Legenda o sovích strážcích

Legenda o sovích strážcoch

Ga'Hoole: Legenda o strážcoch

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2010, 97 min

Jsem asi jeden z mála, kterého trailer nechával chladným a očekával jsem průšvih... ale nakonec jsem shlédl vydařenou pohádku, kde Zack Snyder svůj rukopis nezapře. Vizuální orgie, sovy a souboje jsou strašně fajn, jen mě místy iritoval dětinský humor... I když se zde nachází pár hluchých míst, tak jsem měl po shlédnutí příjemný pocit a hlavně jsem se nenudil, proto hodnotím 4 hvězdičky...(11.12.2010)

Blu-ray/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Animace 10/10/// +zřejmě nejdokonalejší technická stránka jakou jsme mohli v animovaném filmu vidět, hudební doprovod rozhodně nebyl špatný, závěr byl akčnější a dramatičtější -pro mě sice přehledné, ale dokáži si představit, že pro mnohé mohou být postavy (samé sovy) celkem nepřehledné, stejně tak i dějově to hodně přeskakuje a může tedy být matoucí, a na rovinu příběhem a dějem mě to moc neupoutalo, bylo mi celkem jedno co se na obrazovce děje, nebo dokonce co se s postavami děje/// Legenda o sovích strážcích vzbuzovala velká očekávání. Trailery byly velkolepé a výsledná technická stránka tomu dává jenom za pravdu. Ovšem příběhem je to hodně tuctové, pro diváka lhostejné a když vás nedokáže udržet příběh, je dost možné, že to ani nedokoukáte a pokud ano, že si to znovu nedáte./// Celkem 69%///(8.4.2011)

Bojím se bojím, že kdybych si hodnocení nechal trochu proležet v hlavě, vytratila by se (maximálně) jedna hvězdička. Zážitek z kina to rozhodně byl, to Snyderovi nikdo nevezme, protože na ty zpomalené záběry, na ty on je prostě machr. Dalším velikým plusem je povedená stylizace a celkový vizuál animovaného snímku jako takového. Jednou mi blesknul hlavou podobný výlet na Pandoru, tak výtečně barvičky působí. Ale s mínusy je to už horší: od často nepřehledných soubojových scén (na velkém plátně), přes občasnou nudu (zíval jsem dost), až po několik postav, které by šli z finální verze klidně odstranit. Vzhledem k tomu, že jsem něco podobného čekal, dále protože akce naplnila má očekávání, a že několik bombastických scén ve spojení s hudbou funguje výborně, jsem dnes "hodný" a s verdiktem jdu vysoko. Výš, než správně velí rozhodné oko kritika.(15.10.2010)

1) Tak americké - hodné sovy musí podniknout preventivní vojenský úder, protože zlé sovy trochu moc zbrojí... 2) Tak univerzální - u těch zlých panují tak trochu fašistické pořádky, dokonce tu máme aluzi ke Třetí říši, neboť všem chce vládnout rasa vyvolených bílých nadsov, přičemž ,,fuhrer" je přesnou antitezí dané rasy, tmavý jak uhel, na jejich ,,sjezdu" jsou spuštěny dlouhé červené prapory, jen jen zahlédnout na nich tu a tam svastiku; také tu máme aluze k mýtickému světu a sem tam nějaký ten biblický motiv (především bratrský vztah Kain - Ábel)... 3) Tak snyderovské - pěkný vizuál, hodně zpomalených záběrů, všechno dost na efekt... ----- Suma sumárum - celkem pěkný animák, který ovšem nevybočuje nijak výrazně z hollywoodského průměru...(2.3.2012)

• Cervenak

Nudné zúfalstvo, ktoré namiesto príbehu ponúka skratkovité a silne nedopovedané polomotívy, namiesto mytológie len zmes fantasy blábolov, ktoré nedávajú zmysel, a namiesto emócií, humoru, napätia a sympatických postáv... vlastne nič. Nádherná animácia a tým to hasne. Tento neúspech si vyžer, Zack, prajem ti ho. Už od polovice som mal chuť iba sms-kovať známym, nech sa tejto konštantne nezáživnej sračke zďaleka vyhnú.(16.10.2010)

• - Původně měla jednu z rolí ve filmu ztvárnit i Emilie de Ravin. (akisha)

• - Název filmu se v průběhu jeho výroby měnil. Nejprve byl v originále nazván Guardians of Ga'Hoole, později byl přejmenován na Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole. (Zbyisek)

• - Hugh Jackman byl původně v obsazení filmu, ale nakonec svůj hlas vůbec neposkytl. (Kailo)