Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Stanley je mladý muž, kterému se v životě zrovna nedaří. Dělá podřadnou práci, přátel moc nemá a přítelkyni také ne. Kromě toho je nešťastně zamilovaný do kolegyně v práci. Při nezdařeném pokusu o sebevraždu ho vyruší ďábel George a výměnou za jeho duši nabídne, že mu splní sedm přání. Stanley smlouvu podepíše a začne si plnit sny. Nejprve si přeje být intelektuálem, který okouzlí kolegyni Margaret přesně formulovanými názory, poté bohatým obchodníkem, který jí koupí, na co si jen vzpomene, pak zpěvákem popu. Všechna přání však postupně ztroskotávají, žádné nedopadne, jak si Stanley přál. Na vině je ďábel, který se do realizace jednotlivých přání plete a více či méně nápadně je Stanleymu kazí. Ten je ze všeho znechucen a omylem si další přání vyplýtvá, když řekne, že by chtěl být mouchou. Ani jako s hmyz však vztah s Margaret nikam neposune. Stanley chce všeho nechat a nic už si nepřát. Ale ďábel dál pokouší… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (34)

Martrix 

všechny recenze uživatele

Okouzlený a Smlouva s ďáblem. V mých očích tato filmová dvojčata, vcelku přesně odráží ten propastný rozdíl mezi americkou a britskou kulturou. Svěží a inteligentní humor, který cílí na chytré diváky, kteří se rádi baví a nic jim není svaté, i když o sobě tvrdí, že jsou konzervativní. A proti tomu Hollywood, který z diváků udělal nemyslící telata, která jsou navyklá na jednoduchý a korektní humor. Protože v nejsvobodnější zemi na planetě, můžete říct co chcete....ale ne nahlas a ne před někým jiným, než je váš psychoanalytik. Samozřejmě abych nekřivdil, svou roli hraje i doba vzniku. Přestože se na americkém remaku podílel D. Moore, jde o velmi odlišné filmy. Okouzlený má skvělou úvodní pasáž. Cook je v roli ďábla výborný, scénář je naditý spoustou vtípků. A to jak verbálních, tak situačních. Když ale dojde k plnění přání, tak jde znát jistý útlum a snad i nedotaženost. Tyto "kapitoly", se ne vždy povedly, ale pořád nejde o žádný průšvih. Chtělo to lépe je vypointovat a více stříhat; 100 minut bylo moc. Přesto to byl příjemně strávený čas a Bedazzled mě navnadil, abych zapátral po něčem dalším...britsky nekorektním...tzn. po něčem starším. Dnes už totiž UK, tu americkou nablblost skoro dohnala. ()

Bigrambo 

všechny recenze uživatele

Povedená komedie plná anglického humoru a drobných vtípků. Nebudete se sice za břicho popadat, ale pokud přistoupíte na režisérova pravidla hry, velmi dobře se pobavíte. Za zmínku rozhodně stojí minirole Chtíče, ve které se přestavila spoře oděná kráska Raquel Welch. Takže "Audrey Hepburn" a hurá do toho! ()

Reklama

joehot 

všechny recenze uživatele

Plný počet možná ne zcela právem, vzhledem k několika málo hlušším místům, rozhodně je okouzlený o dvě třídy lepším snímkem, než jeho moderní americký remake. Jízlivý a cynický anglický humor mi sedí, představitelé dvou hlavních rolí jsou parádní (ovšem nejlepší je Raquel Welch jako Chtíč) a skvělých hlášek je tu habaděj. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Stanley Donen byl v roce 1967 ve formě a po Dva na cestě jsem se nakonec výborně bavil i u Okouzleného. Hlavní hrdina, šílený loser pracující u hamburgerů zoufale touží po servírce, kterou neumí sbalit a ďábel mu výměnou za duši nabídne 7 přání, aby ji získal. Každé přání, sebelépe vymyšlené mu ale zlomyslně kazí. Ten film má dvě chyby - zaprvné ta holka je ošklivá a úplná pipina a zadruhé hrdina je příšerný loser a Dudleyho Moora moc nemusím. A navíc to v podstatě nijak nedopadne. Bohatě to ale vynahrazuje doslova gejzír nápadů a fantastický ďábel v podobě Petera  Cooka. Ten každou volnou chvilku škodí různými prkotinami, ale je to ohromný sympaťák. Moc se mi líbilo jak to bylo vymyšlené - Bůh jako namyšlený šmírák co kašle na lidi a vyžaduje nonstop obdiv, zatímco Ďábel je někdo koho to uctívání přestalo bavit, je v podstatě přátelský a škodí prostě protože musí. Perfektní zlomyslnosti, trefné stvárnění hříchů či nebe, perfektní segmenty (jeptišky!, animované mouchy) a režisér si nepokrytě dělá srandu tu z moderní pop music, tu z muzikálů a náboženství. Remake jsem nikdy neviděl, ale musím se někdy podívat, jestli to bude aspoň stejně dobré. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Geniální námět, Peter Cook je o dost škodolibější ďábel než Elizabeth Hurley (ale když ona je v tom tak sexy), jenomže humor Dudleyho Moorea mě tentokrát obloukem minul, nezasmál jsem se snad ani jednou. Scéna v autě, kdy Stanley a Margaret nešťastně pláčou nad tím, jak podvádí George, je straaaaašlivě přehraná. Mouchy jsou naopak docela dobré. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • V českém znění používá ďábel (Peter Cook) jako magická slova „Audrey Hepburn" a „JFK", kdežto v originálním znění vyslovuje jméno herečky Julie Andrews a amerického prezidenta LBJ, tedy Lyndona B. Johnsona. (realhound)

Související novinky

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch

15.02.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřela v kalifornském Los Angeles po krátké nemoci americká herečka, modelka a sexsymbol přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, Raquel Welch. Smutnou… (více)

Reklama

Reklama