poster

Legenda o sovích strážcích

 • USA

  Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

 • Slovensko

  Legenda o sovích strážcoch

 • Slovensko

  Ga'Hoole: Legenda o strážcoch

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2010, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  ***

  Asi vůbec poprvé jsem se díky skvostnému traileru těšil na animák. Jak jinak to mohlo dopadnout než zklamáním. Legenda o sovích strážcích by byla hodně fajn, kdyby se nějak vnitřně sjednotila. Legenda je totiž zčásti hodně temná fantasy, v níž zlé sovy používají téměř až hilerovskou rétoriku, ale z druhé části dětinský rodinný film s milými chundelatými plyšáčky. Hm. Vizuálně je to nádhera, náhodné přepínání z jednoho módu do druhého mě příliš nenadchlo. V těch temnějších pasážích jsem se ale bavil velmi dobře. Hodnocení 7/10, čtyři hvězdy jsou v tomto případě moc, takže za tři.(9.12.2010)

 • BadoXXII
  ****

  Pán prsteňov s krídlami. Bol som veľmi milo prekvapený. Nádherná animácia, jednoduchý, ale účinný príbeh a zaujímavé postavy. Škoda toho, že to nebolo celé natočené na tú vážnejšiu notu. Práve v tom je veľká sila tohoto animáku. Je tvrdý, akčný a občas má priam dusivú atmosféru. Chvíľami sa to však trochu mieša s detskými prísadami - roztomilé postavy, humor, žiadna krv...Avšak nepredstavovalo to taký veľký problém.(3.1.2011)

 • Shakers
  *****

  Po Dawn of the Dead, 300 a Watchmen, Zack Snyder opäť ukazuje, že svoje remeslo ovláda dokonale. Najlepšia stánka tohoto filmu je asi ta vizuálna, ktorá je fakt nádherná. Animák, ktorý je s časti aj pre dospelých je slušne vygradovaný jednoduchým ale dobrým príbehom, skvelými akciami, sympatickými postavami, spomalovačkami, nádhernými farbami a hudbou. To všetko sa zlieva do jedného hrdinského príbehu o sovích strážcoch. 3D verzia tiež ma čo ponúknuť a pri spomalovacích náletoch funguje dokonalo. 90% - 5*(19.2.2011)

 • akisha
  **

  Vyrazilo mi to dech, jak to bylo špatný. Klady se daj shrnout dost rychle - zpracování. Je to přesně ten typ filmu, kterej se opájí trikama a příběh hraje tu nejbezvýznamnější roli. Slepenec okoukanejch zápletek a klišoidní vývoj příběhu bych snad ještě překousla, ale totálně plochý postavy už ne. Hlavní sovák je vyjukanej trouba na začátku a na konci to je vyjukanej trouba v brnění. Konverze jeho bratra ke zlu nemá prakticky žádnej motiv a chladnost vztahů mezi nimi brání jakýmkoliv emočním scénám. Většina vedlejších postav splývá dohromady a mě se líbil jen ten pohodovej muzikant, co furt brnkal na lyru a zpíval. Příběh není dost temnej a propracovanej, aby fungoval jako epickej fantasy příběh a prakticky v něm nejsou vtipy nebo komediální linka, aby zabavil (a neděsil) děti. Hudba taky nic převratnýho, celou dobu mi přišla jaksi povědomá, jediný plus že zpívá Lisa Gerrard, pro kterou mám slabost. Třetí * bych možná přidala, kdybych na to šla do kina a všechny ty fantastický triky si mohla vychutnat na plátně, ale v televizi aspoň víc vynikne, že bez triků to je jen plytká, nudná podívaná o sovách.(8.4.2011)

 • viperblade
  ****

  Chtělo by se říct "Sovy nejsou tím, čím se zdají být." a docela zaslouženě, protože tyhle sovičky umí překvapit. Ne, pravděpodobně se z toho nestane můj nejoblíbenější animák, ale myslím, že za nějaký čas si tuhle podívanou musím vychutnat ve Full HD, abych ji pořádně ocenil. Zatím z DVD projekce mám pocit, že Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole je fajn animák, který občas neví, jak správně vybalancovat napínavé momenty s těmi komediálními. Ale většina příběhu šlape jak má a prckové by se u tohohle neměli nudit. Jak říkám, druhá projekce mi pomůže více, do té doby - 80 %.(15.4.2013)

 • - Hugh Jackman byl původně v obsazení filmu, ale nakonec svůj hlas vůbec neposkytl. (Kailo)

 • - "Čisté sovy či Neposkvrnění" (v originále Pure ones), kteří ve filmu vystupují coby hlavní nepřátelé, jsou očividnou alegorií na nacisty, lépe řečeno na nacistickou ideologii o nadřazené čisté árijské rase. Ta by měla vládnout ostatním rasám, které jsou slabé a hodny pouze sloužit. Pro árijskou rasu je typická postava vysokého vzrůstu, se světlou kůží, světlými vlasy a modrýma očima. Přitom ve filmu tyto předpoklady splňují naopak sovy, které vedou druhou stranu barikády, tedy "Soví strážci". (Bohnice05)

 • - Jedná se o první animovaný film, který režíroval Zack Snyder. (LEGACY)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace