Ókami to kóšinrjó (TV seriál)

• japonský

Ōkami to kōshinryō

• japonský

狼と香辛料

Spice and Wolf

Animovaný / Drama / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2008, 13x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (17)

Děj - Obchodník Lawrence cestuje mezi vesnicemi a městy světa laděného do stylu středověké Evropy a jako správný kupec se snaží vydělat. Náhoda mu do cesty přihraje polobožskou Vlčici Horo, která se stane jeho společnicí na cestách. Horo se touží vrátit do své domoviny v severních končinách, což Lawrence slíbí zařídit... Hodnocení - Třináct dílů "Vlčice a koření" jako by bylo jen úvodem, který nás seznámí s povahou (nikoli minulostí) ústřední dvojice Horo a Lawrence, naznačilo fungování světa a víc nic. Je pravdou, že si v těchto "úkolech" nevedlo špatně a v Horo otaku získali další velmi sympatickou ženu, tentokrát snad i s poměrně komplexní povahou. Ani Lawrence není postava úplně špatná, ovšem vedle Horo je to jen sekundant. Nicméně postavy ostatní jako by vůbec nebyly. Seriálem se míhají, jen se o nich něco dozvíme, zmizí a již se neobjeví. Větší množství frekventovanějších vedlejších postav seriálu IMHO citelně chybí. Seriál (či spíše manga) má zřejmě jakousi hlavní dějovou linku, která pravděpodobně souvisí s minulostí Horo a cestou do její pravlasti někde na severu. Ta se ovšem v 13 dílech nestihne ani začít rozvíjet, divák zažije jen několik "zastávek na cestě" (rozuměj epizod), některé vcelku valné a jiné nevalné. Lepší ***.(11.6.2008)

Co k tomu říct, hlavní charaktery a vývoj jejich vztahu je celkově úžasný, ovšem to je tak všechno... Bohužel se tu děj rozjede až v posledních 4 epizodách, jinak jsou to takové více či méně zajímavé epizodovky, co až tak moc netáhnou. Pokud mluvíme o animaci a kresbě, tak tady se taky bohužel nejedná o žádný zázrak. Předem chci ale říct, že jsem mangou nepolíben, možná proto to na mě nemělo až takový impact.. flintu do žita ale nehážu a počkám, co na mě vybalí druhá sérka :)(7.1.2012)

Hlavním lákadlem seriálu je bezpochyby postava vlčice Horo, její interakce s Lawrencem a postupné odkrývání jejích dalších povahových stránek. Na svých bedrech táhne celé seriál a ve srovnání s ní vycházejí ostatní postavy (včetně Lawrence) poněkud nudné a nezajímavé. Přiliš zajímavá mi nepřišla ani obchodní stránka seriálu. Vysvětlování zákonitostí obchodu a různých triků bylo dost nezáživné a ubíjející.(28.3.2008)

Seriál, který pořád slibuje děj, slibuje, slibuje, ale nakonec se nic nedostaví, jen prosté fantasy slice of life. Respektuju to, ze začátku je to docela zajímavé, ale dějová prázdnota, která se navíc v druhé řadě rozrůstá do dějových slepých uliček, mě zas tolik neuchvátila.(15.2.2015)

Se vši upřímností, takovýhle úder do srdce jsem nečekal, že někdy v anime zažiju, ale o to jsem raději. Svým netypickým pojetím je Spice and Wolf nevybroušený klenot v poli japonských kreslených snímků, protože dostáváme vskutku nádherně barevný hlavní duo, který svými komplexními charaktery velmi těžko najdeme. Hlavně mlsná, přidrzlá, mírně alkoholická Horo táhne seriál na svých bedrech s ledovou jistotou a i když je pro mě neuvěřitelné, že to říkám, tak její vlastnosti a chování jsou krásně lidské. Její vztah s Lawrencem je nekonečným pošťuchováním roztomilý, bohužel samotná postava Lawrence je malinko dutější, než by se hodilo, což zamrzí, protože takovýmu potenciálu by jiný pár těžko konkuroval. Jak jsem zmínil na začátku onu atypičnost seriálu, tak ta činí ve "flow" a hlavním tématem. Jistě, vztah hlavních protagonistů je motorem děje, ale onu fasádu tvoří obchodování a ekonomie, jež svým velmi líným a pomalým tempem děje může divákům toto anime nudou dosti znepříjemnit. Objeví se sem tam napínavější chvilka, ale jinak pomalejší, příběhem trochu lehčí tok děje mi sednul jak prdel na hrnec. Opouštěl jsem první sérii s opravdu příjemným pocitem.(27.10.2016)

Horo ^_^ Má krásná, chlupatá Horo s malým poprsím, tak k.... No, komentujeme zde seriál, ne překrásnou vlčici. Že? Takže.. seriál.. seriál.. Super! Nějak nemám myšlenky na nic jiného než Horo ^_^ ... Zpět do reality: Poklidný, obchodnický seriál se sympatickými hlavními hrdiny, ničím nepřekypuje, nic moc nepostrádá, jde si vlastním tempem a nechává na vás, zda se vám to bude líbit nebo ne. Mne uchvátil. Velmi mi připomíná Kino no Tabi. I když do jeho hloubky má daleko. Znovu koukatelné, u mě už asi 3x. Za mě určitě "watch it, watch it till the end". Chlupatých 80%(24.9.2015)

Netradiční animé, které mě zaujalo ekonomickými prvky, které souvisely se spekulací s měnou apod. Navíc delka je přiměřená a je se na co dívat, i příběh není špatný. Já jsem se kupodivu bavil hodně moc.(30.12.2010)

Dějová linka je celkem průměr. Vůbec mi to ale nevadilo, protože Horo je vyjimečná hl. hrdinka a těch 8/10 si prostě zaslouží.(19.12.2009)

Holo je najlepšie napísaná ženská anime postava. Zároveň je to jedno z mála anime kde je anglický dabing lepší ako originál. A do tretice, síce sa tu všetko točí okolo obchodu a Holo, ale stále je to napínavé a zaujímavé. Vedľajšie postavy sú slabšie, no za tých 13 dielov sa mi ústredná dvojica neprejedla tak sa nemám na čo sťažovať. Spolu s krásnym openingom a ešte lepším endingom prináša jeden z najlepších zážitkov ktoré môže anime ponúknuť. Čo nakoniec? Jedine - Holo je ideálna žena ;)(31.3.2015)

Stručně jasně obsah od D.Snake mluví za vše.. Jednoduchý přiběh o obchodníkovi a jeho společnici Horo na cestách mezi vesnicemi. V příběhu je více vtipu než by člověk čekal. Pokud hledáte pohodové sledování tak hurá do toho, ale žádná velká akce nebo složitý příběh nečekejte . 7/10(21.5.2016)

Ja vám teda neviem, prečo som toto anime nezhliadol už skôr. Jednoducho mi sadlo a až tak, že je momentálne u mňa na prvom mieste a dokázalo tak, že seinen+romance je u mňa jasná výhra. A dobové prostredie tomu len nahráva. Kresba poteší, z OST vládne jednoznačne OP a ústredná dvojica nedá zabudnúť. Nuž nezostáva nič iné ako sa potešiť druhou sériou a s napätím čakať kedy mi poštárka donesie predlohu v podobe noviel (škoda, že eng preklad vychádza iba dvakrát do roka). Zaslúžených 10.(24.7.2012)

Tohle anime je prostě unikátní, má svou jedinečnou atmosféru... Je dokonalým důkazem, že napínavý a poutavý příběh se může obejít bez většího množství akce a neztratit při tom na zajímavosti a zábavnosti. Vše se vyvíjí pomalu, tohle anime prostě nikam nespěchá. Takovou vlastnost, bychom normálně považovali za zápornou, k tomuto anime perfektně sedí. Postavy jsou reálné a zajímavé, obzvláště Holo je prostě bezchybná. Neschází ani vtip a krásné, v duchu celého anime pomalu se vyvíjející vztahy, které jsou pomyslnou třešničkou na už tak velmi chutném dortu. Velký důraz je kladen i ekonomickou část děje a život cestovního obchodníka ve středověku. To sice může někoho odradit, ale jinak to přidává na komplexnosti a unikátnosti Ookami to Koushinryou. - 100%(11.4.2016)

