poster

Legenda o sovích strážcích

 • USA

  Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

 • Slovensko

  Legenda o sovích strážcoch

 • Slovensko

  Ga'Hoole: Legenda o strážcoch

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2010, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Botič
  ***

  Snyderovo soví koma kino a animovaný bonbónek, který neví čí je! Zprvu zalepí divákovi pusu dechberoucími scenériemi a dokonalou hloubkou 3D obrazu, jenže v prostředku je to právě dialogová vata, která příběh zpomaluje na samotnou míru únosnosti a nikoliv obraz. U Snydera novinka? Roztomilost - neroztomilost. Soví Megatron však plátnu vládne pokaždé, kdy se na něm objeví. Průlet bouřkovými mraky nebo ohnivým polem je skutečně vrcholem filmu! Na devadesátiminutový snímek, je to ale málo! Take to the Sky se Snyderem se protentokrát nekonalo.(16.10.2010)

 • Skejpr
  ****

  Subjektivně za plný počet, zdravý rozum ale velí s tou poslední hvězdičkou šetřit. Legenda o sovích strážcích je technický skvost (u Snydera naprosto samozřejmost, přesto nepřestává fascinovat) a emocí má na rozdávání. Metafora na druhou světovou funguje, bratrovražedný konflikt posouvá film daleko od rodinného filmu... A je strašná škoda, že zbytečné množství dětinských fórku jej tam zase vrací. Nebýt těchto úliteb dětskému divákovi a mít tak hodinu (klidně i víc) stopáže navíc, byla by Legenda o sovích strážcích monumentální. Takhle je "POUZE velkolepá. Třetí prostor je fascinující. Sovy jsou jako živé. A Host of Seraphim už dlouho neznělo tak dobře...(10.10.2010)

 • TheDarKnig
  ****

  Dávám 4 kvůli mému velmi dobrému vztahu k Zacku Snyderovi, objektivně spíše 3, film samozřejmě obsahuje všechny ty perfektní věci, co jeho filmy vždycky mají, efektní slow-motion scény, které z bitevních scén nedělají takový guláš jako to má ve zvyku většina ostatních akčních režisérů (řídících se přikázáním Střihati budeš - nebo je to vina někoho jiného?), na druhou stranu u filmu, který střídá žánry jako ponožky a je u něho tedy rozvinutá značná schizofrenie, to může působit občas násilně nebo nesmyslně (těch SM je tu opravdu hodně). A hlavně když jeden žánr, kterým chce Legenda násilím být, a který by měl být asi paradoxně jejím hlavním, je animovaný film pro malé, opravdu malé děti. Snyderovi se to očividně nezamlouvalo a tak do toho dává epické scény plné zlých sov, představujících něco jako Sauronovu armádu, které se chtějí zmocnit této fantasy země (anebo díky jasným odkazům na povýšenost jejich rasy - nacisty - což přiznejme si, pro děti moc pěkné není - chtějící vyhubit podřadné rasy), dejme tomu středozemě nebo vesmíru (vezmeme-li v úvahu, že některé motivy jako by hvězdným válkám z oka vypadly - nemluvě o doslovných leteckých bitvách). No a pak z toho vzniká opravdu nechutný miš maš, kdy v jednu chvíli nějaká sova dělá infantilní vtípky, vzápětí jeden pták brutálně zlikviduje druhého v temné atmosféře hlavního tábora Pure Ones. Naštěstí jako plus má tento film opravdu nádherné vizuální triky, at už u hlavních představitelů (opravdu uvěřitelní), tak u velkolepých scenérií. 3D neposuzuji, neviděl jsem, ale nevypadalo nějak nuceně. Dabing (originální) v pohodě, soundtrack na rozdíl od LOTRa, Avatara či SW velice podřadný, bez zapamatování hodné písničky, snad jen některé temné složky ujdou (+ ta muzika u průletu kapkami - ta nádherně doplnuje nejlepší scénu ve filmu), samozřejmě nezapomínám ani na Host of Seraphim, která vyvolá silné mrazení vždy (i když v The Mist byla víc na místě). Konec pak docela směšný (myslím úplný konec), hlavně když se díky mizerným recenzím a hlavně výdělkům nového dílu nedočkáme nikdy. Škoda. Přesně takhle si představuje hodně promarněný potenciál. Mohlo to být úžasné a zrodit se nová sága spolu s Jak vycvičit draka. Takhle jen docela průměrná jednohubka s pěkným obrazem a pár opravdu nádhernými scénami + mým oblíbeným slow motionem a skvěle natočenými bitevními scénami.(27.12.2010)

 • Djoker
  **

  Fašismus je špatný, áno? Ale stejně se mi zdá zbytečné to podprahově hustit do dětí přes animovaný film postavený na roztomilých sovičkách a vizuálních efektech. Animáky mají bavit, ne vzdělávat. Když to nepoberou ve škole při hodinách dějepisu, tak to ve filmu stejně nerozpoznají a aktivně o tom neuvažují. Na animák pro menší děti je to i díky výše zmíněnému místy zbytečně kruté. Snyder celkově moc nevěděl kam to směřovat, tak tam hodil od všeho něco a nakonec si vybere každý, ovšem nikdo z toho nebude na větvi.(31.12.2014)

 • Superpero
  ***

  Vizuálně je to naprosto perfektní. U sov vidíte všechny pírka, jak vlají ve větru a i příroda působí téměř reálně. Zpomalené záběry při sovích bitkách jsou kapitola sama pro sebe. Bohužel děj je hrozně urychlený a tím pádem působí takovým holt blbým dojmem. Kdyby to bylo o hodinu delší a charakterům se věnovala pozornost, kterou si zaslouží mohla to být bomba. Jenže táhněte malé děti na dvouapůlhodinový film :)(30.1.2011)

 • - Mladá sovička Eglantine je jediná, která v originále nemá australský přízvuk. (Arbiter)

 • - Předlohou filmu jsou první 3 knihy z celkem 15dílné knižní série „Guardians of Ga'Hoole“ od Kathryn Laskyové. (vojtaruzek)

 • - Jedná se o první animovaný film, který režíroval Zack Snyder. (LEGACY)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace