Fred Astaire hraje v tomto titulu autentickou roli módního fotografa (inspirovanou životem kameramana Richarda Avedona), jenž promění Hepburovou v pařížskou modelku. (oficiální text distributora)

mac000

Film má krásné exteriéry (´Paříž je krásná vždy, zejména když ji můžeme vidět, jak vypadala pře 55 lety). Na druhé straně je zda /pro mně/ trochu staromódní styl vyprávění, postrádám švih jiných amerických muzikálů (s Astairem). Přesto však je milé sledovat tuto "tuctovou" zápletku a čekat až si hlavní hrdinové padnou do náručí... ()

Hawaj

Konečně film ve kterém Fred Astaire opravdu hraje a ani ne špatně. Navíc v převlevku za prdlýho beatníka mu to dokonce seklo. :) Chtěl bych dát víc hvězd, ale na to byl tenhle filmeček až moc povrchně easy going a krásná Audrey neměla tolik šancí mě emočně okouzlit. Jediná scéna co za néco stála byla ta z knihkupectví, pak už to šlo očekávaným směrem. Největší hvězdou filmu je kupodivu šefredaktorka v podání Kaye Thompsonové, která svou roli perfektně vyšvihla a přitom působí jako by hrála jen na půl plynu. Bohužel tato herečka moc šancí hrát ve filmech nedostala. Fotografie Richarda Avedona z počátečních titulků jsou famózní./ btw Oskar ten film evidentně neviděl neboť ten objevný nápad udělat z kniomolský puťky modelku nedostane šéfredaktorka, ale fotograf, čili Fred Astaire. Podívej se na to znovu Oskare ať neplácáš blbostě. ()

SelfishMan

Zcela otevřeně přiznávám, že kdyby v tomto muzikálu nehrála Audrey Hepburn, tak se na něj ani nedívám. A i po shlédnutí musím říct, že jen její přítomnost a umění Freda Astaira z něj dělá slušnou, nikoliv však ale vyjímečnou záležitost. Bez těch dvou by film spadl do těžkého podprůměru a neštěkl by po něm ani nějaký podvraťák. Zpěv byl spíše průměrný (je vidět že Audrey opravdu není zpěvačka), scénář dost jednoduchý. Naproti tomu taneční čísla byla vynikající a to nejen od Astaira, ale i Audrey předvedla, že by se uživila i takto. Možná je to tím, že muzikály jsem nikdy neprožíval ( My Fair Lady mě dostal asi tím jak byl odlišný, bez násilného napasování tance a hudby do děje, vše tam bylo přirozené ), možná tím, že jsem měl přehnaná očekávání...ale moc jsem se nebavil a jsem trochu zklamaný. 70% a spíše 3 a 1/2 * //zatím nejslabší film s Audrey co jsem viděl// ()

Leník

Plusy: krásná Audrey Hepburn, krásné šaty, Paříž. Mínusy: příliš barevné, příliš rozverné, příliš kýčovité. ()

Jig

Krásny film s peknými pesničkami, vynikajúcou herečkou v hlavnej roli, skvelými kostýmami a bravúrnymi choreografiam osladený skvelou hudbou. Čaro 50tych rokov ()

Kerouac

'ssss Wonderful, 'ssss Marvelous =) a ačkoliv muzikálům příliš neholduji, čtvrtá hvězda je za okouzlující Audrey ()

dracekt

Audrey je zde opravdu v celé své kráse, kostýmy jsou úžasné. Pohladí to každého, kdo chová lásku ke starým filmům s příjemnou hudbou. ()

stado

Miloučký muzikál se skvěle tančící Audrey a věčně mladistvým Fredem. Samozřejmě zápletka jasná. Konec očekávaný, ale vše tak roztomilé a barevné. Z Audrey jsem stále u vytržení. Úžasná. ()

mire.k

Pohodový film. Audrey jako baleťačka dobře tančí, ale jako zpěvačka nic moc. Fred podal obvykle slušný výkon. Jen to nemělo nějak šťávu. A hudba nenadchla. ()

Damnsinead

Muzikály opravdu nemusím,ale tenhle se mi docela líbil. Funny Face je oddechový film, jednoduchá romance. Ale za celou dobu jsem se nestihla nudit. Zamlouvala se mi docela chytlavá hudba. Kay Thompson a Fred byli výborní. Audrey sice není ohromná zpěvačka, ale má příjemný hlas a písničky nebyly tak náročné, aby jí přerostly přes hlavu. Ovšem taneční čísla byly perfektní. Líbily se mi i kostýmy, dokonce i ten, který měla Audrey na sobě hned po proměně v modelku. Ale za tu omítku by tvůrci zasloužili pár facek. ()

Michelle_S

Milá hudební komedie s přenádhernou Audrey, která tančí jako víla a Fredem Astairem, který je tady už sice trošku přestárlý, ale tančí jako Bůh:-) Některé písně byly sice trošku otravné a říkala jsem si, že tak polovinu bych jich v pohodě oželela, ale ten film opravdu člověku vykouzlí úsměv na tváři. A ty šaty....:-) ()

Sopholojong

"Farebni kontrasty, kam se podivas"... Gycovite kostymy (jedine Audreyina svadobna roba je decentna), studiova mizanscena (s par autentickymi vyjavmi Pariza), vidlacka (divna) choreografia tanca, stereotypna kamera (tie prechody sceny do fotografie ma privadzali do sialenstva), otrepany pribeh americkeho sna, jeden entuziasticky fotograf (charizmaticky Astaire v strednych rokoch) a jedna "Popelka", ktora ku (modelingovemu) stastiu prisla (sladucka, ale anorekticky asexualna Hepburn). Chemia tych dvoch je jedinym ziarivym aspektom tohto uz v patdesiatkach zostarnuteho a prepaleneho "mjuzikalu". PS: Astairov "toro, toro" byci, spanielsky tanec v srdci Pariza je uplne mimo. ()

CrazyAdinn

Velice dobrý film s krásnou Audrey v popředí. Fred se k ní neskonale hodí a společně tak tvoří tařka dokonalý pár. Nicméně si nemůžu pomoc, ale Audrey se mi líbila mnohem více na začátku jako šedá myška než ke konci jako přemalovaná manekýna. ()

Godlieb

Průměr, průměr, průměr, šedivější než myší kožíšek jež na počátku halí skutečnou krásu hlavní hrdinky. Ani když zavřu obě oči a zkusím si vsugerovat, že muzikálům se měří jiným metrem, stejně to na více než 50% není. JENŽE! Pak to zkusím vzít z jiného konce: taneční čísla jsou oč tu běží, ten zbytek je jenom taková vata kterou buď přetrpíte nebo přetočíte, skutečný začátek je až v okamžiku kdy Audrey začne poprvé zpívat (a zpívá krásně, tak nádherný měkký alt se hned tak neslyší, navíc její roztomilé škobrtání v tajích angličtiny a francouzský přízvuk povyšují její hlasový projev na úplně novou úroveň), ona sama vzala tu roli jenom protože si chtěla zahrát s Fredem Astairem a navíc jí konečně dovolili ve filmu tančit (v jejím tanečním čísle je cítit doslova živelná radost), samotný Fred si mě získal když i přes svůj nemalý věk (přes šedesát) předvedl naprosto bezchybnou kreaci jako za mlada s Ginger Rogersovou. Většina modelů je úžasná (číslo jedna jsou letní šaty s květy a ohromným slamákem), konec zbytečně natažený a přeslazený, melodie spíše průměrné (až na první výstup ústřední trojice v Paříži na Eiffelovce). Pro fanoušky Audrey (jako jsem já) 5 pro ostatní 2-3, já dám průměr, 4. ()

Alatariel

Audrey Hepburn je pro mne stále módní ikonou a tento film inspirací. Hubert de Givenchy nezklamal a i přes průměrnost muzikálu je to pastva pro mé oko. Hvězdička navíc za Audreyin tanec v Pařížském zakouřeném baru. ()

miqaella

Milujem dokonalosť Audrey Hepburn, ale irituje na pohľat na Freda Astaira. Nechápem čo na ňom tie ženy videli. Aj keď tancuje veľmi dobre a niekedy ma tento film aj rozosmial. Ale musím priznať že ma veľmi nenadchol a očakávala som od neho viac. ()