Hmm, celý čas hľadám dračicu, aby som nakoniec zistil že aj vlčici sa oplatí pozrieť na zúbky ;-). Veľmi zlatá postavička s príjemným štýlom humoru. Prekáračky ma bavili veľmi. Záver už príliš nie, ale napriek tomu pozeralo sa to samo, takže bez váhania pokračujem ďalšou sériou. Hmm2 (:-)): Vraj keby nemala chvost... Aj s chvostom je super, a ten chvost je super aj sám osebe ;-)(19.4.2015)

Úplně první (a v době psaní tohoto komentáři i jediné) anime, které jsem shlédl a velmi (kladně) to na mě zapůsobilo. Faktem je, že vývoj příběhu je docela pomalý a možná až příliš často se zabývá rozborem směnného trhu a tamější ekonomikou, než-li hlavní dějovou linií. Přesto se tohle pro mě stalo srdcovkou, vztah Horo/(Holo) a Lawrence je zajímavější a propracovanější než leckterý vztah postav v hollywoodských romantických filmech. Animaci hodnotit nemůžu, ale co hodnotit můžu je hudba, zejména úvodní písně obou sérií jsou naprosto perfektní. Jediná věc, která mě mrzí je, že byly natočeny pouze dvě série a třetí (téměř na 100%) nebude a příběh tak zůstal otevřen. O důvod víc přečíst si novely, kterých je celkem 17 z nichž pouze 7 je přeloženo do angličtiny... hold se musím naučit japonsky. //90%. Srdcovka.//(10.3.2013)

Vývoj vztahu dvojce charakterů postupem času je úžasný , v moderních "romantikách" už se tenhle krásný styl moc nevidí.(3.4.2017)

Když jsem si tento seriál pustila poprvé a shlédla prvních pár minut, nemilosrdně jsem jej odsoudila s tím, že to bez tak bude nějaké klišovité ecchi (hlavní hrdinka je hned v prvním záběru nahá a rozhodně si s tím neláme ani dál hlavu). No zkrátka udělala jsem neprozřetelnou chybu, neboť když jsem se nyní po letech rozhodla dát tomu šanci vzhledem ke slušným recenzím, strávila jsem sledováním obou sérií celý víkend a jsem naprosto nadšená. Ano, první série je, jak již tu padlo, trochu rozvláčnější, ale nemyslím, že by to bylo zde vyloženě na škodu. Hlavní duo se roztomile kočkuje a do toho probíhá nenásilná lekce ekonomie. Rozhodně zde není moc hluchých momentů, a to hlavně díky vyvedeným hlavním hrdinům, kteří mají komplexní osobnost, která se navíc zjevně vyvíjí. Obecně je to příběh asi trochu pro starší publikum - myšleno tak, že to není žádný akční seriál, hodně hrají roli dialogy a i vzniklé problémy, zejména související s ekonomickou situací, nebudou pro každého diváka tím správným lákadlem. Nejkrásnější na tomto seriálu je asi ta čpějící romantika prakticky z každé interakce mezi Lawrencem a Horo a přitom se za celou první sérii nikam moc neposunou. Je to předně tím, že tady opravdu hraje roli jejich vzájemné postavení, coby člověka a "bohyně". Sice to je zápletka poměrně tradiční, ale málokdy se vidí, že by se to v anime takhle důkladně řešilo, a že by hlavní protagonisté skutečně vážně přemýšleli, že to asi nebude z rozumného hlediska úplně ideální se dát do kupy jen tak, a proto spíše udržují takový vřelý přátelský vztah s trvalým sexuálním napětím, které čeká na toho, kdo to jako první nevydrží a prolomí.(9.11.2014)

Aneb jak vlci bohyne zatouzila po spolecnosti.(15.12.2014)