Čerstvý důchodce Frank Goode, který před osmi měsíci ovdověl, očekává dohodnutou návštěvu svých čtyř dospělých dětí. Frank má plicní fibrózu, celý život se dřel v továrně na telefonní kabely a dýchal zplodiny z PVC. Chtěl poskytnout dětem úspěšnou budoucnost. Jeho syn David žije v New Yorku a je úspěšným malířem, Amy pracuje na významném postu v reklamní agentuře v Chicagu, Robert je dirigentem orchestru v Denveru a Rosie divadelní tanečnicí v Las Vegas. Děti mu však postupně volají, že přijet nemůžou. Frank je zklamán a i přes varování lékaře se rozhodne vydat na cestu a postupně všechny překvapit svou návštěvou. Jeho první zastávkou je New York. David však není doma a neobjeví se ani následujícího dne. Frank pokračuje do Chicaga za Amy. Povečeří s ní a jejím manželem Jeffem a chce zůstat. Amy prohlásí, že má moc práce, Jeff odjíždí na služební cestu a vnuk Jack na tábor. Frank jede do Denveru, kde zastihne Roberta při zkoušce orchestru, Robert ale hraje na bicí. Vysvětlí otci, že se kvůli němu snažil, ale na dirigenta nebyl dost dobrý. Když se chce Frank zdržet, Robert mu řekne, že odlétá do Evropy, nemá si s ním co říct. Frank se vydává za dcerou Rosie do Las Vegas. Naplánují si večeři v restauraci, ale objeví se kamarádka s batoletem a žádá, aby jí ho Rosie pohlídala. Otec s dcerou zůstanou doma. Frank si uvědomí, že je něco v nepořádku a také mu docházejí léky. Děti dřív domů stále volaly, ale vždycky chtěly hovořit s matkou, jemu nic neříkaly. On na ně příliš tlačil. Matce se mohly svěřit. Jeho žena ho milovala, proto mu říkala o dětech jen to, co chtěl slyšet... (TV Prima)

Yojimbo

Tohle není snímek, který by se měl promítat v kinech, protože televizní scénář několik hereckých es rozhodně nezachrání. Naprosto průměrné rodinné drama navíc shazuje "scéna, kde se to vše vysvětlí". Zbytečný film s otřesným plakátem, který vypadá jako reklama na digitální fotoaparát - a koneckonců tak působí i celý film. ()

Skleni

Velmi pekný, priam krásny film zobrazujúci vzťahy v rodine, v nefunkčnej, modernej rodine, v akej sa nájde viacero z nás. Film má vela pozitív ako herecký výkon Roberta, ktorý svojím vekom už vzbudzuje dojem nevynúteného honoru (ktorý mal vždy!). Priebeh filmu, a samotný koniec, pri ktorom som mal slzu na krajíčku. Film pôsobiaci ako komédia s prvkami drámy, je dráma s trochou komédie. Netreba mať žiadne očakávania. Film si vytvorí vlastné prostredie vo vašej hlave a nenechá vás odísť od deju. Ten je totiž priamočiary a pri tom zaujímavý. No čo sa mne najviac páčilo, je nečakaný a vynikajúci obraz podvedomia a prenesenie role rozprávača do hlavy a myšlienkových pochodov hl. postavy. To je pre mňa dačo vynikajúce. Gratulujem tvorcom! 81% ()

Hovado

To jsem byl zase jednou nemile překvapen. Usedám do sedačky s pocitem, že to bude komedie. A po prvních asi 15 minutách dostávám ránu, že to asi komedie nebude, ale spíše transgenerační tragédie či drama. Spousta lidí hodnotí výkon herců a tak dále. Ale tenhle film není o hercích. I kdyby tam ještě hrál Pitt či někdo slavný tak by to na celku nic nezměnilo. Herci hráli obyčné persony s neobyčejným životem zastřený do snesitelné podoby pro pyšnícího se otce. V dnešní době poměrně častá a běžná rutina v mylšení našich rodičů a nás dětí, že spíše přikrášlíme svůj život či prožitek než, aby jsme řekli že se máme špatně či že nejdeme k obrazu představivosti našich rodičů. Každý to dělá. A proto na tomhle filmu nebudu hledat mouchy typu, De Niro má jednu grimasu atd... Kolik chcete aby starostlivý otec měl grimas? Nebo proč vám vadí, že důchodce po cestě říká všem ostatním kam jede a proč jede? Vždyť to dělají všichni dnešní důchodci. Je to úplně normální život. Já tenhle film beru jako obecnou sociální sondu do života dnešních lidí, kdy jsou někteří svázaní očekáváním rodiny nebo jsou tlačeni k něčemu, co dělat nechtějí. Sonda do lží lidí, kteří si sami plno věcí nalhávají a nepřiznají si, že je něco špatně, v tomto případě vlastní rodině. Film příjemně utíkal, nesl se na takové zvláštní atmosféře a všichni byli v pohodě. :) Někdy si říkám, že lidi by se mli po takovém filmu hodně nad svým životem zamyslet a říct si popravdě jak na tom jsem já. Jsem taky takový? ()

Harts

Hezky zpracované téma, o otci, jenž chce být hrdý na své děti a uvědomuje si, že štěstí je v tom, aby každý dělal to, co ho baví, ale příliš pozdě. ()

darkreider

Starý lišiak De Niro je stále veľký sympaťák a snáď ani nie je možné nezdieľať tú jeho melanchóliu, s ktorou putuje filmom. Film "zo života" s takým nenúteným smútkom a miestami decentným humorom. Páčilo sa mi. Celkovo musím povedať, že herecká štvorica mi padla do oka celá. ()

A_málka

To, že byli všichni na konci filmu v pohodě, včetně mne, hodnotím 4 *. Dokonce přimhouřím oko i nad faktem, že příběh občas pokulhává. Ale celek, ten byl opravdu v pohodě. ()

pepa3rd

Docela příjemné překvapení, i když jsem podle názvu i přebalu čekal spíše komedii než drama. Nejsem si jistý, zda to bylo skutečně záměrem tvůrců, ale i tak je tu povedený snímek o hledání cesty ke svým dětem (a to jak v přeneseném slova smyslu, tak doslova). 70 % ()

dalziel

Tak tento film ma dostal.Velmi silny zazitok z cesty za detmi...rodinou.De Niro opat vo forme tak ako ho vacsina ma rada.... v dramatickej ulohe. ()

Biopler

De Niro je mafián, vedúci kasína, zločinec a nie deduško, starostlivý otec a bývalý výrobca PVC obalov na kábly. OMG! Nielen De Niro, ale napríklad aj Beckinsale sa nehodila do roly. Úplne zlý casting, zvyšok hercov pre mňa neznámy a ničím zaujímavý. Nápad s telefónnym káblom je super, ale čo z toho ak herci + režisér k tomu pristúpili štýlom študenta, ktorého štúdium už dávno nebaví a stačí mu aj E zo skúšky. ()

VerenaLord

Pěkný, ale velice smutný film, určitě dost inspirovaný reálnými životy. Možná by se hodilo trochu prohloubit charaktery jednotlivých postav, herecky to nebylo zas až tak dobré, ale ušlo to. ()

Kingjiri

Největší radost mi vždycky udělá skromnej a nenápadnej snímek, od kterýho dostanu mnohokrát víc, než bych si někdy vůbec pomyslel - jako v tomhle případě. Upřímný vyobrazení života osamělýho stárnoucího otce, který je podpořený tradičně skvělym De Nirovym výkonem. Celý to zavání patosem, ale díky civilnímu herectví a scénáři, kterej si na nic nehraje a je možná i psanej lidma, který něco podobnýho zažili, tu patosu moc nenajdete. Naopak si myslim, že sentimentu při setkávání Franka s jeho dětma mohlo být ještě o něco víc. Možná bych zvolil trochu jinej konec, ale trochu optimismu na závěr přijde určitě spoustu lidem vhod. Pátá slabší hvězda za to, že už jsem dlouho neviděl uvěřitelnější snímek o životě "normálních" lidí. ()

murthags

Vidět Robert De Niro s miminkem je opravdu vrchol představení. Stálo mi za to vidět jeho excelentní herecké výkony a Drewbarrymore. Opravdu dojemný film. ()

HappyDeath

Jo jo, kde je láska ale není důvěra, tak vlastně žádná láska není...nic na čem by se dalo stavět či čemu by se dalo dát nějakou hodnotu. Snad nejhorší je, že si to často ani neuvědomujeme. Je to hodně sentimentální, ale ještě víc pravdivé a současně dost těžké, ale u tohoto tématu se není čemu divit. Navíc herecké výkony se mi opravdu líbily. ()

Lucas87

Musím říct, že tento film mě fakt okouzlil. Nečekal jsem, že se po dlouhé době do něčeho tak pořádně zaberu. Smutné a krásné to vystihuje tento film, a De Niro umí obměkčit skvěle, jsem z toho fakt dost překvapený. ()

tranquill

"Já si přál být dobrý táta, nic víc..." Nostalgické rodinné drama a ano, sentimentální, ale setsakra emotivní s parádním výkonem charismatického De Nira. ()

kluzo

Povedený film se silným příběhem. Řekne více asi staršímu otci, ale i mladý člověk, který je empatický si může přijít na své. ()

Torgal

Hviezdne obsadený sentimentálny road trip typického dôchodcu, ktorý zisťuje, že jeho potomstvo možno nie je tak úspešné a šťastné, ako mu narozprávali. Viac tu toho naozaj nie je a preto sa film celkom vlečie aj pri striedmej minutáži. Žánrovo je to dramédia, no žiadna z týchto rovín nie je vyťažená do hĺbky a ani tie emócie zo mňa nijakovsky nevydolovala. Proste taký film, čo vám uplynie pred očami a poteší predovšetkým plejádou kvalitných hercov. 6-/10 ()

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky