Čerstvý důchodce Frank Goode, který před osmi měsíci ovdověl, očekává dohodnutou návštěvu svých čtyř dospělých dětí. Frank má plicní fibrózu, celý život se dřel v továrně na telefonní kabely a dýchal zplodiny z PVC. Chtěl poskytnout dětem úspěšnou budoucnost. Jeho syn David žije v New Yorku a je úspěšným malířem, Amy pracuje na významném postu v reklamní agentuře v Chicagu, Robert je dirigentem orchestru v Denveru a Rosie divadelní tanečnicí v Las Vegas. Děti mu však postupně volají, že přijet nemůžou. Frank je zklamán a i přes varování lékaře se rozhodne vydat na cestu a postupně všechny překvapit svou návštěvou. Jeho první zastávkou je New York. David však není doma a neobjeví se ani následujícího dne. Frank pokračuje do Chicaga za Amy. Povečeří s ní a jejím manželem Jeffem a chce zůstat. Amy prohlásí, že má moc práce, Jeff odjíždí na služební cestu a vnuk Jack na tábor. Frank jede do Denveru, kde zastihne Roberta při zkoušce orchestru, Robert ale hraje na bicí. Vysvětlí otci, že se kvůli němu snažil, ale na dirigenta nebyl dost dobrý. Když se chce Frank zdržet, Robert mu řekne, že odlétá do Evropy, nemá si s ním co říct. Frank se vydává za dcerou Rosie do Las Vegas. Naplánují si večeři v restauraci, ale objeví se kamarádka s batoletem a žádá, aby jí ho Rosie pohlídala. Otec s dcerou zůstanou doma. Frank si uvědomí, že je něco v nepořádku a také mu docházejí léky. Děti dřív domů stále volaly, ale vždycky chtěly hovořit s matkou, jemu nic neříkaly. On na ně příliš tlačil. Matce se mohly svěřit. Jeho žena ho milovala, proto mu říkala o dětech jen to, co chtěl slyšet... (TV Prima)

Mr.Roman

Kto napíše, že sa jednalo o mix komédie s niečím, tak asi pozeral na úplne iný film, komentoval ho len na základe klamlivej distribúcie, poprípade má ukrutne svojský zmysel pre humor. Tento snímok ma dostal hneď na začiatku, ono keď z plánovaných piatich minút je vo výsledku sto, tak pravdepodobne veľa hluchých miest mať nebude a dokáže diváka sakra upútať. No to bude asi z časti mnou samotným, vždy som mal totiž na sentimentálne príbehy trocha oslabenú imunitu a navyše toľko mojich obľúbených a bezpochyby kvalitných hercov pokope sa veľmi často nezíde (teda až na Kate Beckinsale, ktorá však jemný nedostatok hereckého talentu vynahradzuje niečím iným). Falošné plagáty k tomu môžu zvádzať, niektoré čudné komentáre tiež, no opakujem, komédiu tu rozhodne nehľadajte.. ()

petisek

Očakávať od tohoto filmu nejakú rodinnú komédiu nie je správne (to len trailer a plagát filmu zavádza - v Amerike film štartoval v kinách pred Vianocami, takže producenti chceli navnadiť ľudí). V skutočnosti je film "Sme v pohode" dosť solídna dráma so skvelým De Nirom, ktorý si - žial, už dlhšiu dobu nič lepšie nezahral, takže pre mňa bol film pozitívnym prekvapením. ()

jafuska

příjemný film v hlavní roli s Robertem De Nirem, škoda, že už moc nehraje, je to dobrý herec, mohli by ho obsazovat přeci jen do dalších filmů, i když je už starší, je vidět, jak je nelehké sledovat dospělé děti jak si našli svůj vlastní domov a mají problém o tom se svým otcem mluvit, i o svých problémech, které nejsou zrovna lehké, příjemná hudba, tento film se určitě neztratí, ale obávám se, že po čase na něho asi zapomenu, nevryje se mě do paměti, ale bylo to hezké podívání. ()

