Dylan Moran: Monster

(TV film)
všechny plakáty

Záznam predstavenia írskeho komika Dylana Morana v Dubline. Zabávač preslávený najmä úlohou kníhkupca v seriáli BLACK BOOKS vedie nepretržitý monológ o všetkých možných aspektoch života v modernej spoločnosti - drogy, ľudský potenciál, technika, hotelové izby, rôzne účinky rôznych druhov alkoholu, deti, výchova, hudba, politika, lži, spolubývajúci, televízne spravodajstvo, Francúzi, náboženstvá, homosexuáli, Ježiš, dômyselnosť designu mužských genitálií, dialekty a dokonca aj fenomén známy ako "írske vlasy". (tomashrabek)

johnny136

Briliantní a bezkonkurenční one man show, už jen díky tomu, že Dylan Moran má svůj specifický žánr humoru, který mi neuvěřitelně sedl již v seriálu Black Books a samozřejmě také tím, jak dokáže p(r)odat svůj mluvený projev. Jednoznačně jeho nejlepší vystoupení. ()

kyrtab

Dřív jsem se seznámil s na přelomu 80. a 90.let vystupujícím Billem Hicksem. Dylan se v hodně tématech prolíná (cigarety, drogy, neřesti, národnosti, náboženství,.. pochopitelně, hlavních okruhů není přehršel), však nabízí je o poznání méně přitažlivější formou. Zbrkle konzumně buranskou si ji pracovně nazvěme. Ve vystoupení pouze pokračuje monotónně v roli z Black Books, avšak ztrácí seriálovou výhodu naředění děje ostatními herci, kdy nejste Moranovým řevem a jedním výrazem přesyceni tak brzy. Doladění pózou s cígem a sklenkou nepřesvědčuje. Poslední půlhodina se přece jen dostane do jakýchsi kolejí bez ploché improvizace a člověk se zasměje. Tedy dejme tomu, jako předkrm si pusťte Monster, kdy během prvních 50 minut budete vedle v kuchyni vařit, a k hlavnímu chodu servírujte např. Revelations Billa Hickse. (Najdu si výhledově Gervaise a možná pak dostanete na výběr ze dvou hlavních jídel) ()

Duke90

Pro mě trochu slabší a méně přístupnější humor než třeba u takového Louise C.K., ale určitě velmi povedené vystoupení, kde lítají opravdu povedené narážky a hlavně (jak už to u podobných vtipálků bývá) často hodně pravdivé. Je fakt, že na kouření si spousta lidí rychle zvykne a má vlastně po problémech, co řešíme že? Nebo využijeme svých dlouholetých sportovních znalostí načerpaných v obývacím pokoji, abychom pořádně zkritizovali neschopnost nejlepších atletů světa, to je přece jasné... Ze všeho nejdřív si ale objednám v hotelu pokoj a všem bez problému dokážu, že jogurt je mnohem zábavnější než drogy. Tedy vlastně ani nemusím, protože jako "budoucí rocková hvězda" si lepší "drogu" než jogurt ani dovolit nemůžu... A Pana Morana určitě budu i nadále sledovat! ()

HonzaCZ

6*! Kdyby měla ta pětka vyjádřit moje nadšení, tak bych musel všechny zbývající filmy přehodnotit o 1/2 - 1 hvězdičky níž :-) ()

LaValse

Nechte mě se do konce mýho života koukat na toho ira, co tam skoro 90 minut stojí s cigárem, vínem a rozcuchanejma vlasama, blekotá něco, co vás přiměje k nekonečnýmu smíchu a já už nic víc potřebovat nebudu. ()

Burrows

Mohl bych sem napsat nepřeberné množství Moranových vtipů, narážek, urážek, životních pravd a co já vím dalšího, ale to dělat nebudu, protože by to nevyznělo tak úžasně jako z úst vlasatého komika s cigárem a bílým vínem. Kam ten chlap na ty nápady chodí? Po celou dobu vás Moran baví, ba co baví, hltám každé jeho slovo, směju se a souhlasně přikyvuju. A teď mě omluvte, jdu shánět Like, Totally. ()

Mr.Roman

Prirodzený, vtipný, nevtieravý a mimoriadne chytľavý monológ, aký dokáže viesť málokto. Dylan Moran je očividne jeden z nich. ()

anyonecek

Tohle vám zaručeně přinese plno smíchu do života ;). Dylan Moran bere vše s nadhledem, ze všeho si dělá srandu a přesně takové lidi obdivuji. Toto je komik od přírody, který dokáže svým humorem bavit lidi a pro mě je určitě jeden z nejlepších bavičů. Souhlasím s většinou věcí co zde řekl a byť to má být sranda, tak je to bohužel krutá pravda ;). Vřele doporučuji shlédnout. Zde je případně link pro shlédnutí na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=ZRnSTQE6hzU. ()

vitac.

Za plný počet to není pouze kvůli slabší první polovině... Ale co ze sebe Dylan pálí po přestávce, to je fantazie. ()

Almando

Právě sem se na to dodíval. A víceméně celých 90 minut sem se smál. Excelentní humor (co by ste taky chtěli po Britovi, že jo) a skvělé hlášky, nápady, ironie, sarkasmus....prostě paráda!!! Je to prostě frajer!!! ()

akcul

Tato irská držka se nezastaví před ničím. Něco přehání, něco vystihne, i zachvěv úcty zabalí do odvážného šťavnatého kousavého hávu. Udržet si 90 minut pozornosti není nikterak lehké a on si to ještě užívá. Citovat tu nebudu! Více jásat tu nebudu. To si to radši pustím znovu! Sláva postavená na tom, že říká, co my nesmíme. Ohmatává nedotknutelné - KOMIK par excellence a ještě k tomu dobrej pařmen! Proto odpuštím slabší momenty i překročení (mých osobních morálních) hranic. ()

mikexcbig

Snáď najlepší komik, akého poznám. Jimmy Carr, Robin Williams, každý má svoj osobitý štýl humoru, a presne aj Dylan, aka Bernard Black. Okomentoval snáď všetko, vtipne, trefne, s nadhľadom. Pre mňa osobne TOP stand-up vystúpenie ever, pre fanúšikov britskej komédie povinnosť. Briti to hold vedia. ()