani nepobuřuje, je vystupňovaný některými vtípky [pes vs. orel a naháči se srazí (která ovšem byla už v traileru)] a pěknými scenériemi aljašské krajiny. Mezi hlavními představiteli to až tak moc nejiskří, což rozhodně filmu ubližuje. Ale naprosto mě nakopla titulková scéna s rozhovory, která svou vtipností a vším dokonale přebyla celý dlouhý film. ()

LenkaAK

Co má Sandra Bullock dělat, aby nemusela emigrovat? Znásilnit vlastního sekretáře. A vyráží za jeho rodinou na Aljašku na dvanácticentimetrových podpadcích a s apartním kufříkem. A show může začít! ()

laik_60

vcelku pozerateľná komédia aj keď Sandra miestami bola až veľmi afektovaná, aj ten záver mohli nejak inak dokopať . Keď už nič iné v telke nie je, dá sa aj toto :) ()

bartias

V lehce nadprůměrné romantické komedii Sandra Bullock bez problémů dokazuje, že na to ještě má. Zápletka o kanadské šéfce, která se kvůli americkému vízu narychlo fingovaně zansoubí se svým podřízeným, aby se pak nevyhnula víkendu s jeho aljašskou rodinou, je dostatečně ulítlá a vtipy z toho slušně těží. Ryan Reynolds působí za všech okolností jako náramný sympaťák a se Sandrou mu to jiskří jedna radost. 7/10 ()

sir-dave

Možná trochu naivní romantická komedie. Jenže má to humor, skvělé herce, přírodu Aljašky a při odchodu z kina to ve mně nechalo příjemný pocit po zbytek dne. Není to nejlepší film, ale ve své kategorii patří dle mého určitě k lepšímu průměru. Sandra Bullock i ve svých 45ti letech má co ukazovat. O více než 10 let mladší Ryan v ničem nezaostává a jeho občas sarkastické poznámky dodávají filmu více na popichovací atmosféře. Oscar Nuňéz ala zaměstnanec všeho možného a Betty White jako trochu "ujetá" babička baví při každé přiležitosti. S doprovodem člověk nemůže odejít nespokojen :-) 80% (viděno 2x) ()

otík

Jako příznivec Sandry Bullock a nekonečně nevyléčený romantik dávám 70%. Dal bych i více, ale bohužel hodně scén je v této zcela klasické romantické komedii spíše trapných, scéna s nahými těly a koupelnou je zcela zbytečná, umírající babička je průhledná jako ementál a Reynolds je občas tak nějak nepříjemný. Přesto jde o povedenou, poklidnou a zcela neškodnou romantickou komedii. Hudba: Aaron Zigman ()

misulka03

Skvěle jsem se bavila. A co víc, konečně mě Sandra Bullock přesvědčila o svých hereckých kvalitách. Ještě nikdy mě tolik nezaujala. Ryan Reynolds byl jako obvykle skvělý. ()

tom88

Prekvapivo dobrý romantický film, pri ktorom sa dá fajn pobaviť. Ryana Reynoldsa moc nemusím, ale tu mi vôbec nevadil a spolu so Sandrou tvoria dobrú dvojicu. Dej je vcelku dobrý, na typ filmu až dosť. Navyše slušne natočené. Chcel som dať 4*, ale predsa až taký výnimočný Návrh nie je. 70% ()

wendelin9

Obyčejná americká komedie, u které je vám hned od začátku jasné, jak dopadne. Pár vtipných gagů a scén se sice dočkáte, ale profláklý příběh nezachrání ani hezká tvářička Sandry Bullock ani Ryana Reynoldse.. ()

StanislachKo

Akože... Úplne OK! Dobrá komédia s konečne stráviteľným sympošom Reynoldsom a s herecky vždy vyváženou Sandrou (a pripomenul som si jej komediálny potenciál, ktorý som tak márne hľadal v miss špeciálnom agentovi). Všetky tie romantické nutnosti sa mi tiež podarilo úspešne odignorovať, takže hodnotím ako príjemne zabitú sobotnú 100minútovku. ()

kocik1

Předvídatelné jako UHO v závodní jídelně. Stejné jako desítky dalších filmů, které tu byly před námi, jen byly originálnější, vtipnější a lepší. ()

Mona07

Jedna z dalších nekonečných přitroublých amerických rádobyromantických nicneříkajících komedií (???) 3/10 ()

Triple H

Úplne pohodová romantická komédia. Akurátne dlhá a vtipná - ideálne na fajn večer. Nie je to nič nové, ale duo Reynolds-Bullock to skutočne ťahá dopredu obrovskou silou - obaja majú vynikajúci komediálny timing. Ale pravda je, že Sandra začína byť na takéto veci trošku pristará. Alebo Reynolds je príliš mladý. ;-) Vyššie hodnotenie je ovplyvnené aj mimoriadne príjemnou spoločnosťou, s ktorou som film zhliadol. :-) ()

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

30.12.2020

Mělo se jednat o opětovné setkání hvězd filmu Návrh Sandry Bullock a Ryana Reynoldse, nakonec se ale v nové romantické komedii The Lost City of D od studia Paramount objeví po boku známé herečky… (více)

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

06.09.2019

Člověk by řekl, že když studiu nějaký film, obzvlášť chválená komedie, ještě navíc s asijskými hrdiny v popředí, vydělá nečekaně velký balík peněz, budou zástupci studia ochotní tvůrcům na… (více)

Sandra a Ryan tentokrát v akci

Sandra a Ryan tentokrát v akci