Reklama

Reklama

Legenda o sovích strážcích

  • USA Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole (více)
Trailer 2

Hlavní postavou je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga’Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali proti zlým Čistým, jak si sami říkají, ve velké bitvě za záchranu všech druhů sov. Zatímco Soren sní o tom, že jednoho dne se přidá ke svým hrdinům, jeho starší bratr Kludd se té představě jen vysmívá a touží jen po lovu, létání a být otcovým oblíbencem místo Sorena. Kluddova žárlivost má ale hrůzné následky - oba soví sourozenci vypadnou z hnízda na vrcholu stromu přímo do spárů Čistých. Teď je na Sorenovi, aby se pokusil o odvážný únik s pomocí dalších mladých soviček. Společně letí přes moře i skrze mlhy, aby našli Velký strom - domov legendárních sovích Strážců Ga’Hoolu, jenž jsou jedinou nadějí na vítězství v bitvě proti Čistým a na záchranu sovích království. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (8)

Trailer 2

Recenze (776)

Arbiter 

všechny recenze uživatele

Zack je zpomalenej fetišista. V jeho filmech mi pomalu příjde divný, když jede nějakej záběr normální rychlostí. Zack je i vizuální fetišista. Sovičky jsou tááák hebounké. Scenérie jsou epické. Hra světet červánky tvořícího slunce je epická. Měsíc je epický. __ Kdyby se Snyder rozhodl i ten sebemenší červík dostane epické brnění a jde do krutopřísné války. Nejspíš v epickém dešti. Všude budou šlehat neskutečně krásné blesky odrážející se od jeho mithrilového helmy, skrývající ten nejsveřepější výraz, kterého je jen červ schopen. A až vytáhne svůj legendární obouruční meč velikosti megalomanského párátka - bez pochyby zpomaleně - pak teprve na vás dopadne tíživá velikost toho okamžiku a šlechetnost jeho bitvy s mloky. A ani se tomu nebudete smát. __ Všechno je to jednoduše krása. Ale ve své podstatě jde o průměrný animák s lepším lakem. Já miluju gyros. Zvlášť ten na Strossmayerově náměstí. Ale cpát se tim od rána do večera .. Sovičky měly trošku ubrat a vybrat si čím chtějí valstně být. Do 3D Marku dobrý. Zatím ale to nejslabší, co pan režisér natočil. 2,7* ()

DaliX 

všechny recenze uživatele

Neuveriteľne úžasný a oslnivý fantasy anime movie. To čo začína ako klasická, vizuálne úchvatná rozprávka od Pixaru sa postupne mení na klasický, vizuálne úchvatný fantasy príbeh o boji dobra proti zlu, o hrdinstve a zrade. Priznám sa, nečakal som takýto dejový posun vzhľadom na animovaný film, ktorý sa z pomalšieho rozprávkového tempa rozbieha (a vskutku rýchlo) na akčné a temné, vizuálne prekrásne ale zato strhujúce fantasy dobrodružstvo v ktorom figurujú namiesto ľudí sovy (hoci dokázal by som si tam dosadiť ľudské charaktery a výsledok by bol rovnako dobrý). Práve v tom je tento film taký úžasný. Zack Snyder si do klasického príbehu dosadí namiesto ľudí sovie charaktery s nádhernou animáciou (zrovnávanie s Pixarom nie je potrebné, ten film je minimálne na takej istej úrovni), úžasnou hudbou, efektnou akciou a spomaľovačkami (najmä kamera má niekoľko spičkových vychytávok) a parádnou výpravou. Až vtedy si človek uvedomí aký Zack Snyder výnimočný režisér vlastne je. Chápem, že mnohým ľuďom takýto odklon od klasických animovaných filmov, ktoré boli prevažne detskejšie a pridaním dospelejších prvkov nesadol ale ja som práve naopak takýto postup uvítal. Je škoda, že komerčné publikum to prijalo vlažne, lebo takýto film by si zaslúžil pokračovanie. A možno sa ho aj dočkáme. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nechal jsem si to trošku proležet hlavou. Zack Snyder stvořil nádherný animák, parádně se na něj kouká, animace je neskutečná, ale je to až moc bláznivý. Vždyť dojem na mě mají udělat soví strážci, soví princezny a králové, soví panoši a soví rytíři. Netvrdím, že sovy nemají hezký kukuč, ale je to prostě hrozně divný. Psi nebo kočky ještě fungujou ale abych fandil sovám, to už se mi zdá dost přehnaný. Nakonec ale hudba parádní a závěrečná scéna fantastická. Přes divný, i když svým způsobem epický nápad, je to nádherný animák. Tak nádhernou animaci jsem snad ještě neviděl. ()

Bluntman 

všechny recenze uživatele

Nejslabší "snyderovka", která ale pro mě má spirituální kvality, které bych od tvůrce vyžívajícího se v estetizovaném překračování omezujících hranic tělesnosti neočekával. Otázkou je, nakolik se jedná o vybočení z daného rámce a nakolik o znak určité konvenčnosti, kdy je v hollywoodském filmu skladba od Lisy Gerrard k dosažení duchovního přesahu. Hlavní potíž je - jak zde již mnohokrát zaznělo - v neujasněnosti, na jakou diváckou skupinu se cílí: žánrově jsme tak někde mezi pohádkou s jasně definovaným dobrem a zlem a jednoduchým příběhem pro děti i celou rodinu a fantasy s nedostatečně prokresleným fikčním světem, v rámci kterého jsou z důvodu pusunu ve vyprávění porušovány předtím stanovená pravidla (vzdálenost mezi jednotlivými stromy-kmeny), a ambicemi omezenými nízkou přístupností. Hodina a půl je navíc málo na zpracování tolika témat, od rasové problematiky přes vyprávění s konceptem "from zero to hero" k pojetí mýtů (jeden mýtus musí být ukázán v pravém neidealizovaném světle, aby mohl být druhý vytvořen, kaino-ábelovská podzápletka). Když Snyder boří mýty (pomalost zombie či superhrdinství) či upozorňuje na jejich nespolehlivost (při válčení u Thermopyl), je výborný či velice dobrý, ale když má stvořit uživatelsky přístupný mýtoborecký film, má problém. Restart Supermana je tak v ohrožení. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Nemohu si pomoci, ale udělat ze sov vojáčky a nechat tahle něžná a důstojná zvířata mlátit se hlava nehlava, to mi přišlo hodně přitažené za vlasy. A přitom animace je skutečně nádherná, výprava a hlavně hudba mě úplně pohltila a i přes mírnou absenci humoru jsem se cítil v sovím světě od začátku jako doma. Ale posledních dvacet minut mě dost zklamalo, a byť byly natočeny stejně působivě a efektně jako zbytek filmu, celkový obraz příběhu založeného především na skvěle vymyšlených sovích tradicích a bájích se mi nenávratně narušil. I tak ale palec nahoru, protože od Snydera bych takhle příjemnou a přístupnou podívanou asi nikdy nečekal.. 70% ()

Galerie (57)

Zajímavosti (15)

  • Jedná se o první animovaný film, který režíroval Zack Snyder. (LEGACY)
  • Tečky (flecks) jsou v knihách popisovány jako kovové fragmenty, které pokud jsou ve velkém množství a dostatečné blízkosti narušují navigační schopnosti ptáků a působí psychickou poruchu známou jako „shattering“ (roztříštění – konkrétně předžaludku, kterému v knihách sovy připisují velký vliv na psychiku), která se projevuje zmateností, emoční nestabilitou a potížemi s rozlišováním reality, nicméně většinou nezpůsobují trvalé poškození). Obvykle jsou popisovány jako fragmenty tvořené magnetizovaným železem (hrdinové je často neutralizovali zahřátím na vysokou teplotu, která způsobuje demagnetizaci), nicméně v knihách zároveň vykazují teratogenní (působící vrozené vady) a mutagenní vlastnosti (přičemž někdy jsou vyvolané mutace dokonce prospěšné), což naznačuje, že jsou zároveň radioaktivní. Může se tedy jednat například o slitinu železa a uranu (která zachovává feromagnetické vlastnosti železa, uran je sám o sobě pouze paramagnetický). (vojtaruzek)
  • "Čisté sovy či Neposkvrnění" (v originále Pure ones), kteří ve filmu vystupují coby hlavní nepřátelé, jsou očividnou alegorií na nacisty, lépe řečeno na nacistickou ideologii o nadřazené čisté árijské rase. Ta by měla vládnout ostatním rasám, které jsou slabé a hodny pouze sloužit. Pro árijskou rasu je typická postava vysokého vzrůstu, se světlou kůží, světlými vlasy a modrýma očima. Přitom ve filmu tyto předpoklady splňují naopak sovy, které vedou druhou stranu barikády, tedy "Soví strážci". (Bohnice05)

Související novinky

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

„Otec filmových X-Men“ momentálně natáčí triky nabité fantasy dobrodružství Jack the Giant Killer. Pak chtěl v žánrových vodách zůstat s remakem kultovního Excaliburu Johna Boormana, ale studio… (více)

Kdo se ujme Supermana?

Kdo se ujme Supermana?

06.10.2010

Kandidátů na režii nového Supermana byla spousta (Tony Scott, Darren Aronofsky...), nakonec ale studio Warner podepsalo smlouvu se Zackem Snyderem. Je to překvapivý tah, zejména když přihlédneme k… (více)

Kdo zastaví 3D šílenství?

Kdo zastaví 3D šílenství?

04.02.2010

Asi až diváci, kteří se někdy v blízké či vzdálenější budoucnosti tímhle fenoménem nasytí a přinutí Hollywood, aby se nesnažil servírovat jim všechno trojrozměrně. Nebudeme se vracet k tomu, kdo to… (více)

Další Evropané v Hollywoodu

Další Evropané v Hollywoodu

09.03.2009

Dva zajímaví evropští tvůrci upsali duši Ďáblu... ehm, Hollywoodu. Získat Oscara (nebo alespoň nominaci) v kategorii „nejlepší neanglicky mluvený film“ je obvykle začátek cesty k režírování nějakého… (více)

Reklama

Reklama