Peter-1307

Sentimentálny film, pri ktorom si jemné nátury musia pripraviť dostatočnú zásobu kapesníkov a aspoň rameno, keď už nie náruč niekoho na ktorom sa môžu spokojne vyplakať. Ale v konečnom dôsledku ten film je oslavou života a skutočne „smrdí“ človečinou a to hlavne zásluhou herectva Roberta de Nira. Skutočný herecký koncert par exelance. A spoluherci si natáčanie s ním určite tiež vychutnávali. Vidno to. Krásnou pararelou je, že hoci otec Frank Goode(Robert de Niro) celý život svojou prácou pomáhal spájať ľudí so svojimi deťmi to nedokázal a túto skutočnosť mu pripomenul aj samotný obraz jeho mŕtveho syna Davida. Max ohodnotenie nie je kvôli scénaru, a niektorým poriadne časovo nezmyselne ťahaným scénam. ()

4k7

Roli otce, kterému vylétly děti z hnízda a žijí vlasní život, mohl hrát místo De Nira kdokoliv, kdo se umí tvářit sentimentálně a není uplný břídil. Tím nechci říct, že to bylo špatně zahrané, ale De Niro ve filmu nemohl naplno využít svůj herecký potenciál. Kirk Jones si vybral téma, které prožívá asi většina rodičů, kteří se i ve staří starají o to, aby byla rodina pohromadě a jejich děti žily spokojený a šťastný život. Ve filmu se ale vdovec postupně při navštěvování svých dospělých dítek dozvídá věci, které ho donutí přemýšlet, jestli se někde nestala chyba. Film neurazí ani nenadchne. Kdo si chce u filmu odpočinout, ať se na Everybody's Fine mrkne ()

Jara_II

Emociálně silný příběh s hromadou velmi dojemných chvilek, který je herecky bravurně zvládnutý (samozřejmě s Robertem De Nirem v čele). Jenže celé to má jeden háček. Příběh je vyprávěn až příliš polopaticky, jednoduše. Pro náročnějšího diváka se tak z filmu stává jen taková malá jednohubka, o kterou už pravděpodobně nikdy nezakopne, protože už v příběhu nemá co víc hledat. Pokud ale bude některá televize film reprízovat o Vánocích, tak ho vřele doporučuju..Mimochodem plakát (i trailer) hodně zavádí, víc než který jiný, a nejsem si jistý jestli to tomuto filmu prospělo.. ()

Nakhla

Jsem ráda, že jsem přežila prvních asi 30 neskutečně dlouhých a nudných minut, protože pak už to tak zlé nebylo. Vlastně všichni byli v pohodě :) Jistě, děj předvídatelný na míle daleko, za scénu ve vlaku, kdy prostě chce, aby úplně neznámá ženská uhádla, čím se živí, bych zabíjela, ke konci citová vydíračka, ale jinak si nemyslím, že Robert De Niro jako vdovec-důchodce byl tak hrozný. Tuto roli zahrál tak přesvědčivě, že jsem se pevně rozhodla nikdy nezestárnout! Takže za tohle a za sympatie k Frankovým dětem *** ()

Bigfuckman

Ten obal DVD s tím digitálním fotoaparátem je naprosto zcestně trefný. Film výborný. Zuřící býk zakotvil v poklidné stáji na podzim života. ()

Bigwave

Poklidně plynoucí sentimentální rodinné drama. Skvělá myšlenka, které je skryta v detailech tohoto spíše dialogovém filmu. Muž, který celý život pracuje v továrně na výrobu kabelů ke komunikačním mediím, není schopen navázat lidské komunikační kanály se svými dětmi. Stárnoucí Robert De Niro, zde opět předvedl své herecké nadání. ()

mauinka

Nenápadně plynoucí film o vztazích rodičů s dětmi. Pravdivý až mrazí. Nenaplněné představy a touhy nás rodičů v kontrastu s životem našich dětí. Leckdy opravdu zjistíme ,že se můžeme spolehnout jenom sami na sebe. Stejně to ale pořád všechno zkoušíme urovnat. Výbornej Robert De Niro v roli stárnoucího otce ,kterýmu ubývá sil.... ()

RoninNiro

Nežne posmutnelá poetická snímka o znovunájdenom rodinnom pute. Velmi aktuálna téma v dnešnom uponáhľanom svete, v ktorom rodinné vezby strácajú hodnotu. Po ich nájdení však zostávajú ešte silnejšie ako pred tým. A opäť excelujúci Robert de Niro, ktorá je základným pilierom celého filmu. Pilierom s káblami. ()

Forsetino

Krásné drama s vynikajícím De Nirem! Všichni jsou skutečně rádoby v pohodě, ale není to až tak úplně pravda. Tenhle film má něco do sebe a ať si to tam najde každý sám. Mě osobně se to velmi líbilo. Naokraj z něho vyplývá jedna zkušenost. Jestli chceš bezdomovci v podchodu něco dát, tak ať je to kopnutí a nic víc! Příjemně strávená hodina a půl. ()

Sharleen

Čakala som komédiu, ale bola to skôr melanchólia..veľmi pekná a dojemná. Dej síce plynie pomalšie a zo začiatku ma ani nejako zvlášť nezaujal, ale to sa zmenilo v momente, ako sa Frank vydal na cestu naprieč celými štátmi za svojimi deťmi. Tento film je určite viac, ako sa len tvári a De Niro bol absolútne dokonalý. ()

kirmakX6on

Furt se nemůžu rozhodnout, zda Kate Beckinsale zbožňuju celou nebo jen její rty a tělo...a zbytek se mi pouze "líbí". Hlavně kvůli ní jsem si film stáhl. No, k samotnému filmu. Je celkem smutný a drží se svého cíle, kterým je ukázat tři věci: 1. nebýt přehnaně ambiciozní rodič, starat se hlavně o to, aby děti spokojené, ne je mít pro to abychom se jimi mohli pyšnit -- jinak se nám odcizí a budou nám lhát, 2. milosrdné lži v podstatě jen ubližují a všechno komplikují, 3. nelze mít dobrých vztahů bez upřímnosti. V podstatě taková decentní agitka, aby rodiče příliš netlačili na své potomky a měli je rádi takový, jaký jsou. Kromě toho ale bych obtížně hledal na filmu cokolic dobrého - ještě teda ocenit lze slušnou hudbu a populární herce, ale to je tak všechno. Je nenapínavý, celkem nudný, pomalý, prostý příběh....De Niro nic moc (má stále stejné grimasy, stále stejné obličeje...a řekl bych, že se ani nesnaží už...působí unaveně. V té nemocnici, kdy měl plakat...ani mu nezčervenaly oči. Jakooo....to že je hereckej výkon? To teda není. Všichni ostatní byli lepší než on). Takže -- jedna hvězdička za Kate, jedna hvězdička za poselství a jedna hvězdička za zbytek. Celkově: 57% ()

kubilov

Však víte, právě jste definitivně dosáhli podzimu života, manželka vám před nějakým tím pátkem umřela a děti na vás z vysoka serou. Na vaše pozvání nepřijede ani jeden ze čtyř (!) potomků a vy se tak musíte vydat na poslední velkou výpravu, která vás v životě ještě čeká, tedy.. za znovuzískáním přízně svých dětí. A to, od syna malíře do New Yorku, k bohaté dceři do Chicaga, k nepříliš úspěšnému synovi bubeníkovi do Denveru a nakonec do Las Vegas za životně zmatenou dcerou, které se ale také na první pohled nedaří nějak špatně. Při cestě potkáte spoustu více či méně hodných a vstřícných lidí, a když vám dojdou prášky, nezmatkujte a hlavně nekolabujte, mohlo by to být definitivní. Fajn road trip s fajn hercema, ale v pro mě naprosto nefajnovým podání. Možná až za pár desítek let. ()

Cunami

Už od začátku mě to zatáhlo do děje. Film mě mile překvapil a emočně mě dojal, že i slzy tekly. Navíc obl, herečka Drew Barrymore. Proto 5* ()

Raptile odpad!

nuda z velkým N u filmu jsem usínal nudou, jako drama mě to dost zklamalo, nevím kdo k tomu přiřadil že je to komedie to je absurdní a dobrodružný no možná trochu ()

Clarka

Smutne, velmi. Monotonni, tak trochu. Hvezdicky za obsazeni, uveritelnost a par silnych momentu. Minusove body za napomocne scenky s detmi - nepodcenujte nas, divaky. ()

yatan

aj keby som tomu chcel dat viac, lebo sa mi film a myslienka velmi pacil nemozem sa ubranit pocitu ze som tak trosku okradnuty ako divak..okradnuty a hercov a ich vykony tym, ze kazdy z trojky "deti" si odohrali svojich 15min a ostatne je len ponatahovane potulovanie de nira po amerike..uprimnejsi a hlavne hlbsi film ako "The Bucket List." 7.5/10 ()

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky