Goong (TV seriál)

(neoficiální název)

Romantický / Komedie / Drama

Jižní Korea, 2006, 24x60 min

• Pirkaf

Začátek vypadal zajímavě, ale pak se začalo všechno táhnout jako sopel a opravdu nevím, jestli to někdy dokoukám do konce. Nehledě na to, že princův bratránek a jeho máti mě neskutečně iritovali a některé jejich scény jsem musel přeskakovat.. UPDATE: Tak ne, myslím, že to nikdy nedokoukám. Tenhle seriál mě unudil xmrti. Manhwa je ale dobrá.(14.10.2008)

Ach joj, keď som tento seriál pozerala, cítila som sa ako keby som sa vrátila do mojich pubertálnych liet. :) Občasné pojašené dialógy a scény mi tu vôbec nevadili a nemohla som inak ako sa proste schuti baviť. Väčšia časť deja sa prikláňa skôr ku komédii a v prípade, že kórejský štýl humoru Vám je blízky, o smiech určite nebudete mať núdzu. Romantika, určitá vážnosť spojená so životom v paláci a etiketou a tiež humor sú vo vyváženom stave a tak som sa aj napriek dlhej minutáži nepristihla pri tom, že by som sa nudila a čakala kedy to konečne skončí. Sledovanie tohto seriálu bolo pre mňa potešením a určite sa k nemu budem často vracať.(4.3.2009)

Strašně dlouho jsem se na tohle chtěla podívat, protože to bylo tak strašně populární. Jediné co jsem našla byl ale Goong S (o čemž jsem absolutně netušila, že je to pokračování) a přišlo mi to tak zmatené, strašně se to vleklo, herci mi připadali nesympatičtí. Takže jsem to po díle a půl vzdala. Zhruba po půl roce jsem zjistila, jak se věci mají a s radostí jsem začala sledovat. Jediné mínus bylo, že zhruba v půlce až ke konci, seriál upadl do těžké deprese a tak se to táhlo více než neuvěřitelnou čtvrtinu seriálu. Proto se klidně přiznám, že jsem některé části přeskakovala. Přesto se to podle mě vydrží přetrpět, už jenom kvůli velmi dobrým hercům a milému závěru.(29.6.2009)

Musím se přiznat, že jsem to měla zhlédnuté, no, ani ne ve třech dnech. Jenomže důvodem nebylo zase tak to, že by mě to tak hrozně moc zajímalo, honem, honem, co dál?! Ale to, že jsem spousty scén přeskočila. Nebavilo mě poslouchat, jak se v paláci pleticháří, jak se baví král a královna, co řeší její rodiče. Naprostej nezájem. Jediné, co mě bavilo, a bavilo mě to opravdu hodně, bylo sledovat vztah Chaekyung a Shina - tedy ze začátku. Pak už mě moc nebavilo, když docházelo k těm různým nedorozumněním. Ale tihle dva měli mezi sebou opravdu nádherné scény. To kvůli nim jsem to dokoukala až do konce. A ještě hudební doprovod se mi líbil (tak on je skoro ke každému k-dorama dobrý hudební doprovod, vždycky to dorama má tu svou písničku (kterou si častokrát i stáhnu). Mohla bych to doporučit, ale ne jako celek. Jsou tam skvělé chvíle, ale i naprosto zabité pasáže, které jsem prostě bez milosti přeskakovala. Ale to, co jsem nepřeskočila bylo občas k uzoufání roztomilé... ^^ Je to totální střed, jinak tohle ohodnotit nejde (mně). Určitě by nebylo na škodu seriál tak na polovinu zkrátit, vystřihat všechny ty scény, co mě nebavily, a byl by to plný počet :-) Btw. určitě se podívejte i na speciál, pobaví. Přeloženo.(5.6.2010)

Ze všech rolí, kde Eun Hye Yoon hrála, se mi tady líbila nejvíc. Ta praštěnost jí prostě maximálně sedla. Na to, že má seriál 24 dílů, mi to uteklo jako voda. A to i přesto, že v první polovině díly nekončily vůbec zajímavě, a proto jsem neměla potřebu hned si pustit další. Díky medvídkům jim to ale odpustím. Křen Lee Yul mi zpočátku vůbec nevadil, ale na konci ho bylo až moc. Zato Hyo Rin jsem nemohla vystát od samého začátku. Myslím, že tohle milé dorama patří k takové té korejské klasice, kterou by měl vidět každý, komu tenhle žánr něco říká. 3,5*(7.11.2013)