Posedlá

Paul Seydor

Kostýmy:

Maya Lieberman
  • Gedes

B-E-Y-O-N-C-É! :-) si v tutom filmu zahrála opravdu milující něžnou stíhačku, která se nakonec o svýho manžela naprosto dokonale postará. Její manžel to totiž nezvládne a tak jak to u amerických filmů bývá, je ve všem úplně nevinně... Opět američané natočili nádhernou jednostrannou utopickou kra***u. Začínám si zvykat, že v USA je to buď černá, nebo bíla, proto je absolutně nemožné natočit kvalitní film.(2.5.2012)

Filmu na tohle téma už jsem pár viděl, ale proč se nepodívat znovu? Snímek nepřichází s nějak novými postupy, převratnou myšlenkou ani grandiózním vyvrcholením, jak tady mnozí asi očekávaly. Jenže je dobře natočený, koncept dobře postavený a prostě jsem se musel dodívat, jak to dopadne. Já jsem vcelku spokojený. A zajímavá je na závěru myšlenka, že stát se to u nás v ČR, tak Beyonce vyfásne minimálně nepřiměřenou obranu, nebo zabiti a pár let v chládku :))(24.12.2010)

Celkem spořádané manželství Dereka (Idris Elba) a Sharon (Beyoncé Knowles) naruší Derekova nová asistentka Lisa (Ali Larter), která je ve skutečnosti psychicky narušenou ženou. Zpočátku se to zbytečně natahuje, a než dojde na konfrontaci či sblížení ženatého muže s atraktivní blondýnou, tak to nějakou chvíli trvá. Asi po půl hodině ho bude neúspěšně svádět na toaletách, předvede se mu ve spodním prádle v jeho autě, zdroguje ho, nic z toho nezabere. A tak si začne vymýšlet a její posedlost přejde do krajností a v podstatě neexistující milostný poměr, bude mít fatální následky. Vůbec mně nevadilo, že si film námět "vypůjčil" z Osudové přitažlivosti, protože s ním pak pracoval jinak, a to především ve finále, které bylo pojato až comicsově a film dost zvedlo svou nápaditostí a otočením rolí, kdy psychopatka slízne ránu za ranou a hodnou Sharon je, po vzoru comicsových hrdinů, mlácena hlava nehlava vším, co jí přijde pod ruku a ještě u toho cedí jadrné hlášky. Z hereckého hlediska dost překvapila Beyoncé Knowles, o které jsem si dosud myslel, že lépe zpívá než hraje, ale tady ukázala, že hraní ji začíná jít pěkně od ruky a Ali Larterová zase prokázala, že je jí pro vedlejší role vedle slavnějších hereckých hvězd poměrně škoda a její mrcha neměla chybu. Akorát Idris Elba se v tom ženském světě trochu herecky ztratil a na dvě zmíněné dámy nestačil, seč mu síly stačily. Je to povedený thriller s výborným originálním finále, ale s ohraným námětem. 60%(15.10.2010)

Docela by mě zajímalo, co si všichni ti, kteří Obsessed na IMDb udělili prabídné hodnocení 3.7/10, od toho filmu slibovali, že je tak strašně zklamal, protože já dostal přesně to, co se čekat dalo. Průměrný, ale nikterak urážlivý thriller, v němž se sice lepí klišé na klišé, ale dobře se na něj kouká. Hlavně díky dvěma hlavním hrdinkám. Pravda, mohly to holky na konci rozbalit trochu víc, ale i tak je Obsessed vcelku příjemnou a obstojně natočenou podívanou, která na to jedno zhlédnutí zabaví, a tak poslouží svému účelu. Nic víc, nic míň.(24.5.2009)

S odřenýma ušima 50%. Asi po půl hodině jsem uvažoval, že to vypnu, absolutně mě to nebavilo. Ale mé prokletí je, když něco rozkoukám, tak musím vědět, jak to dopadne. Takže jsem dál trpěl. Ale potom se to trošku rozjelo a finálních asi 20 minut bylo fakt super. Každopádně jako celkem je to slabota. Chybí tomu napětí, trošku více psychologie, je to takové plytké. Nešlo to moc do hloubky. Prostě takové nijaké. Nebýt té poslední dvacetiminutovky, asi by to bylo za 2 hvězdičky. Musím pochválit výkon Ali Larter - nejen, že se na ni pěkně kouká, ale ten její vyšinutý výraz byl fakt super. Jinak nuda! Howgh!(14.12.2014)

• - Postav hraná Beyonce Knowles se původně měla jmenovat Beth. (Chatterer)

• - Jde o první film Beyoncé Knowles, ve kterém její postava nezpívá. (Hal_Moore)

• - Hlavní roli měl původně hrát LL Cool J, nakonec se jí zhostil Idris Elba. (Spidey3)